Zespół Szkół Politechnicznych w Głogowie
Erasmus+ 2015
Nowa strona projektu PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zespół Szkół Politechnicznych w Głogowie   
wtorek, 11 października 2016 21:44

Nowa strona projektu Erasmus+ dostępna jest pod adresem: http://erasmusplus2015.weebly.com/

 
Miłosz Kowalski relacjonuje z Sewilli PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zespół Szkół Politechnicznych w Głogowie   
środa, 28 września 2016 21:02

Mamy już pierwszą relację od naszego ucznia - uczestnika trzeciej grupy projektu Erasmus+. Oto krótka relacja:

Zajęcia rozpoczęły się dwugodzinną lekcją języka hiszpańskiego na której przypomnieliśmy sobie podstawowe słówka oraz zwroty .Po zapoznaniu się z interfejsem Android Studio i podstawami programowania podczas pierwszego dnia przystąpiliśmy do pisania swoich pierwszych aplikacji. Pierwsze godziny nauki spędziliśmy na tworzeniu prostego kalkulatora. Pomimo problemów technicznych jakie napotkały sporą część grupy, udało nam się poznać komendy dotyczące przycisków, ich funkcjonalności itd. Dalsza część zajęć polegała na zaprogramowaniu prostego ekranu logowania przy użyciu poznanych wcześniej komend. Na sam koniec zajęć wraz z Panem Miguelem stworzyliśmy prostą grę: kółko i krzyżyk.

Poprawiony: środa, 28 września 2016 21:11
 
Kolejna relacja z Sewilli PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zespół Szkół Politechnicznych w Głogowie   
środa, 28 września 2016 00:00

Tym razem relacja Mateusza Piątka.

Zajęcia rozpoczęliśmy dwugodzinną lekcją języka hiszpańskiego na której po hiszpańsku zagraliśmy w różne gry takie jak statki czy bingo. Następnie po przyjeździe do szkoły rozpoczęliśmy pracę nad nowymi projektami jakimi były ekran logowania oraz ekran powitalny do własnej gry a także nauczyliśmy się tworzyć przejścia z tych stron do następnych pod stron i tworzyć listy. Ponieważ większość z nas jest użytkownikami androida postanowiliśmy uruchomić nasze prace na własnych smartfonach dzięki czemu mogliśmy zaobserwować jak aplikacja działa "w realu" oraz zaobserwować pewne drobne błędy do poprawki.

Zdjęcia

 
Erasmus+ Grupa 2 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zespół Szkół Politechnicznych w Głogowie   
wtorek, 27 września 2016 19:31

Dzień 12 21.09.16.
Dzisiaj na obiad na nasze życzenie zaserwowano nam tradycyjne hiszpańskie danie paella. Następnie udaliśmy się z wizytą do kompleksu elektrowni solarnych należących do firmy ABENGOA. Elektrownie są zlokalizowane około 40 km od Sewilli i pracują w trzech różnych technologiach: podstawowej fotowoltaicznej PV, termo-solarnej oraz cylindryczno-parabolicznej. Jest to ogromny kompleks rozciągający się na obszarze kilkudziesięciu ha.

Zdjęcia

 
Erasmus+ Grupa 2 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zespół Szkół Politechnicznych w Głogowie   
piątek, 23 września 2016 00:00

Dzień 14 23.09.2016.
Rozdanie certyfikatów ukończenia kursu. Dokończenie prac montażowych na dachu szkoły SAFA i rozmontowanie wszystkich elementów systemu, następnie przegląd instalacji PV pracującej na dachu szkoły SAFA moc około 65kWp. Krótka wizyta w centrum miasta i 40 min rozmowa z mieszkańcem miasta w różnych językach również w hiszpańskim:))

Zdjęcia

Poprawiony: czwartek, 06 października 2016 10:41
 
«pierwszapoprzednia12345678następnaostatnia»

Strona 2 z 8

Partnerzy

Reklama
Joomla templates