Zespół Szkół Politechnicznych w Głogowie
Erasmus+ 2015
Zespół Szkół Politechnicznych realizuje projekt Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zespół Szkół Politechnicznych w Głogowie   
środa, 22 marca 2017 18:53

 

Poprawiony: środa, 19 kwietnia 2017 07:48
 
O projekcie w Radiu Elka PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zespół Szkół Politechnicznych w Głogowie   
środa, 21 grudnia 2016 09:03

Zespół Szkół Politechnicznych w Głogowie pozyskał blisko pół miliona złotych na zagraniczne praktyki i staże swoich uczniów. Młodzież wyjedzie m.in. do fabryki dronów czy zakładu produkującego gry komputerowe. Dyrektor „Mechanika” Paweł Korzeń był gościem czwartkowych Rozmów Elki.

 
Hiszpański na Parasolu PDF Drukuj Email
Wpisany przez A. Libner   
wtorek, 15 listopada 2016 00:00

Poniedziałek, straciliśmy rachubę, który to już dzień :D
Dzisiaj w ramach nauki języka hiszpańskiego wybraliśmy się na wycieczkę do Plaza de la Encarnación. Znajduje się tam El Metropol Parasol, znany powszechnie jako Setas de Encarnación. Jest drewnianą budowlą opartą na dwóch betonowych kolumnach. Wewnątrz znajdują się sklepiki oraz windy, którymi można dostać się na taras widokowy. Zakupione wejściówki na taras, można wymienić później na napoje lub jedzenie w jednym ze sklepików znajdujących się na koronie. Widoki są przepiękne, naprawdę warto!

Zdjęcia

 
Czwarta grupa na praktykach w Sevilli PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zespół Szkół Politechnicznych w Głogowie   
sobota, 12 listopada 2016 11:15

Od 6.11.2016 w Sevilli przebywa czwarta - ostatnia już w tym projekcie -grupa uczniów naszej szkoły. Tym razem są to uczniowie technikum elektrycznego, którzy pod opieką Panów Artura Libnera oraz Wojciecha Jarosza zdobywają wiedzę na temat systemów solarnych. Szczegółową relację z pobytu naszych praktykantów w Sevilli można śledzić na facebooku oraz w galerii szkolnej, której link znajduje się poniżej.

 

Zdjęcia

 
Wycieczka do Kadyksu PDF Drukuj Email
Wpisany przez A. Libner   
sobota, 12 listopada 2016 00:00

Dzień szósty czyli sobota. 
Pierwszy wolny dzień, ale tylko od pracy. Z samego rana w drzwi zapukała nasza tutejsza szefowa p. Anastazja. Po raz pierwszy od bardzo dawna usłyszeliśmy polskie: "dzień dobry". :D Po krótkich czynnościach organizacyjnych usiedliśmy w naszym pięknym klimatyzowanym i zinternetyzowanym autokarze. Wyruszyliśmy w drogę do Cadiz lub jak kto woli Kadyksu. Jest to miasto w południowo-zachodniej Hiszpanii, w regionie Andaluzja, stolica prowincji Kadyks. Położone na półwyspie oddzielającym odnogę Zatoki Kadyksu od Oceanu Atlantyckiego.
Zobaczyliśmy wszystkie ciekawe miejsca zarówno pod względem historycznym, jak i turystycznym. W jednym z budynków została napisana pierwsza hiszpańska konstytucja. Uchwalona 19 marca 1812 r., jest uznawana za jeden z najbardziej emblematycznych hiszpańskich tekstów prawnych. Wprowadziła nowoczesne i nowatorskie idee liberalizmu politycznego. W niej ustanowiono suwerenność narodu oraz podział władzy, sprawowanej przez przedstawicieli politycznych ludu. Nowa konstytucja przetrwała bardzo krótko, ale stworzyła podwaliny współczesnej Hiszpanii.
Innym bardzo ciekawym miejscem jest Targ rybny. Jest on wypełniony mnóstwem ludzi mówiących we wszystkich językach świata, pełen zapachów i barw. 
Po odwiedzeniu tych wszystkich miejsc nadszedł czas na odpoczynek na plaży. Jednak zanim do niej dotarliśmy, musieliśmy pokonać kilka wąskich uliczek i co najmniej 20 zakrętów w lewo. Byliśmy bardzo zaskoczeni i trochę współczuliśmy ludziom, że mają tak utrudniony dostęp do plaży. W końcu i nam się udało, zobaczyliśmy piękny lazur oceanu i złociste piaski plaży. W końcu mogliśmy wymoczyć nogi w wodach oceanu lub po prostu poleżeć na piasku. W drodze powrotnej, ku naszemu wielkiemu zdziwieniu, okazało się, że jednak na plaże można dojść pokonując zaledwie dwa zakręty i długą prostą...:D

PS. Dzisiejsze zdjęcia zawdzięczamy profesjonalnej pani fotograf, za co serdecznie dziękujemy.

Zdjęcia

 

:

D


Poprawiony: piątek, 18 listopada 2016 18:15
 
«pierwszapoprzednia12345678następnaostatnia»

Strona 1 z 8

Partnerzy

Reklama
Joomla templates