Zespół Szkół Politechnicznych w Głogowie
Ruszyła kolejna edycja konkursu KNOW AMERICA 2016 PDF Drukuj Email
Wpisany przez E. Jaworska   
czwartek, 06 października 2016 10:39

Do wygrania atrakcyjne nagrody: wyjazd do USA, indeksy na studia I stopnia w Ośrodku Studiów Amerykańskich UW, staż w American Chamber of Commerce w Warszawie. Rejestracja do 6 listopada! Zapraszamy na www.knowamerica.pl

Konkurs składa się z trzech etapów. W pierwszym uczniowie, po zarejestrowaniu się na stronie konkursu (www.knowamerica.pl), "internetowo" odpowiadają na 40 pytań w języku polskim i 40 pytań po angielsku. Pytania mają formę testu wielokrotnego wyboru, obejmującego takie dziedziny jak kultura, popkultura, historia, amerykański system polityczny, bieżąca sytuacja społeczno-gospodarcza, stosunki polsko-amerykańskie, system edukacji, geografia, "słynne cytaty", sport. 60 uczestników pierwszego etapu, którzy uzyskają najwięcej punktów, zakwalifikuje się do drugiego etapu, który będzie polegał na napisaniu eseju (po polsku), na jeden z 15 tematów. 15 autorów najlepszych esejów przejdzie do trzeciego etapu. Odbędzie się on w Warszawie i będzie składał się z części pisemnej (testu) i części ustnej w języku angielskim. Tematy – zagadnienia do rozmowy zostaną opublikowane w połowie stycznia. Zachęcamy do wzięcia udziału!

 

W razie pytań informacje u p. Jaworskiej.

 

Partnerzy

Reklama
Joomla templates