Zespół Szkół Politechnicznych w Głogowie
Projekt Easy travelling
Zimowe słońce w Hiszpanii i złota jesień w Polsce PDF Drukuj Email
Wpisany przez A. Kasprzak   
czwartek, 16 października 2014 13:58

 

„Easy Travelling” to projekt, w którym uczestniczy nasza szkoła w ramach programu Leonardo da Vinci „ Uczenie się przez całe życie”. W lutym br. po raz pierwszy spotkaliśmy się w Moron de la ceFrontera rozpoczynając realizację zadań projektowych. Sześcioro uczniów Zespołu Szkół Politechnicznych miało okazję zetknąć się z kulturą i zwyczajami Andaluzji oraz doskonalić umiejętności językowe poprzez bezpośredni kontakt z rówieśnikami z innych krajów Europy. W dniach 5.10-10.10.2014r. gościliśmy w naszej szkole 18 uczniów wraz z opiekunami z trzech zachodnioeuropejskich krajów– Francji (Troyes), Hiszpanii (Moron de La Frontera) oraz Niemiec
( Osterode am Harz) Uczniowie ZSP i goście spędzili intensywnie czas odwiedzając min. Prezydenta Miasta Głogowa, Starostwo Powiatowe, Hutę Miedzi Głogów, Sitech i GCEZ. Realizacja zadań projektu łączy ze sobą także dobrą zabawę , integrację i kulturę. Uczestnicy brali udział w grach terenowych, zwiedzali z przewodnikiem Głogów oraz stolicę Dolnego Śląska – Wrocław. Czwartkowe popołudnie spędziliśmy w szkole opracowując ewaluację podsumowującą nasze czterodniowe działania. Pełni energii i pomysłów czekamy na kolejny etap projektu, który odbędzie się w lutym 2015 w Osterode am Harz (Niemcy).

Zdjęcia

Poprawiony: piątek, 10 kwietnia 2015 09:41
 
SEKTOR EKONOMICZNY W GŁOGOWIE I REGIONIE PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zespół Szkół Politechnicznych w Głogowie   
środa, 15 października 2014 00:00

SEKTOR EKONOMICZNY W GŁOGOWIE I REGIONIE

 
Viva l’Espana! PDF Drukuj Email
Wpisany przez M. Tojza   
wtorek, 25 marca 2014 07:44

Pierwsza podróż w ramach projektu „Easy travelling” już za nami. 10 – osobowa uczniów i nauczycieli w dniach 10 – 14 lutego odwiedziła Moron de la Frontera, niewielką miejscowość niedaleko Sevilli na południu Hiszpanii. Grupa udała się tam na wizytę partnerską, żeby spotkać się z naszymi partnerami z Hiszpanii, Niemiec i Francji. Podczas spotkania prezentowaliśmy naszą szkołę w teledysku przygotowanym przez naszego absolwenta Szymona Gburka z Wide View oraz uczniów klasy 1m Mikołaja Kurka i 1i Bartka Gruźlińskiego i Dawida Płuciennika. Natomiast, głównym celem spotkania była prezentacja  systemów edukacji każdego z krajów partnerskich  ze szczególnym uwzględnieniem szkolnictwa zawodowego. Prezentację na temat polskiej edukacji przygotowali i zaprezentowali uczniowie klasy 1m Małgorzata Burkiewicz i Marcin Lisiecki. Podczas spotkań roboczych, uczniowie mieli okazję porównać systemy edukacji krajów partnerskich oraz zastanowić się nad dobrymi i złymi stronami każdego z systemów. Ponadto, mieliśmy możliwość poznania tradycyjnej kuchni hiszpańskiej podczas wspólnych obiadów i kolacji oraz podczas wycieczek do Sevilli i kopalni wapnia. Mieliśmy również niebywałą okazję wysłuchania i obejrzenia śpiewu i tańca flamenco, z którego słynie Andaluzja, region, który odwiedzaliśmy. Na zakończenie wyjazdu, zwiedziliśmy jeszcze jedno przepiękne hiszpańskie miasto – Malagę. Następna wizyta odbędzie się w Głogowie w październiku tego roku,  a następnie w Niemczech i Francji, gdzie podsumujemy projekt. Wszystkich chętnych do udziału w projekcie serdecznie zapraszam.

Magdalena Tojza

 

Zdjęcia

Poprawiony: czwartek, 09 kwietnia 2015 11:57
 
System Edukacji PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zespół Szkół Politechnicznych w Głogowie   
sobota, 15 lutego 2014 00:00

 

 

SYSTEM EDUKACJI W POLSCE - PREZENTACJA

 
UWAGA UCZNIOWIE KLAS PIERWSZYCH I DRUGICH! PDF Drukuj Email
Wpisany przez M. Tojza   
wtorek, 19 listopada 2013 09:24

Poszukuję kreatywnych, pracowitych uczniów z dobrą znajomością języka angielskiego do projektu "Easy Travelling" w ramach programu LEONARDO DA VINCI! Celem projektu jest stworzenie 4-częściowego przewodnika po Europie dla młodego człowieka, chcącego poszukać pracy w innym niż jego ojczyzna kraju Europy. Będziecie musieli opracować każdą z części przewodnika, zaplanować pobyt Waszych kolegów z Hiszpanii, Francji i Niemiec w Polsce oraz sami będziecie mogli poznać te kraje podczas naszych wizyt u nich! Listę uważam za otwartą!

Zapraszam!!!

Magdalena Tojza

UWAGA UCZNIOWIE KLAS PIERWSZYCH I DRUGICH! Poszukuję kreatywnych, pracowitych uczniów z dobrą znajomością języka angielskiego do projektu "Easy Travelling" w ramach programu LEONARDO DA VINCI! Celem projektu jest stworzenie 4-częściowego przewodnika po Europie dla młodego człowieka, chcącego poszukać pracy w innym niż jego ojczyzna kraju Europy. Będziecie musieli opracować każdą z części przewodnika, zaplanować pobyt Waszych kolegów z Hiszpanii, Francji i Niemiec w Polsce oraz sami będziecie mogli poznać te kraje podczas naszych wizyt u nich! Listę uważam za otwartą! Zapraszam!!! Magdalena Tojza
Poprawiony: czwartek, 09 kwietnia 2015 11:57
 
«pierwszapoprzednia12następnaostatnia»

Strona 2 z 2

Partnerzy

Reklama
Joomla templates