Zespół Szkół Politechnicznych w Głogowie
Kamieniec Podolski. PDF Drukuj Email
Wpisany przez P. Korzeń   
wtorek, 08 października 2013 07:24

 

Z inicjatywy koordynatorów wymiany polsko-ukraińskiej delegacja władz Powiatu Głogowskiego wyjechała do Kamieńca Podolskiego na Ukrainie w dniach 1-5 października.
Delegacji władz powiatu towarzyszyli  przedsiębiorcy działający na terenie Ziemi Głogowskiej. Przypomnijmy, że to już druga wizyta szefów firm, które w bardzo konkretny sposób myślą o rozpoczęciu współpracy z partnerami na Ukrainie. Realnym biznesowym efektem współdziałania są już kontakty i szkolenia jakie prowadzone są w Głogowie dla pracowników ukraińskiego Kompleksu Turystycznego USŁAD. Inicjatorem tych kontaktów był p. Zbigniew Prejs, który zainteresował współpracą partnera szkoły Hotel Qubus w Głogowie.
Kolejnym polem, na którym nawiązane zostały już wspólne działania jest pomoc społeczna. Na zaproszenie Powiatu Głogowskiego gościliśmy grupę niepełnosprawnych ukraińskich dzieci i młodzieży, które brały udział w zorganizowanym w Głogowie Turnusie Rehabilitacyjnym organizowanym jako zadanie  zlecone przez Zarząd Powiatu naszej szkole.
Pionierem współpracy ze strona ukraińską jest Zespół Szkół Politechnicznych. Szkoła od czterech lat prowadzi wymianę młodzieży oraz kadry edukacyjnej z Koledżem Industrialnym w Kamieńcu Podolskim. Bezpośrednie kontakty młodzieży są doskonałą okazją do nawiązywania się nici przyjaźni między młodymi ludźmi i przełamywania stereotypów myślenia o Polakach/Ukraińcach jakie w naszych społeczeństwach nadal często obowiązują.
Dzięki harmonijnie rozwijającej się – konkretnej – współpracy pomiędzy samorządami Powiat Głogowski stał się cennym partnerem dla władz Kamieńca Podolskiego, co bardzo jasno wyrażane jest zarówno w oficjalnych wypowiedziach obu stron jak i w kolejnych celach jakie stawiają sobie do realizacji oba samorządy.

Poprawiony: środa, 23 października 2013 20:32
 

Partnerzy

Reklama
Joomla templates