Zespół Szkół Politechnicznych w Głogowie
Dni Honorowego Krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża PDF Drukuj Email
Wpisany przez A. Matusiak   
czwartek, 20 listopada 2014 12:23

 

W dniach 22-26 listopada – jak co roku – obchodzimy Dni Honorowego Krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża. Jest to święto wszystkich Polskich Honorowych Dawców Krwi.

W tym czasie wyrazy uznania składa się osobom promującym i wspierającym ideę honorowego krwiodawstwa; przede wszystkim jednak pamięta się o wyrazach wdzięczności dla tych wspaniałych ludzi, którzy nieznanym sobie osobom niosą bezinteresowną pomoc oddając im cząstkę siebie.

W naszej szkole jest duża grupa pełnoletnich uczniów, którzy regularnie oddają honorowo krew. Z okazji tego Święta składamy im wyrazy uznania i podziękowania za zasługi w ratowaniu zdrowia i życia ludzkiego.

 

 

Ponadto Honorowi Krwiodawcy ZSP uczestniczą w różnego rodzaju akcjach i turniejach:

  • Ogólnopolski Turniej w Honorowym Krwiodawstwie „Młoda Krew Ratuje Życie”,
  • Program NCK „Twoja Krew Moje Życie”,
  • Kampania „Zbieramy Krew dla Polski”,
  • Akcja Zbiórki Krwi ‘Motoserce”,
  • Wyjazdowa Akcja oddawania krwi dla chorych dzieci z Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu,
  • Oddawanie krwi na rzecz chorych osób, ofiar wypadków w miarę potrzeby.

W zeszłym roku szkolnym Honorowi Dawcy Krwi ZSP oddali w sumie 131,13l krwi. Uczniowie klas drugich naszej szkoły uczestniczą w pogadankach na temat honorowego krwiodawstwa prowadzonych przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa we Wrocławiu – Terenowy Oddział w Głogowie; planujemy również wyjścia uczniów do punktu krwiodawstwa w Głogowie.

Uczniowie z klas pierwszych uczestniczą w akcjach promujących honorowe krwiodawstwo – wykonują plakaty, które można obejrzeć na korytarzu szkoły oraz w pogadankach na lekcjach biologii.

Aleksandra Matusiak – opiekun MK HDK ZSP

Poprawiony: czwartek, 20 listopada 2014 12:53
 

Partnerzy

Reklama
Joomla templates