Zespół Szkół Politechnicznych w Głogowie
Niemiecki ma klasę
Prezentacja projektu Niemiecki ma klasę PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zespół Szkół Politechnicznych w Głogowie   
czwartek, 06 kwietnia 2017 13:13

 
Konkurs Niemiecki ma klasę PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zespół Szkół Politechnicznych w Głogowie   
czwartek, 06 kwietnia 2017 12:21

Do konkursu „Niemiecki ma klasę“ w roku szkolnym 2016/2017 zgłosiło się 96 zespołów ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Na podstawie nadesłanych dokumentacji komisja konkursowa wyłoniła finalistów w trzech kategoriach. W gronie najlepszych znalazły się zespoły z następujących szkół:

Finaliści

Kategoria „Pierwszy udział – szkoły gimnazjalne“

Kategoria „Ponowny udział“

Kategoria „Pierwszy udział - szkoły ponadgimnazjalne“

1. Zespół Szkół Politechnicznych w Głogowie

(opiekun zespołu: Aneta Kasprzak)

2. Zespół Szkół Rolniczych CKP w Kaczkach Średnich

(opiekun zespołu: Agnieszka Szymańska)

3. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Sierakowicach

(opiekun zespołu: Marta Młyńska)

4. Liceum Ogólnokształcące im. Noblistów Polskich w Rydułtowach

(opiekun zespołu: Małgorzata Piotrowska)


Jury konkursowe składało się z nauczycieli języka niemieckiego, opiekunów zespołów konkursowych uczestniczących w poprzednich edycjach projektu oraz pracowników Goethe-Institut. W skład jury weszli: Marta Bilska, Magdalena Czyżo, Aleksandra Dąbrowska, Nina Drabich, Barbara Gadzinowska, Maria Gołąbek, Ksenia Herbst-Buchwald, Monika Łagowska, Sylwia Michalik, Anna Mielniczuk, Dorota Niewiadomska, Ewa Dorota Ostaszewska, Andrzej Pomianowski, Tomasz Wałkuski.

© Goethe-Institut Warschau

Poprawiony: czwartek, 06 kwietnia 2017 12:31
 
Fantastyczna wiadomość z ostatniej chwili!!! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zespół Szkół Politechnicznych w Głogowie   
środa, 05 kwietnia 2017 18:42


W ogólnopolskim konkursie „Niemiecki ma klasę“ w roku szkolnym 2016/2017 zgłosiło się 96 zespołów ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Na podstawie nadesłanych dokumentacji komisja konkursowa wyłoniła finalistów w trzech kategoriach. W kategorii "Pierwszy udział szkoła ponadgimnazjalna" Mechanik zajął 1 miejsce!!!!!!!!!!! Konkurs polegał na dokonaniu zmian w aranżacji przestrzeni w klasie, w której odbywa się nauka języka niemieckiego. Przebudowana i zaaranżowana klasa 107 robi wrażenie. Gratulacje dla p. Anety Kasprzak, klasy 1i i rodziców, którzy wspierali ten świetny zespół. Więcej o konkursie na https://www.goethe.de/ins/pl/pl/spr/eng/dhk/wet.html

galeria: http://zespolszkolpolitechnicznych.weebly.com/planowanie---…

 

 

 

 
Ta klasa jest wyjątkowa!!! PDF Drukuj Email
Wpisany przez A. Kasprzak   
sobota, 28 stycznia 2017 18:05

W portalu miedziowe.pl pojawiła się kolejna informacja dotycząca wydarzenia, które miało miejsce w naszej szkole. Tym razem chodzi o oficjalne otwarcie sali języka niemieckiego. Przypominamy, że sala została zmodernizowana w ramach projektu "Niemiecki ma klasę", którego autorem i moderatorem jest Pani Aneta Kasprzak. Serdecznie gratulujemy i zapraszamy do lektury. Artykuł został również opatrzony licznymi zdjęciami. Pełny materiał dostępny pod tym linkiem.

Poprawiony: środa, 05 kwietnia 2017 08:14
 
Mur berliński i nie tylko PDF Drukuj Email
Wpisany przez A. Kasprzak   
poniedziałek, 23 stycznia 2017 14:18

20.01.2015r. na portalu Radia "Elka" opublikowany został artykuł dotyczący projektu "Niemiecki ma klasę", realizowanego w naszej szkole przez Panią Anetę Kasprzak. Z pełną treścią artykułu można zapoznać się klikając TUTAJ.

Poprawiony: środa, 05 kwietnia 2017 08:15
 
PLANOWANIE - DECYDOWANIE – DZIAŁANIE… PDF Drukuj Email
Wpisany przez A. Kasprzak   
wtorek, 17 stycznia 2017 12:41

W listopadzie ubiegłego roku, czyli całkiem niedawno, przekroczyliśmy linię startu a już za kilka dni dotrzemy do mety. I choć nie są to zawody sportowe, uczestnicy projektu „Niemiecki ma klasę” funkcjonują jak profesjonalnie przygotowana drużyna sportowa. Był czas na zaplanowanie działań - określenie taktyki, podjęcia kluczowych decyzji i związanego z nimi ryzyka oraz czas na ciężką pracę w wieloetapowym maratonie. Ale najważniejsze, że wszystko się udało! Dziś jesteśmy na ostatnim, sprinterskim odcinku – dopracowujemy, doszlifowujemy, prowadzimy intensywne prace wykończeniowe zarówno w modernizowanej sali jak i w dokumentacji projektu. W ubiegły piątek uczniowie pomagali przy montażu rolet okiennych i ekranu  projekcyjnego. W sobotę – dzień wolny od zajęć lekcyjnych, uczestnicy projektu wraz z grupą rodziców prowadzili prace wykończeniowe sali 107. W czwartek 26 stycznia planujemy przeciąć symboliczną wstęgę i oficjalnie zakończyć prace modernizacyjne.

Zdjęcia

Poprawiony: środa, 05 kwietnia 2017 08:16
 
WYRÓŻNIENIE DLA ZESPOŁU PROJEKTOWEGO PDF Drukuj Email
Wpisany przez A. Kasprzak   
środa, 14 grudnia 2016 09:06

Z przyjemnością informujemy, że w konkursie na plakat zespołu w ramach projektu „Niemiecki ma klasę” nasza praca została doceniona przez jury Goethe-Institut w Warszawie i spośród wszystkich nadesłanych prac konkursowych zdobyła zaszczytne II miejsce. Dzięki otrzymanemu wyróżnieniu jeszcze bardziej zmotywowani przystępujemy do dalszych działań.

 
Niemiecki ma klasę / Deutsch hat Klasse PDF Drukuj Email
Wpisany przez A. Kasprzak   
środa, 14 grudnia 2016 09:01

Niemiecki ma klasę / Deutsch hat Klasse

WSPÓŁPRACA, WSPÓŁDECYDOWANIE, WSPÓŁODPOWIEDZIALNOŚĆ

 

Jaki związek ma kolor ścian z lekcją języka niemieckiego? Z pozoru nie ma. Jakże często jednak pierwsze wrażenie jest mylne! Warto więc przyjrzeć się dokładniej projektowi „Niemiecki ma klasę / Deutsch hat Klasse” prowadzonemu przez Goethe-Institut w Warszawie.

Tak właśnie zrobili i nasi uczniowie z Zespołu Szkół Politechnicznych w Głogowie . Są obecnie jednym z 115 zespołów bioracych udział w konkursie „Niemiecki ma klasę” w roku szkolnym 2016/2017.

Zadanie konkursowe polega na tym, by wspólnie zastanowić się, jak powinna wyglądać optymalna sala lekcyjna do nauki języka niemieckiego i wprowadzić takie zmiany, które sprawią, że przebywający w niej uczniowie i nauczyciel będą czuć się komfortowo, a aranżacja klasy ułatwi naukę.

Zanim jednak uczniowie przystąpią do działania, zespoły muszą zadać sobie wiele pytań i wspólnie poszukać odpowiedzi - co trzeba zrobić, aby klasa była przyjazna dla wszystkich? Jakie zmiany są potrzebne i możliwe do przeprowadzenia? Jakiego wsparcia potrzebuje zespól przy nowej aranżacji sali lekcyjnej i kto może go udzielić?

Goethe-Institut przygotował materiały, oferuje szkolenia i warsztaty, a zespól projektu „Niemiecki ma klasę” służy pomocą nauczycielom poszukującym informacji.

Tym projektem Goethe-Institut chciałby zachęcić uczniów do działań na rzecz najbliższego środowiska i stworzyć okazję do zdobywanie doświadczeń w partycypacji. Wspólne poszukiwanie nowych rozwiązań, współudział w podejmowaniu decyzji i współdziałanie przy realizacji ustalonych zamierzeń ma na celu stworzenie optymalnego środowiska do nauki języka niemieckiego w szkole.

W 2016 roku projekt uzyskał „European Language Label“, honorowy europejski znak innowacyjności w dziedzinie nauczania i uczenia się języków obcych.

Patronat honorowy nad projektem objął Minister Edukacji Narodowej, a partnerem projektu jest Ośrodek Rozwoju Edukacji w Warszawie. Instytucją wspierającą projekt jest Ministerstwo Spraw Zagranicznych Republiki Federalnej Niemiec .

Poprawiony: środa, 14 grudnia 2016 09:04
 
«pierwszapoprzednia12następnaostatnia»

Strona 1 z 2

Partnerzy

Reklama
Joomla templates