Zespół Szkół Politechnicznych w Głogowie
Erasmus+ 2015
Rekrutacja do drugiej grupy informatycznej PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zespół Szkół Politechnicznych w Głogowie   
piątek, 11 marca 2016 13:05

 

Uwaga uczniowie klas 1i, 2i i 3i zainteresowani udziałem w projekcie Erazmus+ . Formularze zgłoszeniowe należy oddać do Pana Tadeusza Graczyka najpóźniej do poniedziałku 14.03.2016 r. sala 405.

 

Przypominam również, że a poniedziałek 14.03.2016r. o godzinie 8:00 Pani Magdalena Tojza organizuje test rekrutacyjny z języka angielskiego dla kandydatów do udziału w projekcie. Z testu można uzyskać maksymalnie 25 punktów, więc jest to dość istotny element rekrutacji.

 
Uwaga!!! - rusza rekrutacja dla kolejnej grupy Erasmus+ PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zespół Szkół Politechnicznych w Głogowie   
wtorek, 23 lutego 2016 08:10

W dniach 1-7 marca zostanie przeprowadzona rekrutacja do wyjazdu w ramach projektu ERASMUS+ "Mobilność-Kompetencje-Doświadczenie. Klucze sukcesu na europejskim rynku pracy". Oferta jest skierowana do klas I, II, III technikum elektrycznego. Przebieg procesu rekrutacyjnego:
Decydować będzie spełnienie wymagań rekrutacyjnych:

  • oceny z przedmiotów zawodowych - 35 pkt
  • test z języka angielskiego - 25 pkt
  • ocena z zachowania 20 pkt– minimum ocena poprawna
  • laureaci konkursów zawodowych -20 pkt
  • rekomendacja wychowawcy klasy

Maks. ilość pkt 100 - min. 50 pkt.
Utworzona zostanie lista rezerwowa.
Warunkiem uczestnictwa w projekcie będzie wyrażenie przez ucznia zgody na udział w projekcie w całości oraz uzyskanie min. 50 pkt., aktywny udział w przygotowaniu jęz., kultur. i pedag., a także w fazie ewaluacyjnej. Niezależnie od kolejności zgłoszeń, jednak z uwzgl. wymogów rekrutacyjnych, w celu realizacji polityki równości szans UE zapewnimy pierwszeństwo udziału w projekcie uczennicom - dod. 25 pkt.
Formularz dostepny od dzisiaj tj. 22 luty do 1 marca u p. Artura Libnera.

 
O Erasmusie w radiu Elka PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zespół Szkół Politechnicznych w Głogowie   
wtorek, 09 lutego 2016 00:00

Uczniowie Zespołu Szkół Politechnicznych w Głogowie wrócili z Sewilli, gdzie uczyli się m.in. programowania na androidzie, szlifowali swój angielski i poznawali podstawy hiszpańskiego. We wtorek gościem Rozmów Elki był dyrektor „Mechanika” Paweł Korzeń oraz uczeń klasy trzeciej Bartosz Gruźliński.Zdjęcia z praktyk w Sewilli można obejrzeć pod tym adresem Smile

Poprawiony: poniedziałek, 15 lutego 2016 21:09
 
Zwiedzamy firmę everis PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zespół Szkół Politechnicznych w Głogowie   
wtorek, 26 stycznia 2016 00:00

To już dziewiąty dzień pobytu w Hiszpanii naszych uczniów odbywających praktyki w ramach realizacji programu erasmus+. Przed obowiązkowymi zajęciami z programowania, grupę czekała nie lada atrakcja. Odwiedziliśmy działającą w branży informatycznej firmę everis, której siedziba znajduje się w Sewilli. Firma świadczy usługi w bardzo szerokim zakresie od rozwiązań sieciowych po tworzenie aplikacji biznesowych i marketingowych. Przynajmniej, to właśnie ten fragment działalności firmy interesował nas najbardziej. Z przykrością stwierdziliśmy, że firma nie współpracuje z partnerami z Polski. Co jest poniekąd zrozumiałe. Mają rozległą sieć klientów w Europie i Ameryce Południowej. Prezentacja poświęcona działalności firmy stanowiła doskonałe ćwiczenie na znajomość branżowego języka angielskiegoSmile .Poniżej prezentujemy kilka fotografii z tej interesującej wizyty.

Zdjęcia

Poprawiony: czwartek, 28 stycznia 2016 16:51
 
Poznajemy Androida PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zespół Szkół Politechnicznych w Głogowie   
piątek, 22 stycznia 2016 00:00

Nasi uczniowie - uczestnicy projektu Erasmus+ spędzają czas niezwykle pracowicie. Zdobywanie nowych kompetencji zawodowych jest głównym celem projektu i trzeba przyznać, że nie jest łatwo. Zajęcia z programowania aplikacji w systemie Android prowadzone, są codziennie od 16:00 do 21:00. Miguel Campos Rivera, który jest nauczycielem grupy prowadzi je oczywiście w języku angielskim, zachowując dość szybkie tempo. Jak mówią uczniowie, trzeba być cały czas skupionym na tym co się robi, bo łatwo można się pogubić, ale dają radę i z dumą możemy stwierdzić, że radzą sobie znakomicie. Nie ma się też czemu specjalnie dziwić, ponieważ wybraliśmy najlepszych Smile.

Miguel jest nauczycielem z dużym doświadczeniem. Ma bardzo dobry kontakt z młodzieżą i doskonałe przygotowanie zawodowe. Oprócz nauczania przedmiotów informatycznych jest również dyrektorem generalnym w Typper.com, konsultantem w dziedzinie technologii – projektowania i wdrażania wieloplatformowych aplikacji, nauczycielem - prowadzącym zajęcia w zakresie projektowania aplikacji wieloplatrofmowych: Web & Mobile Development, współzałożycielem start-ups - Technobitia, Openeduka oraz założycielem i dyrektorem generalnym - Typper.com.

Poniżej publikujemy zdjęcia z zajęć naszych uczniów

Zdjęcia

Klikając na odnośnik więcej, dowiesz się jaka jest tematyka zajęć.

 

Poprawiony: czwartek, 28 stycznia 2016 10:48
Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678następnaostatnia»

Strona 6 z 8

Partnerzy

Reklama
Joomla templates