Zespół Szkół Politechnicznych w Głogowie
English rules! PDF Drukuj Email
Wpisany przez E. Jaworska   
poniedziałek, 14 listopada 2016 00:00

Ostatni tydzień upłynął pod znakiem konkursów języka angielskiego;-)

14 listopada 15 uczniów brało udział w szkolnym etapie Olimpiady Języka Angielskiego sprawdzającego znajomość języka na poziomie zaawansowanym. Zgodnie z regulaminem prace, które uzyskały powyżej 30pkt zostaną przesłane do odpowiedniego Komitetu Okręgowego. Taką liczbę punktów udało się uzyskać Małgorzacie Burkiewicz (uczennicy klasy 4m), której serdecznie gratulujemy ponieważ jest ona pierwszą osobą z naszej szkoły, która ma szansę zakwalifikować się do następnego etapu Olimpiady- o czym przekonamy się do dnia  15 grudnia.

17 grudnia odbył się w naszej szkole konkurs po raz pierwszy konkurs Know America 2017. W tym nietypowym konkursie online, mającym formę testu wielokrotnego wyboru, obejmującego takie dziedziny jak amerykańska kultura, popkultura, historia, system polityczny, bieżąca sytuacja społeczno-gospodarcza, stosunki polsko-amerykańskie, system edukacji, geografia i sport wzięło udział 16 uczniów.

Kilka informacji dla przypomnienia. Know America jest konkursem organizowanym przez Fundację Wspomagania Wsi i Ośrodek Studiów Amerykańskich Uniwersytetu Warszawskiego we współpracy z Ambasadą Amerykańską w Polsce. Cel jaki stawiają sobie organizatorzy to pogłębienie wiedzy polskiej młodzieży o Stanach Zjednoczonych oraz promowanie Internetu jako środka komunikacji i narzędzia do poszukiwania informacji. Już na początku grudnia dowiemy się czy udało się nam zakwalifikować do kolejnego etapu.

Ewa Jaworska

 

Partnerzy

Reklama
Joomla templates