Zespół Szkół Politechnicznych w Głogowie
Pedagodzy szkolni
Młodzi bez uzależnień PDF Drukuj Email
Wpisany przez A. Hass   
wtorek, 24 lutego 2015 17:26

Ruszyła już nasza II Szkolna Kampania Profilaktyczna pod hasłem: „Młodzi bez uzależnień”. Przy współpracy z MCWR oraz Starostwem Powiatowym i Urzędem Miasta w ramach kampanii zaplanowaliśmy wiele działań, nie tylko na terenie naszej szkoły. Dla Was Drodzy Uczniowie przygotowaliśmy ofertę uczestnictwa w różnego rodzaju spotkaniach i warsztatach podczas których specjaliści z zakresu profilaktyki będą rozmawiać z Wami na temat problemu zażywania różnych substancji psychoaktywnych i uzależnień od nich. Klasy I „s” i II „c” brały już udział w spotkaniu z komisarzem policji Jackiem Wroną, klasa III „m” miała okazję obserwować przebieg rozprawy sądowej, a uczniowie klas I – wszych już 5 marca będą uczestniczyć w warsztatach prowadzonych przez byłego dealera i przestępcę – Piotra Stępniaka, który dokonał niesamowitej przemiany w swoim życiu i teraz przestrzega młodych przed ryzykownymi zachowaniami. Inną propozycją skierowaną do wszystkich uczniów jest udział w międzyszkolnym konkursie na plakat antyalkoholowy wykonany techniką grafiki komputerowej pod hasłem: „Żyć w trzeźwości”. Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem konkursu i do skorzystania z ofert naszej kampanii. Na autora najciekawszego plakatu czeka nagroda ufundowana przez Starostę Powiatu Głogowskiego.

Regulamin Plakat konkursu

 
Czas radości, czas kolędowania… PDF Drukuj Email
Wpisany przez A. Hass   
piątek, 19 grudnia 2014 11:34

 

W tym roku zakończenie pierwszego semestru zbiegło się także z czasem przygotowań do świąt i zakończeniem roku kalendarzowego. W naszej szkole urocze dekoracje, światełka choinek i wiele różnych wydarzeń nastrajało nas, aby jeszcze lepiej przygotować się do tych pięknych, rodzinnych świąt. Jednym z takich wydarzeń było przygotowanie i prezentacja 18 grudnia przedstawienia świątecznego pt. „Dokąd zmierzasz człowieku?”. Forma i tematyka tego spektaklu odbiegały od  tradycyjnych jasełek. Jednakże pomimo tego, że przedstawiono w nim problemy współczesnej rodziny, poruszane treści oraz rozważania nawiązywały do tajemnicy Bożego Narodzenia oraz odwiecznych pytań, które zadaje sobie każdy człowiek… Przedstawienie pod opieką pedagoga szkolnego przygotowali uczniowie klasy I m : Emilia Duda, Marcin Bajer, Igor Maksymczak, Karol Kołtowski, Damian Sobański, Igor Prętki oraz Patryk , w kolędowaniu i obsłudze sprzętu pomogli uczniowie z kl. II i. Innymi ważnymi wydarzeniami w szkole były przeżywane wspólnie  z wychowawcami wigilie klasowe. Był to czas nie tylko kosztowania różnych świątecznych pyszności, ale także czas łamania opłatkiem, czas życzeń i wspólnego kolędowania… Wszystkim uczniom i ich rodzicom – radosnych świąt i do zobaczenia w Nowym, oby jeszcze szczęśliwszym Roku 2015!

 

Zdjęcia

Poprawiony: czwartek, 26 marca 2015 12:29
 
W trosce o zdrowie… PDF Drukuj Email
Wpisany przez A. Hass   
środa, 03 grudnia 2014 11:02

 

Dnia 27 listopada w naszej szkole gościliśmy pracowników Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Głogowie, w związku z realizacją programu edukacyjnego „WZW B i C powiedz NIE”. Zaproszone Panie poprowadziły zajęcia warsztatowe dla wybranych uczniów klas I-wszych. Mieli oni okazję dowiedzieć się najważniejszych informacji na temat wirusowego zapalenia wątroby typu B i C, m. in. zostały omówione najbardziej ryzykowne sytuacje życia codziennego podczas których można się zarazić wirusami HBV i HCV. Spotkanie z przedstawicielkami Sanepidu, który zajmuje się m.in. promocją zdrowia i szeroko rozumianą profilaktyką było również okazją, aby podsumować konkurs zorganizowany w związku ze Światowym Dniem Rzucania Palenia. Prawidłowe rozwiązania krzyżówki (hasło: „Nikotyna uzależnia”) dostarczyli  i nagrody wylosowali następujący uczniowie : z klasy I mMichał Kinal, z klasy I iSzymon Michno i z klasy I sDamian Potoczny. Gratulujemy zwycięzcom!

Zdjęcia

Poprawiony: środa, 03 grudnia 2014 11:25
 
UWAGA UCZNIOWIE I RODZICE! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zespół Szkół Politechnicznych w Głogowie   
wtorek, 02 września 2014 07:12

UWAGA UCZNIOWIE I RODZICE!

  • Stypendium szkolne Gminy Miejskiej Głogów (pomoc o charakterze socjalnym realizowana przez odpowiednie gminy zgodnie z miejscem zamieszkania ucznia, dochód na 1 os. w rodzinie nie może przekraczać 539 zł netto) – wnioski należy składać w szkole do 15 września 2014 r. (druki do pobrania)
  • Wyprawka szkolna w 2014/15 r. – Pomoc finansowa uczniom na zakup podręczników i materiałów edukacyjnych dla klas III technikum i szkoły zawodowej. Wnioski należy składać w szkole do 5 września 2014 r.

Więcej informacji u pedagogów szkolnych.

Regulamin stypendium

Wniosek - stypendium

Wniosek - wyprawka

 

Poprawiony: wtorek, 02 września 2014 09:55
 
„Twoje życie Twój wybór” PDF Drukuj Email
Wpisany przez A. Hass   
piątek, 07 marca 2014 16:10

5 marca b.r. w MOK-u odbył się koncert profilaktyczny pod taką właśnie nazwą. W ramach kampanii antynarkotykowej na zaproszenie naszej szkoły do Głogowa przyjechał były leader zespołu rockowego „Oddział zamknięty” – Krzysztof Jaryczewski. Muzyk i wokalista najpierw spotkał się z uczniami szkół gimnazjalnych, a następnie ze straszą młodzieżą, min. z uczniami naszej szkoły. Był to czas, kiedy młodzi ludzie nie tylko mogli posłuchać starych przebojów wspomnianego zespołu, ale również wysłuchać krótkiej prelekcji o uzależnieniach czy wspólnie z wokalistą zastanowić się nad znaczeniem takich słów jak: wolność, miłość, życie… Swoimi refleksjami na scenie dzielili się m.in. nasi uczniowie: Edyta i Wojtek z kl. I w, Mateusz z III m i Krystian z III e. Cieszymy się, że dzięki sfinansowaniu koncertu przez Starostwo Powiatowe i Miejskie Centrum Wspierania Rodziny uczniowie głogowskich szkół mogli być odbiorcami działania profilaktycznego  o zupełnie innym charakterze niż działania realizowane w szkolnych murach …

 

Zdjęcia

Poprawiony: wtorek, 11 marca 2014 14:09
 
«pierwszapoprzednia123następnaostatnia»

Strona 2 z 3

Partnerzy

Reklama
Joomla templates