Erasmus+

REKRUTACJA UCZESTNIKÓW/ UCZESTNICZEK DO PROJEKTU PN. „NAUKA W POLSCE+PRAKTYKA W NIEMCZECH =SUKCES ZAWODOWY UCZNIÓW SZKÓŁ POWIATU GŁOGOWSKIEGO” PROWADZONA JEST OD DNIA 2 PAŹDZIERNIKA 2017 DO DNIA 10 PAŹDZIERNIKA 2017

Autor: K.Ciborowski
poniedziałek 02.10.2017r.

Projekt skierowany jest do uczniów i uczennic technikum i zasadniczej szkoły zawodowej - szkół prowadzonych przez Powiat Głogowski. W ramach projektu realizowane będą zagraniczne praktyki zawodowe w Niemczech dla uczniów kształcących się w zawodach wskazanych w Regulaminie rekrutacji i uczestnictwa w projekcie pn. „Nauka w Polsce + Praktyka w Niemczech=Sukces Zawodowy Uczniów Szkół Powiatu Głogowskiego”

Rekrutacja prowadzona jest w Zespole Szkół Politechnicznych w Głogowie

Zasady naboru Uczestników/Uczestniczek do projektu zostały określone w Regulaminie rekrutacji i uczestnictwa w projekcie „Nauka w Polsce + Praktyka w Niemczech=Sukces Zawodowy Uczniów Szkół Powiatu Głogowskiego”. Dokumenty dostępne są na stronie www.powiat.glogow.pl oraz na stronie internetowej szkóły. Udzielane wsparcie w ramach projektu jest bezpłatne.

Projekt realizowany jest w ramach Programu Erasmus + Akcja 1 Mobilność edukacyjna i jest finansowany przez Unię Europejską.

Wszystkie przydatne dokumenty dostępne są pod tym linkiem.


REALIZACJA PROGRAMU „ERASMUS +” AKCJA 1: MOBILNOŚĆ EDUKACYJNA – KSZTAŁCENIE I SZKOLENIE ZAWODOWE

Autor: A. Kasprzak

W terminie 25.02.2018 – 23.03.2018r. 2 elektryków oraz 3 ślusarzy z naszej szkoły spędziło owocnie czas na praktykach w Bad Freienwalde w ramach projektu .Erasmus + pod nazwą „NAUKA W POLSCE+PRAKTYKA W NIEMCZECH=SUKCES ZAWODOWY UCZNIÓW SZKÓŁ POWIATU GŁOGOWSKIEGO”. Uczniowie sukcesywnie zdobywali wiedzę zawodową i doskonalili swój warsztat językowy. Podczas pobytu w Niemczech nie zabrakło oczywiście wyjazdów kulturalno - edukacyjnych oraz poznanie najciekawszych miejsc w Berlinie. Podczas kilkutygodniowego pobytu w Bad Freienwalde uczniowie wykorzystali zdobyte doświadczenia nie tylko pod względem językowym, ale przede wszystkim zawodowym.


Prezentacja podsumowująca projekt Katalog narzędzi i maszyn
Praktyki w Niemczech

Praktyki w Niemczech

Autor: A. Kasprzak
22.03.2018r.

Dobiegają końca miesięczne praktyki zawodowe w Niemczech. Małymi krokami zbliżamy się do pożegnania Bad Freienwalde i powrotu do Głogowa. Dwóch uczniów ZSP kształconych w zawodzie elektryk oraz trzech w zawodzie ślusarz intensywnie spędziło cztery tygodnie na praktykach u naszych zachodnich sąsiadów. Pobyt po lewej stronie Odry to przede wszystkim zdobywanie nowych doświadczeń zawodowych, ale także rozwijanie umiejętności językowych i poznawanie kultury ludzi żyjących w ościennym kraju. Elektrycy pracujący w zakładzie „Fest Elektro” oraz ślusarze w „Maschinenbau & Metallbaservice” z pewnością poszerzyli swoją wiedzę zawodową i nabyli umiejętności przydatne w swoich kierunkach kształcenia. Uczniowie wrócą do kraju także wzbogaceni o wielokulturowe relacje z ludźmi i wartości poznawcze, których doświadczyli w trakcie organizowanych, wycieczek, wyjazdów i spacerów w ramach odpoczynku w czasie wolnym od praktycznej nauki zawodu.


Uczniowie klasy pierwszej

Tym razem w Tropical Islands

Autor: A. Kasprzak
22.03.2018r.

Kolejny dzień odpoczynku spędziliśmy w największej w Europie tropikalnej krainie pod Berlinem. Podczas kilku godzin pobytu w „Tropical Islands” korzystaliśmy z walorów ciepła oraz relaksu w otoczeniu bujnej, tropikalnej roślinności i lazurowych akwenów wodnych. W tak zwanym międzyczasie pogłębialiśmy naszą znajomość języka niemieckiego jak również sprawdzaliśmy umiejętności posługiwania się nim, poprzez gry i zabawy integracyjne. Było zabawnie i oczywiście mokro!!!. Jeszcze kilka dni pobytu w Niemczech i powrót do Głogowa.


Uczniowie „Mechanika” w Niemczech!!!

Uczniowie „Mechanika” w Niemczech!!!

Autor: A. Kasprzak
20.03.2018r.

Minęły trzy tygodnie naszego pobytu w Bad Freienwalde – czyli dwadzieścia jeden intensywnych dni. Pobyt u naszych sąsiadów zza Odry to nie tylko praktyki uczniów w zawodzie elektryk i ślusarz, ale także poznawanie kultury i ciekawych miejsc z nią związanych, niemieckich zwyczajów i obyczajów. To również odskocznia od codziennej pracy i coś nowego, poznawczego dla naszych uczniów. Każdy dzień jest pełen doświadczeń i wrażeń. Uczniowie trzykrotnie gościli w stolicy Niemiec, spacerując głównymi arteriami Berlina, zwiedzali min. Bundestag, Muzeum Techniki, Spectrum Muzeum Figur Woskowych „Madame Tussauds” i wiele innych atrakcyjnych miejsc. Staramy się także aktywnie odpoczywać w wolnym czasie na miejscu, wykorzystując słoneczną pogodę i walory krajobrazowe terenów przyległych do Bad Freienwalde, spacerujemy i jeździmy na krótkie wycieczki rowerowe po okolicy. Wczoraj to kolejny dzień przygód - wycieczka do Tropical Island.


Praktykanci w drodze do Niemiec

NAUKA W POLSCE+PRAKTYKA W NIEMCZECH

Autor: A. Kasprzak
01.03.2018r.

W niedzielę, 25 lutego br. 5 osobowa grupa uczniów z klasy 2es wyjechała do Bad Freienwalde ( Niemcy) na 4 tygodniową praktykę w ramach projektu „Erasmus+” „NAUKA W POLSCE+PRAKTYKA W NIEMCZECH=SUKCES ZAWODOWY UCZNIÓW SZKÓŁ POWIATU GŁOGOWSKIEGO”. Uczniowie ZSP kształceni w zawodzie ślusarz i elektryk od 26 lutego do 23 marca będą uczestniczyć aktywnie w praktykach zawodowych, ale nie tylko. Podczas pobytu w Niemczech zaplanowano naszym praktykantom rozwój kulturalno - rozrywkowy, dzięki któremu będą mogli poznać zwyczaje i tradycje naszych sąsiadów, uczestnicząc czynnie w ich życiu kulturalnym.


Loga partnerów Mechanika