Zespół Szkół Politechnicznych w Głogowie
Wymiana młodzieży polsko-ukraińskiej. PDF Drukuj Email
Wpisany przez P. Korzeń   
czwartek, 13 października 2011 07:27

W dniach 29.09-04.10 grupa uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół Zawodowych w Głogowie uczestniczyła z wizytą w Kamieniecko-Podolskim Koledżu Industrialnym w Kamieńcu Podolskim na Ukrainie. Projekt przygotowany przez P. Korzenia, Z. Prejsa, A. Matusiak, J. Adamczyk (strona polska) i Victorię Rozhon oraz Tatianę Biletską (strona ukraińska) obejmuje wymianę młodzieży w systemie wiosna- jesień.

Uczniowie ZSZ zamieszkali w domach swoich ukraińskich rówieśników, gdzie mieli możliwość zapoznania się z życiem codziennym goszczącej rodziny, jej tradycjami, obyczajami i gościnnością. W ramach projektu przeprowadzono zajęcia z elektrotechniki, informatyki i ekologii. Gospodarze przygotowali bardzo bogaty program, który miał, przede wszystkim, ukazać bogactwo historii, tradycji i architektury Podola. W ramach  projektu uczniowie uczestniczylli w rekonstrukcjach historycznych, zwiedzali twierdzę kamienicką i chocimską oraz przeszli ścieżką ekologiczną w Bakocie - najpiękniejszym miejscu Ukrainy. Niezapomniane wrażenia zostawił również rejs po Dniestrze. Rewizyta grupy ukraińskiej w marcu 2012.

 

Zdjęcia

Poprawiony: czwartek, 13 października 2011 08:26
 

Partnerzy

Reklama
Joomla templates