Zespół Szkół Politechnicznych w Głogowie
Zespół Szkół Politechnicznych w Głogowie
Czwarta grupa na praktykach w Sevilli PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zespół Szkół Politechnicznych w Głogowie   
sobota, 12 listopada 2016 11:15

Od 6.11.2016 w Sevilli przebywa czwarta - ostatnia już w tym projekcie -grupa uczniów naszej szkoły. Tym razem są to uczniowie technikum elektrycznego, którzy pod opieką Panów Artura Libnera oraz Wojciecha Jarosza zdobywają wiedzę na temat systemów solarnych. Szczegółową relację z pobytu naszych praktykantów w Sevilli można śledzić na facebooku oraz w galerii szkolnej, której link znajduje się poniżej.

 

Zdjęcia

 
NIEMIECKI MA KLASĘ PDF Drukuj Email
Wpisany przez A. Kasprzak   
poniedziałek, 07 listopada 2016 18:59

DRODZY UCZNIOWIE

DRODZY RODZICE
DRODZY NAUCZYCIELE

Klasa to miejsce, w którym nauczyciele i uczniowie spędzają większą część dnia. To miejsce nauki, ale nie tylko. To tutaj nawiązuje się przyjaźnie, dyskutuje, podejmuje decyzje. Klasa jest czymś więcej niż miejscem przekazywania wiedzy. Z tego powodu w bieżącym roku szkolnym przystąpiliśmy do projektu „Niemiecki ma klasę” organizowanego przez Goethe Instytut. Zadaniem uczniów biorących udział w projekcie, jak i naszym – dorosłych, chcących wspomóc aktywną młodzież - jest stworzenie klasy 107 (I piętro)  w przyjazną przestrzeń do nauki i pracy. Proces przekształcania klasy jest złożony. Wymaga on wspólnego wypracowania pomysłów, podjęcia wielu decyzji, znalezienia konsensusu i dokonania podziału pracy. Wymaga on także udziału wielu osób, które pomogą zrealizować i urzeczywistnić podjęte założenia. Dlatego też przed nami wielkie wyzwanie do stworzenia czegoś, co wydawałoby się niemożliwe. Wszystkich zainteresowanych i chętnych zapraszam do udział w projekcie.
Opiekun grupy:  Aneta Kasprzak

 
DZIEŃ DAWCY SZPIKU w MECHANIKU PDF Drukuj Email
Wpisany przez A. Matusiak   
czwartek, 03 listopada 2016 14:32

DZIEŃ DAWCY SZPIKU w MECHANIKU

Dnia 04 listopada (piątek) zostanie przeprowadzona Akcja Rejestracji Potencjalnych Dawców Szpiku i Komórek Macierzystych pod hasłem POMÓRZ MICHAŁOWI I INNYM!

Rejestracja rozpocznie się od godziny 10.00 do godziny 14.00 w salach 409 i 410.

Zapraszamy wszystkich chętnych, którzy ukończyli 18 lat i ważą minimum 50 kg.

I TY MOŻESZ URATOWAĆ KOMUŚ ŻYCIE!

Poprawiony: czwartek, 03 listopada 2016 14:39
 
Szlakiem przygód Sienkiewicza PDF Drukuj Email
Wpisany przez U. Gąsiorowska   
czwartek, 03 listopada 2016 13:06

W jubileuszowym 2016 – roku Henryka Sienkiewicza uczniowie Zespołu Szkół Politechnicznych w Głogowie bawili się przy grach planszowych – „Szlakiem przygód Sienkiewicza”.  Emocje były ogromne. Niestety Pani Kukulska musiała wrócić na start z przedostatniego pola, ponieważ:  „Janko umiera na twoich oczach”, mniej surowe było: „Usnąłeś w czasie czytania Trylogii – czekasz jedną kolejkę” lub „Świętujesz wraz z Wołodyjowskim jego ślub z Basią Jeziorkowską – czekasz kolejkę”.  Ci, którzy mają więcej szczęścia, trafiali, np. na pola: „Prowadzisz wraz z Babiniczem wycieczkę do szwedzkiego obozu i udaje się wam wrócić z sukcesem – przesuwasz pionek o dwa pola do przodu” lub „Pomagasz Ligii przeżyć pożar Rzymu – przesuwasz się o trzy pola do przodu”.

Gry przygotowała fenomenalna klasa 3m.

Zdjęcia

Poprawiony: czwartek, 03 listopada 2016 13:21
 
Ciekawa lekcja j. angielskiego PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zespół Szkół Politechnicznych w Głogowie   
piątek, 21 października 2016 00:00

W piątek 21.10 w ramach lekcji języka angielskiego odbyły się wykłady na temat życia w USA - Pani Patrycja Rybacka (mieszkająca przez 15 lat w Stanach Zjednoczonych) opowiadała o szkolnictwie, życiu codziennym i pracy w Los Angeles, Las Vegas i Hollywood. Uczniowie klas 2i oraz 4m chętnie uczestniczyli w zajęciach, zadając mnóstwo pytań odnośnie życia szkolnego, wydatków i ciekawostek z życia gwiazd.

Zdjęcia


Poprawiony: sobota, 29 października 2016 08:36
 
„Zwierzę też czuje i potrzebuje! Nie bądź obojętny – pomóż!” PDF Drukuj Email
Wpisany przez A. Chruszcz   
środa, 26 października 2016 16:27

 

„Zwierzę też czuje i potrzebuje!
Nie bądź obojętny – pomóż!”

Pod takim hasłem Starostwo Powiatowe w Głogowie organizuje zbiórkę darów rzeczowych dla psów i kotów będących podopiecznymi Głogowskiego Stowarzyszenia Pomocy Zwierzętom AMICUS oraz Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Głogowie. W naszej szkole akcję rozpropagował uczeń klasy 1es Konrad Woźnica, na co dzień pracujący
w stowarzyszeniu AMICUS jako wolontariusz. W dniach 17- 18.10 odbyła się zbiórka rzeczy potrzebnych dla  naszych „mniejszych braci”. Dziękujemy klasom 1es, 2a oraz 3s za okazane serce. Dary zostały przekazane podczas wizyty w stowarzyszeniu AMICUS klasy 1es w dniu 19.10 pod opieką p. Ireny Piecuszek. Podczas tejże wizyty uczniowie zajmowali się zwierzętami, m.in. wyprowadzali  na spacery psy. Zajęcia były przyjemne dla jednej i drugiej strony, co można zobaczyć na naszych zdjęciach. Przypominamy- akcja trwa do grudnia. Nadal można dostarczać rzeczy: koce, ręczniki, kołdry i poduszki bez pierza, pościel, materacyki, dywaniki,  służące do wyłożenia bud i klatek oraz akcesoria dla zwierząt
tj. smycze, szelki, obroże, miski, zabawki, legowiska, transportery, szczotki/grzebienie,
a także karmę i przysmaki dla psów i kotów, żwirek i kuwety dla kotów czy podkłady higieniczne dla psów. PROSIMY PRZYNOSIĆ RZECZY W DOBRYM STANIE ORAZ KARMĘ W ZAMKNIĘTYCH ORYGINALNYCH OPAKOWANIACH. Jak widać lista potrzebnych rzeczy jest długa. Można również pomóc poświęcając swój wolny czas na opiekę nad bezdomnymi zwierzakami. Azyl dla bezdomnych psów znajduje się na ul. Portowej 1. Serdecznie zachęcamy.

Zdjęcia


Poprawiony: środa, 26 października 2016 16:36
 
Praca dla absolwentów PDF Drukuj Email
Wpisany przez P. Stasyszyn   
wtorek, 25 października 2016 12:42

UWAGA!!!

Niemiecka firma TOLMAX GmbH w Hanowerze zatrudni absolwentów technikum elektrycznego. Pełna umowa niemiecka.

Kontakt do pracodawcy:

602 361 094

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Poprawiony: wtorek, 25 października 2016 12:55
 
„5 minut ratuje życie” – Polsko-Ukraińska Rada Wymiana Młodzieży PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zespół Szkół Politechnicznych w Głogowie   
sobota, 22 października 2016 19:29

 

Rusza projekt Polsko – Ukraińskiej Rady Wymiany młodzieży pn. ”5 minut ratuje życie”. To inicjatywa Fundacji Porozumienie Wzgórz Dalkowskich przy współpracy z Zespołem Szkół Politechnicznych z Głogowa oraz Kamieniecko – Podolskim Koledżem Industrialnym z Kamieńca Podolskiego, realizowana przy wsparciu Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji.

Działania z powodzeniem są realizowane wspólnie od 6 lat i przynoszą wymierne korzyści wychowawcze, patriotyczne i społeczne, działania takie wzmacniają partnerstwo publiczno – prawne. Głównym tematem projektu jest wdrożenie w uczniach nawyku reakcji natychmiastowej pierwszej pomocy medycznej w sytuacji kryzysowej.

Więcej o projekcie

 
Dolnośląski Festiwal Nauki PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zespół Szkół Politechnicznych w Głogowie   
czwartek, 20 października 2016 07:05

Już dzisiaj rusza kolejna edycja Dolnośląskiego Festiwalu Nauki. W naszej szkole odbędą się cztery festiwalowe imprezy. Dwie z nich poprowadzą nauczyciele Alicja Krężałek - "LEGO Robotix" oraz Artur Libner -"Dokąd płynie prąd".

W czwartek od godz. 11.30 zapraszamy klasy 2a, 4m i 4 a na wykład prowadzony przez ppłk dr Zbigniewa Grobelnego - "Siły zbrojne Rzeczypospolitej Polskiej". W piątek na wykład "Elektrownia jądrowa w Polsce - dlaczego nie?" prowadzony przez zaprzyjaźnionego z nami dr Piotra Psuja zapraszamy uczniów klas 1m, 4c, 3m, 4m. Wykład rozpocznie się o godzinie 10.00

 
Trwa VIII edycja rajdu "Po pierwsze ekologia" PDF Drukuj Email
Wpisany przez A. Libner   
czwartek, 13 października 2016 00:00

Trwa VIII edycja rajdu "Po pierwsze ekologia" organizowanego przez naszą szkołę i Starostwo Powiatowe w Głogowie. W tym roku jesteśmy w przepięknych Bieszczadach. Program jest bardzo bogaty i dni uciekają bardzo szybko, atrakcji jest mnóstwo, humory dopisują, jedynie pogoda się średnio dopasowała.

Zdjęcia

Poprawiony: wtorek, 18 października 2016 21:53
 
Elementy edukacji prawnej na lekcjach podstaw przedsiębiorczości PDF Drukuj Email
Wpisany przez A. Chruszcz   
wtorek, 18 października 2016 10:27

„Prawo na co dzień” - pod takim hasłem ruszył we wrześniu w naszej szkole projekt, w ramach którego  odbywają się spotkania ze specjalistami z różnych dziedzin prawa. Tematykę pierwszego spotkania stanowiło - prawo podatkowe. Jego tajniki przybliżyła nam specjalistka z zakresu prawa podatkowego, na co dzień pracująca w Urzędzie Skarbowym w Głogowie, p. Beata Krzyżanowska. Gościem specjalnym był naczelnik  Urzędu Skarbowego p. Radosław Piluś. Podczas zajęć uczniowie klasy 2m  oraz 2i mieli za zadanie wypełnić deklarację podatkową PIT-37 oraz załącznik PIT/O w  wersji  papierowej a także ich elektroniczne odpowiedniki, czyli E-Deklaracje, które są dostępne na stronie Ministerstwa Finansów (www.mf.gov.pl). To właśnie do tego drugiego, internetowego sposobu rozliczania się z fiskusem zachęcał uczniów naczelnik US, podkreślając dużo większą łatwość jego wykonania względem wersji papierowej. Ponadto, mając na uwadze fakt, że liczni uczniowie z naszej szkoły to honorowi krwiodawcy, nasi goście  przypomnieli, że prawo podatkowe przewiduje ulgę z tytułu honorowego oddawania krwi. Dla wielu z nich informacja ta okazała się sporym zaskoczeniem.

Poprawiony: środa, 19 października 2016 12:17
 
iT - Szkoła w Mechaniku PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zespół Szkół Politechnicznych w Głogowie   
środa, 12 października 2016 21:15

Miło mi poinformować, że dokonaliśmy rejestracji w projekcie, który jak mamy nadzieję będzie służył podnoszeniu poziomu wiedzy i zainteresowaniu tematyką naukową naszych uczniów i nauczycieli.
IT Szkoła to internetowy, otwarty program studiów e-learningowych w zakresie teorii oraz zastosowań technologii informacyjno-komunikacyjnych (ICT).
Program studiów został stworzony z myślą o wszystkich osobach, pragnących podwyższyć swoje kompetencje ICT w wybranych obszarach, w trybie samokształcenia w otwartym systemie kształcenia ustawicznego. Program adresowany jest do osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z informatyką jak również do tych, którzy posiadają już podstawową wiedzę z tego zakresu. Poziom materiałów jest zróżnicowany.

Jak to działa?

Zapoznaj się z listą darmowych kursów dostępnych na platformie. Wybieraj, rejestruj się i zaliczaj. Twoje punkty, jakie uzyskasz z zaliczeń wzbogacą Twoje konto i konto Naszej Szkoły.

Zachęcam nauczycieli i uczniów do rejestracji na platformie. W celu otrzymania identyfikatora grupy proszę zgłosić się osobiście lub emailowo do Pana Tadeusza Graczyka (sala 405).

https://it-szkola.edu.pl/

 
Nowa strona projektu PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zespół Szkół Politechnicznych w Głogowie   
wtorek, 11 października 2016 21:44

Nowa strona projektu Erasmus+ dostępna jest pod adresem: http://erasmusplus2015.weebly.com/

 
NASK - zaprasza, a my polecamy PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zespół Szkół Politechnicznych w Głogowie   
wtorek, 11 października 2016 21:26

Szanowni Państwo!

Instytut badawczy NASK zaprasza do udziału w bezpłatnych wykładach online poświęconych programowaniu, które odbędą się w dniu 19 października. Zachęcamy do włączania się w międzynarodową akcję Code Week i rejestrację swojego udziału na stronie Europejskiego Tygodnia Kodowania.

W zajęciach online mogą uczestniczyć całe klasy. Większości zajęć nie ma limitu miejsc. Specjalne, popołudniowe edycje zostały przygotowane z myślą o uczniach przebywających w świetlicy oraz tych, którzy przychodzą do szkoły na późniejszą zmianę. Wykłady, prowadzone przez wielu specjalistów, m.in. z uczelni informatycznych oraz ze stowarzyszenia Mistrzowie Kodowania, będą transmitowane przez Internet. Dla najmłodszych specjaliści przygotowali zabawy logiczne, dla starszych - poważniejsze próby kodowania gier i innych programów komputerowych. Zorganizowany zostanie również wykład dla nauczycieli.

Wszystkie aktywność organizowane przez NASK odbywają się w ramach międzynarodowej akcji Code Week. Jej organizatorzy propagują przesłanie, że programować może każdy. I być może wkrótce niemal każdy będzie tej umiejętności potrzebował. Programiści są poszukiwanymi na rynku pracy specjalistami nie tylko przez firmy informatyczne, ale przez wiele innych przedsiębiorstw produkcyjnych i usługowych. Komisja Europejska alarmuje, że do 2020 roku zabraknie 900 tys. specjalistów w tej dziedzinie.

Z aktualną ofertą wykładów on-line można zapoznać się na naszej stronie: akademia.nask.pl/codeweek lub w załączniku. Zapraszamy również na strony: koduj.gov.pl oraz codeweek.org.pl, gdzie znajdą Państwo więcej wskazówek i podpowiedzi.

Przed rejestracją prosimy bardzo uważnie przeczytać zamieszczoną w załączniku instrukcję. Szczególnie prosimy o zwrócenie uwagi na oddzielną rejestrację na stronie Code Week. Każda klasa, która bierze udział w wykładach on-line może być zarejestrowana jako oddzielne wydarzenie. W ubiegłorocznej edycji Code Week Polska była na drugim miejscu pod względem liczby wydarzeń wśród 46 uczestniczących w akcji krajów.


Aby wziąć udział nie trzeba umieć programować. Wystarczy chęć do nauki!

 
Ruszyła kolejna edycja konkursu KNOW AMERICA 2016 PDF Drukuj Email
Wpisany przez E. Jaworska   
czwartek, 06 października 2016 10:39

Do wygrania atrakcyjne nagrody: wyjazd do USA, indeksy na studia I stopnia w Ośrodku Studiów Amerykańskich UW, staż w American Chamber of Commerce w Warszawie. Rejestracja do 6 listopada! Zapraszamy na www.knowamerica.pl

Konkurs składa się z trzech etapów. W pierwszym uczniowie, po zarejestrowaniu się na stronie konkursu (www.knowamerica.pl), "internetowo" odpowiadają na 40 pytań w języku polskim i 40 pytań po angielsku. Pytania mają formę testu wielokrotnego wyboru, obejmującego takie dziedziny jak kultura, popkultura, historia, amerykański system polityczny, bieżąca sytuacja społeczno-gospodarcza, stosunki polsko-amerykańskie, system edukacji, geografia, "słynne cytaty", sport. 60 uczestników pierwszego etapu, którzy uzyskają najwięcej punktów, zakwalifikuje się do drugiego etapu, który będzie polegał na napisaniu eseju (po polsku), na jeden z 15 tematów. 15 autorów najlepszych esejów przejdzie do trzeciego etapu. Odbędzie się on w Warszawie i będzie składał się z części pisemnej (testu) i części ustnej w języku angielskim. Tematy – zagadnienia do rozmowy zostaną opublikowane w połowie stycznia. Zachęcamy do wzięcia udziału!

 

W razie pytań informacje u p. Jaworskiej.

 
Kolejna relacja z Sewilli PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zespół Szkół Politechnicznych w Głogowie   
środa, 28 września 2016 00:00

Tym razem relacja Mateusza Piątka.

Zajęcia rozpoczęliśmy dwugodzinną lekcją języka hiszpańskiego na której po hiszpańsku zagraliśmy w różne gry takie jak statki czy bingo. Następnie po przyjeździe do szkoły rozpoczęliśmy pracę nad nowymi projektami jakimi były ekran logowania oraz ekran powitalny do własnej gry a także nauczyliśmy się tworzyć przejścia z tych stron do następnych pod stron i tworzyć listy. Ponieważ większość z nas jest użytkownikami androida postanowiliśmy uruchomić nasze prace na własnych smartfonach dzięki czemu mogliśmy zaobserwować jak aplikacja działa "w realu" oraz zaobserwować pewne drobne błędy do poprawki.

Zdjęcia

 
Miłosz Kowalski relacjonuje z Sewilli PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zespół Szkół Politechnicznych w Głogowie   
środa, 28 września 2016 21:02

Mamy już pierwszą relację od naszego ucznia - uczestnika trzeciej grupy projektu Erasmus+. Oto krótka relacja:

Zajęcia rozpoczęły się dwugodzinną lekcją języka hiszpańskiego na której przypomnieliśmy sobie podstawowe słówka oraz zwroty .Po zapoznaniu się z interfejsem Android Studio i podstawami programowania podczas pierwszego dnia przystąpiliśmy do pisania swoich pierwszych aplikacji. Pierwsze godziny nauki spędziliśmy na tworzeniu prostego kalkulatora. Pomimo problemów technicznych jakie napotkały sporą część grupy, udało nam się poznać komendy dotyczące przycisków, ich funkcjonalności itd. Dalsza część zajęć polegała na zaprogramowaniu prostego ekranu logowania przy użyciu poznanych wcześniej komend. Na sam koniec zajęć wraz z Panem Miguelem stworzyliśmy prostą grę: kółko i krzyżyk.

Poprawiony: środa, 28 września 2016 21:11
 
Media o obchodach 70-lecia PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zespół Szkół Politechnicznych w Głogowie   
poniedziałek, 26 września 2016 11:18

Jubileuszowe uroczystości z okazji 70-lecia naszej szkoły już za nami. W tym artykule postaramy się zebrać odnośniki do materiałów poświęconych temu wydarzeniu. Zachęcamy do dzielenia się swoimi wrażeniami na szkolnym facebooku.

Na ręce Dyrektora szkoły złożono również wiele serdecznych gratulacji. Pod tym adresem można obejrzeć skany niektórych z nich.

 

Poprawiony: środa, 28 września 2016 20:57
 
Erasmus+ Grupa 2 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zespół Szkół Politechnicznych w Głogowie   
piątek, 16 września 2016 00:00

Dzień 7 16.09.16. Dzisiejszego dnia praktyk grupy składały domki narzędziowe aby przygotować je do położenia instalacji elektrycznej. Następnie uczestnicy projektu pracowali w pracowni komputerowej nad zestawieniem i kalkulacją systemu solarnego.

Zdjęcia

 
Erasmus+ Grupa 2 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zespół Szkół Politechnicznych w Głogowie   
wtorek, 27 września 2016 19:31

Dzień 12 21.09.16.
Dzisiaj na obiad na nasze życzenie zaserwowano nam tradycyjne hiszpańskie danie paella. Następnie udaliśmy się z wizytą do kompleksu elektrowni solarnych należących do firmy ABENGOA. Elektrownie są zlokalizowane około 40 km od Sewilli i pracują w trzech różnych technologiach: podstawowej fotowoltaicznej PV, termo-solarnej oraz cylindryczno-parabolicznej. Jest to ogromny kompleks rozciągający się na obszarze kilkudziesięciu ha.

Zdjęcia

 
Erasmus+ Grupa 2 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zespół Szkół Politechnicznych w Głogowie   
wtorek, 13 września 2016 00:00

Dzień 4. 13.09.2016. Kolejny dzień praktyk w szkole SAFA. W dniu dzisiejszym uczniowie zapoznali się z budową paneli PV, różnymi rodzajami paneli fotowoltaicznych oraz z parametrami poszczególnych paneli. Omówione zostały kwestie łączenia równoległego, szeregowego i mieszanego baterii słonecznych i akumulatorów. Uczniowie zbadali parametry paneli PV w różnych połączeniach i przy różnym nachyleniu panelu. Następnie uczniowie zestawili autonomiczny system na bazie ładowarki akumulatorów, akumulatora oraz panelu PV. Efektem końcowym było podłączenia źródła światła LED i zademonstrowanie pracy całego zestawu solarnego.

Zdjęcia

Poprawiony: wtorek, 27 września 2016 19:02
 
Wspólnie Pokonamy Smoka PDF Drukuj Email
Wpisany przez A. Matusiak   
sobota, 10 września 2016 14:44

29 września (czwartek) odbędzie się V edycja projektu edukacyjnego promującego ideę honorowego oddawania krwi wśród młodzieży szkół ponadgimnazjalnych w Głogowie „Wspólnie Pokonamy Smoka”

Zachęcam wszystkich krwiodawców mogących tego dnia oddać krew do Zespołu Szkół im. Jana Wyżykowskiego ul. Wita Stwosza 3a
w godzinach od 11.00 do 14.00

 

Opiekun SK HDK PCK

Aleksandra Matusiak

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 4 z 24

Partnerzy

Reklama
Joomla templates