Aktualności

Na tej stronie dowiesz się o wszystkim co dzieje się w naszej szkole


Kandydatów zapraszamy na stronę rekrutacji

Strona rekrutacji Dziennik Plan

Rok szkolny 2020/2021


Zakończenie roku szkolnego 2021/2021

Koniec roku szkolnego!!!

Autor: P. Korzeń
25.06.2021r.

Zakończenie roku szkolnego to ważny dzień w życiu każdej szkoły. Dzisiaj kończyliśmy rok trudnej, niezwykłej i bogatej w doświadczenia drogi edukacyjnej. W uroczystości uczestniczyli Uczniowie, Grono Pedagogiczne, Przewodniczący Rady Rodziców i jednocześnie Prezydent Miasta p. Rafael Rokaszewicz, p.Jarosław Gaworczak - Dyrektor Zakładu Sitech w Głogowie oraz p. Arleta Chorąży Dyrektor Dyrektor Departamentu Efektywności Zawodowej Pracowników KGHM Polska Miedź.
Wręczono:

 • 53 świadectwa z czerwonym paskiem,
 • 4 stypendia Prezydenta Miasta Głogowa za osiągnięcia w nauce,
 • 3 Dyplomy za udział w fianle Olimpiady ZUS,
 • 4 wyróżnienia za wyniki w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym KANGUR,
 • 12 mierników elektrycznych ufundowanej przez firmę ELEKS za odbycie wzorowej praktyki,
 • 22 nagrody dla najlepszych stypendystów ufundowane przez KGHM,
 • 32 certyfilkaty udziału w projekcie ERASMUS+

Wszystkim serdecznie gratulujemy!!!


List Ministra Edukacji i Nauki na zakończenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych w roku szkolnym 2020/2021 - plik pdf

Logo konkursu

Ogólnopolski konkurs fotograficzny

Autor: P. Korzeń
17.05.2021r.

Z przyjemnością zapraszamy wszystkich uczniów, którzy uczestniczyli w projektach europejskich w ramach programu WIEDZA EDUKACJA ROZWÓJ do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym POWER foto pod hasłem „Mój POWER – mój zawód. Za pomocą jednego zdjęcia przedstaw swój zawód”. Celem Konkursu jest promocja Programu i rezultatów staży oraz szkoleń zawodowych realizowanych przez beneficjentów PO WER VET poprzez nagrodzenie i wyróżnienie najciekawszych zdjęć prezentujących działania projektowe podejmowane przez uczestników Konkursu w Programie. Aby wziąć udział w Konkursie, należy przesłać poprzez Formularz zgłoszeniowy zdjęcie prezentujące (w dowolny sposób) zawód, który odbywał staż/szkolenie w ramach realizacji projektu. Zdjęcie może przedstawiać uczestników (maksymalnie 5 osób na zdjęciu) podczas wykonywania pracy w trakcie mobilności lub w sposób twórczy prezentować zawód wykonywany podczas mobilności. Do jednego projektu można zgłosić maksymalnie 5 zdjęć. Do każdego formularza można załączyć jedno zdjęcie (1 zgłoszenie = 1 zdjęcie). Laureackie Instytucje otrzymają atrakcyjne nagrody: - vouchery pieniężne na zakup sprzętu elektronicznego w kwocie: I miejsce 3 000 zł, II miejsce 2 500 zł, III miejsce 2 000 zł. - dyplomy dla Instytucji. Dodatkowo autorzy zdjęć i osoby występujące na zdjęciach otrzymają pakiety nagród rzeczowych, ponadto autorzy zdjęć otrzymają dyplomy laureackie. W ramach promocji zrealizowanych działań projektowych oraz podsumowania całości fazy konkursów wniosków 2014-2020 wybrane zdjęcia zostaną wykorzystane w materiałach i działaniach promocyjno-upowszechniających. Planowanym są m.in. galerie zdjęć, publikacje w prasie i mediach, ewentualnie zawodowe kalendarze roczne z użyciem wybranych zdjęć. Termin przesyłania zgłoszeń od 14 maja do 31 października 2021 r. Regulamin oraz wzory obowiązujących zgód dostępne są na stronie


Materiały do konkursu

Budynek szkolny w Larysa

Dzisiaj jest szalony dzień

Autor: P. Korzeń
07.05.2021r.

Dzisiaj jest szalony dzień, a więc...
Złożonych 369 wniosków
Najwyższa nota 105 pkt.
Zespół Szkoł Politechnicznych W Głogowie 40 miejsce z notą 97pkt.
Kwota dofinansowania 250 000 zł.
Projekt: Międzynarodowa współpraca młodzieży przeciw wykluczeniu cyfrowemu.
Gdzie: Grecja
Kto: dwie grupy (16+16) 32 uczniów technikum informatycznego i programistycznego
Kiedy: jesień 2021- wiosna 2022
Z kim: greccy uczniowie z Mpakogianni private school - Larysa
Działania realizowane w partnerstwie z UPEMI i w ramach projektu „Ponadnarodowa mobilność uczniów” finansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego,
w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój w IV Osi Priorytetowej: Innowacje społeczne i współpraca ponad­narodowa, Działanie 4.2. Programy mobilności ponadnarodowej.
Autorzy projektu: Paweł Korzeń i Marek Kubiak


List Dolnośląskiego Kuratora Oświaty do Dyrektorów i Nauczycieli z dn. 17.05.2021 r.

17.05.2021r.

Trzecia fala pandemii koronawirusa opadła, dzienna liczba zachorowań zmniejszyła się do kilku tysięcy. Wprowadzone obostrzenia oraz masowe szczepienia realizowane w ramach Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19 „#Szczepimy się” przyniosły pożądane efekty. Przy tak intensywnym tempie szczepień za kilka tygodni powinniśmy osiągnąć w naszym kraju odporność populacyjną.


Pełna treść listu

Uczniowie

Już absolwenci

Autor: P. Korzeń
30.04.2021r.

W piątek 30 kwietnia w naszej szkole zostały zorganizowane uroczystości pożegnania maturzystów. Tym razem, ze względu na pandemię koronawirusa, wydarzenia miały skromny scenariusz. Świadectwa ukończenia technikum odebrało 110 maturzystów. 23 osoby zostały wyróżnione za bardzo dobre wyniki w nauce, frekwencję oraz zaangażowanie w dzialania szkolne, projektach edukacyjnych, wolontariacie. Wręczono również certyfikaty udziału wcprojektach Erasmus+. Dziękuję wszystkim maturzystów i życzę w imieniu całej spoleczności szkolnej powodzenia na egzaminach.


Organizatorzy projektu

Gra edukacyjna dla uczniów szkół patronackich

Autor: P. Korzeń
17.02.2021r.

Platforma z grą to nowa propozycja edukacyjna dla uczniów szkół patronackich KGHM objętych programem „Kompetentni w branży górniczo-hutniczej”. Poprzez zabawę młodzież ma szansę dowiedzieć się więcej na temat miedziowego giganta, a także wzmocnić swoje umiejętności. Kosmiczna przygoda, bo tak w skrócie opisać można grę, dostępna będzie do czerwca. Dla uczniów i szkół z najlepszymi wynikami, przewidziano nagrody.


Czytaj więcej na miedziowe.pl

KGHM wysyła uczniów w… kosmos. Taki pomysł na edukację

Autor: P. Korzeń
17.02.2021r.

W Zespole Szkół Politechnicznych w Głogowie odbyła się konferencja prasowa KGHM-u (17.02.). A podczas spotkania z dziennikarzami zaprezentowano grę komputerową online dla uczniów szkół patronackich – jedną z nich jest właśnie ta placówka realizująca program “Kompetentni w branży górniczo-hutniczej”. W sumie to ponad 1900 uczniów z 9 szkół Zagłębia Miedziowego. Patronatem jest objętych 14 zawodów.


Czytaj więcej na myglogow.pl

Na jakie zawody będzie zapotrzebowanie na rynku pracy?

Autor: P. Korzeń
04.02.2021r.

Wszystkie zawody, których naucza się w naszej szkole to zawody szkolnictwa branżowego, na które prognozowane jest szczególne zapotrzebowanie na pracowników na krajowym rynku pracy. To cenna wskazówka dla tych, którzy stoją przed wyborem szkoły i swojej dalszej ścieżki zawodowej.


Informacja o konferencji

Kot patrzy

TEST DIAGNOSTYCZNY PRZED MATURĄ

Autor: M. Kukulska
02.03.2021r.

Uprzejmie informuję, że w dniach 3 i 4 marca 2021 r. szkole przeprowadzony zostanie test diagnostyczny w zakresie poziomu przygotowania uczniów do egzaminu maturalnego z przedmiotów obowiązkowych na poziomie podstawowym: język polski, matematyka.
W tych dniach zawieszone będą zajęcia we wszystkich klasach od godziny 8:00 do godziny 12:35, czyli pierwsze pięć lekcji. Od 12:45 w tych dniach odbywać się będą wg planu lekcje zdalne we wszystkich klasach, jak dotychczas.
Z PRZYCZYN TECHNICZNYCH W DNIU 5 MARCA 2021 R. NIE PRZEPROWADZAMY TESTU DIAGNOZUJĄCEGO Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO. Lekcje w tym dniu przebiegać będą bez zmian, nie są odwołane.
W dniu 8 marca 2021 r. przeprowadzony zostanie test diagnostyczny z języka niemieckiego. Lekcji nie zawieszamy.
Diagnoza odbędzie się zgodnie z poniższym harmonogramem:

 • 3 marca, środa, godz. 9:00 – język polski (170 min),
 • 4 marca, czwartek, godz. 9:00 – matematyka (170 min),
 • 8 marca, poniedziałek, godz. 14:00 – język niemiecki (120 min).

Test przeprowadzony będzie w warunkach zbliżonych do obowiązujących podczas właściwego egzaminu (np. godzina rozpoczęcia pracy z arkuszem egzaminacyjnym, samodzielne rozwiązywanie zadań przez uczniów, zaznaczanie odpowiedzi na karcie odpowiedzi).
Uczniowie klas czwartych przychodzą do szkoły 3, 4 marca na godzinę 8:15. W dniu 8 marca na 13:30. Alfabetycznie ułożone listy, z podziałem po 12 osób maksymalnie na salę, będą dostępne przy wejściu do szkoły od strony fontann.
Test diagnostyczny przeprowadzony będzie z zachowaniem wszelkich reguł dotyczących bezpieczeństwa sanitarnego, w związku z tym, proszę, aby każdy nauczyciel zaopatrzony był we własnym zakresie w rękawiczki i maseczkę.


foto: David Watkis

Akredytacja w programie Erasmus

Autor: P. Korzeń
26.02.2021r.

Niezwykle miło mi poinformować, że Zespół Szkół Politechnicznych w jako pierwsza szkoła w Głogowie i jedyna w Zagłębiu Miedziowym uzyskała Akredytację w sektorze Kształcenie i Szkolenia zawodowe w ramach akcji 1. programu Erasmus+ w konkursie 2020. Na 563 wnioski złożone, 433 zostały rozpatrzone pozytywnie. Głogowski Mechanik pod kątem jakościowym i merytorycznym zajął 25 miejsce w Polsce. Szkoła uzyskała uproszczony dostęp do dofinansowania w ramach programu Erasmus. Przyznanie Akredytacji jest gwarancją regularnego otrzymywania dofinansowania na działania związane z mobilnością uczniów i nauczycieli a więc ....nauczyciele i uczniowie MECHANIKA będą, przez najbliższe 7 lat, odbywać, staże, praktyki i szkolenia w całej Europie... gdzie tylko nas pomysły i samoloty poniosą!!!


Logo programu

Tydzień Walki z Depresją

Autor: P.Korzeń
10.02.2021r.

Od 21-28 lutego pod patronatem Pana Starosty Powiatu Głogowskiego Jarosława Dudkowiaka będzie się odbywał Tydzień Walki z Depresją. Według instytucji badawczych 1,5 mln Polaków choruje na depresję. Wszystko wskazuje na to, że epidemia COVID-19 nasili skalę tego zjawiska. Jak rozpoznać depresję u siebie lub swoich bliskich? Gdzie sięgnąć po pomoc? Celem Tygodnia Walki z Depresją jest popularyzacja wiedzy na temat depresji i problemów zdrowia psychicznego, a także ułatwienie dostępu do pomocy specjalistów. Uczucie lęku lub stresu zwiększa ryzyko doświadczenia epizodu depresji. Warto szukać pomocy.


Szczegóły na stronie

Mobilność-Technologia-Innowacja. Rozwój mobilności uczniów Zespołu Szkół Politechnicznych w Głogowie

Autor: M. Kukulska
22.12.2020r.

Od 22.12.2020 rozpoczynamy rekrutację uczniów od klasy drugiej w zawodzie technik elektryk (16 uczestników) i technik informatyk (16 uczestników) do projektu „Mobilność-Technologia-Innowacja. Rozwój mobilności uczniów Zespołu Szkół Politechnicznych w Głogowie”. Projekt dofinansowany w ramach akcji 1. – Mobilność uczniów i kadry w ramach sektora Kształcenie i Szkolenia Zawodowe w programie Erasmus+ w roku 2019.Formularze zgłoszeniowe należy wypełnić w WORDzie i odesłać (z możliwością edycji) w terminie do 08.01.2021 na adres: erasmus.informatyk@zszglowow.pl i erasmus.elektryk@zszglogow.pl
Zapraszamy uczniów do zgłaszania się do udziału w projekcie Erasmus+.
Elektrycy - INTELIGENTNY DOM, wyjazd do Malagi w terminie: 07-20.03.2021
Informatycy - GRY KOMPUTEROWE, wyjazd do Sevilli w terminie: 14-27.03.2021


Pobierz formularz

Logo konkursu

Technik Absolwent 2020

Autor: P. Korzeń
29.01.2021r.

Z ogromną przyjemnością informujemy, że w XIV edycji Ogólnopolskiego Konkursku "Technik Absolwent 2020" organizowanym przez Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Mechaników Polskich w II etapie fianałowym III miejsce w specjalności TECHNIK MECHATRONIK zdobył Mateusz Lisiecki.
Wyróżnienia otrzymali: TECHNIK MECHATRONIK - Mateusz Paraszczuk, Damian Azmin.
TECHNIK INFORMATYK - Szymon Żak
TECHNIK ELEKTRYK - Piotr Mędrek
Gratulujemy!!!!


Logo olimpiady

Ogólnopolska Olimpiada o Ubezpieczeniach Społecznych

Autor: Agnieszka Mazurek
26.01.2021r.

Ogólnopolska Olimpiada o Ubezpieczeniach Społecznych edycja 2020/2021 Pierwszy raz w historii etap szkolny Olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych” dla uczniów szkół ponadpodstawowych odbył się on-line. W tym roku szkolnym 2020/2021 wzięło w nim udział 14 307 uczniów z 754 szkół z całej Polski. Z naszej szkoły w etapie szkolnym wzięło udział 12 uczestników. 14 grudnia 2021 r. uczniowie rozwiązali on-line test z wiedzy o ubezpieczeniach społecznych. Zadaniem uczniów było udzielenie odpowiedzi na 20 pytań. Dotyczyły one całego obszaru ubezpieczeń społecznych – od zasiłków po emerytury i zasady rozliczeń z ZUS. Do tego etapu zmagań uczestnicy przygotowywali się z podręcznika dla ucznia do „Lekcji z ZUS”. Oprócz wiedzy niezbędna była też umiejętność zdalnej pracy z wykorzystaniem aplikacji komputerowych. Po weryfikacji testu i liczby punktów do ETAPU WOJWEÓDZKIEGO dostali się Jakub Walendowski i Damian Wątroba z 2at oraz Hubert Puchalski z 2 ir. Ostatecznie, do II etapu zakwalifikowało się 310 zespołów z całej Polski. Drugi, wojewódzki etap Olimpiady, odbędzie się w piątek 19 marca 2021 r. Listę szkół, które zakwalifikowały się do II etapu olimpiady znajdziecie tu 👉👉👉 LINK Serdecznie gratuluję a wszystkim uczestnikom dziękuję za udział.


Logo programu

Dolnośląski Program Pomocy Stypendialnej

Autor: A. Libner
16.12.2020r.

Mamy już wyniki stypendium w ramach projektu "Dolnośląski Program Pomocy Stypendialnej dla szczególnie uzdolnionych w zakresie przedmiotów zawodowych uczniów dolnośląskich szkół". Gratulujemy tym, którzy znaleźli się wśród zakwalifikowanych, a wszystkim, którym chcieliby dołączyć do nich, przypominamy, ze program obejmuje kolejne lata szkolne, aż do roku 2023.Imienna lista, po wybraniu powiatu głogowskiego znajduje się na stronie projektu:

Informacja o konferencji

Uczniowie

Konkurs na Kartkę Bożonarodzeniową

Autor: P. Zagagło
12.12.2020r.

09 grudnia 2020 r. w zorganizowanym konkursie na „Najładniejszą Kartkę Bożonarodzeniową z motywem sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego” przez nauczycieli: Piotra J. Zabagło i Artura Nierychłego udział wzięło aż 23 uczniów. W konkursie wytypowano trzy najładniejsze prace: I miejsce – Szymon Szywała z klasy 2pm; II miejsce – Hubert Dominiak z 2pm; III miejsce - Krzysztof Bilski z 1 pir. Wygranym serdecznie gratulujemy!


Uczniowie

Kurs Maturalny z Matematyki

Autor: P. Korzeń
4.12.2020r.

Szanowni Państwo, Informujemy, że od stycznia 2021 r. na Wydziale Matematyki Politechniki Wrocławskiej będzie prowadzony Intensywny Kurs Maturalny z Matematyki (poziom podstawowy oraz rozszerzony). Zapraszamy uczniów klas maturalnych na kurs przygotowujący do zdawania matury z matematyki, przygotowany i prowadzony przez Wydział Matematyki. Zajęcia prowadzą doświadczeni matematycy, wieloletni wykładowcy i pracownicy badawczo-dydaktyczni Politechniki Wrocławskiej. Szczegółowe informacje o zapisach, formie kursu i płatnościach dostępne są na stronie internetowej wmat.pwr.edu.pl w zakładce Kandydaci.


Budynek szkolny w zimowej szacie

Nadciąga zima

Autor: P. Korzeń
3.12.2020r.

Nasza szkoła w zimowej aurze...dawno niewidziany w takiej odsłonie


List Dolnośląskiego Kuratora Oświaty do Dyrektorów i Nauczycieli z 26.10.2020

ikona uwaga

Szanowni Uczniowie, Szanowni Rodzice!

Autor: M. Kukulska
18.10.2020r.

W związku z przejściem Powiatu Głogowskiego do strefy czerwonej cała szkoła przechodzi na tryb zdalny – od 19.10.2020 przez 2 tygodnie w trybie zdalnym. Zajęcia zdalne realizujemy na platformie TEAMS (główna nasza platforma edukacyjna) wg planu lekcji. Podczas zajęć zdalnych będzie sprawdzana obecność i frekwencja będzie odnotowana w edzienniku. Loginy i hasła do TEAMS należy pobrać z edziennika z profilu ucznia.
W razie problemów proszę kontaktować się przez edziennik z wychowawcą klasy, bądź administratorem – panem Kamilem Sobczakiem. Zajęcia praktyczne w GCKZ odbywają się normalnie, stacjonarnie. Przypadki wskazania kwarantanny ucznia przez Sanepid, zgłaszamy do sekretariatu szkoły (telefonicznie: 76 834-18-53) lub do wicedyrektor Moniki Kukulskiej przez edziennik.
Klasy czwarte realizują praktyki zawodowe do końca października 2020


Regulamin Regulamin 2
Uczniowie klasy pierwszej

Komunikat Biblioteki Szkolnej

Autor: Małgorzata Przyszlakowska
20.10.2020r.

Drodzy uczniowie, pomimo zdalnego nauczania biblioteka szkolna jest otwarta. Jeśli potrzebujecie wypożyczyć lektury czy też coś ciekawego do poczytania w długie jesienne wieczory można w wolnej chwili przyjść do biblioteki. Oczywiście z zachowaniem procedur bezpieczeństwa, które już znacie. Przed przyjściem do szkoły poprzez dziennik szkolny możecie wysłać do mnie pytanie czy książka, którą chcecie wypożyczyć jest aktualnie dostępna. Możecie też w ten sposób zamówić sobie potrzebną książkę aby była przygotowana na Wasze przyjście. Życzę wszystkim dużo zdrowia i wytrwałości w tym trudnym dla nas czasie.


Uczniowie

Traktoriada

Autor: A. Libner
9.10.2020r.

Traktoriada czyli traktorem dookoła świata. W dniu dzisiejszym w szkole spotkaliśmy się z Marcinem i Moniką Obałek. Podrożnikami przemierzajacymi traktorem świat oraz promującymi patriotyzm ekonomiczny.


Uczniowie

Sprzątanie Świata

Autor:A. Matusiak
4.10.2020r.

22 września klasa 1pm w ramach Akcji Sprzątanie Świata Polska 2020 posprzątała zielone tereny przy Szkole.


Uczniowie

Dzień Hiszpański

Autor: P. Korzeń
2.10.2020r.

Po raz kolejny w naszej szkole został zorganizowany Dzień Hiszpański. Dzięki akcji promowania naszych projektów - ERASMUS+ uczniowie mieli szansę dowiedzieć się czegoś nowego o działaniach które planowane są na przyszłość. Dzień Hiszpański to również szansa na spróbowanie hiszpańskich smakołyków i dotknięcia kultury. Nie ma co kochamy te projekty!!!


Uczniowie

III Powiatowy Konkurs Wiedzy o Prawach Konsumenta

Autor: A. Mazurek
01.10.2020r.

III Powiatowy Konkurs Wiedzy o Prawach Konsumenta rozstrzygnięty🤗 Konkurs odbył się w marcu tego roku, w którym wzięło udział 10 uczniów naszej szkoły. Nie udało się przeprowadzić uroczystej gali z powodu wprowadzenia nauczania zdalnego. 1 października Konkurs został podsumowany na warsztatach Zespołu Szkół Ekonomicznych. Tym razem zostaliśmy docenieni jako zespół i otrzymaliśmy III miejsce w Kalamburach. Po raz trzeci opiekunem uczniów była pani Agnieszka Mazurek a reprezentantem grupy był Jakub Szczepaniak z klasy 3i. Serdecznie gratulujemy 😀


Uczniowie na podium

Nasi sportowcy

Autor: P. Korzeń
28.09.2020r.

Weekend przyniósł szkole same dobre wiadomości...sportowe!!! Uwaga nasi uczniowie:
1. Robert Mielcarek zdobył 1 miejsce na Mistrzostwach Polski w strzelectwie sportowym kat. SKEET 75.
2. Michał Rokaszewicz zajął 4 miejsce w Lekkoatletycznych Mistrzostwach Polski U16 na 110 metrów. Gratulujemy naszym uczniom i cieszymy się z tak znakomitych wyników sportowych!!!


Zawodnicy

Gratulacje !!! 🏆 👏👏👏

Autor: J. Adamczyk
28.09.2020r.

I miejsce wśród szkół średnich 🎾🥎🎾 Dnia 27.09.2020 r. Patryk Jurdziński🥇z kl. 2 pm oraz Grzegorz Porębski🥇z kl. 1pm brali udział w Międzyszkolnym Turnieju Tenisa Ziemnego o Puchar Prezydenta Głogowa. W turnieju każdy z zawodników występował indywidualnie wygrywając swoje mecze dla szkolnej drużyny. Rozgrywki doprowadziły naszych tenisistów na najwyższe miejsce na podium. Jeszcze raz gratulujemy i życzymy dalszych sportowych sukcesów 👏👏👏


Plakat projektu

UWAGA UWAGA INFORMATYCY / PROGRAMIŚCI I NIE TYLKO!

Autor: K. Pulit-Binkowska
24.09.2020r.

OGŁASZAMY NABÓR DO ZESPOŁU TWORZĄCEGO GRĘ!
Potrzebujemy:- grafika 3D - jeśli Blender nie kryje przed Tobą tajemnic i kochasz Unity a Unity kocha Ciebie :) to masz szansę rozwinąć z nami skrzydła. Jeśli NIC NIE UMIESZ - to się NAUCZYSZ - programisty - UNITY to Twoja pasja, zgłoś się do NAS!!!! - designera - nie umiesz w programowanie ani w grafikę, ale marzysz o tworzeniu gier? Masz talent pisarski, cechuje Cię KREATYWNOŚĆ i masz SZALONE POMYSŁY - czekamy na CIEBIE!!! OFERUJEMY: - KONSULTACJE z EKSPERTAMI / SPECJALISTAMI Z BRANŻY!!!!!! - MOŻLIWOŚĆ NAUKI PROGRAMÓW - REALIZACJĘ PROJEKTU - W WYPADKU WYGRANEJ - PRAKTYKI W STUDIU GIER!!!!!! Proszę się zgłaszać do: Katarzyny Pulit-Binkowskiej (graficy, designerzy) Cypriana Skrzypczaka z VI i (programiści) UWAGA - ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA!!!


obraz slajdu

Porozumienie podpisane

Autor: P. Korzeń
22.09.2020r.

Dzisiaj w Lubinie podpisanie ważnych porozumień. Kolejny rok wsparcia naszego partnera w kształceniu zawodowym elektryków i mechaników. Nowe plany, nowe pomysły.


Uczniowie klas 1

Zajęcia integracyjne w Mechaniku

Autor: A. Hass
21.09.2020r.

Na dobry start- zajęcia integracyjne dla uczniów klas I, czas wspólnej zabawy, ale i wychowawczych refleksji...Jeszcze raz witamy Was wszystkich w Mechaniku😊


Plakat

Dolnośląski program pomocy stypendialnej

Autor: Paweł Korzeń
16.09.2020r.

Uczniów branżowej szkoły I stopnia oraz technikum (co najmniej 2 klasy) zachęcamy do wzięcia udziału w Dolnośląskim Programie Pomocy Stypendialnej, dzięki któremu można otrzymać stypendium w kwocie 4500 zł. na cały rok szkolny (450 zł. miesięcznie). Wszelkie informacje dostępne są

TUTAJ
ikona uwaga

List Dolośląskiego Kuratora Oświaty

15.09.2020r.

Jestem święcie przekonany, że jako jedna wielka oświatowa rodzina podołamy wyzwaniu, zdamy egzamin z solidarności, odpowiedzialności i dyscypliny. W tych trudnych chwilach wspierając się – bądźmy razem!
Z życzeniami zdrowia i wyrazami szacunku
Roman Kowalczyk
Dolnośląski Kurator Oświaty


Czytaj całość
Grafika z broszury projektu

ART GrECo – Aktywny Rozwój Talentów GrECo

Autor: P. Korzeń
09.09.2020r.

Szanowni Uczniowie,
z ogromną przyjemnością informujemy o nowym programie stypendialnym ART GrECo – Aktywny Rozwój Talentów GrECo. Jest to to inicjatywa Fundacji GrECo i GrECo Polska, mająca na celu wspieranie rozwoju młodych talentów. O stypendia w wysokości 3.500 zł na realizację swoich pasji i zainteresowań mogą ubiegać się utalentowani uczniowie szkół podstawowych (od VI klasy) i ponadpodstawowych, którzy mieszkają w miejscowości liczącej do 30.000 mieszkańców na terenie województw mazowieckiego, dolnośląskiego, śląskiego lub pomorskiego (czyli tam, gdzie GrECo Polska ma swoje oddziały). Stypendium jest skierowane także do uczniów, którzy dojeżdżają z małej miejscowości do szkoły w większym mieście, lub mieszkają w bursie czy też internacie.


Zdjęcie spawacza

Kurs na uprawnienia spawalnicze

Autor: A. Libner
09.09.2020r.

Przypominam o rozpoczynającym się dzisiaj kursie, na uprawnienia spawalnicze. Od 15.00 obiady w Barze Stańczyk (obowiązkowe dla kursantów) :) Nauczycieli, proszę o wyrozumiałość i umożliwienie wejścia na zajecia uczniom. Lista kursantów dostępna bedzie na poczcie w dzienniku szkolnym.


ikona uwaga

INFORMACJA

Autor: M. Kukulska
08.09.2020r.

W dniu 10.09.2020 r. (czwartek) odbędą się spotkania z rodzicami uczniów klas pierwszych Technikum nr 3 i Branżowej Szkoły nr 2
Godz.: 16:30 na Auli szkolnej klasy: 1pa (technik mechanik), 1pc (technik elektryk)
Godz.: 17:30 na Auli szkolnej klasy: 1pir (technik informatyk/programista), 1pm (technik mechatronik)
Godz.: 18:30 na Auli szkolnej klasa: 1pe (elektryk)
Po spotkaniu z Dyrekcją, pedagog szkolnym zapraszamy rodziców na spotkania z wychowawcami klas.


ikona uwaga

Komunikat Biblioteki Szkolnej

Autor: M. Przyszlakowska
02.09.2020r.

Drodzy uczniowie, niestety w tym roku nie będzie tradycyjnego kiermaszu używanych podręczników. Chcąc Wam ułatwić wymianę informacji na parterze szkoły będzie wystawiona tablica ogłoszeń, na której sprzedający i kupujący będą mogli wywiesić swoje ogłoszenia. Proszę wszystkich uczniów, którzy mają wypożyczone książki w ubiegłym roku szkolnym o jak najszybsze oddanie ich do biblioteki są to głównie lektury potrzebne następnym uczniom. Biblioteka pracuje zgodnie z procedurą zachowania bezpieczeństwa. Proszę wszystkich uczniów o zapoznanie się z treścią i stosowanie się do niej w naszym wspólnym interesie.
Procedura zachowania bezpieczeństwa i zasad funkcjonowania Biblioteki Szkolnej Zespołu Szkół Politechnicznych w Głogowie, w trakcie epidemii COVID-19


 1. Procedura obowiązuję wszystkie osoby korzystające z Biblioteki.
 2. Biblioteka będzie funkcjonowała wyłącznie jako wypożyczalnia od godz.8.00 do 14.00.
 3. Wyznacza się strefy dostępne dla użytkownika Biblioteki wraz z wytyczoną bezpieczną odległością na podłodze – zapewniającą zachowanie odpowiednich odległości między użytkownikami.
 4. Przy stanowisku obsługi może przebywać maksymalnie jedna osoba. Pozostałe osoby proszone będą o zachowanie bezpiecznej od siebie odległości min. 2 metry.
 5. Przy oddawaniu i wypożyczaniu zbiorów z Biblioteki czytelnik jest zobowiązany do noszenia maski ochronnej lub innego sposobu zasłaniania nosa i ust.
 6. Zalecane jest noszenie rękawiczek ochronnych przez czytelnika oraz dezynfekcja rąk przed wejściem do biblioteki.
 7. Niedostępny pozostaje swobodny dostęp do regałów bibliotecznych dla czytelników. Książki do wypożyczenia podaje wyłącznie pracownik Biblioteki.
 8. Czytelnik oddający książki otwiera ją na stronie z numerem, odczytuje go i odkłada na wyznaczone przez nauczyciela bibliotekarza miejsce.
 9. Przyjęte książki będą odkładane na okres 3 dni na wydzielone miejsca.
 10. Wypożyczanie zbiorów Biblioteki odbywa się tylko na zewnątrz do domu. Zawieszone do odwołania jest korzystanie ze zbiorów bibliotecznych oraz komputerów na miejscu.

List Dolnośląskiego Kuratora Oświaty do Dyrektorów i Nauczycieli z dn. 17.05.2021 r.

17.05.2021r.

Trzecia fala pandemii koronawirusa opadła, dzienna liczba zachorowań zmniejszyła się do kilku tysięcy. Wprowadzone obostrzenia oraz masowe szczepienia realizowane w ramach Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19 „#Szczepimy się” przyniosły pożądane efekty. Przy tak intensywnym tempie szczepień za kilka tygodni powinniśmy osiągnąć w naszym kraju odporność populacyjną.


Pełna treść listu

Uczniowie

Już absolwenci

Autor: P. Korzeń
30.04.2021r.

W piątek 30 kwietnia w naszej szkole zostały zorganizowane uroczystości pożegnania maturzystów. Tym razem, ze względu na pandemię koronawirusa, wydarzenia miały skromny scenariusz. Świadectwa ukończenia technikum odebrało 110 maturzystów. 23 osoby zostały wyróżnione za bardzo dobre wyniki w nauce, frekwencję oraz zaangażowanie w dzialania szkolne, projektach edukacyjnych, wolontariacie. Wręczono również certyfikaty udziału wcprojektach Erasmus+. Dziękuję wszystkim maturzystów i życzę w imieniu całej spoleczności szkolnej powodzenia na egzaminach.


Organizatorzy projektu

Gra edukacyjna dla uczniów szkół patronackich

Autor: P. Korzeń
17.02.2021r.

Platforma z grą to nowa propozycja edukacyjna dla uczniów szkół patronackich KGHM objętych programem „Kompetentni w branży górniczo-hutniczej”. Poprzez zabawę młodzież ma szansę dowiedzieć się więcej na temat miedziowego giganta, a także wzmocnić swoje umiejętności. Kosmiczna przygoda, bo tak w skrócie opisać można grę, dostępna będzie do czerwca. Dla uczniów i szkół z najlepszymi wynikami, przewidziano nagrody.


Czytaj więcej na miedziowe.pl

KGHM wysyła uczniów w… kosmos. Taki pomysł na edukację

Autor: P. Korzeń
17.02.2021r.

W Zespole Szkół Politechnicznych w Głogowie odbyła się konferencja prasowa KGHM-u (17.02.). A podczas spotkania z dziennikarzami zaprezentowano grę komputerową online dla uczniów szkół patronackich – jedną z nich jest właśnie ta placówka realizująca program “Kompetentni w branży górniczo-hutniczej”. W sumie to ponad 1900 uczniów z 9 szkół Zagłębia Miedziowego. Patronatem jest objętych 14 zawodów.


Czytaj więcej na myglogow.pl

Na jakie zawody będzie zapotrzebowanie na rynku pracy?

Autor: P. Korzeń
04.02.2021r.

Wszystkie zawody, których naucza się w naszej szkole to zawody szkolnictwa branżowego, na które prognozowane jest szczególne zapotrzebowanie na pracowników na krajowym rynku pracy. To cenna wskazówka dla tych, którzy stoją przed wyborem szkoły i swojej dalszej ścieżki zawodowej.


Informacja o konferencji

Kot patrzy

TEST DIAGNOSTYCZNY PRZED MATURĄ

Autor: M. Kukulska
02.03.2021r.

Uprzejmie informuję, że w dniach 3 i 4 marca 2021 r. szkole przeprowadzony zostanie test diagnostyczny w zakresie poziomu przygotowania uczniów do egzaminu maturalnego z przedmiotów obowiązkowych na poziomie podstawowym: język polski, matematyka.
W tych dniach zawieszone będą zajęcia we wszystkich klasach od godziny 8:00 do godziny 12:35, czyli pierwsze pięć lekcji. Od 12:45 w tych dniach odbywać się będą wg planu lekcje zdalne we wszystkich klasach, jak dotychczas.
Z PRZYCZYN TECHNICZNYCH W DNIU 5 MARCA 2021 R. NIE PRZEPROWADZAMY TESTU DIAGNOZUJĄCEGO Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO. Lekcje w tym dniu przebiegać będą bez zmian, nie są odwołane.
W dniu 8 marca 2021 r. przeprowadzony zostanie test diagnostyczny z języka niemieckiego. Lekcji nie zawieszamy.
Diagnoza odbędzie się zgodnie z poniższym harmonogramem:

 • 3 marca, środa, godz. 9:00 – język polski (170 min),
 • 4 marca, czwartek, godz. 9:00 – matematyka (170 min),
 • 8 marca, poniedziałek, godz. 14:00 – język niemiecki (120 min).

Test przeprowadzony będzie w warunkach zbliżonych do obowiązujących podczas właściwego egzaminu (np. godzina rozpoczęcia pracy z arkuszem egzaminacyjnym, samodzielne rozwiązywanie zadań przez uczniów, zaznaczanie odpowiedzi na karcie odpowiedzi).
Uczniowie klas czwartych przychodzą do szkoły 3, 4 marca na godzinę 8:15. W dniu 8 marca na 13:30. Alfabetycznie ułożone listy, z podziałem po 12 osób maksymalnie na salę, będą dostępne przy wejściu do szkoły od strony fontann.
Test diagnostyczny przeprowadzony będzie z zachowaniem wszelkich reguł dotyczących bezpieczeństwa sanitarnego, w związku z tym, proszę, aby każdy nauczyciel zaopatrzony był we własnym zakresie w rękawiczki i maseczkę.


foto: David Watkis

Akredytacja w programie Erasmus

Autor: P. Korzeń
26.02.2021r.

Niezwykle miło mi poinformować, że Zespół Szkół Politechnicznych w jako pierwsza szkoła w Głogowie i jedyna w Zagłębiu Miedziowym uzyskała Akredytację w sektorze Kształcenie i Szkolenia zawodowe w ramach akcji 1. programu Erasmus+ w konkursie 2020. Na 563 wnioski złożone, 433 zostały rozpatrzone pozytywnie. Głogowski Mechanik pod kątem jakościowym i merytorycznym zajął 25 miejsce w Polsce. Szkoła uzyskała uproszczony dostęp do dofinansowania w ramach programu Erasmus. Przyznanie Akredytacji jest gwarancją regularnego otrzymywania dofinansowania na działania związane z mobilnością uczniów i nauczycieli a więc ....nauczyciele i uczniowie MECHANIKA będą, przez najbliższe 7 lat, odbywać, staże, praktyki i szkolenia w całej Europie... gdzie tylko nas pomysły i samoloty poniosą!!!


Logo programu

Tydzień Walki z Depresją

Autor: P.Korzeń
10.02.2021r.

Od 21-28 lutego pod patronatem Pana Starosty Powiatu Głogowskiego Jarosława Dudkowiaka będzie się odbywał Tydzień Walki z Depresją. Według instytucji badawczych 1,5 mln Polaków choruje na depresję. Wszystko wskazuje na to, że epidemia COVID-19 nasili skalę tego zjawiska. Jak rozpoznać depresję u siebie lub swoich bliskich? Gdzie sięgnąć po pomoc? Celem Tygodnia Walki z Depresją jest popularyzacja wiedzy na temat depresji i problemów zdrowia psychicznego, a także ułatwienie dostępu do pomocy specjalistów. Uczucie lęku lub stresu zwiększa ryzyko doświadczenia epizodu depresji. Warto szukać pomocy.


Szczegóły na stronie

Mobilność-Technologia-Innowacja. Rozwój mobilności uczniów Zespołu Szkół Politechnicznych w Głogowie

Autor: M. Kukulska
22.12.2020r.

Od 22.12.2020 rozpoczynamy rekrutację uczniów od klasy drugiej w zawodzie technik elektryk (16 uczestników) i technik informatyk (16 uczestników) do projektu „Mobilność-Technologia-Innowacja. Rozwój mobilności uczniów Zespołu Szkół Politechnicznych w Głogowie”. Projekt dofinansowany w ramach akcji 1. – Mobilność uczniów i kadry w ramach sektora Kształcenie i Szkolenia Zawodowe w programie Erasmus+ w roku 2019.Formularze zgłoszeniowe należy wypełnić w WORDzie i odesłać (z możliwością edycji) w terminie do 08.01.2021 na adres: erasmus.informatyk@zszglowow.pl i erasmus.elektryk@zszglogow.pl
Zapraszamy uczniów do zgłaszania się do udziału w projekcie Erasmus+.
Elektrycy - INTELIGENTNY DOM, wyjazd do Malagi w terminie: 07-20.03.2021
Informatycy - GRY KOMPUTEROWE, wyjazd do Sevilli w terminie: 14-27.03.2021


Pobierz formularz

Logo konkursu

Technik Absolwent 2020

Autor: P. Korzeń
29.01.2021r.

Z ogromną przyjemnością informujemy, że w XIV edycji Ogólnopolskiego Konkursku "Technik Absolwent 2020" organizowanym przez Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Mechaników Polskich w II etapie fianałowym III miejsce w specjalności TECHNIK MECHATRONIK zdobył Mateusz Lisiecki.
Wyróżnienia otrzymali: TECHNIK MECHATRONIK - Mateusz Paraszczuk, Damian Azmin.
TECHNIK INFORMATYK - Szymon Żak
TECHNIK ELEKTRYK - Piotr Mędrek
Gratulujemy!!!!


Logo olimpiady

Ogólnopolska Olimpiada o Ubezpieczeniach Społecznych

Autor: Agnieszka Mazurek
26.01.2021r.

Ogólnopolska Olimpiada o Ubezpieczeniach Społecznych edycja 2020/2021 Pierwszy raz w historii etap szkolny Olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych” dla uczniów szkół ponadpodstawowych odbył się on-line. W tym roku szkolnym 2020/2021 wzięło w nim udział 14 307 uczniów z 754 szkół z całej Polski. Z naszej szkoły w etapie szkolnym wzięło udział 12 uczestników. 14 grudnia 2021 r. uczniowie rozwiązali on-line test z wiedzy o ubezpieczeniach społecznych. Zadaniem uczniów było udzielenie odpowiedzi na 20 pytań. Dotyczyły one całego obszaru ubezpieczeń społecznych – od zasiłków po emerytury i zasady rozliczeń z ZUS. Do tego etapu zmagań uczestnicy przygotowywali się z podręcznika dla ucznia do „Lekcji z ZUS”. Oprócz wiedzy niezbędna była też umiejętność zdalnej pracy z wykorzystaniem aplikacji komputerowych. Po weryfikacji testu i liczby punktów do ETAPU WOJWEÓDZKIEGO dostali się Jakub Walendowski i Damian Wątroba z 2at oraz Hubert Puchalski z 2 ir. Ostatecznie, do II etapu zakwalifikowało się 310 zespołów z całej Polski. Drugi, wojewódzki etap Olimpiady, odbędzie się w piątek 19 marca 2021 r. Listę szkół, które zakwalifikowały się do II etapu olimpiady znajdziecie tu 👉👉👉 LINK Serdecznie gratuluję a wszystkim uczestnikom dziękuję za udział.


Logo programu

Dolnośląski Program Pomocy Stypendialnej

Autor: A. Libner
16.12.2020r.

Mamy już wyniki stypendium w ramach projektu "Dolnośląski Program Pomocy Stypendialnej dla szczególnie uzdolnionych w zakresie przedmiotów zawodowych uczniów dolnośląskich szkół". Gratulujemy tym, którzy znaleźli się wśród zakwalifikowanych, a wszystkim, którym chcieliby dołączyć do nich, przypominamy, ze program obejmuje kolejne lata szkolne, aż do roku 2023.Imienna lista, po wybraniu powiatu głogowskiego znajduje się na stronie projektu:

Informacja o konferencji

Uczniowie

Konkurs na Kartkę Bożonarodzeniową

Autor: P. Zagagło
12.12.2020r.

09 grudnia 2020 r. w zorganizowanym konkursie na „Najładniejszą Kartkę Bożonarodzeniową z motywem sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego” przez nauczycieli: Piotra J. Zabagło i Artura Nierychłego udział wzięło aż 23 uczniów. W konkursie wytypowano trzy najładniejsze prace: I miejsce – Szymon Szywała z klasy 2pm; II miejsce – Hubert Dominiak z 2pm; III miejsce - Krzysztof Bilski z 1 pir. Wygranym serdecznie gratulujemy!


Uczniowie

Kurs Maturalny z Matematyki

Autor: P. Korzeń
4.12.2020r.

Szanowni Państwo, Informujemy, że od stycznia 2021 r. na Wydziale Matematyki Politechniki Wrocławskiej będzie prowadzony Intensywny Kurs Maturalny z Matematyki (poziom podstawowy oraz rozszerzony). Zapraszamy uczniów klas maturalnych na kurs przygotowujący do zdawania matury z matematyki, przygotowany i prowadzony przez Wydział Matematyki. Zajęcia prowadzą doświadczeni matematycy, wieloletni wykładowcy i pracownicy badawczo-dydaktyczni Politechniki Wrocławskiej. Szczegółowe informacje o zapisach, formie kursu i płatnościach dostępne są na stronie internetowej wmat.pwr.edu.pl w zakładce Kandydaci.


Budynek szkolny w zimowej szacie

Nadciąga zima

Autor: P. Korzeń
3.12.2020r.

Nasza szkoła w zimowej aurze...dawno niewidziany w takiej odsłonie


List Dolnośląskiego Kuratora Oświaty do Dyrektorów i Nauczycieli z 26.10.2020

ikona uwaga

Szanowni Uczniowie, Szanowni Rodzice!

Autor: M. Kukulska
18.10.2020r.

W związku z przejściem Powiatu Głogowskiego do strefy czerwonej cała szkoła przechodzi na tryb zdalny – od 19.10.2020 przez 2 tygodnie w trybie zdalnym. Zajęcia zdalne realizujemy na platformie TEAMS (główna nasza platforma edukacyjna) wg planu lekcji. Podczas zajęć zdalnych będzie sprawdzana obecność i frekwencja będzie odnotowana w edzienniku. Loginy i hasła do TEAMS należy pobrać z edziennika z profilu ucznia.
W razie problemów proszę kontaktować się przez edziennik z wychowawcą klasy, bądź administratorem – panem Kamilem Sobczakiem. Zajęcia praktyczne w GCKZ odbywają się normalnie, stacjonarnie. Przypadki wskazania kwarantanny ucznia przez Sanepid, zgłaszamy do sekretariatu szkoły (telefonicznie: 76 834-18-53) lub do wicedyrektor Moniki Kukulskiej przez edziennik.
Klasy czwarte realizują praktyki zawodowe do końca października 2020


Regulamin Regulamin 2
Uczniowie klasy pierwszej

Komunikat Biblioteki Szkolnej

Autor: Małgorzata Przyszlakowska
20.10.2020r.

Drodzy uczniowie, pomimo zdalnego nauczania biblioteka szkolna jest otwarta. Jeśli potrzebujecie wypożyczyć lektury czy też coś ciekawego do poczytania w długie jesienne wieczory można w wolnej chwili przyjść do biblioteki. Oczywiście z zachowaniem procedur bezpieczeństwa, które już znacie. Przed przyjściem do szkoły poprzez dziennik szkolny możecie wysłać do mnie pytanie czy książka, którą chcecie wypożyczyć jest aktualnie dostępna. Możecie też w ten sposób zamówić sobie potrzebną książkę aby była przygotowana na Wasze przyjście. Życzę wszystkim dużo zdrowia i wytrwałości w tym trudnym dla nas czasie.


Uczniowie

Traktoriada

Autor: A. Libner
9.10.2020r.

Traktoriada czyli traktorem dookoła świata. W dniu dzisiejszym w szkole spotkaliśmy się z Marcinem i Moniką Obałek. Podrożnikami przemierzajacymi traktorem świat oraz promującymi patriotyzm ekonomiczny.


Uczniowie

Sprzątanie Świata

Autor:A. Matusiak
4.10.2020r.

22 września klasa 1pm w ramach Akcji Sprzątanie Świata Polska 2020 posprzątała zielone tereny przy Szkole.


Uczniowie

Dzień Hiszpański

Autor: P. Korzeń
2.10.2020r.

Po raz kolejny w naszej szkole został zorganizowany Dzień Hiszpański. Dzięki akcji promowania naszych projektów - ERASMUS+ uczniowie mieli szansę dowiedzieć się czegoś nowego o działaniach które planowane są na przyszłość. Dzień Hiszpański to również szansa na spróbowanie hiszpańskich smakołyków i dotknięcia kultury. Nie ma co kochamy te projekty!!!


Uczniowie

III Powiatowy Konkurs Wiedzy o Prawach Konsumenta

Autor: A. Mazurek
01.10.2020r.

III Powiatowy Konkurs Wiedzy o Prawach Konsumenta rozstrzygnięty🤗 Konkurs odbył się w marcu tego roku, w którym wzięło udział 10 uczniów naszej szkoły. Nie udało się przeprowadzić uroczystej gali z powodu wprowadzenia nauczania zdalnego. 1 października Konkurs został podsumowany na warsztatach Zespołu Szkół Ekonomicznych. Tym razem zostaliśmy docenieni jako zespół i otrzymaliśmy III miejsce w Kalamburach. Po raz trzeci opiekunem uczniów była pani Agnieszka Mazurek a reprezentantem grupy był Jakub Szczepaniak z klasy 3i. Serdecznie gratulujemy 😀


Uczniowie na podium

Nasi sportowcy

Autor: P. Korzeń
28.09.2020r.

Weekend przyniósł szkole same dobre wiadomości...sportowe!!! Uwaga nasi uczniowie:
1. Robert Mielcarek zdobył 1 miejsce na Mistrzostwach Polski w strzelectwie sportowym kat. SKEET 75.
2. Michał Rokaszewicz zajął 4 miejsce w Lekkoatletycznych Mistrzostwach Polski U16 na 110 metrów. Gratulujemy naszym uczniom i cieszymy się z tak znakomitych wyników sportowych!!!


Zawodnicy

Gratulacje !!! 🏆 👏👏👏

Autor: J. Adamczyk
28.09.2020r.

I miejsce wśród szkół średnich 🎾🥎🎾 Dnia 27.09.2020 r. Patryk Jurdziński🥇z kl. 2 pm oraz Grzegorz Porębski🥇z kl. 1pm brali udział w Międzyszkolnym Turnieju Tenisa Ziemnego o Puchar Prezydenta Głogowa. W turnieju każdy z zawodników występował indywidualnie wygrywając swoje mecze dla szkolnej drużyny. Rozgrywki doprowadziły naszych tenisistów na najwyższe miejsce na podium. Jeszcze raz gratulujemy i życzymy dalszych sportowych sukcesów 👏👏👏


Plakat projektu

UWAGA UWAGA INFORMATYCY / PROGRAMIŚCI I NIE TYLKO!

Autor: K. Pulit-Binkowska
24.09.2020r.

OGŁASZAMY NABÓR DO ZESPOŁU TWORZĄCEGO GRĘ!
Potrzebujemy:- grafika 3D - jeśli Blender nie kryje przed Tobą tajemnic i kochasz Unity a Unity kocha Ciebie :) to masz szansę rozwinąć z nami skrzydła. Jeśli NIC NIE UMIESZ - to się NAUCZYSZ - programisty - UNITY to Twoja pasja, zgłoś się do NAS!!!! - designera - nie umiesz w programowanie ani w grafikę, ale marzysz o tworzeniu gier? Masz talent pisarski, cechuje Cię KREATYWNOŚĆ i masz SZALONE POMYSŁY - czekamy na CIEBIE!!! OFERUJEMY: - KONSULTACJE z EKSPERTAMI / SPECJALISTAMI Z BRANŻY!!!!!! - MOŻLIWOŚĆ NAUKI PROGRAMÓW - REALIZACJĘ PROJEKTU - W WYPADKU WYGRANEJ - PRAKTYKI W STUDIU GIER!!!!!! Proszę się zgłaszać do: Katarzyny Pulit-Binkowskiej (graficy, designerzy) Cypriana Skrzypczaka z VI i (programiści) UWAGA - ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA!!!


obraz slajdu

Porozumienie podpisane

Autor: P. Korzeń
22.09.2020r.

Dzisiaj w Lubinie podpisanie ważnych porozumień. Kolejny rok wsparcia naszego partnera w kształceniu zawodowym elektryków i mechaników. Nowe plany, nowe pomysły.


Uczniowie klas 1

Zajęcia integracyjne w Mechaniku

Autor: A. Hass
21.09.2020r.

Na dobry start- zajęcia integracyjne dla uczniów klas I, czas wspólnej zabawy, ale i wychowawczych refleksji...Jeszcze raz witamy Was wszystkich w Mechaniku😊


Plakat

Dolnośląski program pomocy stypendialnej

Autor: Paweł Korzeń
16.09.2020r.

Uczniów branżowej szkoły I stopnia oraz technikum (co najmniej 2 klasy) zachęcamy do wzięcia udziału w Dolnośląskim Programie Pomocy Stypendialnej, dzięki któremu można otrzymać stypendium w kwocie 4500 zł. na cały rok szkolny (450 zł. miesięcznie). Wszelkie informacje dostępne są

TUTAJ
ikona uwaga

List Dolośląskiego Kuratora Oświaty

15.09.2020r.

Jestem święcie przekonany, że jako jedna wielka oświatowa rodzina podołamy wyzwaniu, zdamy egzamin z solidarności, odpowiedzialności i dyscypliny. W tych trudnych chwilach wspierając się – bądźmy razem!
Z życzeniami zdrowia i wyrazami szacunku
Roman Kowalczyk
Dolnośląski Kurator Oświaty


Czytaj całość
Grafika z broszury projektu

ART GrECo – Aktywny Rozwój Talentów GrECo

Autor: P. Korzeń
09.09.2020r.

Szanowni Uczniowie,
z ogromną przyjemnością informujemy o nowym programie stypendialnym ART GrECo – Aktywny Rozwój Talentów GrECo. Jest to to inicjatywa Fundacji GrECo i GrECo Polska, mająca na celu wspieranie rozwoju młodych talentów. O stypendia w wysokości 3.500 zł na realizację swoich pasji i zainteresowań mogą ubiegać się utalentowani uczniowie szkół podstawowych (od VI klasy) i ponadpodstawowych, którzy mieszkają w miejscowości liczącej do 30.000 mieszkańców na terenie województw mazowieckiego, dolnośląskiego, śląskiego lub pomorskiego (czyli tam, gdzie GrECo Polska ma swoje oddziały). Stypendium jest skierowane także do uczniów, którzy dojeżdżają z małej miejscowości do szkoły w większym mieście, lub mieszkają w bursie czy też internacie.


Zdjęcie spawacza

Kurs na uprawnienia spawalnicze

Autor: A. Libner
09.09.2020r.

Przypominam o rozpoczynającym się dzisiaj kursie, na uprawnienia spawalnicze. Od 15.00 obiady w Barze Stańczyk (obowiązkowe dla kursantów) :) Nauczycieli, proszę o wyrozumiałość i umożliwienie wejścia na zajecia uczniom. Lista kursantów dostępna bedzie na poczcie w dzienniku szkolnym.


ikona uwaga

INFORMACJA

Autor: M. Kukulska
08.09.2020r.

W dniu 10.09.2020 r. (czwartek) odbędą się spotkania z rodzicami uczniów klas pierwszych Technikum nr 3 i Branżowej Szkoły nr 2
Godz.: 16:30 na Auli szkolnej klasy: 1pa (technik mechanik), 1pc (technik elektryk)
Godz.: 17:30 na Auli szkolnej klasy: 1pir (technik informatyk/programista), 1pm (technik mechatronik)
Godz.: 18:30 na Auli szkolnej klasa: 1pe (elektryk)
Po spotkaniu z Dyrekcją, pedagog szkolnym zapraszamy rodziców na spotkania z wychowawcami klas.


ikona uwaga

Komunikat Biblioteki Szkolnej

Autor: M. Przyszlakowska
02.09.2020r.

Drodzy uczniowie, niestety w tym roku nie będzie tradycyjnego kiermaszu używanych podręczników. Chcąc Wam ułatwić wymianę informacji na parterze szkoły będzie wystawiona tablica ogłoszeń, na której sprzedający i kupujący będą mogli wywiesić swoje ogłoszenia. Proszę wszystkich uczniów, którzy mają wypożyczone książki w ubiegłym roku szkolnym o jak najszybsze oddanie ich do biblioteki są to głównie lektury potrzebne następnym uczniom. Biblioteka pracuje zgodnie z procedurą zachowania bezpieczeństwa. Proszę wszystkich uczniów o zapoznanie się z treścią i stosowanie się do niej w naszym wspólnym interesie.
Procedura zachowania bezpieczeństwa i zasad funkcjonowania Biblioteki Szkolnej Zespołu Szkół Politechnicznych w Głogowie, w trakcie epidemii COVID-19


 1. Procedura obowiązuję wszystkie osoby korzystające z Biblioteki.
 2. Biblioteka będzie funkcjonowała wyłącznie jako wypożyczalnia od godz.8.00 do 14.00.
 3. Wyznacza się strefy dostępne dla użytkownika Biblioteki wraz z wytyczoną bezpieczną odległością na podłodze – zapewniającą zachowanie odpowiednich odległości między użytkownikami.
 4. Przy stanowisku obsługi może przebywać maksymalnie jedna osoba. Pozostałe osoby proszone będą o zachowanie bezpiecznej od siebie odległości min. 2 metry.
 5. Przy oddawaniu i wypożyczaniu zbiorów z Biblioteki czytelnik jest zobowiązany do noszenia maski ochronnej lub innego sposobu zasłaniania nosa i ust.
 6. Zalecane jest noszenie rękawiczek ochronnych przez czytelnika oraz dezynfekcja rąk przed wejściem do biblioteki.
 7. Niedostępny pozostaje swobodny dostęp do regałów bibliotecznych dla czytelników. Książki do wypożyczenia podaje wyłącznie pracownik Biblioteki.
 8. Czytelnik oddający książki otwiera ją na stronie z numerem, odczytuje go i odkłada na wyznaczone przez nauczyciela bibliotekarza miejsce.
 9. Przyjęte książki będą odkładane na okres 3 dni na wydzielone miejsca.
 10. Wypożyczanie zbiorów Biblioteki odbywa się tylko na zewnątrz do domu. Zawieszone do odwołania jest korzystanie ze zbiorów bibliotecznych oraz komputerów na miejscu.