Zespół Szkół Politechnicznych w Głogowie
Pedagodzy szkolni
Warsztaty profilaktyczne PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zespół Szkół Politechnicznych w Głogowie   
piątek, 01 kwietnia 2016 12:57

 

W dniach 15.03. – 16.03.2016 r. po raz kolejny w auli naszej szkoły przeprowadziliśmy warsztaty profilaktyczne, które poprowadził Pan Piotr Stępniak – były gangster, człowiek, który 25 lat spędził w więzieniu a dzisiaj opowiada o swojej kryminalnej przeszłości i mówi o tym jak postępować aby uniknąć mrocznego i beznadziejnego życia, spętanego zniewoleniem, uzależnieniem, depresjami  i niekończącym się strachem.

Podczas 1,5 h spotkania z młodzieżą Pan Piotr przestrzegał przed narkotykami, przemocą, przestępczością, alkoholizmem oraz zwrócił szczególną uwagę na coraz bardziej postępujące niebezpieczeństwa w cyberprzestrzeni, z którymi stykamy się na co dzień.
Uczniowie z zainteresowaniem słuchali historii opowiadanych zarówno przez Piotra Stępniaka,
jak również towarzyszących mu osób: Pani Małgorzaty oraz Pani Elżbiety. Mamy nadzieję, że tak obrazowy przekaz dotrze do świadomości młodych ludzi i pozostawi trwały ślad w postaci pozytywnego oddziaływania.

Zdjęcia

Poprawiony: czwartek, 21 kwietnia 2016 12:52
 
W integracji siła PDF Drukuj Email
Wpisany przez A. Hass   
poniedziałek, 28 września 2015 09:51

Miesiąc wrzesień to zapewne ulubiony miesiąc większości uczniów, gdyż po zbyt długim wypoczynku mogą znów zacząć się systematycznie uczyć i w końcu powrócić na długo wyczekiwane lekcjeJ. Jest to czas szczególnie wyjątkowy - przede wszystkim dla UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH - którzy rozpoczęli naukę     w murach nowej szkoły. Od lat dbamy o to, żeby „Pierwszacy” jak najszybciej zaaklimatyzowali się w „Mechaniku” i dlatego dla każdej klasy przygotowane zostały specjalne zajęcia integracyjne. Przeprowadzone już we wszystkich klasach pierwszych warsztaty była okazją, aby bliżej się poznać, posłuchać siebie nawzajem, dowiedzieć się czegoś więcej o pasjach i zainteresowaniach swoich kolegów czy swojego wychowawcy… Zajęcia upłynęły nie tylko pod znakiem dobrej zabawy, ale i poważniejszych refleksji – gdyż uczniowie mieli również okazję, aby porozmawiać z pedagogiem szkolnym o różnych trudnych, szkolnych sytuacjach i nauczyć się konstruktywnie radzić sobie z nimi. Drodzy Pierwszacy! - jeszcze raz Was serdecznie witamy wśród naszej społeczności szkolnej i życzymy WAM samych dobrych i radosnych chwil spędzonych w murach naszego „Mechanika” Smile

Zdjęcia

Poprawiony: poniedziałek, 28 września 2015 11:35
 
UWAGA – STYPENDIA I WYPRAWKI SZKOLNE! PDF Drukuj Email
Wpisany przez A. Hass   
czwartek, 03 września 2015 13:58

Przypominamy, że stypendium szkolne może otrzymać uczeń znajdujący się w trudnej sytuacji materialnej (dochód w rodzinie na 1 os. nie może przekroczyć 456 zł), który zamieszkuje na terenie Gminy Miejskiej Głogów. Wypełniony wniosek należy złożyć w szkole do 15 września! (uczniowie z gmin wiejskich składają wnioski odpowiednio w swoich gminach).

Natomiast „Wyprawki szkolne”- pomoc finansowa na zakup podręczników może być udzielona wyłącznie uczniom klas IV technikum – w przypadku, gdy dochód na 1 os. w rodzinie nie przekracza 574 zł lub poza kryterium dochodowym – w przypadku, gdy w rodzinie występuje: bezrobocie, sieroctwo, ubóstwo, niepełnosprawność, wielodzietność (3 dzieci i więcej), ciężka choroba, alkoholizm lub inne tego typu problemy. Wypełnione wnioski należy złożyć do 7 września w gabinecie pedagoga (gabinet nr 413).

Wniosek - wyprawka 2015

Wniosek - stypendium 2015

Poprawiony: poniedziałek, 07 września 2015 07:16
 
Duże zainteresowanie konferencją. PDF Drukuj Email
Wpisany przez A. Hass   
wtorek, 28 kwietnia 2015 11:26

Przeszło 150-ciu uczestników zebrało się 21.04. w głogowskim Zamku na organizowanej przez naszą szkołę i MCWR konferencji na temat: „Dostrzegam-reaguję! O problemie zażywania substancji psychoaktywnych przez dzieci i młodzież”. Podczas konferencji podsumowaliśmy prowadzoną przez naszą szkołę II Kampanię profilaktyczną „Młodzi bez uzależnień”. Jednym z punktów programu było uhonorowanie laureatów konkursu profilaktycznego, którzy z rąk przedstawicieli władz miasta i powiatu odebrali dyplomy oraz nagrody.Z prac, które wpłynęły na konkurs „Żyć w trzeźwości” przygotowaliśmy specjalną wystawę, którą Głogowianie będę mogli obejrzeć m.in. podczas tegorocznej „Nocy Muzeów”. Oprócz wygłoszonych wykładów dotyczących zagadnień związanych z problematyką uzależnień – blisko 100 osób miało okazję uczestniczyć w warsztatach pt. „Narkotyki i nowe substancje psychoaktywne – rozpoznawanie zachowań. Zasady postępowania”, które poprowadził niezwykle charyzmatyczny prof. Mariusz Jędrzejko – dyrektor Mazowieckiego Centrum Profilaktyki. Cieszymy się, że nasza konferencja była okazją dla tak wielu przedstawicieli różnych instytucji pomocowych do spotkania i poszerzenia wiedzy oraz umiejętności w zakresie przeciwdziałania nowym zagrożeniom, na jakie narażone są nie tylko dzieci i młodzież, ale i całe rodziny.

Poprawiony: czwartek, 30 kwietnia 2015 14:51
 
Zapraszamy na konferencję PDF Drukuj Email
Wpisany przez A. Hass   
piątek, 17 kwietnia 2015 07:51

Konferencja na temat :„Dostrzegam – reaguję! O problemie zażywania substancji psychoaktywnych przez dzieci i młodzież” organizowana jest przez naszą szkołę wraz z MCWR w ramach naszej już II Kampanii Profilaktycznej „Młodzi bez uzależnień”. Honorowy patronat nad całą kampanią objęli  Prezydent Miasta Głogowa oraz Starosta Powiatu Głogowskiego. Oferta konferencji skierowana jest szczególnie do dyrektorów szkół, pedagogów, nauczycieli, policjantów, pracowników instytucji wspierających rodzinę oraz rodziców. Podczas konferencji oprócz wykładów - zaplanowano również podsumowanie konkursu profilaktycznego „Żyjmy w trzeźwości” oraz przedstawienie raportu z badań na temat zażywania substancji psychoaktywnych, przeprowadzonych wśród uczniów głogowskich szkół. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych we wtorek – 21 kwietnia na godz. 9.30 do Zamku Książąt Głogowskich. Szczegółowy program dostępny jest w załączniku.

Zaproszenie

Program konferencji

Poprawiony: wtorek, 28 kwietnia 2015 11:29
 
«pierwszapoprzednia123następnaostatnia»

Strona 1 z 3

Partnerzy

Reklama
Joomla templates