Zespół Szkół Politechnicznych w Głogowie
W trosce o zdrowie… PDF Drukuj Email
Wpisany przez A. Hass   
środa, 03 grudnia 2014 11:02

 

Dnia 27 listopada w naszej szkole gościliśmy pracowników Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Głogowie, w związku z realizacją programu edukacyjnego „WZW B i C powiedz NIE”. Zaproszone Panie poprowadziły zajęcia warsztatowe dla wybranych uczniów klas I-wszych. Mieli oni okazję dowiedzieć się najważniejszych informacji na temat wirusowego zapalenia wątroby typu B i C, m. in. zostały omówione najbardziej ryzykowne sytuacje życia codziennego podczas których można się zarazić wirusami HBV i HCV. Spotkanie z przedstawicielkami Sanepidu, który zajmuje się m.in. promocją zdrowia i szeroko rozumianą profilaktyką było również okazją, aby podsumować konkurs zorganizowany w związku ze Światowym Dniem Rzucania Palenia. Prawidłowe rozwiązania krzyżówki (hasło: „Nikotyna uzależnia”) dostarczyli  i nagrody wylosowali następujący uczniowie : z klasy I mMichał Kinal, z klasy I iSzymon Michno i z klasy I sDamian Potoczny. Gratulujemy zwycięzcom!

Zdjęcia

Poprawiony: środa, 03 grudnia 2014 11:25
 

Partnerzy

Reklama
Joomla templates