Zespół Szkół Politechnicznych w Głogowie
Viva l’Espana! PDF Drukuj Email
Wpisany przez M. Tojza   
wtorek, 25 marca 2014 07:44

Pierwsza podróż w ramach projektu „Easy travelling” już za nami. 10 – osobowa uczniów i nauczycieli w dniach 10 – 14 lutego odwiedziła Moron de la Frontera, niewielką miejscowość niedaleko Sevilli na południu Hiszpanii. Grupa udała się tam na wizytę partnerską, żeby spotkać się z naszymi partnerami z Hiszpanii, Niemiec i Francji. Podczas spotkania prezentowaliśmy naszą szkołę w teledysku przygotowanym przez naszego absolwenta Szymona Gburka z Wide View oraz uczniów klasy 1m Mikołaja Kurka i 1i Bartka Gruźlińskiego i Dawida Płuciennika. Natomiast, głównym celem spotkania była prezentacja  systemów edukacji każdego z krajów partnerskich  ze szczególnym uwzględnieniem szkolnictwa zawodowego. Prezentację na temat polskiej edukacji przygotowali i zaprezentowali uczniowie klasy 1m Małgorzata Burkiewicz i Marcin Lisiecki. Podczas spotkań roboczych, uczniowie mieli okazję porównać systemy edukacji krajów partnerskich oraz zastanowić się nad dobrymi i złymi stronami każdego z systemów. Ponadto, mieliśmy możliwość poznania tradycyjnej kuchni hiszpańskiej podczas wspólnych obiadów i kolacji oraz podczas wycieczek do Sevilli i kopalni wapnia. Mieliśmy również niebywałą okazję wysłuchania i obejrzenia śpiewu i tańca flamenco, z którego słynie Andaluzja, region, który odwiedzaliśmy. Na zakończenie wyjazdu, zwiedziliśmy jeszcze jedno przepiękne hiszpańskie miasto – Malagę. Następna wizyta odbędzie się w Głogowie w październiku tego roku,  a następnie w Niemczech i Francji, gdzie podsumujemy projekt. Wszystkich chętnych do udziału w projekcie serdecznie zapraszam.

Magdalena Tojza

 

Zdjęcia

Poprawiony: czwartek, 09 kwietnia 2015 11:57
 

Partnerzy

Reklama
Joomla templates