Aktualności

Na tej stronie dowiesz się o wszystkim co dzieje się w naszej szkole


Kandydatów zapraszamy na stronę rekrutacji

Strona rekrutacji

Aktualności


Uczniowie klasy pierwszej

Startuje rekrutacja programu PO WER

Autor: P. Korzeń
06.06.2019r.

Uwaga uczniowie klas technikum elektrycznego i informatycznego!!! Udostępniamy link do regulaminu rekrutacji oraz formularza programu POWER do wyjazdu na praktyki zawodowe do Hiszpanii. Pierwszeństwo mają uczniowie, którzy jeszcze nie uczestniczyli w działaniach. 10-12 czerwca rekrutacja. 13-14 czerwca ogłoszenie wyników. Formularze przyjmujemy tylko drukowane!!! Pierwsze zajęcia przygotowujące do wyjazdu 24-30 czerwca.
Tematyka praktyk:
1. Technik elektryk - budowa i eksploatacja samochodu elektrycznego.
2. Technik informatyk - komponenty gier komputerowych, programowanie narzędziem Unity.
Wyjazdy:
Elektrycy - 1-14 września 2019 r.
Informatycy - 15-29 września 2019 r.


Dokumenty kandydata

Uczniowie

Na Politechnice

Autor: K. Sobczak
27.05.2019r.

W piątek 24.05.2019r. nasi uczniowie z klas 1i i 2i po raz kolejny wzięli udział w zajęciach zorganizowanych przez Politechnikę Wrocławską. Na zajęciach uczniowie zbudowali roboty edukacyjne. Robota, aż się paliła im w rękach. Wszystkie grupy zbudowały i zaprogramowały swoje robociki, które były gotowe do pokonania 3 torów w możliwie jak najkrótszym czasie. Na koniec klasycznie zorganizowaliśmy wyścigi robotów.


Uczniowie

Das Mint Labor

Autor: A. Kasprzak, A. Tumanowicz
27.05.2019r.

Właśnie odbywają się zajęcia podsumowujące projekt Das Mint Labor, w którym Zespół Szkół Politechnicznych brał aktywny udział. Kraków przywitał nas wspaniała pogodą. Poniżej link do podsumowania Naszej prezentacji. Więcej zdjęć i film w następnym poście. :) Pozdrawiamy! Aneta Kasprzak Alicja Tumanowicz


Prezentacja w Prezi

Uczniowie

Jest moc!

Autor: E. Jaworska
25.06.2019r.

Jest moc! ☺️ A oto efekty dzisiejszej zbiórki w Delikatesach Centrum w ramach otwartej zbiórki Stowarzyszenia Otwarte Drzwi 'Mechanik dla dziecka' i naszej szkolnej akcji 'Dzień Dziecka dla hospicjum i DSM w Głogowie' Ogromne podziękowania dla naszych cudownych uczniów i absolwentów za wsparcie akcji: Szymona, Dawida, Piotrka, Patryka i Jakuba z 1d, Borysa z 1m, Oli i Kacpra z 2i, Jakuba z 2c, Błażeja z 2m oraz Marcina i Alana i Julity! Brawo dla Pani Agnieszki Mazurek, która zawsze z sukcesem mobilizuje swoich wychowanków i rodziców do wspierania wszystkich akcji charytatywnych! No i nasi naj wolontariusze: Julia 1i, Sandra i Olivier z 2m, Maciek, Kacper 2i❤️Jesteście the best! Wreszcie podziękowania dla Delikatesow Centrum za umożliwienie zbiórki i wszystkich klientów tych małych i dużych, którzy dziś nie przeszli koło Nas obojętnie ☺️Dziekuje 'Otwartym Drzwiom' za to, że dzięki Wam możemy czasem zaczarowac rzeczywistość 🤗P. S nagrody na loterie ufundowaly Chrobry S. A, kino Cinema3D, OK Park, restauracja Romantica. Dziękujemy!


Uczniowie

Zbieramy słodycze dla Domu Samotnej Matki

Autor: E. Jaworska
24.06.2019r.

Działamy! ☺️ Jutro weekend ale najlepsiejsi wolontariusze z Mechanika działają! Zbieramy słodycze dla Domu Samotnej Matki i hospicjum Formuła Dobra ❤️❤️ Dzięki naszemu zaprzyjaźnionemu stowarzyszeniu 'Otwarte Drzwi' i cudownej Pani Marcie Kaszuba otwarta została zbiórka nr 2019/2525/OR 'Mechanik dla Dziecka'. Szczegóły finału naszej szkolnej akcji 'Dzień Dziecka dla hospicjum i DSM' i jutrzejszej zbiórki już wkrótce! Dziękuję wszystkim, którzy Nas wspierają! Pamiętajcie! Dobro wraca☺️


Uczniowie

Zajęcia Elektryków

Autor: A. Libner
22.05.2019r.

Grupa uczniów klasy IIC w dniu dzisiejszym uczestniczy w zajęciach laboratoryjnych na Politechnice Wrocławskiej. W trakcie zajęć poznają sposoby sterowania silnikami elektrycznymi: indukcyjnym, krokowym oraz silnikiem prądu stałego.


Uczniowie

Budowa i programowanie robotów

I. Bryczkowska
21.05.2019r.

Kolejny wyjazd naszych uczniów na Politechnikę Wrocławska. Tym razem grupa uczniów z klasy pierwszej uczy się budowy i programowania robotów edukacyjnych.


Uczniowie klasy pierwszej

Rekrutacja programu PO WER

Autor: P. Korzeń
21.05.2019r.

Uwaga uczniowie klas technikum elektrycznego i informatycznego!!! W dniach 3-7 czerwca będzie dostępny formularz rekrutacyjny do wyjazdu na praktyki zawodowe do Hiszpanii. Pierwszeństwo mają uczniowie, którzy jeszcze nie uczestniczyli w działaniach. 10-12 czerwca rekrutacja. 13-14 czerwca ogłoszenie wyników. Pierwsze zajęcia przygotowujące do wyjazdu 24-30 czerwca.
Tematyka praktyk:
1. Technik elektryk - budowa i eksploatacja samochodu elektrycznego.
2. Technik informatyk - komponenty gier komputerowych, programowanie narzędziem Unity.
Wyjazdy: Elektrycy - 1-14 września 2019 r.Informatycy - 15-29 września 2019 r.


Uczniowie

Informatycy na Politechnice

Autor: K. Sobczak
20.05.2019r.

17.05.2019 r. uczniowie z klasy 2i wybrali się na Politechnikę Wrocławską. Podczas zajęć uczniowie poznali zasadę działania, budowę i metody programowania serwonapędów. Każdy musiał wykazać się inwencją twórczą. Zadanie było „proste” ;) – należało zbudować i zaprogramować własnego robota. Gotowe plany budowy robota nie zawsze spełniały swoje zadanie, więc czasami trzeba było użyć własnych modyfikacji. I choć czas był dla nas bezlitosny, każda grupa ukończyła swe dzieło. Na koniec nasze roboty musiały się zmierzyć na 3 torach. Wszystkie je ukończyły lecz zwycięzca mógł być tylko jeden.


Uczniowie

Elektrycy na Politechnice

Autor: J. Kędzior
15.05.2019r.

Elektrycy z ZSP na Politechnice Wrocławskiej. Dzisiaj w ramach projektu "Czas na zawodowców" 15 uczniów z klasy 1c miało okazję wziąć udział w zajęciach laboratoryjnych dotyczących praktycznego wykorzystania silników elektrycznych. Zadaniem uczniów było sporządzenie schematów elektrycznych i połączenie układów do uruchomienia. Ćwiczenia dotyczyły silnika indukcyjnego, krokowego i siłownika prądu stałego. Dobra ocena klasy 1c za zaangażowanie i myślenie podczas zajęć !!!


Uczniowie

Dom wyprzedza pogodę

Autor: P. Korzeń
30.04.2019r.

Pogoda bywa nieprzewidywalna, dlatego kiedy jesteś zajęty swoimi sprawami, nie zauważysz kiedy sytuacja za oknem diametralnie się zmienia. Korzystając z danych pogodowych, System Fibaro przekaże informację do innych urządzeń i powiadomi Cię o nieprzyjemnej pogodzie odpowiednim kolorem oświetlenia oraz zamknie okna i rolety tam, gdzie tego potrzebujesz. Od 2018 r wspólpracujemy z firmą by nasi uczniowie w technikum elektrycznym rozszerzali swoje umiejetności i wiedzę!!!


Uczniowie

MECHANIK RULES!!!!

Autor: Paweł Korzeń
26.04.2019r.

Piotr Mędrek - najlepszy elektryk na Dolnym Śląsku w konkursie regionalnym TAURON. MECHANIK RULES!!!! Siła głogowskich uczniów wspieranych przez swoich belfrów.


Uczniowie

Rozstrzygnięcia konkursów językowych

Autor: M.Tojza
07.04.2019r.

Godzina 13.00 w piątek 5 kwietnia okazała się dla niektórych szczęśliwym dniem. Rozstrzygniete zostały 3 konkursy, w których nagrodzono łącznie 16 uczniów. Zwyciężczynia konkursu na krótkie opowiadanie w języku angielskim została Sandra Puch z kl. 2m, na II miejscu uplasował się Szymon Żak z klasy 3i, a III miejsce ex equo przypadło Fipowi Popieniukowi z Zespołu Szkół Samochodowych i Budowlanych oraz Kamilowi Siodlakowi z I LO. W konkursie Masters of Professional English nagrody odebrali: w kategorii ZSP Arek Lachowicz i Dawid Drapinski, a w kategorii PWSZ Natalia Pajdzik i Mateusz Kozłowski. W grze terenowej Vocational English Relay największą sprawnością językową i sprytem wykazały się dwie drużyny. Zwycięski skład stanowili Szymon Lewicki (1m), Cyprian Skrzypczak, Kacper Cieślak (2i), Krystian Kijaszko (1m). Wyróżniającą postawą wykazali się Sebastian Litwinowicz (4m), Michał Dymecki (4m), Tymoteusz Bartczak (3i). Wszystkim zwycięzcom gratulujemy!
A podziękowania należą się naszym fantastycznym sponsorom, którzy nie zawiedli nas swoją hojnoscia: Starostwo w Głogowie, KGHM, Actemium, Muzeum Pana Tadeusza we Wrocławiu, wydawnictwa językowe Egis, Oxford, Pearson, Macmillan, Pizzeria Romantica, Cinema 3D, Escape Room Głogów, Lingua Expert, OK Park. Do zobaczenia za rok!


Uczniowie

XIII Powiatowy Konkurs „Młody Przedsiębiorca”

Autor: A. Mazurek
05.04.2019r.

5 kwietnia 2019r. odbył się XIII Powiatowy Konkurs „Młody Przedsiębiorca". Szymon Żak – uczeń klasy III i zdobył III miejsce w konkursie. Zorganizowany on został przez Zespół Szkół Ekonomicznych im. Jana Pawła II przy współpracy z Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Głogowie. Konkurs patronatem objęli: Starosta Głogowski, Jarosław Dudkowiak, Prezydent Miasta Głogowa, Rafael Rokaszewicz oraz JM Rektor PWSZ w Głogowie, dr Katarzyna Rusak. Konkurs skierowany był do uczniów szkół gimnazjalnych i średnich powiatu głogowskiego i powiatów ościennych. Polegał on na rozwiązaniu testu on-line składającego się z 50 pytań. Serdecznie gratuluję.
V Edycja Akademii Młodego Przedsiębiorcy Miło jest mi poinformować, że II miejsce zajął Jakub Wawrzyniak z klasy II i w rywalizacji o "Tytuł najskuteczniejszego uczestnika V Akademii Młodego Przedsiębiorcy" – opiekun Agnieszka Mazurek.


Uczniowie

Dzień japoński dla malucha

Autor: K. Pulit-Binkowska
02.04.2019r.

01.04. między godziną 9 a 11 gościliśmy u siebie młodzież z 5 klasy SP nr 14 w Głogowie w ramach drugiej części Dnia Japońskiego.(część pierwsza odbyła się 21.03 dla uczniów naszej szkoły). Nie mogło oczywiście zabraknąć Akademii Kodowania, która wprowadzała młodzież w zagadnienia programowania! Uczniowie z SP mieli okazję zapoznać się z dawną kulturą Japonii dzięki udostępnionym naszej szkole eksponatom - oryginalnym laleczkom kokeshi oraz starodawnym zwojom. Ponadto uczniowie uczestniczyli:w pokazowej lekcji języka japońskiego o kolorach, warsztatach kaligrafii, warsztatach origami, KODOWANIU OZOBOTÓW. Na koniec ulepili swoją własną figurkę kokeshi oraz zrobili pamiątkową koszulkę. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć na szkolnym facebooku.

Uczniowie

Uczniowie

Stypendia KGHM

Autor: P. Korzeń
01.04.2019r.

Uwaga Stypendyści KGHM „Kompetentni w branży górniczo – hutniczej. KGHM – kluczowy partner w kształceniu zawodowym” . Rozpoczynamy wypłatę stypendium w kwocie 500 zł. w tym celu proszę zgłosić się po wniosek do sekretariatu, po wypełnieniu i wskazaniu nr konta dokonamy przelewu. Uczniowie niepełnoletni na wniosku muszą mieć podpis opiekuna prawnego. Księgowośc nie wypłaca gotówki.


Uczniowie

Praktyka zawodowa

Autor: A. Kasprzak
30.03.2019r.

Właśnie minął półmetek pobytu naszych uczniów z 3es - elektryków i ślusarzy w Eberswalde. Praktyka zawodowa w ramach projektu „ERASMUS +” to nie tylko poszerzanie horyzontów i kompetencji zawodowych ale także poznawanie kultury innego kraju, pogłębianie umiejętności językowych, jak również odkrywanie swoich pasji i sprawdzanie się w niecodziennych sytuacjach.


Uczniowie

Program profilaktyczny

Autor: I. Kozber
28.03.2019r.

Program profilaktyczny skierowany do uczniów klas IV dotyczył problemów uzależnienia od alkoholu i środków psychoaktywnych. W ciągu roku szkolnego zajęcia przeprowadzone były w formie warsztatów edukacyjnych z wykorzystaniem tzw. narzędzi badawczych m.in. ALKOgogli, które służą do demonstracji upośledzenia zmysłów występujących po spożyciu alkoholu: obniżenie koncentracji, spowolnienie czasu reakcji, niemożność określenia kierunków, zniekształcenie widzianego obrazu, zmiany w ocenie odległość, zmniejszenie możliwości oceny sytuacji, podwójne widzenie i brak koordynacji. Celem szkolenia młodzieży przy użyciu ALKOogli jest uświadomienie młodym kierowcom, w jaki sposób alkohol upośledza ich zdolności psychoruchowe. Dziękujemy za wieloletnią współpracę Miejskiemu Centrum Wspierania Rodziny w Głogowie za liczne spotkania z młodzieżą, podczas których Specjaliści Profilaktyki Problemowej p. Grażyna Maćkiewicz i p. Monika Górecka przekonują młodych ludzi, że warto żyć w trzeźwości.


Uczniowie

Czy wiesz co jesz?

Autor: E. Jaworska
28.03.2019r.

Dnia 28 marca odbyła się XV Jubileuszowa Edycja Powiatowego Konkursu organizowanego przez Zespół Szkół Ekonomicznych im. Jana Pawła II w Głogowie "Czy wiesz co jesz?". Tematyką przewodnią tegorocznej edycji było Żywienie dietetyczne w chorobach XXI wieku. Reprezentacja naszej szkoły w składzie Paulina Rojek 2m i Szymon Lewicki 1m zajęli III miejsce na 13 startujących szkół podstawowych i średnich. GRATULACJE!!!Uczniowie
Uczniowie

Powiatowe Targi Edukacyjne

Autor: P. Korzeń
27.04.2019r.

26.03. w Szkole Podstawowej nr 4 w Polkowicach odbyły się Powiatowe Targi Edukacyjne. Była to okazja dla tegorocznych absolwentów szkół podstawowych i gimnazjalnych do zapoznania się z ofertami edukacyjnymi szkół średnich z okolicznych powiatów. Wśród wystawców nie zabrakło także naszej szkoły. Foto: Kasia Wójtowicz Radio Elka.


Uczniowie

Witamy na rynku pracy – interakcja

Autor: A. Mazurek
27.03.2019r.

Organizatorem tego przedsięwzięcia był Powiatowy Urząd Pracy w Głogowie pod patronatem Starostwa Powiatowego i Prezydenta Miasta. Z naszej szkoły udział w tym spotkaniu wzięli uczniowie z klasy III i wraz z opiekunem Agnieszką Mazurek.Dla uczestników przygotowano informacje na tematy: Jak dostać się na dobry staż? Pieniądze na własny biznes. Finansowanie szkoleń np. prawo jazdy. Pieniężny bon na zasiedlenie. Pierwsza praca, praca za granicą i inne. Był też quiz z nagrodami.


Uczniowie

Mechanik dla malucha

Autor: A. Libner
26.03.2019r.

W dniu dzisiejszym gościliśmy bardzo miłych gości ze szkoły podstawowej nr 12 w Głogowie. Uczniowie klasy 4 wzięli udział w zajęciach w ramach projektu Mechanik dla Malucha. Tym razem odwiedzili pracownie elektryczną i informatyczna. W czasie zajęć montowali obwody elektryczne, zapoznawali się z obsługą miernika elektrycznego i wykonywali pomiary parametrów paneli fotowoltaicznych. W pracowni informatyki odbyły się zajęcia z programowania ozobotów.


Uczniowie

Warsztaty o Unii Europejskiej

Autor: A. Chruszcz
25.03.2019r.

W dniu dzisiejszym gościliśmy w szkole Panią Martę Statkiewicz z Punktu Informacji Europejskiej. Przeprowadziła Ona zajęcia warsztatowe z uczniami nt. korzyści płynących z naszej obecności w UE, o programach realizowanych w ramach m.in. programu erasmus+i stażach zawodowych. Druga część warsztatów dotyczyła Parlamentu Europejskiego, jego funkcji oaz zbliżających się wyborów do Parlamentu.


Uczestnicy wizyty

Wizyta studyjna

Autor: P. Korzeń
25.03.2019r.

W dniach 18-22 marca 2019 r. miała miejsce wizyta studyjna ukraińskich nauczycieli z Kaminiecko-Podolskiego Koledżu Industrialnego z Kamieńca Podoslkeigo. Głownym tematem wizyty było zapoznanie się z róznymi aspektami kształcenia zawodowego elektryków, mechatroników i infrmatyków oraz zapoznanie się z projektem ERASMUS+. Nasi goście uczestniczyli w lekcjach otwartych, zajęciach pozalekcyjnych oraz poznawali projekt ERASMUS + od momentu podjęcia decyzji o przystąpeiniu, aż po wdrożenie wiedzy i umiejętności nabytych przez uczniów i nauczycieli. W ramach rozmów zaplanowano nowe działania na rok 2020. Dziękujemy za tak owocną wizytę.


Projekt

NAUKA W POLSCE + PRAKTYKA W NIEMCZECH = SUKCES ZAWODOWY UCZNIÓW SZKÓŁ POWIATU GŁOGOWSKIEGO

Autor: A. Kasprzak
24.03.2019r.

„NAUKA W POLSCE + PRAKTYKA W NIEMCZECH = SUKCES ZAWODOWY UCZNIÓW SZKÓŁ POWIATU GŁOGOWSKIEGO” to projekt, w którym od tygodnia biorą udział nasi uczniowie - elektrycy i ślusarze. Wyjazd do Niemiec to nie tylko rozwijanie swojej wiedzy i umiejętności, ale również pogłębianie kompetencji społeczno-personalnych. Słoneczno-wiosenną sobotę uczniowie mieli okazję spędzić w Berlinie, poznając najważniejsze zabytki stolicy oraz relaksując się w muzeum „Madame Tussauds” i „Sea Life”.


Uczniowie

Dzień Japoński

Autor: K. Pulit-Binkowska
22.03.2019r.

21 marca w naszej szkole do Dzień Japoński. Tak się bawiliśmy: - kaligrafowaliśmymalowaliśmy koszulki :):) Dziękujemy: wydawnictwu TORII, wydawnictwu WANEKO oraz naszej rodzimej Top-Poligrafii za wsparcie materialne !!! Zapraszam do obejrzenia materiału zdjęciowego na szkolnym facebooku.


Uczniowie

Piąty dzień praktyki

Autor: A. Kasprzak
22.03.2019r.

„A czas płynie... płynie jak wody wielka rzeka…” Dzisiaj mija piąty dzień praktyk zawodowych naszych uczniów z 3es w ramach projektu ERASMUS+ "NAUKA W POLSCE + PRAKTYKA W NIEMCZECH = SUKCES ZAWODOWY UCZNIÓW SZKÓŁ POWIATU GŁOGOWSKIEGO". Jutro …-wycieczka integracyjno-krajoznawcza – kierunek BERLIN!!!


Uczniowie

Chemia w PWSZ

Autor: A. Matusiak
21.03.2019r.

W dniu 21 marca klasa 2m przywitała Wiosnę w sposób szczególny – część uczniów wzięła udział w zajęciach na terenie szkoły, pozostali spędzili czas w laboratorium chemicznym Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Głogowie, zgłębiając tajniki wiedzy chemicznej praktycznej jak i teoretycznej.


Uczniowie

Lekcja pokazowa

Autor: J. Kędzior
21.03.2019r.

Dnia 20 marca nauczyciele z Ukrainy mieli okazję uczestniczyć w lekcji pokazowej przeprowadzonej przez p. Janusza Kędziora związanej z wykorzystaniem płytek prototypowych do nauczania elektroniki, elektrotechniki lub przedmiotu maszyny elektryczne z użyciem mikrosilników PMDC oraz przekaźników DC. Łącznie pracowało 6 grup uczniów z klasy 3c. Brawo 3c za dużą ilość wykonanych zadań!


Nagroda

Nagroda za projekt

Autor: P. Korzeń
21.03.2019r.

Pamiętacie nasz projekt "5minut ratuje życie" ? Realizowalismy go wspólnie z Kamieniecko Podolski Koledzem Industrialnym. Właśnie zdobył na Ukrainie nagrodę!!! Brawo Monika Kukulska , Joanna Toporowicz, Zbigniew Prejs, Alicja Tumanowicz, Lena Kaczur, Serhij Nikiforczyn, Mikołaj Pantielej. Ależ radość!


Uczniowie ?

Wiosna w Niemczech

Autor: A. Kasprzak
21.03.2019r.

Wiosna to najpiękniejsza pora roku, którą nasi uczniowie z 3es (Bartek O., Robert K., Gabriel K., Damian K. oraz Bartek S.) powitają tym razem w Niemczech w miejscowości Eberswalde - mieście leżącym nad kanałami Odra-Hawela oraz Finow.


Uczniowie

Nauczyciele z Ukrainy

Autor: P. Korzeń
21.03.2019r.

Relacja naszych ukraińskich przyjaciół z Kamieniecko Podolskiego Koledżu Industrialnego. Wizyta ma charakter wymiany doświadczeń zawodowych a przebiega pod tytułem Dobre praktyki w edukacji zawodowej - projekt Erasmus +.


Uczniowie

Praktyka zawodowa w Eberswalde

Autor: A. Kasprzak
20.03.2019r.

Elektrycy i ślusarze z 3es przebywający na praktyce zawodowej w Eberswalde zbierają doświadczenia i rozwijają swoje umiejętności w niemieckich zakładach – „Metallbau Oliver Gustmann” oraz „Witte Bauschlosserei” . Uczniowie m.in. układają przewody telefoniczne, wywiercają otwory na peszle oraz zajmują się obróbką mechaniczną bram wjazdowych . W wolnym czasie integrują się z grupą z ZSE w Głogowie.


Roboty? - to łatwe

Czas na zawodowców

Autor: A. Tumiłowicz
20.03.2019r.

W ubiegły piątek, 15 marca grupa Mechatroników z klasy 1m wraz z wychowawcą p. Jaroszem uczestniczyła w zajęciach na Politechnice Wrocławskiej. Uczestnicy korzystali z zestawów Robots STEM. Po zbudowaniu konstrukcji mechanicznej zaprogramowano robota typu Line follower. Rekord klasy 2m i 4m, których przedstawiciele uczestniczyli w tych samych zajęciach w dniu 8 marca został pobity. Czas okrążenia wyniósł 4,76 s! Gratulacje! 🎊 🎉 W komentarzach pojawią się filmiki z zajęć. Przed nami jeszcze dwa takie Wrocławskie spotkania. Zajęcia "Budowa i programowanie robota edukacyjnego" na Politechnika Wrocławska realizowane są w ramach projektu "Czas na zawodowców".


Uczniowie klasy pierwszej

Czy wiesz co chcesz robić w przyszłości?

Autor: M. Tojza
19.03.2019r.

Czy wiesz co chcesz robić w przyszłości? Takim pytaniem zaczyna się spotkanie z Beniaminem Strzeleckim z Fundacji Rok Przerwy i założycielem strony Rok w Bok o polskim gap year. Beniamin to młody człowiek, który zaraża swoją przygodą z edukacją w szkole średniej w Izraelu oraz inspiruje do poszukiwania swojej drogi zanim podejmie się studia. Aby nie być gołosłownym, przedstawił młodzieży nie tylko swoje pomysły, ale pomysły innych ludzi, którzy postanowili tak rozpocząć swoje dorosłe niezależne życie. Jeżeli czujecie niedosyt, Beniamin zaprasza na swoją stronę oraz grupę poświęconą gap year, które wypełnione są ciekawymi historiami i informacjami, a przede wszystkim do kontaktu ze sobą, jeżeli myślicie o podobnej ścieżce swojego rozwoju! Bądź jak Beniamin, odważ się żyć po swojemu, poszukiwać i podążać swoją ścieżką!!!


Ucznoowie 4i

Pasjonaci

Autor: T. Graczyk
18.03.2019r.

Brak wody nie powstrzymuje koderów z 4i. Gra z wykorzystaniem technologii VR nabiera realnych - to jest wirtualnych - kształtów. Nauka z ogromną frajdą. Na zdjęciu uczniowie klasy maturalnej technikum informatycznego pracują nad projektem gry wykorzystującej wirtualną rzeczywistość. Dość wymagająca produkcja: roboty, miecze, łuk i strzały, a wszystko okraszone grafiką 3D i skryptami C# ...aż miło popatrzeć. Ta zabawa, może być początkiem zawodowej kariery w firmie informatycznej. Według wielu autorytetów technologia VR jest jedną z nalepier rokujących technologii przyszłości.


Uczniowie

NAUKA W POLSCE + PRAKTYKA W NIEMCZECH

Autor: A. Kasprzak
17.03.2019r.

Pełni energii i ciekawości w promieniach przedwiosennego słońca wyruszyliśmy punktualnie o 12:00 w drogę do sąsiadów zza Odry. 3 ślusarzy, 2 elektryków z naszej szkoły oraz 7 uczennic z ZSE w Głogowie najbliższe 4 tygodnie spędzi na praktykach zawodowych w Eberswalde, w ramach projektu ERASMUS+ "NAUKA W POLSCE + PRAKTYKA W NIEMCZECH = SUKCES ZAWODOWY UCZNIÓW SZKÓŁ POWIATU GŁOGOWSKIEGO".


Sala VR

VR Room

Autor: J. Kędzior
16.03.2019r.

W ramach koła elektrotechniki ElektroStrefa uczniowie technikum elektrycznego klasy 1c mieli okazję przenieść się w wirtualny świat i przetestować szkolny VR ROOM. Pan Graczyk odpalił sprzęt a uczniowie puścili wodze fantazji... było naprawdę fajnie i bardzo inaczej.
Obecnie w szkolnej sali VR Room znajdują się dwa stanowiska komputerowe. Dysponujemy sprzętem firmy Oculus oraz HTC. Sala jest wykorzystywana głównie do inspirowania uczniów technikum informatycznego i zachęcenia ich do nauki programowania z zastosowaniem technologii VR. Najbardziej zaangażowani uczniowie tworzą projekty w środowisku Unity wykorzystując skrypty pisane w C# - dodał opiekun sali T. Graczyk - zapraszamy również na stronę projektu.


VR ROOM

Uczniowie klasy pierwszej

II Powiatowy Konkurs Wiedzy o Prawach Konsumenta

Autor: A. Mazurek
15.03.2019r.

15 marca obchodzony jest Światowy Dzień Konsumenta. W tym dniu w Zespole Szkół Ekonomicznych odbyła się uroczysta Gala Finałowa II Powiatowego Konkursu Wiedzy o Prawach Konsumenta pod patronatem Starosty Głogowskiego Pana Jarosława Dudkowiaka, w której uczestniczyła klasa I d wraz z wychowawcą Agnieszką Mazurek. Organizatorem konkursu był Zespół Szkół Ekonomicznych wraz Powiatowym Rzecznikiem Konsumentów. W konkursie rywalizowali uczniowie z 7 głogowskich szkół ponadgimnazjalnych po 10 uczniów z każdej szkoły czyli 70 osób. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klas I c, I d, I i oraz I m, którzy brali również udział w trzech spotkaniach z Panią Rzecznik Gabrielą Adamus w celu lepszego przygotowania do ww. konkursu. III miejsce zajął uczeń z klasy I m Szymon Lewicki, któremu serdecznie gratulujemy wiedzy i doświadczenia z zakresu praw konsumenta. Laureat otrzymał cenne nagrody: voucher na kwotę 300 zł (na konsultacje dietetyczne), walizkę kabinową ufundowaną przez Starostwo Powiatowe; nagrodę od Cinema 3D Głogów -zaproszenia na seans z kuponem barowym. Upominki od Europejskiego Centrum Konsumenckiego, Urzędu Komunikacji Elektronicznej oraz Rzecznika Praw Pacjenta a także Empik-u. Serdecznie dziękuję uczniom biorącym udział za godne reprezentowanie naszej szkoły i aktywny udział w zajęciach warsztatowych oraz gratuluję I miejsca w Kalamburach


uczniowie 1i

Składają komputer

Autor: A. Libner
13.03.2019r.

Klasa 1i rozwija swoje umiejętności. Składają komputer od podstaw na użytek szkolny.


Uczniowie klasy pierwszej

Strona języków obcych

Autor:M. Tojza
13.03.2019r.

Zapraszamy do polubienia strony poświęconej językom obcym nauczanym w Mechaniku. Na niej informacje z pierwszej ręki o konkursach organizowanych w szkole oraz poza szkołą, ogłoszenia o wydarzeniach oraz relacje zdjęciowe oraz filmowe z nich! POLUB, OBSERWUJ, ZAANGAŻUJ SIĘ W UCZENIE SIĘ JĘZYKÓW! :D

Strona języków obcych


Roboty? - to łatwe

Jeszcze o robotach

Autor: A. Tumanowicz
08.03.2019r.

Oto efekty działań [załączone w komentarzu] z dnia 8 marca. Uczniowie w trakcie zajęć na Politechnice Wrocławskiej korzystali z zestawów Robots STEM. Uczniowie zostali podzieleni na grupy, w których opracowali harmonogram działań. Zadaniem uczestników była budowa i zaprogramowanie robota typu Line follower. Budowa poszła gładko, natomiast podczas testów programów pojawiały się problemy, które zaobserwować można na załączonych w komentarzach filmach. W zadaniu pojawił się pierwiastek rywalizacji ;) Gratulacje dla zespołu!👏👏😋


Uczniowie

Czas na zawodowców

Autor: A. Tumanowicz
08.03.2019r.

Grupa Mechatroników z klasy 4 i 2 wyruszyła dzisiaj w stronę Politechniki Wrocławskiej na zajęcia pt: "Budowa i programowanie robota edukacyjnego". Praca przebiega owocnie. Powstały pierwsze konstrukcje. Przed nami programowanie i testy. Zajęcia są realizowane w ramach projektu "Czas na zawodowców".


tenis stołowy

Liceliada w tenisie stołowym

Autor: J. Adamczyk
08.03.2019r.

W dniu 28.02.2019 r. Miejski Szkolny Związek Sportowy oraz Zespół Szkół Politechnicznych był organizatorem Licealiady chłopców w tenisie stołowym. Zgłosili się reprezentanci siedmiu szkół ponadgimnazjalnych, a najlepszy okazał się Zespół Szkół Ekonomicznych, który będzie reprezentował Głogów w Strefie Legnickiej. Na kolejnych miejscach na podium znalazły się: ZS im. Jana Wyżykowskiego i ZS Samochodowych i Budowlanych. Dalsze miejsca zajęli: 4. II LO, 5. ZS Politechnicznych, 6. ZS Technicznych i Ogólnokształcących i 7. I LO.
Zespół Szkół Politechnicznych reprezentowali : Dawid Zguda, Bartosz Szatkowski i Piotr Wypych


drużyna

Turniej w Piłce Ręcznej Chłopców

Autor: J. Adamczyk
08.03.2019r.

7.03.2019 r. na Hali Widowiskowo - Sportowej w Głogowie odbył się Turniej w Piłce Ręcznej Chłopców o Mistrzostwo Powiatu. Po zaciętej walce z ZS im. J. Wyżykowskiego oraz II LO w Głogowie nasza szkoła zajęła wysoką III lokatę. W turnieju wzięły udział szkoły średnie, a sama rywalizacja stała na wysokim poziomie o czym świadczą minimalne różnice w wynikach meczów. Zespół Szkół Politechnicznych reprezentowali: Damian Danielak, Cezary Dąbrowski, Jakub Goździk, Krystian Kijaszko, Marcel Kinal, Dawid Kuliczkowski, Dawid Krzywicki, Sebastian Marek, Konrad Mazurek, Olivier Pytel, Kurt Stolarz, Erwin Węglewski, Wiktor Wilusz, Damian Wojczak, Piotr Wypych.


Konkurs
ang

In a nusthell

Autor: E. Jaworska
06.03.2019r.

"In a nusthell" - konkurs na pisanie krótkiego opowiadania w języku angielskim! Jeśli masz bogatą wyobraźnię i chcesz się podzielić swoimi pomysłami z innymi a do tego lubisz pisać …...Zachęcamy do wzięcia udziału w XI edycji konkursu na pisanie krótkiego opowiadania w języku angielskim. Wszystkie informacje znajdziesz w regulaminie😉
Termin: 25 marzec 2019r.
W razie pytań skontaktuj się z p. Jaworską lub p. Tojzą❤️


Regulamin konkursu

Vocational English rules!
Masters of professional English

Autor: E. Jaworska
06.03.2019r.

Zachęcamy Was do udziału w dwóch konkursach języka angielskiego zawodowego! W tym roku organizujemy oba konkursy we współpracy z PWSZ w Głogowie i z udziałem studentów🙂🙃 "Masters of professional English" (dialog zawodowy w firmie video- scenka sytuacyjna w języku angielskim promująca Twój zawód i język angielski zawodowy) UWAGA! drużyny dwuosobowe😉termin 31 marzec 2019r.


Regulamin konkursu

"Vocational English Relay" (drużynowa gra terenowa związana z językiem angielskim zawodowym) UWAGA!t ermin zgłoszenia 25 marzec, gramy 02 kwietnia 2019r. Szczegółowe info w regulaminach! Kontakt: p. Tojza i p. Jaworska❤️


Regulamin konkursu
Roboty? - to łatwe

Uwaga Uczniowie klas IV!

Autor: A. Tumanowicz
06.03.2019r.

Uwaga Uczniowie klas IV! Są wyniki pierwszego etapu konkursu "Dobry start w lepsze jutro". Lista nazwisk osób zakwalifikowanych do etapu DRUGIEGO pojawi się w gablocie przy ogłoszeniach z zastępstwami.
Do pracowni 12a, do dnia 13 marca 2019 do godziny 10.00 należy dostarczyć CV i list motywacyjny.


Uczniowie klasy pierwszej

Projekt z klasą

Autor: P. Korzeń
06.03.2019r.

Dzięki udziałowi w konkursie „Projekt z klasą" nasza szkoła znalazła się w elitarnym gronie placówek, które w szczególny sposób dbają o rozwijanie umiejętności kluczowych swoich uczniów i została uhonorowana tytułem „Dobrze ZaPROJEKTowana Szkoła".To znak, że szkoła: podchodzi do edukacji w sposób nowoczesny, jest otwarta na uczniowskie inicjatywy, tworzy dobre warunki do rozwijania pasji i wspierania talentów, jest atrakcyjna dla rodziców, którzy poszukują dla swoich dzieci szkoły inspirującej i twórczej.


Uczniowie

Pamiętamy o potrzebujących

Autor: A. Hass
06.03.2019r.

W lutym Samorząd Uczniowski zorganizował na terenie naszej szkoły zbiórkę produktów żywnościowych, które przekazane zostały do społecznej lodówki, która jest udostępniona dla potrzebujących przy parafii p.w. św. Klemensa w Głogowie. Pamiętaliśmy również o zwierzętach z Głogowskiego Schroniska Amicus. Za szczególne zaangażowanie dziękujemy klasom oraz ich wychowawcom – kl. II „a” oraz I „i”, I „c”, I „m”. W marcu chcemy wesprzeć polską szkołę oraz parafię na Ukrainie. Przez cały marzec zbieramy produkty szkolne, chemiczne oraz zabawki. Zachęcamy wszystkich do pomocy, szczególnie, że dziś rozpoczyna się okres Wielkiego Postu i warto pomyśleć o życzliwych, pomocnych gestach względem tych, którzy są w trudnej sytuacji życiowej – produkty można składać w pokoju nauczycielskim lub gabinecie pedagogów.


prelekcja

Ciekawa prelekcja

Autor: E. Maksymów-Michałowska
05.03.2019r.

Klasa 2m dnia 1 marca udała się z wizytą do Głogowskiego Muzeum Histoczno – Archelogicznego na spotkanie z dr Pronobisem. Uczniowie mieli okazję wysłuchać dwóch prelekcji. Pierwsza część dotyczyła: „Radio Wolna Europa jako kontynuator walki Armii Krajowej o wolną Polskę”. Jak wyglądała praca w polskiej rozgłośni radiowej. Druga część dotyczyła: „Szczególne atrakcje turystyczne Berlina i Brandenburgii” z uwzględnienie zabytków, kultury i historii narodu Żydowskiego.


nasz uczeń

I know America

Autor: M. Tojza
04.03.2019r.

Oto historia Szymona. Szymon Lewicki jest uczniem pierwszej klasy o profilu mechatronicznym. Szymon jest pasjonatem. Jakiś czas temu, za namową Pani Ewy Jaworskiej wziął udział w bardzo trudnym i wymagającym konkursie I know America. Na 1500 osób z całej Polski, Szymon po pierwszym etapie znalazł się w finałowej 15tce. Aby wygrać, Szymon musiał napisać esej na wybrany przez siebie temat, nagrać krótki filmik na jeden z regulaminowych tematów oraz jeszcze bardziej zgłębić kulturę i historię USA. Szymon pojechał z całą tą wiedzą do Warszawy, gdzie wziął udział w rozmowie finałowej. Szymon nie wygrał ani głównej, ani 3 innych nagród, ale wygrał o wiele więcej. Podczas kilkudniowego pobytu w Warszawie poznał fantastycznych ludzi z całej Polski, upiekł oryginalne ciasteczka amerykańskie z dyplomata amerykańskim, obejrzał sztukę autorstwa Witkacego w Teatrze Studio, spotkał się z Beniaminem Strzelecki, twórcą programu Rok w Bok oraz stypendystka Fullbrighta w American Centre Warsaw, odwiedził Muzeum Polin i Muzeum Neonów oraz zjadł obiad w rezydencji Ambasador USA. Dzięki temu doświadczeniu, Szymon jeszcze bardziej zainteresował się Ameryką, poszerzył swoje horyzonty oraz nabrał jeszcze większej pewności, że warto pasjonować się przede wszystkim życiem. Bądź jak Szymon!


Uczniowie klasy pierwszej

Mechanik dla Malucha

Autor: A. Libner
04.03.2019r.

W dniu 3 marca naszą szkołę odwiedzili uczniowie klasy 1a i 2b SP11 w Głogowie. Wzięli udział w zajęciach organizowanych w pracowniach zawodowych. W pracowni elektrycznej poznali sposoby wytwarzania energii elektrycznej, przeprowadzili pierwsze w swoim życiu pomiary prądu i napięcia paneli fotowoltaicznych, budowali układy elektryczne oraz poznawali tajniki inteligentnych budynków. W pracowni automatyki zajmowali się montażem układów pneumatycznych oraz zorganizowali bardzo emocjonujące wyścigi robotów. Z kolei zajęcia w pracowni informatyki tworzyli skomplikowane trasy, po których poruszały się ozoboty. Oczywiście zajęcia nie mogłyby się odbyć, gdyby nie udział naszych niezastąpionych uczniów z klas 1i, 1m i 2 c. Dziękujemy Wam bardzo za pomoc.


Zajęcia z Ozobotami

Kodowanie dla malucha

Autor: I. Bryczkowska
04.03.2019r.

Dzisiaj w Akademii kodowania uczestniczyli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 11. Poznali podstawy programowania, kodowania Ozobotow przez zabawę.


Uczniowie klasy pierwszej

CISCO IT Essentials

Autor: K. Sobczak
03.03.2019r.

1 marca 2019r. uczniowie klasy 1i zmierzyli się z pytaniami egzaminacyjnymi, kończącymi kurs CISCO IT Essentials. Każdy z uczestników, który spełnił wymagania kursu otrzyma międzynarodowy certyfikat CISCO. Wkrótce odbędzie się nabór na kolejną edycję IT Essentials (ostatnią w tym roku szkolnym). Chęć uczestnictwa w kursie można zgłaszać instruktorowi (Kamil Sobczak) w sali 411. Cisco Networking Academy to program rozwoju umiejętności informatycznych i rozwoju kariery dla instytucji edukacyjnych i osób prywatnych na całym świecie.


Uczniowie na zajęciach j. japońskiego

Zajęcia z języka japońskiego

Autor: K. Pulit-Bińkowska
01.03.2019r.

Ostatnio na japońskim oprócz trudnych początków z pisaniem, zgłębialiśmy techniki malowania/rysowania markerami. :):) kto by pomyślał, że w szkole mamy tylu utalentowanych plastycznie uczniów!!!:):) Przypominam, że zajęcia odbywają się co piątek na 8 lekcji w sali 205. Zainteresowanych poznaniem języka i kulury Japonii zapraszamy na japońskie piątki w "Mechaniku".


Oferta ZSP w Głogowie

Oferta edukacyjna

Zobacz!!! Wybierz!!!Uczniowie klasy pierwszej

Akademia kodowania

Autor: I. Bryczkowska
27.02.2019r.

Kolejny dodatek do rozwoju Akademii Kodowania. Programuj Ozobota układając puzzle! Nauka kodowania tworząc skomplikowane trasy i pętle, które musi pokonać Ozobot. Dzięki wciągającej zabawowe będziemy rozwiać kreatywność dzieci. Łączymy naukę programowania z możliwościami jakie daje układanie tras z puzzli.


Plakat

III szkolny turniej League of Legends Mechanika

Autor: T. Graczyk
2019r.

Zakończył się III szkolny turniej League of Legends Mechanika. O zwycięstwie zadecydowała liczba zdobytych w finale punktów. Mistrzami Mechanika została drużyna "Sklejka Team" w składzie:Rafał Kuczkowiak 3es, Bartłomiej Sikorski kl. 3es, Alan Jabłoński kl. 4a, Piotr Pytlowany kl. 4a, Aleksandra Saj kl. 2i . Drużyna będzie reprezentować naszą szkołę w Turnieju o Puchar Rektora PWSZ w Głogowie. GRATULUJEMY!!! Drugie miejsce przypadło w udziale drużynie klasy 2ib, która pokonała klasę 2m.


Absolwenci

Technik Absolwent 2018

Autor: P. Korzeń
21.02.2019r.

I jak tu się nie cieszyć. Technik Absolwent 2018. 1-2-3. Mechanik rules!!! Puchar przechodzi na stałe, a my będziemy reprezentować Dolny Śląsk w Wawie 😋😁


Roboty? - to łatwe

Szkoła z życiem!!!

Autor: A. Matusiak
21.02.2019r.

W dniu 20 lutego we Wrocławiu podczas Gali Dolnośląskiej Komórkomanii Szkoła otrzymała po raz drugi tytuł Szkoły z Życiem. Było to efektem organizacji w naszej szkole Akcji Rejestracji Potencjalnych Dawców krwiotwórczych komórek macierzystych. Dziękuję bardzo wszystkim potencjalnym dawcom i wolontariuszom za udział w akcji.


Uczniowie na praktyce

Wieści z Bożkowa

Autor: K. Sobczak
20.02.2019r.

Wieści z Bożkowa – dzień 3-ci. Na dzisiejszych zajęciach mieliśmy okazję poskładać kilka modułów Arduino Nano i sterować nimi, tworząc właściwy kod. Brak jakiegoś z elementów nie stanowił dla Nas przeszkody, po prostu wykonaliśmy go sami. Godziny popołudniowe były bardziej rozrywkowe. Udaliśmy się do Bożkowskiego Centrum Umiejętności, w którym zobaczyliśmy nie tylko jak uczniowie przygotowują się do zawodu, ale także pojeździliśmy traktorami.


Roboty? - to łatwe

Spotkanie z Powiatowym Rzecznikiem Konsumentów

Autor: A. Mazurek
19.02.2019r.

W dniu dzisiejszym tj. 19.02.2019 roku młodzież z klasy 1d i 1m wraz z opiekunem Agnieszką Mazurek uczestniczyła w spotkaniu z panią Gabrielą Adamus – Powiatowym Rzecznikiem Konsumentów. Zajęcia, które miały miejsce w Zespole Szkół Ekonomicznych w Głogowie należą do cyklu spotkań, które mają na celu lepsze przygotowanie młodzieży do II edycji Powiatowego Konkursu Wiedzy o Prawach Konsumenta pod osobistym patronatem Starosty Głogowskiego pana Jarosława Dudkowiaka, który odbędzie się już 12 marca 2019 r.


Uczniowie na praktykach

Tajniki projektowania

Autor: K. Sobczak
19.02.2019r.

Mija drugi dzień zajęć realizowanych w ramach projektu „Czas na zawodowców” zorganizowanego przez Politechnikę Wrocławską w Zespole Szkół Agrotechnicznych w Bożkowie. Dziś uczniowie zgłębiali tajniki projektowania prostych urządzeń mechatronicznych w programie SAM.


Emergency English

Emergency English

Autor: E. Jaworska
18.02.2019r.

Miejmy nadzieję, że już niedługo ruszy mechanikowy projekt obywatelski Emergency English, polegający na doraźnej pomocy w języku angielskim dzieciom z głogowskich placówek takich jak domy dziecka, Dom Samotnej Matki czy świetlice środowiskowe. Projekt został zaakceptowany, mamy dofinansowanie ale nie będziemy mogli go przeprowadzić bez wolontariuszy więc jeśli lubisz angielski i jesteś w stanie regularnie wygospodarować odrobinę czasu wolnego dla drugiej osoby, a przy okazji dobrze się bawić to nie zastanawiaj się, czekamy na Twoje zgłoszenie! Zgłoszenia do końca tygodnia u p. Jaworskiej i p. Tojzy😉


Uczniowie klasy pierwszej

Zajęcia w Bożkowie

Autor: K. Sobczak
18.02.2019r.

W dniu dzisiejszym grupa informatyków i mechatroników z klas 1 i 2, wraz z opiekunami wyjechała na 5-cio dniowe zajęcia do Bożkowa. W pierwszy dzień uczniowie zapoznali się z ofertą Politechniki Wrocławskiej, poznali podstawy mechatroniki, mieli okazję zaznajomić się z robotami zbudowanymi przez studentów oraz zobaczyć możliwości programu Adam do modelowania i symulacji urządzeń mechatronicznych.


Roboty? - to łatwe

Szkolne Walentynki

Autor: P. Korzeń
18.02.2019r.

Pomimo tego, że gesty życzliwości i miłości są pożądane każdego dnia, 14 lutego – to szczególny dzień, w którym warto podkreślić rangę tego wyjątkowego święta miłości. W naszej szkole również chcieliśmy umilić czas, nie tylko zakochanym. Oprócz miłosnych przebojów, które wybrzmiewały podczas naszych przerw, uczniowie mieli możliwość wysłania kartek walentynkowych do osób, które darzą szczególną sympatią. Poczta Walentynowa w tym dniu zadziałała sprawnie i każdy adresat otrzymał miłą przesyłkę.


Uczniowie klasy pierwszej

Laboratorium VR

Autor: A. Libner
15.02.2019r.

Dzisiaj nasi dzielni elektrycy z klasy IIIes udzielili wsparcia informatykom. Do nowej pracowni VR zmontowali i zainstalowali elektrycznie podnoszony stolik. Brawo Wy :)


Roboty? - to łatwe

Jaćwingowie Zapomniani Wojownicy

Autor: K. Sobczak
2019r.

Dnia 14.02.2019r. klasa 3c uczestniczyła w wernisażu wystawy „Jaćwingowie Zapomniani Wojownicy” w Muzeum Archeologicznym w Głogowie. Uczniowie mieli niepowtarzalną okazję, aby wysłuchać wykładu o dziejach Jaćwingów i obejrzeć ekspozycję zabytków jaćniewskich.


VR - składanie silnika

Wirtualne zmagania

Autor: P. Korzeń
15.02.2019r.

Zajęcia z VR? Czemu nie!!! Nowoczesna edukacja to również nauka z technologiami XXI wieku. Tak można uczyć się budowy silników!!!


Roboty? - to łatwe

Inspirujące!!!

Autor: P. Korzeń
14.02.2019r.

Czasami na języku polskim tak pracujemy. Z jaką jaskinią kojarzycie to zdjęcie???


Uczniowie klasy pierwszej

Zmiany w przestrzeni szkolnej

Autor: P. Korzeń
11.02.2019r.

Zmiany w przestrzeni szkolnej, to nasz priorytet. Sala matematyczna została wyposażona w ergonomiczne i sprzyjające prawidłowej postawie krzesła. Krzesła zostały specjalnie zaprojektowane dla uczniów szkół ponadpodstawowych i są standardem w szkołach niemieckich. W tym roku jeszcze jedna sala. W przeciągu 5 lat wszystkie drewniane krzesła zostaną wymienione na takie które sprzyjają a nie szkodzą.


Roboty? - to łatwe

Elektrycy w Erasmus+

Autor: A. Libner
06.02.2019r.

Tak pracowali nasi elektrycy w Sewilli. Budowa domku drewnianego zasilanego energią solarną. Przez dwa tygodnie stażu poznali pracę stolarza, cieśli, dekarza, elektryka, projektanta instalacji i hydraulika. Ciężka praca. Uczniowie spisali się znakomicie, wszyscy otrzymali oceny bardzo dobre i celujące. Brawo!


konkurs

Know America 2019

Autor: E. Jaworska
05.02.2019r.

Jesteśmy w ścisłym finale ogólnopolskiego konkursu "Know America 2019" Warszawa czeka...…. Gratulacje dla Szymona Lewickiego 1m! Szymon dostał się do III etapu konkursu wiedzy o Stanach Zjednoczonych "Know America" 2019, zakwalifikował się na 6 wysokim miejscu spośród 51 osób z całej Polski rywalizujących w II etapie konkursu.
Finał odbędzie podczas 3dniowego pobytu finalistów w Warszawie (27.02-01.03).I etap to wypełnienie testu online składającego się z pytań po polsku i angielsku, który przeprowadziliśmy w szkole na dwa etapy ze względu na ilość chętnych😉Do II etapu dostało się aż 3 naszych uczniów- ich zadaniem było napisanie eseju na jeden z podanych przez komisję tematów. W III etapie Szymon będzie się zmagał z przygotowaniem krótkiej wypowiedzi w języku angielskim w formie filmu na jedno z trzech podanych przez komisję haseł. W Warszawie uczestnicy III etapu spotkają się z komisją, z którą przeprowadzą rozmowę. Pierwsza jej część będzie dotyczyła materiału wideo, a w drugiej części laureaci odpowiedzą na dwa pytania dot. historii, kultury lub polityki USA (jedno dłuższe, drugie krótsze), po wcześniejszym ich wylosowaniu. Nagrody to miesięczny wyjazd studyjny do Stanów Zjednoczonych, w tym roku to pobyt na Purdue University w stanie Indiana, miesięczny stażu w Amerykańskiej Izbie Handlowej w Warszawie oraz trzy indeksy na studia I stopnia w Ośrodku Studiów Amerykańskich Uniwersytetu Warszawskiego! 3mamy kciuki za Szymona!


Roboty? - to łatwe

Strona internetowa projektu

Autor: T. Graczyk
02.02.2019r.

Powstaje strona internetowa poświęcona Obecnie trwającemu projektowi Erasmus+ Właśnie wraca do domu grupa techników elektryków. Do praktyk przygotowuje się ostatnia grupa: techników mechatroników.


Erasmus+ 2018-2019

Nowa sala

VR room prawie gotowy

Autor: E. Jaworska
01.02.2019r.

Dziękujemy za cierpliwość, mamy nadzieję, że się Wam spodoba ❤️ Za efekt 'ledowy' podziękowania dla naszych cudnych nauczycieli elektryków Janusza Kędziora, Artura Libnera oraz uczniów Jakuba Błacha i Nikodema Paszkowskiego z klasy 1c! Jak dla mnie panowie efekt wow 😂😂


Gościliśmy wolontariuszy

Autor: E. Jaworska
01.02.2019r.

Przez ostatnie 3 tygodnie mieliśmy okazję gościć trzech wolontariuszy organizacji młodzieżowej AIESEC- Clarę z Brazylii, Taufiqa z Ghany i Zenitha z Indii. Nasi 'mechanikowi' przyjaciele gościli na zajęciach, przybliżając uczniom kulturę swoich egzotycznych krajów, brali udział w komunikayjnych grach językowych i mieli okazję zapoznać się ze specyfiką naszej szkoły dzięki nauczycielom przedmiotów zawodowych i uczniom. Clara, Taufiq i Zenith mieli okazję zapoznać się z wirtualną rzeczywistością, dronami, ozobotami, kodowaniem, robotami, solar housem a nasi uczniowie pochwalić się swoimi umijętnościami i to nie tylko językowymi! Podziękowania dla p. Inez Bryczkowskiej, p. Alicji Tumanowicz, p. Janusza Kędziora i p. Tadeusza Graczyka oraz wszystkich uczniów zaangażowanych w organizację Dnia Zawodowego z AIESEC w naszej szkole a przede wszystkim dla naszej szkolnej koordynatorki Magdaleny Tojzy! Zapraszamy na krótką relację z tego dnia (podziękowania dla Kacpra Mikinik i Tadeusza Burzyńskiego za fimik).


Uczniowie klasy pierwszej

Wieści z praktyk

Autor: A. Libner
29.01.2019r.

Ferie trwają, a nasi elektrycy ciężko pracują w Hiszpanii. Codzienne nowe wyzwania, codziennie nowe atrakcje. Poniedziałek rano wybrali się do elektrowni Abengoa, aby zobaczyć w jaki sposób działają i funkcjonują elektrownie słoneczne o bardzo nietypowej, jak dla nas, konstrukcji. Wieże solarne elektrowni Abengoa zostały skonstruowane przy współpracy z polskimi inżynierami z Gliwic. Odbite od luster promienie słoneczne skierowane w stronę wieży nagrzewają zgromadzoną tam wodę do bardzo wysokiej temperatury, która przetworzona w parę napędza generator wytwarzający prąd. Po południu w szkole salezjańskiej SAFA odbywają praktyki uczniowskie montując instalacje elektryczne w dwóch domkach i podłączając elementy instalacji solarnych. Nasi uczniowie uzyskują bardzo wysokie oceny swojej pracy od hiszpańskich nauczycieli, co bardzo nas cieszy.


Zajęcia

Zajęcia profilaktyczne

Autor: I. Kozber-Tłuczek
24.01.2019r.

Dnia 23.01.2019 r. w naszej szkole przeprowadzono zajęcia profilaktyczne dla uczniów z klas pierwszych. Poruszaliśmy tak ważne i trudne w ostatnim czasie tematy jak: przyczyny i konsekwencje agresji, radzenie sobie z trudnymi emocjami, jak powstaje frustracja i uczucie napięcia-jak je eliminować. Celem takich działań było uwrażliwienie na drugiego człowieka, rozwijanie wśród uczniów empatii, hamowanie hejtu i zagrożeń mogących wystąpić z powodu kumulowania złych emocji. Jak radzić sobie w sytuacji zagrożenia, jak walczyć z mową nienawiści w XXI wieku- o tym wszystkim mówiła p.Dominika Błaszczyk ze Stowarzyszenia „Szansa”. Zajęcia warsztatowe zorganizowała pedagog Iwona Kozber-Tłuczek. Kolejny cykl spotkań już po feriach.


Uczniowie klasy pierwszej

Wypożycz książkę na ferie

Autor: M. Przyszlakowska
23.01.2019r.

Zbliżają się ferie zimowe, przed nami miły odpoczynek, więcej wolnego czasu. Na długie zimowe wieczory wypożycz książkę z biblioteki szkolnej. Przypominamy, że w bibliotece jest dużo ciekawych książek, które zakupione zostały zgodnie z Waszymi życzeniami. Polecamy: fantasy (P. Brett, O. Card, J. Dashner, J. Flanagan, T. Goodking, J. Grzędowicz, G. Martin I in.); kryminały (R. Mróz, M. Krajewski, L. Child, J. Nesbo, A. Christie, K. Bonda I in.). Poza tym interesujące biografie, powieści obyczajowe czy historyczne. Na pewno każdy znajdzie coś dla siebie..


Krwiodawcy

Twoja Krew Moje Życie

Autor: A. Libner
23.01.2019r.

Dnia 23 stycznia odbyła się zbiórka krwi w ramach projektu szkół ponadgimnazjalnych Twoja Krew Moje Życie. Dziękuję krwiodawcom z Zespołu Szkół Politechnicznych za udział w Akcji, a szczególnie Konradowi, Danielowi i Wojtkowi, którzy w ten sposób uczcili swoje 18 Urodziny! Opiekun SK HDK


Uczniowie na meczu w Sewilli

Nie tylko praktyka

Autor: P. Korzeń
23.01.2019r.

Projekt Erasmus+ to nie tylko praktyka w innowacyjnym środowisku, na nowoczesnych narzędziach i technologiach. To równiez poznanie kultury, języka, kuchni, architektury. Czym byłoby poznanie Hiszpanii bez jej religii - Futbolu!!! Grupa elektryków właśnie dzisiaj wybiera się na niesamowite widowisko piłkarskie - FC Sewilla : FC Barcelona. Wrażeń na pewno nie zabraknie!!!


Plakat stypendium

Warto się uczyć!!!

Autor: P. Korzeń
22.01.2019r.

8 klas Zespołu Szkół Politechnicznych, kształcących m.in. przyszłe kadry miedziowej spółki zostało objętych patronatem KGHM.KGHM wspólnie z naszą szkołą realizuje działania w obszarze kształtowania programów nauczania, rozszerzania zakresu i form praktycznej nauki zawodu w rzeczywistym środowisku pracy, pozyskiwania przez uczniów uprawnień kwalifikacyjnych, doradztwa zawodowego i motywowania uczniów oraz podnoszenia kwalifikacji nauczycieli. Projekt po raz pierwszy w historii szkoły oferuje uczniom z klas patronackich przede wszystkim pomoc merytoryczną pracowników spółki, materiały dydaktyczne oraz system praktyk, stażów i stypendiów. 25.01.2019 r. uchwałą Rady Pedagogicznej ws. kandydatur do stypendium i po zaakceptowaniu przez KGHM pierwsze wypłaty 500 zł na semestr. Najlepszy uczeń Mechanika na koniec roku otrzyma 1000 zł nagrody.


Plakaty

Konkurs na plakat

Autor: K. Pulit Binkowska
21.021.2019r.

Dziś odbyło się póki co osattnie spotkanie z grafiki komputerowej. Efekty tego postkania możecie oglądać poniżej. Zadanie polegało na zaprojektowaniu PLAKATU. Wszelakie Info na plakatach jest prawdziwe :):) CZYLI: OGŁASZAMY KONKURS NA PLAKAT:

Plakaty
Konkurs na pudełko

KONKURS!!!

Autor: K. Pulit-Binkowska
21.01.2019r.

Konkurs o długim terminie realizacji to próba zachęcenia Was do dbania o swoje zdrowie.


V Turniej strzelecki

V Turniej strzelecki

Autor: K. Sobczak
20.01.2019r.

W dniu 19.01.2019r. uczniowie Mechanika z klas pierwszych, wzięli udział w V Turnieju Strzeleckim z Karabinka Pneumatycznego organizowanego dla szkół średnich na strzelnicy sportowej w LOK-u. Pomimo wysokiego poziomu zawodów i dużej konkurencji, uczeń Kacper Kuczyński z klasy I d dostał się do finału i ostatecznie zajął 5-te miejsce. Pozostali uczestnicy naszej szkoły również pokazali klasę, o czym świadczy niewielka różnica uzyskanych punków.


Mechanicy w Sevilli

Praktyki mechaników trwają w najlepsze

Autor: P. Korzeń
11.01.2019r.

Praktyki mechaników trwają w najlepsze. Ostatnie dni to praca z hiszpańskimi mechanikami i inżynierami, co jest ważnym celem projektu. Uczniowie zapoznawali się praktycznie z budową silników w helikopterach i przyczynach najczęstszych usterek. Praca pod okiem doświadczonych fachowców to czas poznawania języka branżowego, podszkolenia swojego angielskiego i hiszpańskiego. W sobotę wycieczka do Kadyksu!


Taufiq w klasie językowej Mechanika

Taufiq - nowy przyjaciel Mechanika

Autor: M. Tojza
09.01.2019r.

Ghana? To jakiś kraj w Afryce? ;) Już nie jakiś, ale kraj, w którym mieszka nowy przyjaciel Mechanika Taufiq. Uczniowie ZSP mieli niebywałą okazję poznać historię, kulturę, kuchnię, języki i turystykę tego kraju podczas jedynego w swoim rodzaju spotkania z przesympatycznym mieszkańcem Ghany Taufiqem. Podczas licznych spotkań z uczniami Mechanika, Taufiq mógł nie tylko zaprezentować, ale przede wszystkim wdać się w ciekawe dyskusje z młodzieżą zafascynowaną tym odległym krajem i kulturą. Niedługo spotkanie z Klarą z Brazylii i Zephirem z Indii.


logo

Know America etap II

Autor: E. Jaworska
09.01.2019r.

Dzisiaj minął termin nadsyłania prac do II etapu ogólnopolskiego konkursu Know America 2019. Dwóch naszych uczniów Szymon Lewicki 1m i Dawid Bulik 3m są pośród 60 uczniów z całej Polski, którzy zakwalifikował się do kolejnego etapu mając za zadanie napisanie eseju na jeden z podanych tematów będących nie lada wyzwaniem! Czekamy na wyniki i 3mamy kciuki.


Informacja o konkursie

Nowa sala VR

Trwają prace w VR room.....

Autor: E. Jaworska
08.01.2019r.

Najważniejsze elementy nowej pracowni są już gotowe. Pozostała 'kosmiczna' podłoga oraz oczekiwanie na wirtualne wyposażenie! Brawo dla Damiana Azmina i Szymona Jóźwiaka z 3m, którzy są niewątpliwie ekspertami w tworzeniu nowej przestrzeni szkolnej - pracowali już nad projektem 'Kolorowy Mechanik' i przy tworzeniu nowej odsłony sali matematycznej 204😉. Mamy nadzieję że cała pracownia zostanie otwarta jeszcze przed feriami ☺.


Roboty? - to łatwe

Wizyta 1m w DPS w Głogowie

Autor: E. Jaworska
08.01.2019r.

Wizyta 1m w Domu Pomocy Społecznej w Głogowie! 8 stycznia klasa 1m po raz kolejny odwiedziła mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Głogowie.
Ty razem mieliśmy okazję przedstawić kolędy bożonarodzeniowe i złożyć życzenia noworoczne 😍niespodzianką była kolęda w języku łacińskim 'Adeste fideles' oraz życzenia po góralsku😉zostaliśmy jak zawsze mile przyjęci i z niecierpliwością czekamy na następne wyjście! Podziękowania dla klasy 1m i pana Piotra Zabagło za przygotowanie młodzieży.


Grupa mechaników na praktykach w Sevilli

Mechanicy w Sevilli

Autor: P. Korzeń
08.01.2018r.

Nadchodzą pierwsze zdjęcia od naszych techników mechaników, którzy obecnie przebywają na praktyce zawodowej w Hiszpanii. Zajęcia prowadzone przez inżynierów mechaniki lotniczej w Instytucie ADA mają na celu przybliżenie wiedzy i umiejętności z zakresu silników wysokoprężnych i odrzutowych. Dodatkowo nasi mechanicy uczestniczą w kursie języka hiszpańskiego i programie kulturowym.
Uczniowie technikum mechanicznego odbywają praktykę w Instituto Tecnologico Superior ADA, gdzie zapoznają się z technologią napędów lotniczych. Praktyka dla uczniów technikum mechanicznego odbywa się w Instytucie ADA już po raz drugi.


Drużyna

Mecze finałowe w piłce siatkowej

Autor: J. Adamczyk
08.01.2019r.

W dniu dzisiejszym w Technikum nr 6 odbyły się mecze finałowe w piłce siatkowej. Turniej miał na celu wyłonić Mistrza Miasta i Powiatu Głogowskiego. Do turnieju przystąpiły 4 najlepsze drużyny Głogowa. Zespół Szkół Politechnicznych zajął II miejsce wygrywając 2:0 z Zespołem Szkół im. J. Wyżkowskiego i przegrywając jedynie z faworytem czyli Zespołem Szkół Samochodowych i Budowlanych. Gratulacje dla naszej siatkarskiej drużyny: Oskar Brzezik, Damian Azmin, Wojciech Tarnawczyk, Piotr Struzik, Dominik Derkacz, Krystian Kijaszko, Dawid Zguda, Olaf Dulski, Michał Foterek i Nikodem Paszkowski. Panowie wielkie brawa za cały sezon rozgrywek i wysoki końcowy wynik.


Drużyna
list

Partnerstwo z najlepszymi

Autor: P. Korzeń
02.01.2019r.

Partnerstwo z najlepszymi to siła naszej szkoły!!! Potwierdza to współpraca z PKP PLK w zakresie kształcenia zawodowego. Silny partner z ugruntowaną pozycją na rynku to realne wsparcie szkoły doświadczeniem, wiedzą i know-how! Tak rozpoczynamy rok 2019 z poczuciem, że po raz pierwszy zorganizowany Dzień Kariery Zawodowej był dużym sukcesem! Brawo Aneta Kasprzak, Monika Kukulska, Artur Libner!


Na praktyce w Sevilli

Rekrutacja do Projektu Erasmus+

Uwaga klasy II, III i IV technikum w zawodach technik mechatronik. Od dzisiaj 09.01.2019 r. rozpoczynamy rekrutację do programu Erasmus+ Praktyki zagraniczne w Hiszpanii. Link publikowany niżej pozwala na pobranie formularza, który należy wypełnić KOMPUTEROWO (ręczne zgłoszenia nie będą przyjmowane" i dostarczyć Pani dyrektor Monice Struzik do 11.01.2019 r. Decydować będzie spełnienie wymagań rekrutacyjnych:

 • oceny z przedmiotów zawodowych - max.30pkt
 • test z języka angielskiego - max.30pkt
 • ocena z zachowania max.20 pkt– osoby z oceną poniżej poprawnej będą wykluczone z możliwości wyjazdu.
 • laureaci konkursów zawodowych -max.20 pkt
 • dziewczęta ze względu na politykę horyzontalną UE dotyczacą promowania kobiet na kierunkach technicznych otrzymują 15 pkt dodatkowo.

Ewentualne pytania kierujcie do Pani Moniki Kukulskiej. Zapraszamy wszystkich do odwiedzenia stron projektu na FB. Zachęcamy również do odwiedzenia strony ostatniego projektu. Lista zakwalifikowanych ukaże się 17 stycznia w gablocie projektu na parterze. Aplikujcie, bo warto!!!


Pobierz formularz zgłoszeniowy

Formularze należy wypełnić elektronicznie, wydrukować i oddać Pani dyrektor Monice Kukulskiej do 11.01.2019 r.

Mamy to!!!!!!!!!! ❤️

Autor: E. Jaworska
20.12.2018r.

Rekord zeszłorocznego I mechanikowego kiermaszu bożonarodzeniowego pobity! 3,341 31 to kwota, którą uzbieraliśmy w tegorocznej akcji. Zasili ona hospicjum dla dzieci 'Formuła Dobra' oraz podopiecznych stowarzyszenia 'Otwarte Drzwi' - Zuzię Oziebała oraz Agnieszkę Kaczmarek. Dziękuję wszystkim, którzy choć najmniejszą cegiełką przyczynili się do zebrania tak magicznej kwoty, a mianowicie naszym cudownym wolontariuszom, Paniom senioritkom, mamom i babciom za upieczenie przepysznych ciast i ciasteczek, naszym wyjątkowym sponsorom za ufundowanie fantów, voucherow, bonów oraz wszystkim darczyńcom! Pamiętajcie dobro wraca!☺️❤️😘❤️


praca

Najładniejsza kartka

Autor: P. Zabagło
19.12.2018r.

18 grudnia 2018 r. w zorganizowanym konkursie na „Najładniejszą Kartkę Bożonarodzeniową z motywem 100-lecia Niepodległości naszej ojczyzny” przez nauczycieli: Piotra J. Zabagło i Artura Nierychłego udział w nim wzięło aż 68 uczniów. W konkursie wytypowano trzy najładniejsze prace: I miejsce - Dominika Dyja z klasy 1 d; II miejsce – Szymon Lewicki z 1 m; III miejsce –Miłosz Olejniczak z 1 m. Gratulujemy!


turniej piłki

XVII Powiatowy Turniej

Autor: P. Korzeń
19.12.2018r.

XVII Powiatowy Turniej o Puchar Dyrektora ZESPOŁU SZKÓŁ POLITECHNICZNYCH w piłce halowej już za nami. Fantastyczna walka, emocje i piękne akcje. Mechanik 2 miejsce, 1 ZSSiB. Gratulacje i podziękowania dla organizatorów J. Adamczyk, J. Grozik, J. Wielgus, Z. Prejs. Nagrody ufundowali: Szkolny Związek Sportowy, Powiat Głogowski, MCWR w Głogowie, ZINA i Chrobry Głogów. Do zobaczenia za rok!


przykład pracy

Zajęcia z grafiki 2D

Autor: Katarzyna Pulit-Binkowska
19.12.2018r.

Od miesiąca odbywają się z grupką zainteresowanych uczniów zajęcia z grafiki 2D, a dokładnie z projektowania graficznego. Do tej pory omówiliśmy:

 • kroje literek
 • tworzenie loga
 • rodzaje kompozycji
 • rolę koloru w projektowaniu graficznym

Jedno z ostatnich zadań polegało na poćwiczeniu rodzajów kompozycji. Temat: tworzenia kartek świątecznych.


Uczniowie

Pierwszy dzień kiermaszu

Autor: P. Korzeń
19.12.2018r.

Pierwszy dzień kiermaszu za Nami! Kochani dziękuję Wam za tak ogromne zainteresowanie i wsparcie naszej akcji!❤️Jestesmy jeszcze w środę i czwartek, czekają na Was nieapodzianki oraz kilka voucherow i fantów z dzisiejszych cegiełek. Podziekowania dla wszystkich mam i babć, które upiekły przepyszne ciasta i ciasteczka. Jutro wspieramy podopieczne stowarzyszenie 'Otwarte Drzwi,' Zuzię OZIĘBAŁA oraz Agnieszkę KACZMAREK!


Uczniowie
wymiana ciepła

Wymiana ciepła

Autor: P. Korzeń
18.12.2018r.

Siłą szkoły jest jej społeczność - nauczyciele, rodzice, uczniowie. Ich kreatywnośc i dobroć serca, a także zwykła chęć czynienia dobra są wizytówkami, z których jesteśmy dumni. Dzięki Magdalenie Tojzie i jej uczniom powstała niecodzienna inicjatywa "Wymiana ciepła" . Jeśli robią to uczniowie wraz z nauczycielem ma to wartość podwójną i ludzką i wychowawczą. Jak zawsze dumny.

O akcji na miedziowe.pl


Niespodzianki

Kiermasz dla Formuły Dobra

Autor: E. Jaworska
17.12.2018r.

Jutro zaczynamy II bożonarodzeniowy kiermasz charytatywny w naszej szkole. Od godz. 9. 00 będzie można wesprzeć hospicjum dla dzieci kupując cegiełki. Każdy los wygrywa a czeka na Was 80 cegielek i atrakcyjne bony, vouchery, wejściowki. Nasi cudowni sponsorzy, dzięki którym odbedzie się jutrzejsza loteria to miedzy innymi OK Park, Cinema 3D, EuroJump Leszno, Chrobry Głogów, Fortepiano, Fitness & Squash Głogów, Galeria Glogovia, DoSushi, Akademia Ruchu, Romantica i wiele innych ❤️ Do zobaczenia jutro, znajdziecie Nas na I piętrze!!!!!🙂P. S Podziekowania dla Magaleny Tojza za mega pomoc😍


Nasi krwiodawcy

Nasi krwiodawcy

Autor: E. Jaworska
15.12.2018r.

Nasi krwiodawcy z wizytą w Przylądku Nadziei we Wrocławiu ❤️. 13 grudnia Honorowi Dawcy Krwi z Zespołu Szkół Politechnicznych po raz kolejny uczestniczyli w wyjeździe do Wrocławia dzięki współpracy z klubem HDK Huty Miedzi Głogów. Tego dnia uczniowie z klasy 3a, 3i, 4m zdawali krew na rzecz Adasia Papużki i innych chorych dzieci z Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej Przylądek Nadziei. Mieliśmy też okazję odwiedzić Klinikę i podarować chorym dzieciom zabawki, słodycze, bajki, pluszaki, materiały biurowe, gry itp. dzięki wielkim sercom uczniów z klasy 2m,2i, 1c, 1at, 1d i p. Ewy Jaworskiej. Nasza szkoła otrzymała podziękowania od dzieci, rodziców, pracowników i p. Prof. dr hab. Alicji Chybickiej – Kierownika Kliniki. Wspaniałą mamy młodzież!!!!


Kiermasz

Pracowity weekend

Autor: E. Jaworska
15.12.2018r.

Pracowity weekend. Przygotowania do świąt już trwają a my też nie marnujemy czasu i pomagamy! Sebastian, Maciek z 4m, Agnieszka z 1i i Konrad z 2a prowadzili zbiórke w akcji Mikołaj dla potrzebujacego w Delikatesach Centrum na os. Kopernik! 3 weekend pod rzad najcudowniejsi wolontariusze z Mechanika zebrali pełne kosze żywności i środków na paczki świąteczne dla najbardziej potrzebujących mieszkańców Głogowa. Hubert i Szymon z 1m (weterani ostatnich akcji charytatywnych) na kiermaszu w ZSP zbierali pieniążki dla podopiecznych stowarzyszenia Otwartych Drzwi - Zuzi Oziębały i Agnieszki Kaczmarek. Zapraszamy do Mechanika różnież jutro i przez cały następny tydzień.


Roboty? - to łatwe

BAUEN, MESSEN, STEUERN, LERNEN!!!

Autor: A. Kasprzak
14.12.2018r.

Nauka języka niemieckiego to nie tylko praca z kahootem, piosenką i książką ćwiczeń. Grupa uczniów z klasy 2m przyswaja słówka z j.niemieckiego budując roboty z klocków LEGO w ramach realizowanego projektu " Das MINT Labor".


Uczniowie w Dreźnie

Święta tuż, tuż…

Autor: A. Kasprzak
14.12.2018r.

W miniony czwartek, 13 grudnia uczniowie naszej szkoły, podczas kilkugodzinnego pobytu w Dreźnie – stolicy Saksonii, zasmakowali już klimat Świąt Bożego Narodzenia. Spotkanie z Dreznem rozpoczęliśmy od zwiedzania jednej z najbardziej znanej budowli barkowych Niemiec – Zwingera, który skrywa w sobie światowej sławy muzea . Mieliśmy okazję zobaczyć kolekcję historycznych wyrobów porcelanowych - zarówno chińską, japońską i koreańską sprzed wielu stuleci, jak i znane w całych Niemczech wyroby z Miśni. Po drezdeńskim spacerze udaliśmy się w kolejną podróż tym razem przez historię komunikacji w najstarszym budynku wystawowym Drezna . W Muzeum Transportu zobaczyliśmy ciekawe wystawy dotyczące wszystkich gałęzi transportu i komunikacji, unikatowe modele, oryginały, prawdziwe perełki dla fanów motoryzacji, żeglugi i zdobywania przestworzy! I co najważniejsze - w ramach przedświątecznego wyjazdu mieliśmy bezpośredni kontakt z żywmy językiem!!!


Roboty? - to łatwe

Nasz robot

Autor: P. Korzeń
14.12.2018r.

Choć grudzień to miesiąc szaleństw świątecznych i prezentowej bieganiny, dla MECHANIKA to czas budowania, kontynuacji,dopinania projektów, pomysłów, ideii. Właśnie trwają testy naszego przemysłowego robota firmy FANUC. Nowa pracownia Robotyki i automatyzacji produkcji zostanie w pełni ukończona w pierwszym kwartale 2019 r. i otworzy swoje możliwości dla mechatroników i mechaników. Nowa przestrzeń szkolna powstaje w ścisłej współpracy szkoły z inżynierami z firmy Sitech w Głogowie oraz zaangażowaniu p. Alicją Tumanowicz oraz Jarka Gaworczaka, którzy potrafili stworzyć synergię przemysłu i edukacji zawodowej realnie.


Uczniowie

Kartki świąteczne

Autor: M. Tojza
13.12.2018r.

To jest 3a! 3a zrobiła dzisiaj kartki świąteczne dla dzieciaków z hospicjum we Wrocławiu! Bądź jak 3a! Zrób kartki, napisz swoje życzenia i spraw małym bohaterom odrobinę radości!


plakat

Grupa dla informatyków

Autor: P. Korzeń
12.12.2018r.

Uwaga informatycy!!!! Powstała grupa FB, aby kontynuować to co zostało rozpoczęte na Dniach Kariery Zawodowej 2018 w naszej szkole. Prowadzi ją Dawid Samołyk nasz absolwent, zaangażowany w międzynarodowe projekty informatyczne. Może wielu z Was pomóc, nie przegapcie szansy i nawiążcie z nim kontakt, może za chwilę odbędziecie fascynującą podróż w międzynarodowym towarzystwie!


Link do grupy

Logo konkursu

MATEMATYKA NA WESOŁO

Autor: A. Stachowiak
12.12.2018r.

XVI międzyszkolny konkurs „Matematyka na wesoło” przeszedł do historii. Pierwszy etap konkursu przeprowadzono w listopadzie w pięciu głogowskich szkołach technicznych. Z każdej szkoły wyłoniono trzech finalistów, którzy rywalizowali ze sobą 7.12.2018 r. na etapie międzyszkolnym. Finalistów konkursu gościła nasza szkoła. Zwycięzcą tegorocznej edycji został Mateusz Paraszczuk - uczeń Zespołu Szkół Politechnicznych, drugie miejsce zajął Michał Kałapus - uczeń Zespołu Szkół Samochodowych i Budowlanych, a trzecie - Dawid Kostek – uczeń Zespołu Szkół Politechnicznych. Gratulacje Entuzjastów zagadek logicznych i matematycznych zapraszamy się za rok!


uczniowie

Olimpiada Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach – dogrywka!!!

Autor: A. Mazurek
12.12.2018r.

Zgodnie z wcześniejszymi informacjami 27 listopada 2018 roku nie byliśmy w stanie wyłonić 3 uczniów z uwagi na uzyskanie przez większą liczbę uczestników takiej samej punktacji. Dlatego 12 grudnia odbyła się dogrywka. Czterech uczniów rozwiązywało test uzupełniający składający się z 10 pytań wielokrotnego wyboru. Po sprawdzeniu prac przez Komisję Szkolną w składzie: Agnieszka Mazurek, Iwona Kozber-Tłuczek oraz Czesław Witold Czupryniak został wyłoniony trzy osobowy zespół – Jakub Wawrzyniak (II i) Maciej Kuta (II i) oraz Piotr Struzik (II c), który będzie ubiegał się o miejsce wśród 20 zespołów, które w I etapie otrzymały najwyższą liczbę punktów. Komitet Wojewódzki we Wrocławiu po dokonaniu weryfikacji wszystkich nadesłanych protokołów przedstawi listę zespołów zakwalifikowanych do II etapu na stronie www.zus.pl/edukacja do 25 stycznia 2019 roku. Jeszcze raz dziękuję za udział i trzymam kciuki za dalsze sukcesy. Agnieszka Mazurek


Zaproszenie na kiermasz

Kiermasz Bożonarodzeniowy 2018!

Autor: E. Jaworska
12.12.2018r.

Już w weekend zaczyna się kiermasz świąteczny w naszej szkole. Tym razem wspieramy Zuzię Oziębała oraz Agnieszkę Kaczmarek - podopieczne stowarzyszenia 'Otwarte Drzwi'. 18 .12 we wtorek odbędzie się loteria z cegiełkami, czekają na Was atrakcyjne niespodzianki. UWAGA!!!!każdy los wygrywa🙂🙃Dochód z loterii zostanie przekazany na mobilne hospicjum dla dzieci z Dolnego Śląska "Formuła Dobra."Zapraszamy uczniów, nauczycieli, personel szkoły, absolwentów, Waszych znajomych i rodziny! Znajdziecie Nas na I piętrze! Do zobaczenia.


Das Labor MINT

Das Labor MINT

Autor: Alicja Tumanowicz
10.12.2018r.

7 grudnia Uczestnicy projektu Das Labor MINT zmagali się z konstrukcją robota Educator. Do budowy robota wykorzystano oczywiście LEGO MINDSTORMS Education EV3. Podczas zajęć oprócz budowy konstrukcji mechanicznych, Uczniowie poznali podstawy programowania z poziomu kostki EV3, stworzyli własne konstrukcje i tory testowe. Przypominam o piątkowym spotkaniu, na które należy zabrać mini sprawozdanie z prac wykonanych w grupach. Szczegóły wkrótce. :)


Uczniowie klasy pierwszej

Mikołajkowo w Mechaniku

Autor: Mikołaj ZSP
10.12.2018r.

Ponieważ uczniowie naszej szkoły są bardzo grzeczni – 6 grudnia mogli spotkać się z prawdziwym Mikołajem. Ci, którzy powiedzieli wierszyk, udzielili odpowiedzi w mikołajkowym quizie lub coś zaśpiewali oczywiście zostali nagrodzeni słodkościami. Najładniej zaprezentowali się mechatronicy z klasy III i IV m, którzy przepięknie zaśpiewali kolędę – i oczywiście Mikołaj docenił ich starania. W akcję zaangażowali się uczniowie z kl. 1 i : Julia Szperlik, Hubert Oszurko, Jakub Wachal i Wiktor Wielb. Dziękujemy za inicjatywę i zaangażowanie


warsztaty

Tydzień profilaktyki

Autor: A. Hass
10.12.2018r.

Jednym z założeń naszego Szkolnego Programu Profilaktyki jest promowanie dbałości o zdrowie fizyczne i psychiczne naszych uczniów. Początek grudnia, to czas kiedy w szczególny sposób rozmawiamy o tym, jak zapobiegać różnym problemom związanym z szeroko rozumianym zdrowiem. Uczniowie klas I- wszych brali udział w zajęciach z pedagogiem w ramach programu „Bez ryzyka” podczas których poszerzyli swoją wiedzę o wirusie HIV i chorobie Aids.
3 grudnia natomiast wszystkie dziewczęta Mechanika miały okazję uczestniczyć w szkoleniu z wykorzystaniem fantomów w ramach programu „Profilaktyka chorób nowotworowych piersi – nauka samobadania” oraz „Profilaktyka zakażeń wirusami brodawczaka ludzkiego (HPV)”.
Dzięki współpracy z firmą „Dommed” gościliśmy w szkole położną Panią Katarzynę Włodarczyk, która poprowadziła ciekawe warsztaty dla naszych uczennic.


Uczniowie klasy pierwszej

Wielkie dzięki!!!

Autor: E. Jaworska
9.12.2018r.

Debeściaki Mechanika w akcji...... Wielkie dziękuję dla chłopaków Huberta i Szymonów z 1m oraz Adriana z 2i. W zeszłym tygodniu weekend z DKMS, wczoraj zbiórka żywności na paczki świąteczne dla najbardziej potrzebujących Głogowian! Jesteście naj!!!


Uczniowie klasy pierwszej

Mechanik dla seniora

Przygotowania ruszyły...

Autor: E. Jaworska
7.12.2018r.

Dzisiaj żeńska ekipa Mechanika w ramach projektu 'Mechanik dla seniora' wzięła udział w warsztatach bożonarodzeniowych z senioritkami w świetlicy MCWR w Głogowie. W miłej atmosferze tworzyłyśmy ozdoby na kiermasz świąteczny, który odbędzie się w naszej szkole już wkrótce! W tym roku wspieramy zaprzyjaźnione hospicjum 'Formuła Dobra' oraz podopiecznych stowarzyszenia 'Otwartych Drzwi'- Zuzię Orębała oraz p. Agnieszkę Kaczmarek❤️ Szczegóły akcji już wkrótce.


certyfikaty

Certyfikaty dla uczniów 3c

Autor: A. Libner
7.12.2018r.

Kolejna grupa naszych szkolnych elektryków uzyskała certyfikaty po szkoleniu z obsługi mierników parametrów instalacji firmy SONEL. Gratulujemy 3 C!


Olimpiada cyfrowa

Autor: I. Bryczkowska
7.12.2018r.

Dotarły do nas dobre wieści z Olimpiady Cyfrowej. Nasi uczniowie zakwalifikowali się do dalszego etapu Olimpiady. W kolejnym etapie udział wezmą uczniowie klasy 2 i: 2i Ireneusz Pronkiewicz, Artur Mazur i Sebastian Martyniak. Gratulujemy! W pierwszym etapie wystartowało 2 584 uczniów i uczennic z 300 szkół w całej Polsce. Zgodnie z punktem 4.4.11. Regulaminu Olimpiady – do II etapu zostało przyjętych 290 osób, które otrzymały co najmniej 67,33 pkt. Tym samym próg procentowy wyniósł 68,7%.Uczestnicy i Uczestniczki, którzy zakwalifikowali się do II etapu Olimpiady Cyfrowej otrzymają droga mailową temat projektu do realizacji oraz dodatkowe wytyczne w dn. 7 stycznia 2019 roku. Wszelkie informacje zostaną także opublikowane na stronie Olimpiady wraz z rozpoczęciem II etapu.


Lista zakwalifikowanych

plakat 3 konkursu LOL

III Konkurs LOL

Autor: T. Graczyk
7.12.2018r.

Rozlosowano drużyny siedmiu pojedynków III Konkursu LOL w Mechaniku. Tym razem w szranki na "elektronicznej arenie" Mechanika stanęło rekordowo 15 drużyn. Szczeółowe wyniki poszczególnych spotkań prezentówane będą na stronie szkolnego facebooka. Planujemy, że pierwszy etap zakończy się 15.12.2018 r. Klasa 1c awansuje "ścieżką szczęściarzy". Wszystkim POWODZENIA !!!


Uczestnicy konkursu

Kolejny sukces recytatorów

Autor: Małgorzata Bartak
07.12.2018r.

W X Konkursie Recytatorskim Poezji Twórców Głogowskich zorganizowanym przez Głogowskie Stowarzyszenie Literackie oraz Bibliotekę Pedagogiczną uczniowie naszej szkoły zdobyli aż trzy wyróżnienia. Warto dodać, że młodzież „Mechanika” od lat uczestniczy w recytatorskich zmaganiach. I zawsze odnosi sukcesy. Przypomnijmy, że w I edycji konkursu propagującego twórczość poetów głogowskich jednym z laureatów był Dawid Goździk, dziś absolwent naszej szkoły. Cenne doświadczenie dla uczniów to również konkursy organizowane przez PWSZ w Głogowie, poświęcone sylwetce danego twórcy. Ważną lekcją historii, teatru i poezji był natomiast konkurs w Prochowicach upamiętniający Zygmunta Jana Rumla – żołnierza, poetę, męczennika Wołynia. Tyle wspomnień. Wróćmy do tegorocznego konkursu. 29 listopada dwudziestu pięciu uczestników ze szkół ponadgimnazjalnych recytowało dwa wybrane wiersze lub fragmenty prozy poetów głogowskich. Naszą placówkę godnie reprezentowali pierwszoklasiści – Damian Kłos, Julia Szperlik, Szymon Lewicki, Marek Lewocki oraz drugoklasiści – Aleksandra Saj i Paweł Nierychły. W ich repertuarze znalazły się m. in. Utwory Pawła Sozańskiego („Rzeczywistość”), Henryka Adamczyka („Jesień”), Krzysztofa Jelenia („Pudełko”). Wyróżnienie w konkursie za ciekawe interpretacje wierszy otrzymali Damian Kłos, Szymon Lewicki oraz Paweł Nierychły. Chłopcy zaprezentowali wysoki poziom warsztatu artystycznego. Podziękowania dla Grzegorza Szuszkiewicza za fotografowanie poetyckich rywalizacji.


szansa dla zawodowców

Szansa dla zawodowców

Autor: P. Korzeń
03,12.2018r.

Projekty w szkole to już nasza specjalność. Pozyskujemy na zajęcia, wyposażenie, płatne praktyki, praktyki zagraniczne bardzo znaczące środki. Nasz nowy projekt to SZANSA DLA ZAWODOWCÓW. W ramach projektu, który nakierowany jest przede wszystkim na szkolenia, kursy i staże, zakupiony zostanie do naszej szkoły również niezbędny sprzęt. Są to m.in.: nowe komputery i laptopy do pracowni mechatronicznych i informatycznych, drukarki 3D i wiele innych niezwykle przydatnych elementów, które wzbogacą proces dydaktyczny i uatrakcyjnią jeszcze bardziej nasze zawodowe lekcje.


Maraton pisania listów

NAPISZ LIST.ZMIEŃ ŻYCIE!

Autor: A. Libner
03.122018r.

29.11-9.12.2018 Maraton Pisania Listów odbywa się co roku w okolicach, kiedy przypada Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka. Podczas wydarzenia mobilizujemy ludzi na całym świecie do solidarnego przeciwstawienia się naruszeniom praw człowieka. Iskra odwagi jest w każdym z nas. Możemy zabrać głos w słusznej sprawie. Możemy wysłać tweeta. Możemy protestować. Możemy napisać list. Możemy działać razem ramię w ramię z obrońcami i obrończyniami praw człowieka, by walczyć z niesprawiedliwością i budować bardziej sprawiedliwy świat. W tym roku podczas Maratonu będziemy pisać listy w sprawie obrończyń praw człowieka z 10 państw. To kobiety, które odważnie przeciwstawiają się łamaniu praw człowieka, a teraz same potrzebują naszego wsparcia. Maraton powstał w Polsce w 2001 roku i urósł do rangi największego na świecie wydarzenia w obronie praw człowieka - w 2017 roku podjęto 5,5 mln akcji, w samej Polsce napisaliśmy ponad 300 000 listów, a w nasze działania w kraju zaangażowało się blisko 65 000 osób.


Uczniowie na Wrocławskich Targach Dobrych Książek

Wrocławskie Targi Dobrych Książek

Autor: M. Przyszlakowska
30.11.2018r.

Wyjazd na Wrocławskie Targi Dobrych Książek 30.11.2018. Już po raz drugi grupa 40 uczniów oraz opiekunowie: Urszula Gąsiorowska, Małgorzata Przyszlakowska i Wojciech Jarosz wzięli udział w wycieczce na Wrocławskie Targi Dobrych Książek. Swoje stoiska (134) prezentowały najważniejsze wydawnictwa polskie oraz firmy produkujące gry planszowe, artykuły papiernicze itp. Można było kupić najnowsze bestselery wydawnicze jak również starsze wydania książek w bardzo atrakcyjnych cenach. Odwiedziliśmy również Jarmark Świąteczny na Wrocławskim Rynku. Wszyscy wrócili w doskonałym nastroju i z ciężkimi pakunkami udanych zakupów książek.


Wolontariusze z Mechanika

Weekend z wolontariatem ❤️

Autor: E. Jaworska
02.12.2018r.

Weekend z wolontariatem ❤️. 1.12.18 akcja Mikolaj dla najbardziej potrzebujących (zbiórka żywności w Delikatesach Centrum) 10 kartonow żywnosci! 1 i 2.12. 18 Dzień Dawcy Szpiku z Fundacja Ronalda McDonalda! 13 zarejestrowanych w DKMS Podziekowania dla cudnych wolontatiuszy dwóch Szymonow i Huberta 1m, Adriana 2i, Dawida, Mikołaja, Janka, Krystiana 2m i p. Aleksandry Matusiak!


Zbiórka dla hospicium

Formuła Dobra

Autor: E. Jaworska
02.12.2018r.

Zbiórka dla hospicjum 'Formuła Dobra' ❤️ Podziekowania dla Dawida, Sandry,Michała, Krystiana, Marka,Sebastiana, Piotrka, Krystiana z 1d, Oskara z 2c, Kacpra z 2i, Błażeja i Adama z 2m, Huberta, Damiana i Szymona z 3m, Karola i Rafała z 4m oraz p. Julity Adamczyk! Mam nadzieję że nikogo nie ominęłam.Specjalne podziękowania dla klasy1d oraz wychowawcy p. Mazurek. 1d zasluguje na miano 'klasy z sercem' ❤️ P. S mam nadzieję, o nikim nie zapomniałam! 🙂


Uczniowie wolontariusze

Uczniowie z Wielkim Sercem

Autor: E. Jaworska
2.12.2018r.

Dziękuję dla Julii, Maćka, Konrada i Szymona Najcudowniejsi wolontariusze ever! Gotowi poświęcić swój wolny czas po szkole, w weekend, w wakacje aby nieść pomoc potrzebującym! Jesteście wspaniałymi młodymi ludźmi z ogromnymi serduchami!


Dzień dawców szpiku

DZIEŃ DAWCY SZPIKU W MECHANIKU

Autor: A. Matusiak
30.11.2018r.

Zespół Szkół Politechnicznych w dniu 28 listopada przeprowadził Akcję Rejestracji Potencjalnych Dawców Krwiotwórczych Komórek Macierzystych w ramach Dolnośląskiej Komórkomanii. W akcji wzięli udział pełnoletni uczniowie oraz rodzice młodszych uczniów. Rejestracji towarzyszył kiermasz ciast dzięki uczniom klas pierwszych; zebrane środki zostały przekazane Fundacji DKMS. W przeddzień akcji uczniowie klas trzecich i czwartych uczestniczyli w prelekcji poprowadzonej przez członków Drużyny Szpiku z Głogowa oraz mieli możliwość wysłuchania kobiety, która jest rzeczywistym dawcą szpiku. Była to już trzecia taka akcja w naszej szkole i mamy nadzieję, że wśród zarejestrowanych tego dnia też znajdzie się rzeczywisty dawca. Do tej pory możemy pochwalić się dwiema osobami z poprzednich rejestracji, które uratowały komuś życie oddając komórki macierzyste. Dziękuję wolontariuszom z klasy 2m i wszystkim zaangażowanym a przeprowadzenie rejestracji.


Dzień Karier w Mechaniku

Dzień Kariery Zawodowej

Autor: P. Korzeń
29.11.2018r.

Ależ się działo!!! Ponad 400 uczniów zapoznało się z ofertami firm z otoczenia biznesowego szkoły!!! Fantasyczne stoiska KGHM, SITECH, E-TOWERS, PKP PLK, ACTEMIUM, SANTANDER, WAGO. Niezwykle interesująca debata i panel dyskusyjny z udziałem Jarosław Dudkowiak, Krzysztof Świerk, Jarosław Jarek Gaworczak. Oj działo się!!! Już niedługo filmowa relacja oraz większy materiał ! Podziękowania dla Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej!!!


Informacja na miedziowe.pl

Uczniowie klasy pierwszej

Tydzień kodowania trwa

Autor: T. Graczyk
29.11.2018r.

Kolejne spotkanie w ramach „tygodnia kodowania” miało nieco odmienny charakter. Tym razem poprowadził je uczeń klasy 3i Hubert Zabraniak. Hubert jest „weteranem” projektów europejskich. Brał udział w praktykach zawodowych realizowanych w projektach POWER oraz Erasmus+. Swoje doświadczenia z programowaniem w środowisku Unity zdobyte na praktykach w Sewilli rozwija nadal, wzbogacając je o zastosowanie technologii VR. Na spotkaniu przekonywał uczniów klasy 1i, że nie jest to trudne. Zajęcia obejmowały zaprezentowanie przykładu „wirtualnego świata” wzbogaconego o możliwości jakie stwarza biblioteka obsługi gogli Oculusa. Najzabawniejsza część zajęć polegała na umieszczenie kolegi w wirtualnym świecie jako użytkownika aplikacji i dokonywanie na bieżąco zmian w tym świecie. Mamy nadzieję, że te i poprzednie zajęcia skutecznie zachęcają naszą młodzież do praktykowania za granicą. Doświadczenia zdobyte w Sewilli stały się zalążkiem idei powstającej właśnie pracowni wirtualnej rzeczywistości.


Uczniowie klasy pierwszej

Ogólnopolska Olimpiada o Ubezpieczeniach Społecznych

Autor: A. Mazurek
27.11.2018r.

Ogólnopolska Olimpiada o Ubezpieczeniach Społecznych Lekcje z ZUS to projekt, który powstał by budować świadomość młodego pokolenia Polaków, w tak ważnym aspekcie ich przyszłego życia, jakim są ubezpieczenia społeczne. „Lekcje z ZUS” kształtują świadomość młodzieży, uczą przy tym by być wzajemnie odpowiedzialnym wobec osób, które przynależą do innych pokoleń (zasady solidaryzmu społecznego), a ponadto dają praktyczną wiedzę przyszłym przedsiębiorcom. Projekt ten objęty jest honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej oraz Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. W V edycji projektu edukacyjnego udział wzięli wszyscy uczniowie klas II. Do Ogólnopolskiej Olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych przystąpiło 29 uczestników. Olimpiada odbyła się 27 listopada br. o godzinie 10:00 w auli – etap szkolny polegał na rozwiązaniu testu jednokrotnego wyboru, który składał się z 20 pytań. Komitet Szkolny (Iwona Kozber-Tłuczek, Czesław Witold Czupryniak i Agnieszka Mazurek) po dokonaniu oceny testów stwierdził - zgodnie z regulaminem olimpiady, że wyłonienie 3 uczniów nie jest możliwe z uwagi na uzyskanie przez większą liczbę uczniów takiej samej punktacji. O wejście do ścisłej czołówki będą walczyć: Auguścik Krystian (II m); Badecki Szymon (II m); Kozicki Paweł (II i); Kuta Maciej (II i) i Struzik Piotr (II c). Test uzupełniający - dogrywka odbędzie się 12 grudnia 2018 roku w Zespole Szkół Politechnicznych.Pewne I miejsce z największą liczbą punktów zdobył Jakub Wawrzyniak z klasy II i. Serdecznie gratulujemy a wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział - Agnieszka Mazurek


Plakat Dnia Kariery Zawodowej

Dzień Kariery Zawodowej

Autor: P. Korzeń
26.11.2018r.

Nadchodzi 29.11.2018 r. czyli po raz pierwszy organizowany Dzień Kariery Zawodowej. Zaprezentują się m.in. : KGHM, SITECH, SONEL,Piening GmbH, WAGO ELWAG, E-TOWERS, PKP-PLK, ZG SIEROSZOWICE, HM GŁOGÓW, Komunikacja Miejska w Głogowie, Powiatowy Urząd Pracy, SANTANDER, PWSZ im. Wittelona z Legnicy, PWSZ w Głogowie. Wśród panelistów m.in. Jarosław Gaworczak - Dyrektor SITECH Głogów, Krzysztof Świerk - ekspert kształcenia i edukacji zawodowej - Dyrektor ZSP CKP w Kaczkach Średnich - twórca pierwszegow Europie Centrum Precyzyjnego Rolnictwa. Dla naszych uczniów przygotowaliśmy stoiska pracodawców, panel ekspercki, debata z udziałem uczniów, pracodawców i absolwentów, stoiska firm. Partnerem imprezy jest Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna oraz Qubus Hotel - partner eventowy.


Robot szkolny :)

Ruszy niebawem

Autor: P. Korzeń
23.11.2018r.

Prace w przygotowaniach do rozruchu naszego robota cały czas idą do przodu. Nasz partner w branży mechatronicznego zamknął naszego pupila w klatce :). Jeszcze certyfikat bezpieczeństwa i jako pierwsza szkoła w Głogowie zaczynamy uczyć programowania i sterowania przemysłowym robotem. Współpraca z Sitech w Głogowie niesie obopulne korzyści, dzięki którym szkoła realnie wspiera lokalnych pracodawców.


Uczniowie na kursie CISCO

Półmetek kursu CISCO

Autor: K. Sobczak
21.11.2018r.

Za nami już półmetek kursu CISCO IT ESSENTIALS. Jednak dla niektórych uczniów czas ten płynie beztrosko i jakimś cudem unika im fakt, że każdy rozdział wymaga zaliczenia. Dlatego też chciałbym przypomnieć o konieczności zaliczenia testów z 5-ciu chapterów. Najlepiej robić to na bieżąco, aby nie obudzić się z przysłowiową „ręką w nocniku”. Systematyczność jest kluczem do zdania egzaminu Final Exam. Wierzę w to, że dacie radę.


Aula szklna - próbna matura

Drugi dzień matur próbnych

Autor: P. Korzeń
21.11.2018r.

Dzisiaj drugi dzień zmagań maturalnych. Matematyka zobowiązuje. Ostatni egzamin maturalny to wynik 93%. Więc trzymamy kciuki i wierzymy że ten wynik to nie jest nasze ostatnie słowo


Uczniowie w DPS

Patriotycznie w DPS

Autor: E. Jaworska
20.11.2018r.

20 listopada klasa 1m wraz z E. Jaworska i P. Zabagło odwiedzili podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Głogowie. To już tradycyjnie kolejna wizyta 'Mechanika' u naszych przyjaciół ale pierwszy raz patriotyczna i z debiutem klasy 1m.Razem z podopiecznymi rozwiazywalismy quiz niepodległościowy czyli 11 pytań, na które każdy Polak powinien umieć odopwiedziec. W DPS rozbrzmiały pieśni patriotyczne m. in 'Piechota', 'Rota', 'Płynie Wisła płynie', 'Legiony' czy 'Przybyli ułani pod okienko.' Na koniec naszej wizyty wspólnie zaspiewalismy Hymn Polski i pożegnaliśmy podopiecznych DPS słodkim podarunkiem. Następna wizyta już w styczniu. Podziękowania dla Piotra Zabagło za przygotowanie młodzieży oraz klasie 1m za cudowny występ i godne reprezentowanie szkoły.


Uczniowie w nowych strojach wf

Nowe stroje

Autor: P. Korzeń
20.11.2018r.

Jest moc nowych strojów. Wyróżnia nad to że jesteśmy społecznością szkolną która nie wstydzi się identyfikacji że swoją Alma mater. Pozdrawiamy i serdecznie dziękuję wszystkim uczniom którzy nas wsparli a jest ich ponad 200!


Konkurs informatyków

Olimpiada cyfrowa

Autor: I. Bryczkowska
20.11.2018r.

W dniu dzisiejszym oprócz próbnego egzaminu maturalnego w naszej szkole odbywa się jeden z etapów Olimpiady Cyfrowej. Jest to olimpiada interdyscyplinarna, sprawdzającą kompetencje cyfrowe uczniów i uczennic szkół ponadgimnazjalnych. Składa się z trzech etapów: testu on-line (listopad 2018 r.), mini-projektów (styczeń – luty 2019 r.) oraz zawodów finałowych (kwiecień 2019 r.).


Uczniowie klas czwartych

Próbna matura

Autor: P. Korzeń
20.11.2018r.

Dzisiaj maturalny poligon. Klasy czwarte przystąpiły do serii próbnych egzaminów maturalnych. Dzięki zwrotnej informacji rodzice, nauczyciele i uczniowie mają szansę na diagnozę, powtórzenie materiału i mobilizację przed d-day.


Uczestnicy z klasy 1i

Gwiezdny Krąg

Autor: P. Korzeń
19.11.2018r.

Uczniowie klasy 1i: Agnieszka Trela, Tomasz Król i Damian Kłos uczestniczyli w II etapie ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej. Drugi etap odbył się we Wrocławiu 15 listopada, w Punkcie Informacji Europejskiej Europe Direct. Uczestnicy konkursu musieli rozwiązać test złożony z 100 pytań wielokrotnego wyboru o UE. Ogłoszenie wyników już wkrótce 20 listopada, po ogłoszeniu wyników odbędzie się trzeci etap w Słupsku. Trzymamy kciuki za WAS


Uczniowie na zajęciach SONEL

Zajęcia z naszym partnerem

Autor: P. Korzeń
16.11.2018r.

Dzisiaj zajęcia z naszym partnerem firmą SONEL. To jeden z wielu przykladów partnerstwa szkoły opartym na zapraszaniu wysokiej klasy specjalistów z branż obecnych w naszej jednostce. Dzieki takim działaniom szkoła nie tylko uczy teorii, ale praktycznie podchodzi do rynku pracy przybliżając pracownika i przyszłego pracodawcy. Firma SONEL S.A. jest jednym z największych polskich producentów wysokiej jakości przyrządów pomiarowych. Wykorzystując innowacyjne technologie tworzy i dostarcza specjalistyczne urządzenia i usługi, dbając o Twój komfort i bezpieczeństwo każdego dnia.


Plakat

MECHANIK DLA NIEPODLEGŁEJ

Autor: P. Korzeń
9.11.2018r.

Dzisiaj MECHANIK DLA NIEPODLEGŁEJ. Od rana świętujemy. Przepiękna akademia, wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych oraz wystrój auli i szkolnych korytarzy w sposób niebanalny podkreśla wyjątkowość tego dnia. W finale 400 uczniów o 11:11 odśpiewało historyczną wersję HYMNU.
Dziękuję uczniom i nauczycielom. Jestem z Was dumny. Wasz Dyrektor.


Plakat

Kolorowe tablice

Autor: P. Korzeń
6.11.2018r.

Kolorowa tablica w szkole? Niby nic, ale tablica pracą naszych elektryków zmienia kolory wraz z kolorem korytarza. Jest moc w elektrykach!. A na dobrą wiadmość dokładamy informację że 16 uczniów przygotowuje się do wyjazdu do Hiszpanii na zajęcia z fotowoltaiki - wyjazd jest realizowany w ramach zajęć praktycznych przewidzianych w projekcie Erasmus+, a już w kolejce czeka projekt dla chcących poznać tajniki samochodu elektrycznego! Będzie się działo!!!


Uczniowie klasy pierwszej

Za Ojczyznę

Autor: P. Zabagło
5.11.2018r.

Uczniowie z klasy 1 m i 1 c wraz z p. Piotrem Zabagło przygotowali intencje i poprowadzili modlitwę różańcową w dniu 11.10.2018 w kościele pod wezw. Św. Alberta Chmielowskiego w Głogowie. Ponownie, pomodliliśmy się tam w różnych intencjach dnia 25 października. Modliliśmy się o błogosławieństwo Boże dla naszej ojczyzny w rocznicę 100-lecia odzyskania niepodległości, za nauczycieli, uczniów i rodziców.


Roboty? - to łatwe

Jesienne Granie

Autor: P. Korzeń
5.11.2018r.

Reprezentacja naszej szkoły zajęła III miejsce II Turnieju Piłki Nożnej Chłopców Szkół Średnich „Jesienne Granie” o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół w Przemkowie. Zawody rozegrano 26 października 2018 roku na boisku piłkarskim „Zametu” Przemków. Rywalizacja toczyła się wśród czterech drużyn, które rozgrywały mecze systemem każdy z każdym. Nasza drużyna okazała się najbardziej grającą FAIR PLAY!

Wyniki Końcowe:
I miejsce – Zespół Szkół w Chocianowie
II miejsce – Zespół Szkół nr 2 w Lubinie
III miejsce – Zespół Szkół Politechnicznych w Głogowie
IV miejsce – Zespół Szkół im. Ireny Sendler w Przemkowie


Książki

Biblioteka poleca

Autor: M. Przyszlakowska
.2018r.

Z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości, biblioteka szkolna zaprasza na wystawę pod tytułem „Książki o Polsce – historie, które warto przeczytać”.Temat Polski i obraz Polaków to zasadniczy motyw polskiej literatury. Każdy naród kształci własną kulturę, tradycje, język, cechy narodowe. Powoduje to, ze nie ma na świecie dwóch takich samych nacji. Literackie rozmowy o Polsce to głównie rozważania o jej przeszłości, teraźniejszości i przyszłości, zaletach i wadach rodaków, o naszym duchu, narodowym charakterze, polskości jako idei scalającej naród podzielony. Wizerunek był bardzo szeroki: od uwielbienia, czci i kultu własnej doskonałości, mitologizacji bohaterskich czynów, do kompleksu niższości i uwypuklania przywar narodowych. Dla jednych pisarzy polskość była wyłącznie powodem do dumy, inni odczuwali ją jako uciążliwy ciężar. Wszystkie książki znajdujące się na wystawie są z naszej biblioteki, po zakończeniu prezentacji będzie można je wypożyczyć.


Lekcja w Muzeum

Lekcja w Muzeum - 100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Autor: A. Mazurek
27.10.2018r.

W ramach obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości 26 października 2018r. klasa 1D uczestniczyła w lekcji w Muzeum Archeologiczno-Historycznym w Głogowie. Tematem zajęć były Sanitariuszki, kurierki, wywiadowczynie, żołnierki – zaangażowanie kobiet w odzyskanie niepodległości przez Polskę w 1918 roku. Prelekcję prowadziła pani Matysiak. Młodzież mogła pogłębić swoją wiedzę na temat: Kobiet w Legionach Piłsudskiego. Ligii Kobiet Pogotowia Wojennego. Ochotniczej Ligii Kobiet (OLK) i jej szlaku bojowego. Biogramów wybranych kobiet. Zaprezentowane sylwetki kobiet, odegrały wielką rolę w historii tworzenia polskiego narodu i tożsamości. Działające w różnych obszarach – polityki, nauki, edukacji, kultury, gospodarki i wojskowości – zmieniały losy jednostek, lokalnych społeczności oraz całego polskiego społeczeństwa. Tematyka zajęć skupia się na wielowątkowym udziale kobiet w walce o niepodległość oraz na różnych aspektach działalności patriotycznej i pracy kobiet dla dobra kraju. Wychowawca: Agnieszka Mazurek


Uczniowie klasy pierwszej

Cyberprzemoc 2018

Autor: A. Mazurek
22.10.2018r.

W ubiegłym tygodniu klasa 2c wraz z p.Iwoną Kozber-Tłuczek uczestniczyli w zajęciach organizowanych przez głogowską Policję w ramach XII Europejskiego Dnia Walki z Handlem Ludźmi pt: „Nie jestem rzeczą ! Mną się nie handluje ! Mnie się dobrze traktuje!”. Głównym celem akcji, która miała miejsce w dniach 16-20 października, było zwrócenie uwagi młodzieży na problem handlu ludźmi i pracy przymusowej oraz wskazanie jej, jakie środki ostrożności należy podjąć przy podejmowaniu pracy i kontaktach z nowo poznanymi ludźmi. Poruszony został także temat „Cyberprzemocy”. O tym , że jest to rodzaj przemocy stosowanej przy wykorzystaniu Internetu i środków komunikacji elektronicznej, m. in. telefonów komórkowych i portali społecznościowych i przybiera różne formy agresji polegającej na wyśmiewaniu, publikacji kompromitujących materiałów, zastraszaniu czy poniżaniu innych osób uświadamiała p.Emilia Molisak z KPP w Głogowie. Profilaktyka dot. „Cyberprzemocy” ma za zadanie uświadomić młodych ludzi o wykluczeniu społecznym , konsekwencjach przemocy psychicznej i fizycznej, a także o wpływach negatywnych informacji na psychikę człowieka. Dziękujemy wydziałowi prewencji i Miejskiemu Centrum Rodziny za pomoc w realizacji w/w programu.


Plakat

Projekty w Mechaniku

Autor: P. Korzeń
22.10.2018r.

Projekty obejmujące informatykę, matematykę, język obcy, umiejętność samodzielnego zdobywania wiedzy pogłębione o świadomość i ekspresję efektów to nasza specjalność. Traktujemy je zawsze jako kombinację wiedzy., umiejętności i przyjmowanie postawy ukierunkowanej na rozwój osobisty. Projekty w MECHANIKU to marka sama w sobie! A już 30 listopada kolejna niespodzianka dla klas trzecich i czwartych!


Uczniowie w projekcie DAS MINT-LABOR

DAS MINT-LABOR

Autor: A. Kasprzak
21.10.2018r.

19 października br. uczniowie naszej szkoły uczestniczący w projekcie „DAS MINT-LABOR” mieli okazję po raz pierwszy zapoznać się z zestawami (LEGO Education Mindstorms EV3), które otrzymaliśmy na czas realizacji projektu od organizatora - Goethe Institut w Krakowie. Najwyższy czas rozpocząć budowę robotów i innych ciekawych tworów z LEGO. Liczymy na kreatywność i współpracę naszych uczniów. Na bieżąco będziemy informowali i prezentowali prace projektowe wykonane w trakcie realizacji projektu


Uczniowie w projekcie DAS MINT-LABOR

Pracownia sieci komputerowych

Sieci komputerowe w praktyce

Autor: K. Sobczak
19.10.2018r.

11 października 2018r. zainteresowani uczniowie wzięli udział w zajęciach „Sieci komputerowe w praktyce”, prowadzonych w ramach XXI Dolnośląskiego Festiwalu Nauki. Uczniowie na zajęciach wysłuchali krótkiego wykładu na temat narzędzi do montażu okablowania i przygotowali własne kable sieciowe (lub jak to niektórzy określili do internetu ;) ). Poznali też podstawy z zakresu konfigurowania routera oraz zapoznali się z instalacją wybranej przez siebie usługi w systemie Windows Serwer 2008 R2.


Uczniowie informatycy w sali 405

Rzeczywistość wirtualna

Autor: T. Graczyk
19.10.2018r.

Kontynuacją tygodnia kodowania w "Mechaniku" były zajęcia, które odbyły się w czwartek 18.10.2018 r. Tym razem grupa programistów z 1i miała okazję poznać praktyczne aspekty wykorzystania rzeczywistości wirtualnej. Uczniowie poznali konfigurację urządzenia, procedury przygotowania do pracy oraz praktyczne przykłady zastosowania. Zajęcia prowadził Pan Tadeusz Graczyk. Było ciekawie.


Uczniowie na strzelnicy

Strzał w dziesiątkę

Autor: J. Toporowicz
19.10.2018r.

17 października uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w oficjalnym zainaugurowaniu działalności strzelnicy sportowej w Zespole Szkół im. Jana Wyżykowskiego w Głogowie. Nowoczesna strzelnica powstała z inicjatywy Krzysztofa Tarasa promującego kulturę strzelecką w Głogowie oraz przy wsparciu finansowym starostwa powiatowego. To między innymi pan Starosta Jarosław Dudkowiak oddał pierwszy strzał na nowym obiekcie. Strzelnica to „strzał w dziesiątkę” zważając, że to właśnie w tej szkole będą mogli korzystać z niej między innymi uczniowie klasy o profilu mundurowym.


Uczniowie na zajęciach

Praktyczny kurs elektrotechniki w Mechaniku

Autor: J. Kędzior
19.10.2018r.

Z końcem września 2018 w naszej szkole rozpoczął się kurs PKE "Praktyczny kurs elektrotechniki", którego celem jest wykorzystanie i poszerzanie wiedzy teoretycznej z szeroko pojętej elektrotechniki w wymiarze praktycznym. Uczestnikami kursu jest grupa uczniów klasy 1c technikum elektrycznego, którzy podczas zajęć wykorzystują płytki prototypowe do szybkiego łączenia elementów elektronicznych oraz sprawdzania praw i zależności rządzących elektrotechniką. Podczas zajęć poznaliśmy i sprawdziliśmy już prawo Ohma, I i II prawo Kirchhoffa, diody LED a przed nami wiele innych ciekawych doświadczeń. Gratulacje dla uczestników za chęć do pracy oraz dużą motywację. Prowadzący kurs - mgr inż. Janusz Kędzior.


Roboty? - to łatwe

Światowy Dzień Przywracania Akcji Serca

Autor: J. Toporowicz
19.10.2018r.

16 października uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w akcji bicia rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo- oddechowej. Przedsięwzięcie zorganizowano na boisku I Liceum Ogólnokształcącego w Głogowie w czasie, kiedy przypada Światowy Dzień Przywracania Akcji Serca. Do wspólnego działania zgłosiło się ponad 800 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych, aby przez pół godziny jak najwięcej z nich przeprowadziło RKO. Młodzież miała możliwość przyjrzeć się oraz dowiedzieć jak prawidłowo wykonać akcję ratowniczą, jak również uświadomić sobie jak wielkie znaczenie ma ona dla ratowania ludzkiego życia i zdrowia. Joanna Toporowicz.


Konferencja w Kaczkach Średnich

Konferencja u Przyjaciół

Autor: A. Libner
18.10.2018r.

Zespół Szkół Rolniczych CKP w Kaczkach Średnich był wczoraj miejscem, w którym spotkali się przedstawiciele polskiego biznesu, gospodarki oraz polskiej i europejskiej edukacji. Na spotkaniu, w tej zaprzyjaźnionej szkole, nie mogło zabraknąć również naszej obecności. Otwarciu pierwszego w Polsce - Centrum Kwalifikacji towarzyszyły eksperckie panele dyskusyjne oraz pokazy sprzętu i pracowni. Atmosfera stworzona przez dyrekcję szkoły sprzyjała zawieraniu nowych znajomości, które mamy nadzieję, w najbliższym czasie okażą się owocne dla naszej szkoły i uczniów.


Konferencja w Kaczkach Średnich Informacja o konferencji

Uczniowie wręczają

Samorząd Uczniowski dla nauczycieli

Autor:
16.10.2018r.

W poniedziałek 15 października z okazji Dnia Edukacji Narodowej uczniowie klasy 1c w ramach pracy Samorządu Uczniowskiego przygotowali okazyjne upominki dla swoich nauczycieli dostarczając im tym samym dużo uśmiechu, pozytywnej energii do pracy i niezbędnego instrumentu podczas wykonywania obowiązków w szkole. Życzymy wszystkim nauczycielom sukcesów w życiu zawodowym oraz powodzenia w życiu osobistym. Janusz Kędzior Agnieszka Hass Elwira Maksymów-Michałowska oraz cała społeczność uczniowska ZSP w Głogowie.


Sprzęt w tygodniu kodowania

Ozoboty w TYGODNIU KODOWANIA

Autor: K. Pulit-Binkowska
11.10.2018r.

Od wtorku w ramach TYGODNIA KODOWANIA uczniowie przygotowywali super makietę dla ozobotów. Nie obyło się bez trudności :) Na całe szczęście zdolniachy z klasy 1i oraz 2i poradziły sobie śpiewająco!!! Na zdjęciach etapy powstawania makiety oraz wstępne kodowanie ozobotów


Uczestnicy konkursu piękne czytanie

II Ogólnoszkolny Konkurs Pięknego Czytania

M. Przyszlakowska
11.10.2018r.

II Ogólnoszkolny Konkurs Pięknego Czytania 10 października 2018 w ramach obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych odbyła się druga edycja Konkursu Pięknego Czytania. Uczniowie prezentowali fragment wybranej przez siebie książki, oceniani byli za: interpretację tekstu, dykcję oraz krótkie uzasadnienie swojego wyboru lektury. Należy podkreślić, że podnosi się poziom przygotowania uczestników, bardzo ciekawe i inspirujące były uzasadnienia wyboru czytanych książek. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody książkowe a miejsca na podium zajęli:

 • I miejsce – Szymon Lewicki 1M
 • II miejsce – Konrad Mazurek 2 M
 • III miejsce – Krystian Auguścik 2 m

Organizatorkami imprezy były: Urszula Gąsiorowska i Małgorzata Przyszlakowska a w pracy w komisji oceniającej pomógł i uświetnił konkurs dyrektor Paweł Korzeń.


Uczniowie na spotkaniu

Pierwszy dzień DFN

Autor: A. Libner
10.10.2018r.

W pierwszym dniu głogowskiej edycji Dolnośląskiego Festiwalu Nauki nasi uczniowie uczestniczyli w spotkaniu z panem kapitanem z Akademii Wojsk Lądowych. Podczas wykładu młodzież dowiedziała się jakie cechy powinien posiadać dowódca we współczesnych siłach zbrojnych. Spotkanie toczyło się w niezwykle przyjemnej atmosferze, nie zabrakło dyskusji, śmiechu oraz ćwiczeń, które miały za zadanie aktywować komórki mózgowe do pracy. Ćwiczenia były bardzo zaskakujące i wywołały mnóstwo uśmiechu na twarzach uczestników. Po oficjalnym zakończeniu wykładu grupa uczniów pozostała w sali i trwały kilkuminutowe rozmowy kuluarowe zakończone wymianą nr telefonów i emalii.


Roboty? - to łatwe

Tydzień kodowania

Autor: T. Graczyk
09.10.2018r.

EU Code Week, czyli Europejski Tydzień Kodowania w "Mechaniku", to inicjatywa promująca programowanie i umiejętności cyfrowe wśród uczniów. Popieramy i przyłączamy się z entuzjazmem. Dziś odbyły się zajęcia wprowadzające w zagadnienia programowania w języku C++. Poznaliśmy środowisko i tworzyliśmy pierwsze aplikacje, a w planach jeszcze więcej.


Uczniowie klasy pierwszej

DAS MINT Labor

Autor: Alicja Tumanowicz
09.10.2018r.

Jako jedna z trzech szkół w Polsce, Zespół Szkół Politechnicznych w Głogowie, przystąpił do projektu DAS MINT Labor. Uczniowie będą w trakcie projektu pracować jak inżynierowie w małym zespole, który konstruuje, programuje i testuje roboty. Uczestnicy będą przy tym pogłębiać umiejętność pracy w grupie, zastosowanie swojej wiedzy fachowej w praktyce, jak i rozwiną kompetencje językowe w zakresie czytania i mówienia po niemiecku. 6 października w Krakowie odbyło się spotkanie organizacyjne dla nauczycieli koordynujących projekt. Niebawem więcej szczegółów.


logo Tauron

TAURON!!!

Autor: P. Korzeń
08.10.2018r.

Niezwykle miło jest nam poinformwać że oficjalnym partnerem szkoły została grupa TAURON. Wraz z nią przystepujemy do działań w ramach projektu pn. "Wypracowanie modelu programu kształcenia zawodowego i praktycznego w branży elektryczno-energetycznej" w ramach Programu Wiedza - Edukacja - Rozwój. Grupa TAURON wraz z naszą szkołą będzie tworzyła model praktyki zawodowej w oparciu o oczekiwania pracodawcy. Jesteśmy z kilku szkół w Polsce wytypowanych przez tę grupę energetyczną!


Uczniowie klasy pierwszej

Szkolny wolontariat! Czemu nie?

Autor: E. Jaworska
07.10.2018r.

Szkolny wolontariat 'Mechanika' to marka sama w sobie. Świadczy o tym ilość akcji charytatywnych, w których bierzecie udział a przede wszystkim ich owoce czyli konkretne sumy czy dary rzeczowe przekazywane podopiecznym hospicjum "Formuła Dobra" czy naszego ukochanego głogowskiego stowarzyszenia 'Otwarte Drzwi' z którymi współpracujemy! Stąd narodziła się myśl stworzenia stałej ekipy wolontariackiej "Mechanika"❤️ Zapraszam do zgłaszania się do p. Ewy Jaworskiej!


Roboty? - to łatwe

Po pierwsze ekologia

Autor: Artur Libner
04.10.2018r.

Młodzież głogowskich szkół średnich już po raz dziesiąty bierze udział w jesiennym rajdzie "Po pierwsze ekologia". Tym razem wybrali się na przepiękną Wyżynę Krakowsko-Częstochowską. Atrakcyjny program rajdu gwarantuje, że nikt nie będzie się nudził :) Dzień pierwszy rozpoczął się wizytą na Jasnej Górze, a zakończył tradycyjnym już ogniskiem integracyjnym z pieczeniem kiełbasek. Dzień drugi to wędrówki po Ojcowskim Parku Narodowym, zamku w Ogrodzieńcu i wizytą w Grocie Łokietka, a wieczór to wiadomo...Liga Mistrzów i wspólne oglądanie meczu.
Rajd jest nagrodą dla najlepszych uczniów za wyniki w nauce, działalność społeczną lub udział w życiu społecznym szkoły ufundowanym przez Powiat Głogowski. Opiekunami Jubileuszowego rajdu są nauczyciele Mechanika p. Danusia, p. Alicja i p. Artur.


Uczniowie na spotkaniu

BohaterON w naszej szkole!

Autor: E. Jaworska
03.10.2018r.

W tym roku III już edycja ogólnopolskiej akcji patriotycznej BohaterON Włącz historię, po raz pierwszy w naszej szkole. BohaterON to projekt mający na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego. Uczniowie klas pierwszych 1at, 1c, 1d, 1i, 1m oraz 2m, 3m i 3i napisali 135 pocztówek zaadresowanych do powstańczych bohaterów dziękując im za odwagę oraz poświęcenie w bohaterskiej walce o wolność. Przed akcją pisania pocztówek mieliśmy okazję obejrzeć film Powstanie Warszawskie. Historia bez cenzury. Dzisiejsza akcja w "Mechaniku" to nasza cegiełka w wychowaniu patriotycznym młodzieży w setną rocznicę odzyskania niepodległości.


Roboty? - to łatwe

Nowy partner

Autor: P. Korzeń
03.10.2018r.

Niezwykle miło nam poinformować że szkoła przystapiła do negocjacji w zakresie programu stypendialnego i nowych kierunków nauczania z grupą PKP i PLK. Szczególy wkrótce! Mamay nadzieję że to kolejny duzy partner szkoły w kształceniu zawodowym. Region Zagłebia Miedziowego to atrakcyjny rynek pracy dla przyszłych techników transportu kolejowego i automatyków.


Grupa uczestników spotkania

Nowoczesna profilaktyka

Autor: A. Hass
01.10.2018r.

18 września z projektem „Jedno życie” w murach naszej szkoły gościliśmy Piotra Plichę (pseudonim Poison). Głównym celem projektu jest przeciwdziałanie przyczynom przestępczości wśród młodzieży, dlatego artysta starał się skłonić naszych uczniów do refleksji nad swoimi wyborami i akceptacją siebie. Przedstawiając swoją trudną historię życia, poprzez rozmowę i śpiew przekonywał młodzież, by nie bali się mówić nie, myśleli do przodu o konsekwencjach swoich wyborów, chronili siebie poprzez ostrożne i mądre działanie, a także by w trudnych sytuacjach nie bali się poprosić o pomoc. W spotkaniu współfinansowanym ze środków Funduszu Sprawiedliwości, a zorganizowanym przy współpracy z MCWR, wzięło udział ok. 150 uczniów klas pierwszych.


Na praktyce w Sevilli

Rekrutacja do Projektu Erasmus+

Uwaga klasy II i III technikum w zawodach technik elektryk i technik mechanik. Od dzisiaj 4.10.2018 r. rozpoczynamy rekrutację do programu Erasmus+ Praktyki zagraniczne w Hiszpanii. Link publikowany niżej pozwala na pobranie formularza, który należy wypełnić KOMPUTEROWO (ręczne zgłoszenia nie będą przyjmowane" , następnie 11.10.2018 r. w sali 105 odbędzie się test z języka agielskiego: grupa elektryków godz.13.40, grupa mechaników 14.35. Decydować będzie spełnienie wymagań rekrutacyjnych:

 • oceny z przedmiotów zawodowych - max.30pkt
 • test z języka angielskiego - max.30pkt
 • ocena z zachowania max.20 pkt– osoby z oceną poniżej poprawnej będą wykluczone z możliwości wyjazdu.
 • laureaci konkursów zawodowych -max.20 pkt
 • dziewczęta ze względu na politykę horyzontalną UE dotyczacą promowania kobiet na kierunkach technicznych otrzymują 15 pkt dodatkowo.

Ewentualne pytania kierujcie do Pani Moniki Kukulskiej. Zapraszamy wszystkich do odwiedzenia stron projektu na FB. Zachęcamy również do odwiedzenia strony ostatniego projektu. Lista zakwalifikowanych ukaże się 17 października w gablocie projektu na parterze. Aplikujcie, bo warto!!!


Pobierz formularz zgłoszeniowy

Formularze należy wypełnić elektronicznie, wydrukować i oddać w sekretariacie szkoły do 09.10.2018 r.

Plakat mistrzostw Powiatu Głogowskiego w boule

MISTRZOSTWA Powiatu Głogowskiego w boule

Autor: P. Korzeń
27.09.2018r.

Dzisiaj sportowe zmagania w MECHANIKU. MISTRZOSTWA Powiatu Głogowskiego w boule. Stawiło się 16 drużyn dziewcząt i chłopców. Aktywność, emocje, sport to pasja naszych nauczycieli wf. Mistrzostwa zorganizowano pod patronatem Starosty Głogowskiego p. Jarosława Dudkowiaka. Otwarte tereny Mechanika są również strefa aktywności dla okolicznych mieszkańców i dlatego zapraszamy wszystkich na siłownię i bulodromy.


Drużyna mechanika w biegu przełajowym

Gratulacje !!!

Autor: J. Adamczyk
27.09.2018r.

Dzisiaj na terenie Parku Piastowskiego w Głogowie odbyły się biegi przełajowe dla wszystkich szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Nasza drużyna pod opieką p. Jana Grozika zajęła, po zaciętej walce 3 miejsce. Super 😀 Panowie 👏 Nie jest łatwo przebiec ponad 1000 metrów w tak dobrym czasie jaki każdy z Was osiągnął.
Gratulacje !!!


Dzień Hiszpański

Europejski Dzień Języków Obcych

Autor: P. Korzeń
26.092018r.

Ależ Fiesta!!! Europejski Dzień Języków Obcych trwa. Stoisko hiszpańskie pełne Tapas. Zrób sobie zdjęcie, porozmawiaj o projektach POWER I Erasmus +.


Wizyta nauczycieli z Kamieńca Podolskiego

Moc VR

Autor: P. Korzeń
26.09.2018r.

Dzisiaj nauczyciele z Ukrainy uczą się od nas. Jest moc VR, robotyki, ozobotów, ratownictwa i wielu, wielu innych fantastycznych rzeczy! Wymiana doświadczeń, zapoznanie się z technologiami i zwykłe rozmowy mogą być twórcze i inspirujące dla obu stron. Lubimy poznawać inne podejście do kształcenia zawodowego. Stąd wymiany nauczycieli i uczniów z Kaminiecko-Podolskim Koledżem Industrialnym. Cieszymy się, że możemy wspólnie rozszerzać horyzonty kształcenia zawodowego!


Roboty? - to łatwe

Fantastyczna wizyta

Autor: P. Korzeń
25.09.2018r.

Fantastyczna wizyta w Zespole Szkół Rolniczych CKP w Kaczkach Średnich. Europejskie Centrum Precyzyjnego Rolnictwa, fantastyczne pracownie, doświadczenie w kształceniu zawodowym, narzędzia dydaktyczne to tylko mały ułamek atutów tej wyjątkowej szkoły. Partnerstwo z nimi to synergia pomysłów, inspiracji i działania. Czekamy na rewizytę naszych przyjaciół z Kaczek Średnich.


KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA

KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA

Autor: M. Przyszlakowska
25.09.2018r.

05.10.2018 Z OKAZJI MIĘDZYNARODOWEGO MIESIĄCA BIBLIOTEK SZKOLNYCH ODBĘDZIE SIĘ II OGÓLNOSZKOLNY KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA. W KONKURSIE MOGĄ WZIĄĆ UDZIAŁ UCZNIOWIE, KTÓRZY PRZYGOTUJĄ KRÓTKI (15-20 LINIJEK) FRAGMENT WYBRANEJ PRZEZ SIEBIE KSIĄŻKI I ZAPREZENTUJĄ GO W TRAKCIE ODSŁUCHAŃ.
PUNKTOWANE BĘDĄ:

 • INTERPRETACJA TEKSTU (10 PKT),
 • DYKCJA (10 PKT),
 • KRÓTKIE UZASADNIENIE SWOJEGO WYBORU TEKSTU (10 PKT).

ZA UDZIAŁ W KONKURSIE PRZEWIDZIANE SĄ NAGRODY RZECZOWE ORAZ DLA 3 PIERWSZYCH FINALISTÓW CELUJĄCA (CZĄSTKOWA) OCENA Z JĘZYKA POLSKIEGO. ZAPISY DO 03.10.2018 PRZYJMUJĄ: M. PRZYSZLAKOWSKA W BIBLIOTECE ORAZ U. GĄSIOROWSKA SALA 205.


Logo CISCO

CISCO IT Essentials

Autor: K. Sobczak
24.09.2018r.

3 października 2018r. (środa) w sali 411 o godz. 14:25, odbędzie się spotkanie organizacyjne z grupą uczniów, którzy chcieliby wziąć udział w kursie CISCO IT Essentials. Na spotkaniu każdy z uczestników otrzyma dostęp do platformy netacad, wraz z materiałami do nauki. Zostaną również ustalone terminy spotkań z instruktorem Akademii CISCO. Po zakończeniu kursu, każdy z uczestników który spełni wymagania akademii otrzyma międzynarodowy certyfikat, potwierdzający udział w kursie IT Essentials. Zapraszam klasy 1-sze oraz uczniów, którym się nie powiodło w zeszłym roku.


Plakat dnia języków

Poczuj Energię Drzemiącą w Językach!

Autor: E. Jaworska
22.09.2018r.

Już w przyszłym tygodniu odbędą się w naszej szkole obchody Europejskiego Dnia Języków Obcych. Tym razem zapraszamy Was do próbowania hiszpańskich smakołyków, zrobienia sobie „słit foci” w naszej europejskiej fotobudce, zmierzenia się z językowymi „czelendżami” oraz wzięcia udziału w jedynym i niepowtarzalnym konkursie Mini Playback Show! Bądźcie z nami: 26 września (środa)– po 3 lekcji na I piętrze będzie na Was czekało stoisko hiszpańskie i fotobudka 27 września (czwartek) – weźcie udział w rajdzie po stoiskach z ‘czelendżami’ językowymi ( gwarantowany ubaw po pachy i szansa na zdobycie ocen z języka obcego) 28 września (piątek) - przegląd talentów Mechanika w ramach I Mini Playback Show –językowcy czekają na Wasze zgłoszenia solowe i zespołowe do środy 26 września!


FLEX Poland w naszej szkole!!!

FLEX Poland w naszej szkole!!!

Autor: E. Jaworska
22.09.2018r.

19 września odwiedziła Nas Rozalia Rzepka uczennica II LO w Głogowie, absolwentka Future Exchange Poland, która dzięki całorocznemu programowi wymiany uczniów szkół średnich spędziła cały rok szkolny w Indianie. W czasie spotkania uczniowie klas pierwszych mieli okazję dowiedzieć się kto finansuje program Flex, kto może wziąć udział wymianie, kiedy i jak odbywa się aplikacja, oraz jakie są korzyści z udziału w wymianie. W tym roku zaczyna się proces rekrutacji uczestników 4 polskiej edycji programu . Co ważne aplikacja zajmuje tylko około godziny, należy tylko wypełnić formularz online i napisać 3 eseje w języku angielskim oraz przesłać formularz do dnia 16 października!Rozalia opowiedziała Nam również o swoim pobycie w amerykańskiej ‘high school’, o ‘host family’ a także o zdobytych w Stanach doświadczeniach.Poniżej link do formularza online i strona FB polskiej edycji programu FLEX, na której znajdziecie opinie i relacje dotychczasowych uczestników! Mam nadzieję, że liczba osób zainteresowanych stypendium na spotkaniu znajdzie swoje odzwierciedlenie w ilości aplikacji złożonych w naszej szkole a praktyczne rady przekazane przez uczestniczkę programu pomogą Wam dostać się do II etapu. W razie pytań czy wątpliwości proszę się zwracać do p. Jaworskiej!


Korytarz-czwarte piętro

Zmieniamy przestrzeń szkolną

Autor: E. Jaworska
22.09.2018r.

W ramach projektu „Kolorowy mechanik” staramy się zmieniać przestrzeń szkolną tak, aby szkoła stymulowała, inspirowała, dawała Wam poczucie bycia ważnym i wyjątkowym. Chcemy, żeby Mechanik była miejscem, do którego chce się wracać...... Podziękowania dla Damiana i Szymona z 3m! Jeśli macie propozycje zmiany przestrzeni szkolnej zapraszam Was do dzielenia się pomysłami!


Robot FANUC

Robot FANUC

Autor: P. Korzeń
21.09.2018r.

Pracę adaptacyjne trwają. Robot FANUC to nowoczesne wsparcie kształcenia mechatroników przy współpracy z naszym partnerem firmą SITECH w Głogowie. Dzięki takiemu podejściu pracodawcy mamy szansę na uczenie dostosowane do realnych warunków pracy. Firma SITECH jest również realizator staży zawodowych oraz szkoleń dla naszych nauczycieli.


Roboty? - to łatwe

Szansa dla Zawodowców

Autor: P. Korzeń
20.09.2018r.

Dzisiaj odbyło się pierwsze spotkanie ws nowego projektu "Szansa dla Zawodowców".Projekt skierowany do uczniów naszej szkoły obejmuje płatne staże zawodowe w latach 2019-2020, dodatkowe kursy zawodowe, wycieczki i zajęcia w laboratoriach oraz doposażenie szkoły w nowoczesny sprzęt dydaktyczny o wartości 200 tys zł. Szczegółowe informacje będzie przekazywał p. Artur Libner - jeden z autorów projektu. The future is skill and knowledge!!!


Logo zina

Rozpoczynamy współpracę z firmą ZINA

Autor: Paweł Korzeń
20.09.2018r.

Niezwykle miło nam poinformować że rozpoczęliśmy współpracę z firmą ZINA, która będzie wpierać rozwój naszego, szkolnego sportu. Firma ZINA to znaczący producent sprzętu sportowego.


Uczniowie klasy pierwszej

Poznajemy się i integrujemy…

Autor: A. Hass
19.09.2018r.

Dla uczniów klas pierwszych minęły już pierwsze tygodnie nauki w murach nowej szkoły. Za nimi pierwsze małe sukcesy, ale pewnie też pierwsze porażki, bo to nieuniknione… Początek roku szkolnego to także dobry czas, aby zawiązać pierwsze znajomości w klasie i w szkole, jak również, aby lepiej poznać się z wychowawcą i nauczycielami. Szczególną okazję do tego mieli nasi „pierwszacy” podczas zajęć integracyjnych prowadzonych przez p. pedagog z udziałem wychowawców. Podczas zajęć warsztatowych uczniowie poznawali swoje zainteresowania, podobieństwa i różnice, ale także pogłębiali zasady skutecznej komunikacji, rozmawiali o wzajemnym szacunku i tolerancji. Był to wyjątkowy czas spotkania z drugim człowiekiem – twarzą w twarz, w skupieniu na wzajemnym słuchaniu i rozmowie. Nie zabrakło również dobrego humoru i wspólnych zabaw. Mamy nadzieję, że takie spotkania wpłyną na lepsze rozumienie się i zgranie klasy. A na koniec – jeszcze jedno do Naszych „Pierwszaków” – Pamiętajcie! – Jesteście Ważni, jesteśmy tu dla Was, chcemy Was wspierać, tak, abyście osiągali wytyczone cele, a przede wszystkim zawsze z zadowoleniem przekraczali mury Naszego Mechanika


Uczniowie na olimpiadzie

Olimpiada Wiedzy

Autor: A. Mazurek
18.09.2018r.

VII Edycja Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Polskim i Europejskim Rynku Pracy Olimpiada organizowana jest przez Pracownię Badań, Analiz i Strategii Rozwoju Edukacji w Centrum Kształcenia Ustawicznego w Białymstoku. Współorganizator: Politechnika Białostocka. W etapie szkolnym, który odbył się 18 września br. udział wzięło 11 uczniów z klasy II m. Zawody pierwszego stopnia (szkolne) polegały na przystąpieniu do testu on-line składającego się z 50 zadań jednokrotnego wyboru, punktowanych 0-1.
a) za wykonanie zadań z testu można było uzyskać maksymalnie 50 pkt
b) czas przeznaczony na wykonywanie zadań z testu był równy 40 minut.
Do drugiego etapu (okręgowego) awansowały osoby, które uzyskały wynik co najmniej 15 punktów. 10 uczniów będzie zmagało się w zawodach okręgowych już 2 października 2018 roku. Już dziś dziękuję wszystkim uczniom za udział w Pierwszym etapie Olimpiady i trzymam kciuki za następne sukcesy.


Robot z firmy SITECH

Owocna współpraca

Autor: P. Korzeń
13.09.2018r.

Rok 2018 przynosi nowe plany i cele. Rozpoczęliśmy, wspolnie z firmą budowę pracowni robotyki i automatyzacji produkcji . Pierwszym krokiem jest instalacja robota przemysłowego firmy FANUK. Docelowo, w pracowni 12 będzie znajdował się sprzęt rekomendowany przez inżynierów firmy SITECH (często naszych absowentów :) Dzięki temu podejściu do nauczania zawodu uczniowie będą mieli możliwość programowania narzędzia, które jest standardem w przemyśle i pozwala na przybliżenie pracy mechatronika, elektryka, informatyka i mechanika przemysłowego. Projekt wspiera firma FANUK. Dziękujemy p. Jarosławowi Gaworczakowi za pomoc i współpracę.


kciuk w górę

Wyniki egzaminów

Autor: P. Korzeń
11.09.2018r.

I przyszły wyniki egzaminów poprawkowych... W tym roku roku zdawalność matury... 91,9% !!! Mechanik rules!!! Cieszymy się, że daliście radę, a więc w świat tym którzy trochę zaspali!!!Ale w ostatecznym rozrachunku wyniki są imponujące:

 • JĘZYK POLSKI 100 %
 • JĘZYK ANGIELSKI 95.5%
 • JĘZYK NIEMIECKI 100.0 %
 • MATEMATYKA 94.6 %

logo akcji narodowe czytanie

Narodowe czytanie

Autor: M. Przyszlakowska
05.09.2018r.

W TYM ROKU NARODOWE CZYTANIE POD HONOROWYM PATRONATEM PARY PREZYDENCKIEJ ODBĘDZIE SIĘ 08.09.2018 R. W STULECIE ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI WYBRANO POWIEŚĆ STEFANA ŻEROMSKIEGO „PRZEDWIOŚNIE”. WŁĄCZAJĄC SIĘ DO OGÓLNOPOLSKIEJ AKCJI, ZAPRASZAMY DO WSPÓLNEGO CZYTANIA W NASZEJ SZKOLE W PRZEDDZIEŃ TEGO WYDARZENIA 07.09.2018 R. NA DRUGIEJ GODZINIE LEKCYJNEJ W AULI SZKOLNEJ. CZYTAĆ BĘDĄ UCZNIOWIE KLASY 2M. FORMUŁA SPOTKANIA NIE JEST ZAMKNIĘTA – KAŻDY MOŻE PRZYŁĄCZYĆ SIĘ DO CZYTANIA LUB SŁUCHANIA.


Kiermasz

UWAGA UCZNIOWIE!!!

Autor: M. Przyszlakowska
06.09.2018r.

Kiermasz używanych podręczników odbędzie się w dniach 10.09 - 12.09.2018 r. W wyznaczonych dniach, w godzinach otwarcia biblioteki od 8.00 do 14.00, w trakcie przerw, dla sprzedających i kupujących będzie udostępnione pomieszczenie czytelni, gdzie będzie można sprzedać i kupić podręczniki. Zapraszamy do skorzystania z tej propozycji.


logo mechanika

Szkolny zestaw podręczników

Autor: M. Przyszlakowska
20.06.2018r.

Dla wszystkich zainetesowanych podręcznikami obowiązującymi w przyszłym roku szkolnym przygotowaliśmy zestaw, który publikujemy pod linkiem widocznym na przycisku.


Zestaw podręczników szkolnych 2018/2019