Zespół Szkół Politechnicznych w Głogowie
Wymiana partnerska ze szkołą na Ukrainie
„5 minut ratuje życie” – Polsko-Ukraińska Rada Wymiana Młodzieży PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zespół Szkół Politechnicznych w Głogowie   
sobota, 22 października 2016 19:29

 

Rusza projekt Polsko – Ukraińskiej Rady Wymiany młodzieży pn. ”5 minut ratuje życie”. To inicjatywa Fundacji Porozumienie Wzgórz Dalkowskich przy współpracy z Zespołem Szkół Politechnicznych z Głogowa oraz Kamieniecko – Podolskim Koledżem Industrialnym z Kamieńca Podolskiego, realizowana przy wsparciu Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji.

Działania z powodzeniem są realizowane wspólnie od 6 lat i przynoszą wymierne korzyści wychowawcze, patriotyczne i społeczne, działania takie wzmacniają partnerstwo publiczno – prawne. Głównym tematem projektu jest wdrożenie w uczniach nawyku reakcji natychmiastowej pierwszej pomocy medycznej w sytuacji kryzysowej.

Więcej o projekcie

 
Kamieniec Podolski. PDF Drukuj Email
Wpisany przez P. Korzeń   
wtorek, 08 października 2013 07:24

 

Z inicjatywy koordynatorów wymiany polsko-ukraińskiej delegacja władz Powiatu Głogowskiego wyjechała do Kamieńca Podolskiego na Ukrainie w dniach 1-5 października.
Delegacji władz powiatu towarzyszyli  przedsiębiorcy działający na terenie Ziemi Głogowskiej. Przypomnijmy, że to już druga wizyta szefów firm, które w bardzo konkretny sposób myślą o rozpoczęciu współpracy z partnerami na Ukrainie. Realnym biznesowym efektem współdziałania są już kontakty i szkolenia jakie prowadzone są w Głogowie dla pracowników ukraińskiego Kompleksu Turystycznego USŁAD. Inicjatorem tych kontaktów był p. Zbigniew Prejs, który zainteresował współpracą partnera szkoły Hotel Qubus w Głogowie.
Kolejnym polem, na którym nawiązane zostały już wspólne działania jest pomoc społeczna. Na zaproszenie Powiatu Głogowskiego gościliśmy grupę niepełnosprawnych ukraińskich dzieci i młodzieży, które brały udział w zorganizowanym w Głogowie Turnusie Rehabilitacyjnym organizowanym jako zadanie  zlecone przez Zarząd Powiatu naszej szkole.

Poprawiony: środa, 23 października 2013 20:32
Więcej…
 
Strona wymiany z Ukrainą PDF Drukuj Email
Wpisany przez P. Korzeń   
wtorek, 17 września 2013 18:35

Wszystkich zainteresowanych naszymi relacjami z Kamieniecko-Podolskim Koledżem Industrialnym zapraszamy na stronęPolsko-Ukraińska Współpraca Szkół: ZSZ Głogów - KPKI Kamieniec Podolski

 
Kolejne spotkanie z Ukrainą. PDF Drukuj Email
Wpisany przez P. Korzeń   
wtorek, 17 września 2013 18:29

Głogowski Mechanik od lat współpracuje z partnerami z Kamieńca Podolskiego. Od poniedziałku gości w szkole pięciu nauczycieli z kamienieckiego koledżu industrialnego. Goście mieli okazję przyjrzeć się polskiemu systemowi nauczania
Mechanik realizuje projekt polegający na wymianie doświadczeń pomiędzy nauczycielami z Ukrainy. W ramach tego przedsięwzięcia, kolejny już raz przyjechała grupa nauczycieli z Kamieńca Podolskiego.
Tym razem byli to nauczyciele informatyki, matematyki oraz przedmiotów elektrycznych. W tej grupie jest także metodyk. Nasi goście obserwowali zajęcia prowadzone w szkole. Przypatrywali się też dokumentacji szkolnej. Odwiedzili Głogowskie Centrum Edukacji Zawodowej oraz Ośrodek Doradztwa Metodycznego. Ten krótki staż polegał jednak nie tylko na obserwacji, ale też na wymianie doświadczeń.

 
Wymiana uczniów Polska-Ukraina 2011. ZSZ w Głogowie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zespół Szkół Politechnicznych w Głogowie   
czwartek, 22 marca 2012 11:25

 

 

 
Wizyta w Kamieńcu Podolskim PDF Drukuj Email
Wpisany przez P. Korzeń   
czwartek, 26 stycznia 2012 15:43

 

Wymiana młodzieży w dniach 29.09.11-04.10.11.

29.09 CZWARTEK

W wymianie ze szkołą ukraińską uczestniczyła grupa 9 uczniów i 4 nauczycieli wraz Dyrektorem Szkoły. Przyjazd nastąpił w godzinach przedpołudniowych. W pierwszym dniu wizyty uczniowie po zakwaterowaniu zwiedzili Kamieniec Podolski i Cerkiew Aleksandra Newskiego.W godzinach wieczornych delegacja uczestniczyła w programie święta miasta „Kamieniec Podolski – twierdza”, gdzie prezentowano stroje i broń historycznych grup rekonstrukcyjnych.

30.09 PIĄTEK

W drugim dniu wizyty uczniowie ZSZ Głogów zwiedzili Kamieniecko-Podolski Koledż Industrialny oraz uczestniczyli w zajęciach z informatyki i elektrotechniki wraz ze swoimi ukraińskimi kolegami. W tym samym czasie wspólna grupa robocza  opracowała harmonogram wizyty strony ukraińskiej w marcu 2012r. oraz perspektywy dalszej współpracy w wymianach młodzieży i nauczycieli.Następnie cała delegacja ZSZ Głogów uczestniczyła w koncercie z okazji Dnia Nauczyciela.W godzinach popołudniowych odbył się turniej bowlingowy pomiędzy uczniami z Polski I Ukrainy.

01.10.11 SOBOTA

W godzinach rannych  delegacja polska uczestniczyła w oficjalnych obchodach święta „Terra Heroica”. Polskich uczniów przyjął Mer Kamieńca Podolskiego oraz władze oświatowe.  Następnie zwiedzano Twierdzę Kamieniecką. Kolejną atrakcją było obejrzenie przeglądu wojsk moskiewskich, kozackich i polskich o raz uczestnictwo w koncercie folkowym.

02.10.11 NIEDZIELA

Główną  atrakcją tego dnia był 3 godzinny rejs po Dniestrze. Delegacja polska uczestniczyła w warsztatach integracyjnych połączonych z zwiedzanie rezerwatu przyrody. Popołudnie uczniowie spędzali  z rodzinami ukraińskimi wg indywidualnych planów.

03.10.11 PONIEDZIAŁEK

W harmonogramie wizyty dzień ten nosił nazwę ekologicznego. Uczniowie uczestniczyli w lekcji przyrody pt. „Przyroda i Natura Dniestru”. Następnie wraz z nauczycielami poznali ścieżkę ekologiczną „Bakota – najpiękniejsze miejsce na Ukrainie”. Wykład został poprowadzony przez historyka i regionalistę. W godzinach popołudniowych odbyła się konferencja grup roboczych  dotycząca wzajemnych oczekiwań i planów na przyszłość. Odbyło się również oficjalne spotkanie z Przewodniczącym Rady Miejskiej Kamieńca Podolskiego w celu przybliżeniu projektu współpracy szkół.

04.10.11 WTOREK

W godzinach rannych dokonano podsumowania pobytu delegacji polskiej oraz dokonano bilansu dotychczasowych wymian i wizyt studyjnych. Po  obiedzie nastąpił wyjazd do Polski.

Poprawiony: czwartek, 26 stycznia 2012 15:45
 
«pierwszapoprzednia12następnaostatnia»

Strona 1 z 2

Partnerzy

Reklama
Joomla templates