Zespół Szkół Politechnicznych w Głogowie
Projekt ERAZMUS+ PDF Drukuj Email
Wpisany przez P. Korzeń   
środa, 20 maja 2015 21:15

1 czerwca 2015 r. rusza w naszej szkole projekt ERASMUS+ skierowany do uczniów klas technikum I i II w zawodzie technik elektryk. W ramach projektu w 4 turach wyjedzie w sumie 64 uczniów (32 informatyków i 32 elektryków) na dwutygodniową praktykę zawodową do szkoły hiszpańskiej w Sewilli. Szkoła opłaca przeloty,zakwaterowanie (internat szkoły hiszpańskiej), wyżywienie w każdym dniu pobytu x 3, ubezpieczenie + wycieczki fakultatywne. Dodatkowo uczniowie odbędą podstawowy kurs języka hiszpańskiego.

Przebieg procesu rekrutacyjnego:
Decydować będzie spełnienie wymagań rekrutacyjnych:
  • oceny z przedmiotów zawodowych - 35pkt
  • test z języka angielskiego - 25pkt
  • ocena z zachowania 20pkt– osoby z oceną poniżej poprawnej będą wykluczone z możliwości wyjazdu.
  • laureaci konkursów zawodowych -20 pkt
Maks. ilość pkt 100 - min. 70 pkt.
Utworzona zostanie lista rezerwowa.
Warunkiem uczestnictwa w projekcie będzie wyrażenie przez ucznia zgody na udział w projekcie w całości oraz uzyskanie min. 70  pkt., aktywny udział w przygotowaniu jęz., kultur. i pedag., a także w fazie ewaluacyjnej. Niezależnie od kolejności zgłoszeń, jednak z uwzgl. wymogów rekrutacyjnych, w celu realizacji polityki równości szans UE zapewnimy pierwszeństwo udziału w projekcie  uczennicom - dod. 25 pkt.
Wkrótce podamy więcej szczegółów jeśli chodzi o zapisywanie się na listę.
Wyloty do Hiszpanii wraz  z dwoma opiekunami będą miały miejsce w styczniu, październiku i listopadzie. Pytajcie bo naprawdę warto jechać!!!!

 

 

Partnerzy

Reklama
Joomla templates