Aktualności

Na tej stronie dowiesz się o wszystkim co dzieje się w naszej szkole


Kandydatów zapraszamy na stronę rekrutacji

Strona rekrutacji Dziennik Plan

Rok szkolny 2019/2020


Egzamin ósmoklasisty, gimnazjalny, maturalny, potwierdzający kwalifikacje w zawodzie oraz zawodowy

Autor: OKE Wrocław
15.05.2020r.

Informacja dyrektora Centralnej Komisji Egzaminacyjnej z 15 maja 2020 r. na temat Wytycznych dotyczących przeprowadzania w 2020 r. egzaminów zewnętrznych.


Pobierz informacje Pobierz wytyczne Plakat informacyjny
ikony projektu

Zdalna szkoła

Autor: P. Korzeń
05.05.2020r.

Powiat Głogowski uzyskał grant w wysokości 100 000,00 zł w ramach Programu „Zdalna Szkoła” obejmującym wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego. Uzyskane dofinasowanie przeznaczono na zakup 51 sztuk laptopów oraz 12 szt. dostępu do Internetu mobilnego.
Zespół Szkół Zawodowych w Głogowie ramach Programu otrzymał:
- 3 szt. laptopów
Zadanie realizowane jest w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 Osi Priorytetowej nr I „Powszechny dostęp do szybkiego Internetu”, Działania 1.1 „Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego internetu o wysokich przepustowościach” i współfinansowane jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.


ikona

Informacja o zmianie harmonogramu dni wolnych

Autor: P. Korzeń
30.04.2020r.

W związku z decyzją Dyrektora Centralnej Komisji Egzaminacyjnej z 24 kwietnia 2020 r. w sprawie harmonogramu przeprowadzania egzaminu ósmoklasisty, egzaminu gimnazjalnego oraz egzaminu maturalnego w 2020 roku uprzejmie informuję , że zmianie ulega harmonogram dni wolnych w Zespole Szkół Politechnicznych w Głogowie na rok szkolny 2019/20 i tak:

  • W dniach 4-5-6 maja 2020 będą odbywać się zajęcia dydaktyczno- wychowawcze.
  • W dniach 8-9-10 czerwca 2020 będą dniami wolnymi od nauki.
foto

Podziękowania Dyrektora Zespołu Szkół Politechnicznych w Głogowie

Autor: P. Korzeń
24.04.2020r.

Dyrektor Zespołu Szkół Politechnicznych w Głogowie w imieniu Rady Pedagogicznej i Rady Rodziców złożył najserdeczniejsze podziękowania oraz wyróżnił uczniów naszej szkoły za bardzo dobre wyniki w nauce. Treść podziękowania publikujemy na stronie internetowej Zespołu Szkół Politechnicznych w Głogowie. Hiperłącze do dokumentu w formacie pdf znajduje się poniżej.


Treść dokumentu


List Dolnośląskiego Kuratora Oświaty do Maturzystów

logo
List Dolnośląskiego Kuratora Oświaty do Maturzystów
Uczniowie klasy pierwszej

Szkolna platforma nauczania zdalnego - eduprojekt2019

Autor: T. Graczyk
15.03.2020r.

Krótki film wyjaśniający w jaki sposób można publikować materiały na szkolnej platformie edukacyjnej. Nauczycieli zainteresowanych tą formą pracy proszę o kontakt na adres służbowy lub za pośrednictwem dziennika elektronicznego. Na tym etapie potrzebuję tylko nazwy kursu lub kursów dla nauczyciela. Dostęp do platformy: eduprojekt2019.pl . Uczniowie logują się jako użytkownik - gość. Korzystamy z otwartych zasobów edukacyjnych.


Jak publikować materiały na platformie edukacyjnej eduprojekt2019

Uczniowie

Uwaga uczniowie!!!

11.03.2020r.
Uczniowie

O czym należy wiedzieć? Zawieszenie zajęć w szkołach, przedszkolach, placówkach oświatowych – pytania i odpowiedzi

Autor: gov.pl
11.03.2020r.

O czym należy wiedzieć? Zawieszenie zajęć w szkołach, przedszkolach, placówkach oświatowych – pytania i odpowiedzi


Uczniowie

Mistrzostwa Powiatu Głogowskiego w Piłce Ręcznej Chłopców

Autor: J. Adamczyk
10.03.2020r.

W piątek 6.03 odbyły się Mistrzostwa Powiatu Głogowskiego w Piłce Ręcznej Chłopców. W turnieju brało udział 5 drużyn ze szkół średnich. Zespół Szkół Politechnicznych po zaciętych meczach z Zespołem Szkół im J. Wyżykowskiego oraz I LO zajął ostatecznie III lokatę. Nasi zawodnicy dali z siebie wszystko, zabrakło odrobiny szczęścia. Gratulacje! III miejsce to też podium.


Uczniowie

Spotkania z Powiatowym Rzecznikiem Praw Konsumenta!

Autor: A. Mazurek
08.03.2020r.

26 lutego i 3 marca 2020 roku młodzież z klasy 2i, 2d i 2m wraz z opiekunem Agnieszką Mazurek uczestniczyła w spotkaniach z panią Gabrielą Adamus – Powiatowym Rzecznikiem Konsumentów. Zajęcia, które miały miejsce w Zespole Szkół Ekonomicznych w Głogowie mają na celu lepsze przygotowanie młodzieży do III edycji Powiatowego Konkursu Wiedzy o Prawach Konsumenta pod osobistym patronatem Starosty Głogowskiego pana Jarosława Dudkowiaka, który odbędzie się już 10 marca 2020 roku.


podpisanie umowy

Współpraca z uczelnią

Autor: P. Korzeń
4.03.2020r.

4 marca 2020 r. Dyrektor Szkoły Paweł Korzeń oraz JM Rektor Tadeusz Kierzyk, prof. Uczelni Jana Wyżykowskiego w Polkowicach podpisali umowę o współpracy w zakresie kształcenia zawodowego. Omówiono najważniejsze kierunki wspólnych działań oraz przyszłe inicjatywy na rzecz społeczności lokalnej, uczelnianej i szkolnej. Do podpisania współpracy doszło dzięki zaangażowaniu głogowianina Jana Walczaka - Dziekana Wydziału Nauk Społecznych - za co serdecznie dziękujemy!!! Ciekawostką jest to, że Pan Rektor Tadeusz Kierzyk jest absolwentem naszej szkoły i planuje w najbliższym czasie odwiedzić głogowską Alma Mater!!!


plakat telefon zaufania

Możesz skorzystać z pomocy!

Autor: A. Hass
04.03.2020r.

Od 1 marca uruchomiona została całodobowa, bezpłatna infolinia dla młodych ludzi.
W przypadku problemów można zadzwonić lub napisać e-maila na stronie https://116111.pl/


Uczniowie

Dni otwarte Uniwersytetu Zielonogórskiego

Autor: K. Sobczak
27.02.2020r.

W dniu 26 lutego bieżącego roku uczniowie klasy 1 pir pod opieką p. Kamila Sobczaka i p. Andrzeja Wagi uczestniczyli w Dniach Otwartych Uniwersytetu Zielonogórskiego. Tuż po godzinie 9:00 uczniowie zostali przywitani przez licznych pracowników naukowych oraz studentów i zaproszeni na wykłady oraz pokazy naukowe. Dzięki umiejętnemu podejściu do uczniów, wykładowcy i prelegenci przybliżyli w sposób ciekawy różne zagadnienia użycia nowoczesnych technologii. Nasi uczniowie dowiedzieli się w jaki kopać kryptowaluty , jak programować sterowniki pomiarowe, zapoznali się z programowaniem PLC oraz poznali tajniki budowy własnej drukarki 3D od podstaw. Ogromnym zainteresowaniem cieszył się wykład „Nowoczesne źródła światła oraz magazyny energii w aspekcie samochodów elektrycznych”. Wykład ten zyskał wielkie uznanie wśród naszych uczniów na długo zostanie w ich pamięci. Pokazy i wykłady cieszyły się dużym zainteresowaniem co dowodzi, że program dnia przygotowany przez uczelnię został przyjęty bardzo pozytywnie. Poszerzył on znajomość zagadnień, wiedzę oraz horyzonty dotyczące przyszłości uczniów naszej szkoły.


Informacja

Uwaga Rodzice, Uczniowie i Nauczyciele.

Autor: P. Korzeń
27.02.2020r.

uprzejmie informuję, że na stronie internetowej MEN zamieszczony został komunikat dotyczący zaleceń GIS i Ministerstwa Zdrowia w zakresie środków ochronnych przeciwko koronawirusowi.


KOMUNIKAT !!!
Informacja

Uczniowie

Szkolna Skrzynka Zaufania

Autor: A. Hass
25.02.2020r.

Przypominamy, że po feriach udostępniliśmy Szkolną Skrzynkę Zaufania, do której możecie wrzucać kartki z Waszymi uwagami, opiniami, sugestiami - sprawy poważne - szczególnie, jeżeli chodzi o bezpieczeństwo w szkole. Zgłoszenia możecie wrzucać na II piętrze obok maszyn z napojami. Wasz głos jest bardzo ważny!


Uczniowie

Mechatronicy w Hiszpanii

Autor: A. Tumanowicz
17.02.2020r.

Hola! Mechatronicy właśnie rozpoczynają przygodę z robotam humanoidalnymi w Sewilli. Szersza relacja pojawiać się będzie na Naszym projektowym profilu: Mobilność- technologia-wiedza. Rozwój praktyk zawodowych w ZSP.


Dzisiaj był nasz pierwszy dzień praktyk w firmie Macco Robotics, poznaliśmy środowisko pracy oraz plan na najbliższe 2 tygodnie. Enrique, nasz tutor przedstawił nam podstawowy program służący do programowania małych robotów (Choregraphe). Po praktykach z naszą koordynatorką Adą zwiedzaliśmy słoneczną Seville.

Uczniowie

Konkurs Pięknego Czytania

Autor: M. Przyszlakowska
05.02.2020r.

4 lutego 2020 roku odbyła się trzecia edycja ogólnoszkolnego Konkursu Pięknego Czytania. Uczniowie prezentowali wybrane przez siebie fragmenty prozy i poezji. Oceniane były – interpretacja tekstu, dykcja oraz uzasadnienie swojego wyboru tekstu. W tym roku swoją nagrodę przyznała również publiczność. I tak: I miejsce oraz nagrodę publiczności zdobył Szymon Lewicki z 2M,
II miejsce Konrad Mazurek z 3M,
III miejsce Maksymilian Terlikowski z 1PIR.
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody książkowe i drobne gadżety czytelników, zdobywca I miejsca dodatkową nagrodę – 1 godzinę eksperymentów w szkolnym VR Room-ie. Ponadto trzech pierwszych finalistów celującą (cząstkową) ocenę z języka polskiego.


Uczniowie

Mechanik dla Malucha

Autor: MDM
05.02.2020r.

Uff, zajęcia Mechanik dla Malucha są pełne ciekawych doświadczeń, zabaw i uśmiechu - Spotkania z młodymi adeptami techniki, podczas których poznają specyfikę pracy w zawodzie technik elektryk i mechatronik oraz zajęcia z języków obcych.


Uczniowie

Mechanicy na praktykach

Autor: Uczestnik
05.02.2020r.

Wieści z Hiszpanii. 16 uczniów, 14 dni praktyki, 60 godzin, 3 certyfikaty, 1 baza lotnicza, 20 godzin hiszpańskiego, 2 języki zawodowe, 1 test językowy, 2 przesiadki lotnicze, 2 katedry, 1 ocean, 1 targ rybny i...1 bilet na komunikację miejską i....nieskończona ilość wrażeń.
Trzeci dzień wyjazdu zaczęliśmy od lekcji języka hiszpańskiego gdzie zapoznaliśmy sie z podstawami języka i spędziliśmy miło czas. Następnie po odpoczynku w hotelu i zjedzeniu obfitego obiadu wyruszyliśmy na praktyki. Po zapoznaniu z obsługą narzędzi oraz zasadami BHP, ruszyliśmy z pełną parą i zabraliśmy się do roboty. Dzień zakończyliśmy smaczną kolacja i integracją z grupą.


Zdjęcie: Denis PavlovicAshiq na Unsplash

Zajęcia dla uczniów zdolnych

Autor: ZSP w Głogowie
07.02.2020r.

Publikujemy zestawienie zajęć edukacyjnych adresowanych dla uczniów zdolnych, a prowadzonych przez nauczycieli szkół ponadpodstawowych powiatu głogowskiego. Nasza szkoła wyszła z propozycją zajęć z zagadnienia Podstawy programowania w języku C++, które poprowadzi Pan mgr inż. Tadeusz Graczyk - nauczyciel przedmiotów informatycznych w zawodach technik informatyk, technik programista oraz wykładowca PWSZ w Głogowie. Rekrutacja uczestników trwa do pierwszego tygodnia marca. Więcej szczegółów prezentujemy w publikowanym poniżej zestawieniu.


Propozycja zajęć edukacyjnych

Uczniowie

Wizyta 2 m w DPS w Głogowie

Autor: P. Zabagło
14.01.2020r.

Tradycyjnie i z wielką radością młodzież z klasy 2 m z naszej szkoły złożyła wizytę 07.01.2020 r. mieszkańcom Domu Pomocy Społecznej „Magnolia” w Głogowie. Wraz z podopiecznymi DPS śpiewaliśmy wiele kolęd takich jak „Cicha noc”, „Przybieżeli do Betlejem pasterze”, „Oj, Maluśki, Maluśki” i inne. Po ostatniej zaśpiewanej przez nas kolędzie „Adeste fideles” podzieliśmy się opłatkiem ze wszystkimi obecnymi na naszym przedstawieniu. Jak zawsze mile i z wielką serdecznością przyjęci niecierpliwie czekamy na następne wyjście. Podziękowania dla klasy 2 m i wychowawcy klasy pana Wojciecha Jarosza.


Uczniowie

SUKCES NA BANK

Autor: A. Mazurek
10.01.2020r.

to turniej wiedzy o finansach i ekonomii skierowany do uczniów szkół średnich (liceów i techników). W turnieju biorą udział szkoły ze wszystkich województw w Polsce - w II edycji zgłosiło się 213 szkół. Naszą szkołę reprezentowała pięcioosobowa grupa zgłoszona przez panią Agnieszkę Mazurek w składzie Szymon Lewicki, Szymon Piwowar, Hubert Mańkowski z klasy 2m oraz Julia Szperlik i Karolina Bochenek z klasy 2i.Pierwszy etap został przeprowadzony 8 stycznia 2020 roku za pomocą testu w aplikacji online. Opiekunem w czasie rozgrywek był pan Czesław Witold Czupryniak. 32 drużyny zakwalifikowały się do testu międzyszkolnego. Niestety pomimo bardzo dobrego wyniku nie udało nam się wejść do ścisłej czołówki. Zdobyliśmy 36 punktów na 40 i zajęliśmy 38 miejsce. Uczestnikom gratuluję występu w turnieju, który jest prestiżowym projektem finansowanym przez Narodowy Bank Polski, a nadzór merytoryczny nad nim prowadzą wykwalifikowani ekonomiści, przedsiębiorcy i pracownicy naukowi czołowych polskich uczelni.


Uczniowie

Współpraca z KGHM

Autor: P. Korzeń
22.01.2020r.

Darowizny, w wysokości ponad 200 tys. zł, przekazał na rzecz ośmiu szkół patronackich na Dolnym Śląsku KGHM Polska Miedź S.A. Placówki uczestniczą w programie KGHM Kompetentni w branży, który wspiera kształcenie w zawodach związanych z przemysłem miedziowym. Pieniądze przeznaczą na pomoce dydaktyczne, doposażenie warsztatów i pracowni zawodowych. Również Mechanik jest w grupie obdarowanych szkół.

Celem programu „Kompetentni w branży górniczo-hutniczej. KGHM – kluczowy partner w kształceniu zawodowym” jest dostosowanie programów szkół do rzeczywistych wymagań pracodawcy. Najlepsi uczniowie otrzymują stypendia finansowe. Biorą też udział w praktykach zawodowych w oddziałach spółki. Wspierani są też pedagodzy, m.in. poprzez udział w seminariach i konferencjach.


Uczniowie

Mechanik dla Australii

Autor: P. Korzeń
20.01.2020r.

Dzisiaj MECHANIK kwestuje na rzecz Australii. Wesprzyjcie akcję uczniów, kupcie ciacho i wrzucajcie pieniążki do budki Koali


Uczniowie

Współpraca z Sitech

Autor: P. Korzeń
10.01.2020r.

Nasze doświadczenie z ramieniem robotycznym jest coraz większe. Może efekt nie jest imponujący ale cieszy fakt, że to praca naszych mechatronikow. A wszystko to dzięki współpracy z firmą Sitech w Głogowie, która wspiera szkołę poprzez staże, doposażenie i wiedzę z zakresu robotyki i mechatroniki.


Uczniowie

Realizacja priorytetów

Autor:P. Korzeń
10.01.2020r.

Dzisiaj naszą szkołę odwiedziła spora grupa głogowskich przedszkolaków. Uczniowie tradycyjnie stanęli na wysokości zadania i byli moderatorami wielu pokazów i ćwiczeń. Takie działania to realizacja priorytetów Europejskiego Planu Rozwoju Szkoły zakładającego przekazywanie wiedzy w środowisku dzieci i tworzenia faktycznych ram preorientacji zawodowej . To doświadczenie jest szeroko stosowane u naszych zachodnich sąsiadów i przynosi świetne rezultaty.


Uczniowie klasy pierwszej

STREFA DOBRYCH PRAKTYK

Autor: P.Korzeń
08.01.2020r.

I my tam byliśmy i szkołę z projektem prezentowaliśmy. A tak na poważnie, mielismy zaszczyt reprezentować naszą szkołę w STREFIE DOBRYCH PRAKTYK w ramach Ogólnopolskiego Dnia Informacyjnego Erasmus+. To duże wyróżnienie dla naszego zespołu projektowego. Nasze stosiko cieszyło się dużym zainteresowaniem.


Uczniowie

Ogólnopolski Dzień Informacyjny

Autor: P. Korzeń
08.01.2020r.

Dzisiaj promujemy szkołę w Warszawie. Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji zaprosiła Zespół Szkół Politechnicznych do promowania projektów w ramach Ogólnopolskiego Dnia Informacyjnego. O nasze doświadczenia pyta wiele zainteresowanych szkół i instytucji. To duże wyróżnienie i duma z fantastycznych uczniów i nauczycieli- uczestników naszych projektów.


Uczniowie

Fibaro w Mechaniku

Autor: P. Korzeń
7.01.2020r.

Praca z najlepszymi, polskimi firmami to priorytet w kształceniu zawodowym w MECHANIKU. Dzisiaj i jutro zajęcia z instalacji systemów inteligentnych domów prowadzą panowie Mariusz i Marcin. Zajęcia przybliżają produkty firmy FIBARO, światowego lidera inteligentnych rozwiązań.

Uczniowie

Uczniowie

Uwaga klasy technik elektryk!

Autor: P. Korzeń
2.01.2020r.

Szkolenie w ramach projektu "Szansa w zawodowcach" z projektowania i montażu inteligentnych instalacji FIBARO we wtorek i środę w szkole.7 stycznia uczniowie klasy:
- 2 C godz. 9.00 -14.15 zamiast zajęć w GCKZ (uzgodnione z dyrekcją GCKZ)
- 2 D godz. 15.00 -19.15
8 stycznia szkolenie Fibaro uczniowie klasy: 2 C, 2 D plus pozostali uczniowie, którzy przeszli proces rekrutacji, godz. 10.00 (prawdopodobnie, trwają jeszcze ustalenia)


Uczniowie

Najładniejsza kartka

Autor: M. Kukulska
21.12.2019r.

16 grudnia 2019 r. w zorganizowanym konkursie na „Najładniejszą Kartkę Bożonarodzeniową z motywem bł. ks. Jerzego Popiełuszki” przez nauczycieli: Piotra J. Zabagło i Artura Nierychłego udział wzięło aż 54 uczniów. W konkursie wytypowano trzy najładniejsze prace: I miejsce – Adrian Czwojdrak z klasy 1 pm; II miejsce – Jacek Waligórski z 1 pc; III miejsce ex aequo – Szymon Szywała z 1pm wraz z Szymonem Szuber z 1 pc. Wygranym serdecznie gratulujemy!


Uczniowie

Betlejemskie Światełko Pokoju

Autor: P. Korzeń
20.12.2019r.

Światełko Betlejemskie od ZHR. Dziękuję w imieniu całej społeczności szkolnej szkolnej.


Uczniowie

Betlejemskie Światełko Pokoju

Autor: P. Korzeń
19.12.2019r.

Betlejemskie Światełko Pokoju dotarło równiez do Mechanika!!! Dziękujemy i równiez życzymy Wesołych Świąt!!!!

Uczniowie
Uczniowie

O puchar Dyrektora

Autor: J. Adamczyk
19.12.2019r.

Dnia 18.12.2019 r. już XVII raz naszą szkoła organizowała Turniej Piłki Nożnej Halowej o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół Politechnicznych w Głogowie. Po zaciętych bojach wyłoniono Mistrza i Wicemistrza Głogowa wśród szkół ponadpodstawowych. Kolejno miejsca zajęli:

  1. ZS im. Jana Wyżykowskiego
  2. II LO
  3. ZS Politechnicznych
  4. ZS Przyrodniczych i Branżowych
  5. ZS Samochodowych i Budowlanych
  6. ZS Technicznych i Ogólnokształcących
  7. I LO
  8. ZS Ekonomicznych

Najlepszym zawodnikiem turnieju został Jakub Gąsiorek , najlepszy bramkarz Marcel Chrupcała obydwaj z ZS im. Jana Wyżykowskiego, najlepszy strzelec Piotr Zalewski z ZS Politechnicznych Dziękujemy zawodnikom za udział, gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy w przyszłym roku.


Uczniowie

Razem dla Hospicjum

Autor: P. Korzeń
19.12.2019r.

Zakończył się kolejny bardzo intensywny dzień ze Skarboną w roli głównej. Pieknie to wszystko wygląda, spotykamy się z mocnym wsparciem, z sympatią i dużym zrozumieniem. Oczywiście powtarzają się pytania, już nie gdzie ale kiedy rusza budowa. Fantastycznie spisuje się młodzież, dzisiejszą kwestę kończyła Dominika i Oliwia z Zespołu Szkół im. Jana Wyżykowskiego oraz „rodzynek” Konrad. On jako jedyny reprezentował Zespół Szkół Politechnicznych w Głogowie. Trzeba mieć bardzo mocne kompetencje społeczne aby zdecydować się na indywidualne kwestowanie. Brawo Konrad, chętnie widzielibyśmy Ciebie w naszym gronie!Sylwia i Beata, Wolontariuszki Fundacji, które kończyły środę w Galerii dobrze oceniają dzisiejsze kwestowanie. Jutro drugi dzień w Glogovii, jesteśmy przekonani że równie udany i równie sympatyczny. Czekamy na Was od 9:00 do 17:00.


Uczniowie klasy pierwszej

Szansa w zawodowcach - ZSP w Głogowie

Autor: P. Korzeń
18.12.2019r.

W dniu dzisiejszym otrzymaliśmy znakomitą wiadomość z ośrodka, w którym szkolą się nasi technicy mechanicy na kursie spawalniczym. Wszyscy oni, ze znakomitym wynikiem uzyskali w dniu wczorajszym uprawnienia spawalnicze. Brawo Wy!!!
Gratulujemy wyniku, a w nagrodę wszyscy otrzymacie swoje pierwsze spawarki elektryczne!


Więcej o projekcie

Uczniowie

Warto pomagać

Autor: A. Libner
18.12.2019r.

Film zrealizowany w Zespole Szkół Politechnicznych w Głogowie


Uczniowie

XVII Powiatowy Turniej Piłki Halowej

Autor: P. Korzeń
18.12.2019r.

Dzisiaj XVII Powiatowy Turniej Piłki Halowej Chłopców o Puchar Dyrektora ZSP w Głogowie. Jak co roku walka, emocje i sportowa rywalizacja. W pierwszym meczu nasza szkolna drużyna prowadzi z ZSTIO 3:1


Uczniowie

I ty zostań wolontariuszem

Autor: My:Glogow
17.12.2019r.

Rozstrzygnięcie pierwszego powiatowego konkursu „I ty zostań wolontariuszem” miało miejsce w starostwie powiatowym (17.12.). – Bycie dobrym jest piękne, ale najpiękniejsze jest dzielenie się tą dobrocią z innymi, i wy to robicie, za to wielkie słowa uznania i podziękowania, bo czasu za wiele nie macie – powiedział do uczestników z głogowskich szkół ponadgimnazjalnych starosta Jarosław Dudkowiak.


Uczniowie

Pracownia VR

Autor: P. Korzeń
17.12.2019r.

W naszej pracowni VR zdolności manualne łączą się z nowoczesnymi technologiami, a tym, co je spaja, są kreatywność i współpraca. Taka przestrzeń powinna się znaleźć w każdej szkole na miarę XXI wieku.


Uczniowie klasy pierwszej

16.12 BORDER !!!

Autor: Katarzyna Pulit-Binkowska
17.12.2019r.

Nasza grupa z projektem gry komputerowej o tej samej nazwie brała udział w Konferencji Przydziału, podczas której rywalizowaliśmy z 10 zespołami z innych szkół z naszego województwa. I UDAŁO SIĘ !!!! Dostaliśmy się do FINAŁU!!!Przed nami 5 miesięcy aktywnej pracy, podczas której ZROBIMY GRĘ, którą zaprezentujemy w czerwcu podczas finałowego spotkania 12 najlepszych drużyn z całej Polski! Skład wyjazdowego zespołu to:
2i: Jakub Szczepaniak, Agnieszka Trela, Zuzanna Pólkowska, Damian Kłos, Maciej Ratajczak 3i: Cyprian Skrzypczak i Maciej Iżycki 3m: Krystian Auguścik, Tomek Atamca, Olaf Molka, Eryk Bukowski opiekunowie: Katarzyna Pulit-Binkowska oraz osoba, która przyniosła nam szczęście: pani Urszula Gąsiorowska


Uczniowie

Mechanik z WIELKIM sercem!

Autor: P. Korzeń
17.12.2019r.

Mechanik z WIELKIM sercem! Wielu uczniów i nauczycieli angażuje się w działania Wolontariatu


Uczniowie

Uczniowie

Wyróżnienie dla naszych wolontariuszy

Autor: P.Korzeń
17.12.2019r.

Wyróżnienie dla naszych wolontariuszy. Brawo uczniowie i opiekunowie A. Hass, E. Jaworska!!!


Uczniowie

Jeszcze o kiermaszu

Autor: Katarzyna Pulit-Binkowska
12.12.2019r.

Prawie tydzień temu odbył się u nas kiermasz mikołajkowy. Największym powodzeniem cieszyły się jak zawsze tosty oraz loteria fantowa. Podczas kiermaszu można było zasilić skarbonę "Razem dla Hospicjum" :) Dziękujemy wszystkim darczyńcom oraz wszystkim mikołajowym pomocnikom!!!


Uczniowie

Wyjazd na Wrocławskie 28 Targi Dobrych Książek

Autor: M. Przyszlakowska
11.12.2019r.

Wyjazd na Wrocławskie 28 Targi Dobrych Książek 6.12.2019 Już po raz trzeci grupa 40 uczniów oraz opiekunowie: Urszula Gąsiorowska, Małgorzata Przyszlakowska i Wojciech Jarosz wzięli udział w wycieczce na 28 Wrocławskie Targi Dobrych Książek. Swoje stoiska (170) prezentowały najważniejsze wydawnictwa polskie oraz firmy produkujące gry planszowe, artykuły papiernicze itp. Można było kupić najnowsze bestselery wydawnicze jak również starsze wydania książek w bardzo atrakcyjnych cenach. Odwiedziliśmy również Jarmark Świąteczny na Wrocławskim Rynku. Wszyscy wrócili w doskonałym nastroju i z ciężkimi pakunkami upolowanych książek.


Uczniowie klasy pierwszej

Mikołaj z Samorządu Uczniowskiego

Autor: A. Hass
10.12.2019r.

Nasi uczniowie nigdy nie odmawiają pomocy, tym razem w roli Mikołajów dla dzieci z Przedszkola nr 7, podziękowania dla chłopaków z SU: Konrada M. z kl.3 m i Huberta O.z kl. 2i, brawo!🎅👍😊


Uczniowie

Wyjątkowe spotkanie

Autor: P. Korzeń
09.12.2019r.

Michała Zawadkę nie trzeba przedstawiać. To jeden z najlepszych mówców motywacyjnych w Polsce. Dzięki KGHM Polska Miedź uczniowie naszej szkoły mieli szansę na wyjątkowe spotkanie z tą charyzmatyczną osobowością, a nasza szkolna biblioteka wzbogaciła się o jego książki. Zachęcamy do wypożyczenia, naprawdę warto!!!


Uczniowie

Matematyka na wesoło

Autor: A. Stachowiak
04.12.2019r.

Za nami finał XVII międzyszkolnego konkursu "Matematyka na wesoło". Uczniowie Zespołu Szkół Politechnicznych spisali się świetnie. Zwycięzcą konkursu został Cyprian Skrzypczak z klasy 3i. Odpowiednio III i IV miejsce zajęli Dawid Kostek z klasy 3i i Michał Szelest z klasy 1ir. Gratulacje.


Uczniowie

Ogólnopolska Olimpiada o Ubezpieczeniach Społecznych

Autor: A. Mazurek
2019r.

Lekcje z ZUS to projekt, który powstał by budować świadomość młodego pokolenia Polaków, w tak ważnym aspekcie ich przyszłego życia, jakim są ubezpieczenia społeczne. „Lekcje z ZUS” kształtują świadomość młodzieży, uczą przy tym by być wzajemnie odpowiedzialnym wobec osób, które przynależą do innych pokoleń(zasady solidaryzmu społecznego), a ponadto dają praktyczną wiedzę przyszłym przedsiębiorcom. Projekt ten objęty jest honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej oraz Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. W VI edycji projektu edukacyjnego udział wzięli wszyscy uczniowie klas II. Do Ogólnopolskiej Olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych przystąpiło 25 uczestników. Olimpiada odbyła się 2 grudnia br. o godzinie 11:00 w sali 402 – etap szkolny polegał na rozwiązaniu testu jednokrotnego wyboru, który składał się z 20 pytań. Komitet Szkolny (Iwona Kozber-Tłuczek, Czesław Witold Czupryniak i Agnieszka Mazurek) po dokonaniu oceny testów stwierdził zgodnie z regulaminem olimpiady, że wyłonienie 3 uczniów nie jest możliwe z uwagi na uzyskanie przez większą liczbę uczniów takiej samej punktacji. O wejście do ścisłej czołówki będą walczyć: Derkacz Dominik (II AT), Nowak Jakub (II d) oraz Szczepaniak Jakub (II i). Dogrywka odbędzie się 9 grudnia 2019 roku w Zespole Szkół Politechnicznych. Pewne I i II miejsce zdobyli Szymon Kiszyniew (II d) oraz Marcel Gaweł (II m) Serdecznie gratulujemy a wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział.


Uczniowie

Dzień Rzucania Palenia

Autor: A. Hass
02.12.2019r.

Z okazji Dnia Rzucania Palenia zaprosiliśmy do szkoły p.Barbarę Szlendak z Sanepidu. W ramach akcji uczniowie wysłuchali prelekcji o e-papierosach, a pedagog A.Hass przedstawiła zagrożenia płynące z zażywania dopalaczy. Poza tym wszyscy chętni uczniowie mogli zobaczyć jak wygląda świat po zażyciu narkotyków (udostępnione były narkogogle) czy też zbadać poziom tlenku węgla.


Podpisanie

Współpraca z Tauronem

Autor: P. Korzeń
01.12.2019r.

Już minęło trochę czasu...ale :) 22 listopada 2019 r. Dyrektor Paweł Korzeń podpisał porozumienie zacieśniące współpracę z firmą TAURON. Dzieki współpracy z Tauronem zostanie rozszerzona współpraca o praktyki, wycieczki zawodowe i wykłady ze specjalistami w zawodzie technik elektryk. Bonusem współpracy będzie Dzień z Tauronem, na który będą się składać pokazy sprzętu, wizualizacje VR, wycieczki do elektrowni na terenie dolnego Śląska. Goście mieli okazję zapoznać się bliżej z naszą szkołą, pracowniami i wyposażeniem.


Nauczyciele

Nauczyciele w projekcie Erasmus+

Autor: A. Kasprzak
1.12.2019r.

Komunikatywność, współpraca, kreatywność i krytyczne myślenie to tematyka kolejnego szkolenia, w którym uczestniczyło pięcioro nauczycieli z ZSP w Głogowie. W czasie tygodniowego pobytu w Maladze, realizowanego w ramach projektu Erasmus +, uczestnicy pogłębili swoją wiedzę oraz nabyli nowe umiejętności i doświadczenia. Priorytetowym celem szkoleniowego wyjazdu było zidentyfikowanie potrzeb ucznia wynikających z jego zainteresowań oraz umiejętności. Kurs dał także możliwość poznania nowoczesnych metod szkolenia i innowacyjnych form pracy.


Uczniowie

Współpraca z PWSZ

Autor: P. Korzeń
29.11.2019r.

Współpraca z PWSZ w Głogowie to obszar, który lubimy i cenimy sobie. Głogowska uczelnia wspiera szkoły zawodowe organizując ciekawe zajęcia, wykłady, prezentacje. To odpowiedzialne podejście do przyszłych studentów oraz wymierne wspieranie wspieranie potencjału ludzkiego naszego regionu. Szczególne podzięowania dla Pan dr Pawła Modzela.


Uczniowie

Razem dla Hospicjum

Autor: Katarzyna Pulit-Binkowska
28.11.2019r.

Razem dla Hospicjum. Nasza szkoła przyłącza się do ogólnomiejskiej akcji. Dzisiaj na Rodziców przed zebraniami czekają słodkie upominki. Powoli przygotowujemy się do większej akcji. Stay tuned :)) (dziękuję Kubie Polaczkowi, Jagodzie Kurpet, Aleksandrze Zarubajko, Hubertowi Oszurko oraz pani Andżelice Oszurko za przygotowania, a Alicji Maślak oraz Patrycji Bała za pakowanie :) )


Uczniowie

Pokaz użycia VR w szkoleniu elektryków

Autor: P. Korzeń
22.11.2019r.

Dzisiaj gościliśmy silną reprezentację z TAURON ENERGIA POLSKA. Pokaz użycia VR w szkoleniu elektryków to innowacja, którą wprowadziliśmy w 2019 wspólnie z tą firmą. Na mocy podpisanych porozumień TAURON wesprze szkołę w konkretny sprzęt, będzie służył wykładami oraz wsparciem technicznym, tym samym Zespól Szkół Politechnicznych wszedł do elitarnej Sieci Szkół TAURONA. Oczywiście że się cieszymy 😉😉😉😉🙂🙂🙂🙂🙂🙂🙂🙂🙂🙂🙂


Uczniowie

Ogólnopolski projekt Bankowcy dla Edukacji Finansowej Młodzieży BAKCYL

Autor: A. Mazurek
20.11.2019r.

Ogólnopolski projekt Bankowcy dla Edukacji Finansowej Młodzieży BAKCYL. Nasza szkoła dołączyła do projekt jest częścią jednego z największych niekomercyjnych programów edukacyjnych sektora finansowego w skali Europy „Bankowcy dla Edukacji”. Warszawski Instytut Bankowości, jako pomysłodawca i organizator projektu, współpracuje z partnerami i innymi instytucjami. Koordynatorem tego projektu w szkole jest pani Agnieszka Mazurek. W ramach tego przedsięwzięcia odbyły się 19 listopada zajęcia warsztatowe, w których uczestniczyła klasa II d z tematyki: rynek finansowy – zaufanie w biznesie oraz mądre inwestowanie. Lekcje zostały przeprowadzone przez pracowników Santander Bank Polska Oddział w Głogowie, który jest jednym z partnerów programu. Uczniowie zostali wprowadzeni w świat codziennych finansów, aby na starcie w dorosłość w niedalekiej przyszłości potrafili wykorzystać odpowiednie dla siebie usługi finansowe i zabezpieczyć własne potrzeby na przyszłość.


Uczniowie

KGHM-kluczowy partner w kształceniu zawodowym

Autor: P. Korzeń
14.11.2019r.

Jest mi niezmiernie miło poinformować, że KGHM Polska Miedź S.A. w ramach programu „Kompetentni w branży górniczo-hutniczej. KGHM-kluczowy partner w kształceniu zawodowym” zdecydował się przekazać środki finansowe ( w formie darowizny) na dofinansowanie zakupu doposażenia. Doposażone zostaną pracownie przedmiotów elektrycznych i mechanicznych. To bardzo dobra wiadomość dla naszych uczniów i nauczycieli. Dziękujemy i cieszymy się, że KGHM to nasz strategiczny partner w kształceniu zawodowym.

KGHM zalicza się do grona największych firm wydobywczych na globalnym rynku metali nieżelaznych. Rewolucja przemysłowa 4.0 dotarła również do Polskiej Miedzi. Przemysł górniczo–hutniczy stawia coraz większe wyzwania, a Spółka poszukuje wykwalifikowanych pracowników, którzy sprostają wymaganiom nowoczesnego górnictwa i hutnictwa miedziowego. KGHM umacnia swoją pozycję w branży i podnosi konkurencyjność poprzez innowacje. Wprowadzane nowe technologie i ciągły rozwój podnoszą zapotrzebowanie na nowych, wykwalifikowanych pracowników. Współpraca KGHM ze szkolnictwem branżowym to nie tylko konieczność, aby zabezpieczyć kapitał ludzki w przedsiębiorstwie, ale również zaangażowanie na rzecz rozwoju regionu i gospodarki.

Nauczyciele

iDevelop Teacher Traning Provider

Autor: K. Sobczak
14.11.2019r.

Sevilla 11.11 – 14.11.2019 r. Przez 4 dni ciężko pracowaliśmy poszukując Grala motywacji. Taniec serca - Biodanza wyciskał z nas poty, ale dawał nam kojące odprężenie.


Uczniowie

Świetujemy 101 rocznicę

Autor: J. Kędzior
11.11.2019r.

Zespół Szkół Politechnicznych w Głogowie świętuje 101 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Poczet Sztandarowy Szkoły w składzie Łukasz Taraszkiewicz, Hubert Sidorowicz, Patryk Bieliński.


Uczniowie

iDevelop Teacher Traning Provider

Autor: K. Sobczak
11.11.2019r.

W dniu 10.11.2019r. (niedziela) czterech nauczycieli Zespołu Szkół Politechnicznych (Kamil Sobczak, Artur Nierychły, Krzysztof Ciborowski i Wojciech Jarosz) wyruszyło do Sewilli, aby wziąć udział w zajęciach iDevelop Teacher Traning Provider. Nauczyciele będą podnosić swoje kompetencje z zakresu motywacji uczniów w zespołach klasowych. Jutro czeka ich pierwszy dzień szkolenia. A dzisiejszy wolny popołudniowy czas został spędzony na poszukiwaniu posiłku i zwiedzaniu najciekawszych miejsc w Sewilli.


Uczniowie

Dzień z życia SysAdmina

Autor: K. Sobczak
2019r.

Dzień z życia SysAdmina – idea monitoringu środowisk IT - czyli moja codzienność jako administratora systemów IT w Avra Software W dzisiejszych czasach znaczna większość firm potrzebuje w swojej pracy komputerów oraz stałego dostępu do sieci. Tworzone są oprogramowania, działające na ustalonych zasadach - automatyzuje się to, co można wykonywać szybciej i sprawniej.Kiedy coś idzie nie tak, nie działa, sieć pada, są z nią problemy, wyskakują błędy - wówczas niezbędna jest interwencja osób, które wiedzą, co mogło się stać i potrafią to opanować. Co robi administrator sieci? Czy takie stanowisko jest niezbędne w każdym przedsiębiorstwie? Jaki powinien być administrator sieci? Ile zarabia przedstawiciel tego zawodu? O tych i innych tajemnicach tego zawodu w dniu 6.11.2019r w auli szkolnej opowiadał Pan Mateusz Chudziński, lider zespołu IT, pełniący funkcję Incident Manager w firmie AVRAsoftwer. Wszystkie uwagi przedstawione uczniom okazały się cenną wskazówką dla wielu uczniów planujących związać swoją przyszłość w zawodzie administratora sieci komputerowych.


Tauron

Porozumienie z firmą Tauron

Autor: P. Korzeń
8.11.2019r.

Niezwykle miło mi poinformować, że szkoła przystępuje do procedury podpisania proozumienia z firmą TAURON. Jest to efekt pracy p. Janusza Kędziora, p. Tadeusza Graczyka , którzy specjalnie dla firmy TAURON przygotowali zajęcia z użyciem VR. Pokaz i lekcja zrobiły bardzo duże wrażenie, które zaskutkowało decyzją o zaproszeniu szkoły do sieci szkół TAURONA!!! W ramach współpracy na polu dydaktyki Tauron a. umożliwią wybranym uczniom Szkoły odbywanie bezpłatnych praktyk zawodowych
b. zorganizuje dodatkowe zajęcia dla uczniów Szkoły w ramach tzw. bloku energetycznego, w formach szkolnych i pozaszkolnych; zajęcia będą prowadzone przez pracowników TAURON.
c. zorganizuje panele dyskusyjne i prelekcje dla uczniów i nauczycieli Szkoły dotyczące funkcjonowania branży energetycznej i najnowszych osiągnięć technicznych i technologicznych w energetyce.
d. umożliwią uczniom Szkoły udział w warsztatach rozwijających kompetencje społeczne realizowanych przez pracowników TAURON.
e. udostępni Szkole sprzęt, podzespoły, normy i instrukcje, dokumentację techniczną i inne materiały mające wartość edukacyjną, potrzebne do realizacji zajęć.


Uczniowie

Wybory

Autor: A. Libner
31.10.2019r.

Trwają wybory Samorządu Szkolnego. Zapraszamy wszystkich uczniów do głosowania.


Uczniowie

Gra ekonomiczno - historyczna

Autor: A. Chruszcz
31.10.2019r.

W poniedziałek klasa 3 i pod opieką p. Agnieszki Chruszcz uczestniczyła w grze ekonomiczno - historycznej zorganizowanej przez Miejską Strefę Biznesu w Głogowie. Gra składała się fabularyzowanego wprowadzenia w tematykę, a później na podstawie tego, uczniowie działając wspólnie muszą doprowadzić do wypełnienia założonych celów.


Uczniowie

Szkoła pamięta

Autor: Małgorzata Bartak
29.10.2019r.

Sprzątanie cmentarza przy ulicy Legnickiej w Głogowie przed Dniem Wszystkich Świętych to tradycja naszej Szkoły. Do tej pory uczniowie różnych klas technikum, od 2008 roku, cyklicznie, czynnie brali udział w przedsięwzięciu. W zorganizowanej po raz kolejny akcji Porządkowania zaniedbanych grobów uczestniczyli chłopcy z klasy 1pa. W tym roku włączyli się w projekt Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła pamięta”. Wyposażeni w niezbędne do pracy narzędzia, wyruszyli na cmentarz. Pomimo niesprzyjającej jesiennej aury, bez pośpiechu, z wielkim zaangażowaniem, sprzątali bezimienne i zaniedbane groby, porządkowali okolice nagrobków, wyrywali chwasty, prostowali krzyże. Wygrabili liście z cmentarnych alei. Nasza młodzież swoją postawą zyskała uznanie przychodzących na groby ludzi. Należy zaznaczyć, że akcja porządkowania grobów bardzo korzystnie wpływa na wizerunek naszej Szkoły w społeczności lokalnej. Uczniowie wiele uwagi poświęcili grobom zaniedbanym. Nie zapomnieli również o bezimiennych mogiłach żołnierzy Wojska Polskiego. Zapalili znicze w miejscach związanych z ważnymi wydarzeniami historii naszego miasta. Możemy być dumni z chłopców, którzy bardzo poważnie podeszli do postawionego przed nimi zadania. Uporządkowali dużą część cmentarza. Po kilkugodzinnej pracy, zmarznięci, niektórzy bez roboczych rękawic, wrócili do szkoły oddać grabie. Dzień Wszystkich Świętych skłania do refleksji i zadumy. Technicy mechanicy udziałem w akcji Szkoła pamięta dali dobry przykład nam wszystkim. Starali się ocalić od zapomnienia tych, którzy odeszli. A na groby wciąż spadają liście…


Uczniowie klasy pierwszej

Zawodowa ściana - plakat cyfrowy

Autor: A. Tumanowicz
24.10.2019r.

W dniu 23 października w Warszawie odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród Laureatom konkursu „Zawodowa ściana- plakat cyfrowy”. Poniżej link do Naszej zawodowej- cyfrowej ściany, która zagwarantowała zwycięstwo Zespołu Szkół Politechnicznych w Głogowie na ogólnopolskiej arenie! Gratulacje dla Zespołu projektowego! Świetny przykład, że zaangażowanie przekłada się na sukces.


Prezentacja

Uczniowie

Zawodowa ściana - plakat cyfrowy!

Autor: A. Tumanowicz
2019r.

Udało się! Gratulacje dla zespołu projektowego 😍 zajęliśmy pierwsze miejsce na szczeblu ogólnopolskim w konkursie Zawodowa ściana - plakat cyfrowy! Gratulacje dla Pauliny Rojek, Eryka Bukowskiego, Jakuba Naumowicza, Błażeja Chodorowskiego i Mikołaja Głąba oraz opiekunów Anety Kasprzak oraz Alicji Tumanowicz. 👌 👌


Uczniowie

Gra ekonomiczna

Autor: A. Mazurek
23.10.2019r.

Gra ekonomiczna - “Od Piłsudskiego do Grabskiego. Wylecz finanse II RP”. W związku z obchodami 100-lecia odzyskania niepodległości klasa 2d wraz z wychowawcą Agnieszką Mazurek 22 października uczestniczyła w projekcie “Od Piłsudskiego do Grabskiego. Wylecz finanse II RP”. Przedsięwzięcie realizowane jest przez Miedziowe Stowarzyszenia Przedsiębiorczości i Miejską Strefę Biznesu a finansowane przez Biuro Programu Niepodległa przy Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Uczniowie zapoznali się z podstawowymi pojęciami z zakresu ekonomii (inflacja, hiperinflacja) oraz z wyzwaniami z jakimi mierzyła się powojenna Polska. Następnie wzięli udział w grze ekonomiczno – historycznej i działając wspólnie doprowadzili do wypełnienia wszystkich założonych celów gry gdzie udało im się wyleczyć finanse II RP 😀 Dziękuję pani Agnieszce Chruszcz za kooperację przy projekcie.


Inauguracja Dolnośląskiego Festiwalu Nauki - film

Autor: P. Korzen
21.10.2019r.

Inauguracja Dolnośląskiego Festiwalu Nauki w Zespole Szkół Politechnicznych w Głogowie okiem kamery młodych adeptów sztuki filmowej z głogowskiego Mechanika


Uczniowie

Jesienne Granie

Autor: P. Korzeń
17.10.2019r.

Reprezentacja naszej szkoły okazała się najlepsza w III Turnieju Piłki Nożnej Chłopców Szkół Średnich „Jesienne Granie” o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół w Przemkowie. Gratulujemy drużynie i trenerowi Jankowi Grozikowi!!!


Uczniowie

Drodzy rodzice i uczniowie!!

Autor: P. Korzeń
15.10.2019r.

Starosta Głogowski Pan Jarosław Dudkowiak zaprasza na konferencję dotyczącą problemu samobójstw wśród dzieci i młodzieży. Konferencja odbędzie się 23 października o godzinie 16 w auli I Liceum Ogólnokształcącego w Głogowie.
Program konferencji:
16.10-16.55 "Otwarty dialog jako profilaktyka i leczenie w sytuacjach kryzysu emocji" Pani Katarzyna Hanke psycholog Zakładu Poprawczego i Schroniska dla Nieletnich w Głogowie 16.55-17.40 "Mediacje jako konstruktywny sposób rozwiązywania sytuacji kryzysowych w życiu" Pani Iwona Zaglaniczna mediator Zakładu Poprawczego i Schroniska dla Nieletnich w Głogowie
17.40-18.25 "Praktyka w negocjacjach z samobójcą" sierż.szt. Pan Dariusz Marczyński Sekcja Psychologów Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu


Wlodzimierz Nowak

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że po ciężkiej chorobie odszedł nasz kolega, wieloletni nauczyciel i wychowawca Włodzimierz Nowak
Tracimy Kolegę i Przyjaciela – kogoś, kogo nie da się zastąpić.
Dyrekcja szkoły, nauczyciele, pracownicy i uczniowie składają wyrazy współczucia rodzinie i bliskim zmarłego.
Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się w środę 16.10.2019 o godzinie 9:30 na cmentarzu w Brzostowie.

Uczniowie

Harmonogram wydarzeń tegorocznej edycji Dolnośląskiego Festiwalu Nauki w Mechaniku

Autor: A. Libner
07.10.2019r.

Tegoroczny Dolnośląski Festiwal Nauki rozpoczynamy wtorkową inauguracją w naszej szkole, na którą zapraszamy uczniów klas technikum mechatronicznego wraz z nauczycielami uczącymi na zajęciach, podczas których wykłady się odbywają. Mile widziani będą również wychowawcy i inni nauczyciele.

Wtorek godz. 11.45 Aula: klasa I m klasa II m klasa III m oraz nauczyciele uczący w tych godzinach
Środa godz. 10.00 - 11.00 klasa III c klasa IV c klasa IV i oraz nauczyciele uczący w tych godzinach
Środa godz. 11.30 - 12.30 klasa I pc klasa I c klasa II i oraz nauczyciele uczący w tych godzinach.


Plakat

całodobowa bezpłatna infolinia

Autor: P. Korzeń
08.10.2019r.

Dolnośląski Kurator Oświaty oznajmia, że w dniu 1 października 2019 r. ruszyła całodobowa bezpłatna infolinia dla dzieci, młodzieży, rodziców i pedagogów - 800 080 222


Czytaj więcej

List Dolnośląskiego Kuratora Oświaty

Autor: P. Korzeń
08.10.2019r.

Publikujemy list Dolnośląskiego Kuratora Oświaty w sprawie filmu „Legiony”


Czytaj więcej

Festiwal

Dolnośląski Festiwal Nauki 2019

Autor: A. Libner
04.10.2019r.

Tegoroczna edycja Dolnośląskiego Festiwalu Nauki rozpocznie się w naszej szkole. Jak już zapewnie niektórzy zauważyli, szkoła stroi się w festiwalowe barwy. We wtorek o godz.12.00 Inauguracja Festiwalu i pierwszy z trzech wykładów, które odbędą się w Mechaniku.


Uczniowie

Mistrzostwa Miasta i Powiatu
w biegach przełajowych

Autor: J.Adamczyk
02.10.2019r.

W dniu dzisiejszym w Parku Południowym odbyły się Mistrzostwa Miasta i Powiatu w biegach przełajowych. Nasza sztafeta uplasowała się na zaszczytnym II miejscu, ustępując tylko Zespołowi Szkół im. J. Wyżykowskiego. Gratulacje Panowie, wiemy, że łatwo nie było.
Sztafeta w składzie: Olaf Dulski, Oskar Brzezik, Maciej Ćwik, Dawid Baniecki, Szymon Pyk, Mateusz Krawczyk, Piotr Kaczmarek, Hubert Bagrowski, Nikodem Paszkowski, Marek Sebastian, Kacper Buczek, Damian Hutyriak, Dominik Wróbel. Opiekun Jan Grozik


Uczniowie

SZKOŁA DLA PRZEMYSŁU 4.0

Autor: P.Korzeń
01.10.2019r.

Kapitalny wykład dr Tomasza Rożka o sztucznej inteligencji. Dzisiaj w ramach współpracy z KGHM 30 osobowa grupa techników elektryków uczestniczyła w konferencji SZKOŁA DLA PRZEMYSŁU 4.0 . To kolejna odsłona dynamicznych działań na rzecz uczniów MECHANIKA i nie tylko. Spotkania z wyjątkowymi ludźmi, stypendia, praktyki i staże to obszary, które ciągle wspólnie rozwijamy.


Uczniowie klasy pierwszej

Po pierwsze ekologia

Autor: A. Libner
30.09.2019r.

W dniach 17 - 20 września 2019 roku wyruszył kolejny Jesienny rajd "Po pierwsze ekologia". To już 11 edycja, wymyślonego przez nauczycieli głogowskiego Mechanika, a finansowanego przez Powiat Głogowski rajdu. Inicjatorką rajdu jest pani Danuta Płonek, która wraz z panem Arturem Libnerem wzięła udział we wszystkich wyjazdach. Grupa jest wspierana przez innych nauczycieli, wielokrotnie opiekunami młodzieży były panie Elżbieta Banaczyk, Magdalena Tojza, Agnieszka Chruszcz, Alicja Tumanowicz czy pan Paweł Szczyrek. W rajdzie uczestniczą uczniowie klas maturalnych, wszystkich głogowskich szkół średnich, którzy w ciągu nauki wyróżnili się swoją pracą, wiedzą, umiejętnościami lub postawami społecznymi. Trasa tegorocznego rajdu wiodła malowniczymi ścieżkami Warmii i Mazur. Zwiedziliśmy wiele ciekawych miejsc nie tylko pod względem walorów ekologicznych, czy przyrodniczych, ale również historycznych czy religijnych. Trasa wiodła od Olsztyna, poprzez Mrągowo, Giżycko, Wilczy Szaniec i Świętą Lipkę. Baza noclegowa została rozbita w miejscowości Bęsie nad jeziorem Bęsia. Pogoda bywała różna, na szczęście wielokrotnie udało nam się trafić w okna pogodowe i zwiedzanie stanowiło ogromną przyjemność. Tradycyjnie zostały zawarte nowe znajomości, a być może nawet przyjaźnie. Humory dopisywały, jedzenie było znakomite. Po czterech intensywnych dniach wróciliśmy do domu zadowoleni i uśmiechnięci.


UWAGA!!!

Autor: P. Korzeń
24.09.2019r.

List Dolnośląskiego Kuratora Oświaty Pana Romana Kowalczyka


Treść listu

Uczniowie

Finał praktyki!!!

Autor: uczestnik
13.09.2019r.

Po wczorajszym Tapas Night nie ma czasu na obijanie się wstajemy i jak zawsze jesteśmy punktualnie na praktykach. Tam kończymy składać nasz elektryczny samochód już uzupełniając go o napęd elektryczny, po czym udajemy się na przejażdżkę testową. Finał kończy się sukcesem bo auto jeździ bez większych problemów. Po wszystkim wróciliśmy na obiad po czym mieliśmy czas dla siebie aż do zebrania. Na obiad mieliśmy makaron wraz z czurosami z czekoladą. Część osób wyszła zagrać mecz w kosza albo zrobiła wypad do sklepów.


Jazda próbna :)

Uczniowie

Na praktyce

Autor: uczestnik
11.09.2019r.

Dzisiaj odbyła się wycieczka zawodowa do salonów VW, Audi, Seat połączonych pod wspólną nazwą Sevilla Wagen. Zaprezentowano nam najnowsze modele aut w tym elektryczne VW E-Golf oraz Audi E-tron. Przy wejściu przywitał nas manager obiektu oraz mieliśmy okazję zwiedzić warsztaty i zobaczyć poszczególne działy napraw.


Logo KGHM

List Prezesa KGHM!

Autor: P. Korzeń
06.09.2019r.

KGHM to nasz strategiczny partner w kształceniu kadr dla Zagłębia Miedziowego. To firma, która wspiera MECHANIK na wielu płaszczyznach i w wielu obszarach, dlatego też Marcin Chludziński - Prezes KGHM, kieruje do Was kilka słów z okazji rozpoczęcia nauki. Ten list szczególnie kierowany jest do uczniów objętych patronatem w ramach projektu "Kompetentni w branży górniczo-hutniczej". Dziękujemy za ciepłe słowa i zapraszamy do odwiedzin!KGHM wspólnie z naszą szkołą realizuje działania w obszarze kształtowania programów nauczania, rozszerzania zakresu i form praktycznej nauki zawodu w rzeczywistym środowisku pracy, pozyskiwania przez uczniów uprawnień kwalifikacyjnych, doradztwa zawodowego i motywowania uczniów oraz podnoszenia kwalifikacji nauczycieli.Projekt realizowany od 2018 roku oferuje uczniom z klas patronackich przede wszystkim pomoc merytoryczną pracowników spółki, materiały dydaktyczne oraz system praktyk, stażów i stypendiów.Efektem wprowadzenia programu jest dostosowanie obszaru edukacji w zakresie szkolnictwa zawodowego do potrzeb rynku pracy, a w szczególności dla KGHM Polska Miedź S.A.


Treść listu

Uczniowie klasy pierwszej

Elektrycy w Sevilli

Autor: uczestnik
03.09.2019r.

Dzień pierwszy zaczęliśmy od śniadania i rozmowy z naszym koordynatorem, po rozmowie udaliśmy się do szkoły w której będziemy odbywać praktyki. Zostaliśmy dokładnie oprowadzeni i zapoznani z nauczycielami i salami. Nauczyliśmy się korzystać ze szlifierki i część z nas nauczyła się spawac. Te umiejętności będą nam potrzebne do budowy mini auta.Po odbytych praktykach wróciliśmy na obiad po którym mieliśmy zwiedzanie Sewilli gdzie poznaliśmy znane miejsca w stolicy Andaluzji. Nie obeszło się bez kremu z filtrem, ponieważ pogoda dala się we znaki.