Zespół Szkół Politechnicznych w Głogowie
Europejski Dzień Języków PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zespół Szkół Politechnicznych w Głogowie   
piątek, 26 września 2008 00:00
26.09.2008

Dnia 26 września 2008 r. obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków pod hasłem „Języki otwierają drogę do przyjaźni, wiedzy, świata – języki drogą do przyszłości”.Celem projektu było podniesienie poziomu świadomości uczniów naszej szkołyna temat bogactwa kulturowego i różnorodności językowej w Europie oraz wykazanie,że nauka języków umożliwia lepsze wzajemne zrozumienie i aktywne uczestnictwo w procesach integracji międzykulturowej.
  

Namiastkę różnorodności językowej Europy uczniowie przybliżyli w projekcie prezentującym kulturę i obyczaje Rosji, Niemiec i

Wielkiej Brytanii. Zaprezentowano krótkie informacje o każdym z wymienionych państw, uczniowie zaśpiewali znane i rozpoznawalne piosenki w trzech językach, a także bawili uczestników specyficznym humorem angielskim w skeczu Monty Pyton’a. Na scenie w auli pojawiły się znane osobowości Niemiec, występujące w przedstawieniu „Lorelaey”. Uczniowie zaprezentowali także wykonane własnoręcznie prace w konkursie „Miniatury architektoniczne symboli miast europejskich”. Najciekawsze prace zostaną wyróżnione i nagrodzone w dniu
13 października 2008 r.w ramach obchodów Dnia Szkoły.


Aneta Kasprzak

Zdjęcia

Poprawiony: piątek, 26 grudnia 2008 19:45
 

Partnerzy

Reklama
Joomla templates