Zespół Szkół Politechnicznych w Głogowie
Zespół Szkół Politechnicznych w Głogowie
Wycieczka szkolna na Słowację. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zespół Szkół Politechnicznych w Głogowie   
piątek, 27 marca 2009 12:36

W dniach 22-26 marca 2009 odbyła się międzyklasowa wycieczka turystyczno-krajoznawcza na Słowację. Uczniowie mieszkali w ośrodku "Paradise" w miejscowości Kunerad. Wycieczka obfitowała w szereg atrakcji turystycznych m.in. kąpiel na świeżym powietrzu w źródłach termalnych "TATRALANDIA", zwiedzanie Browaru ŻYWIEC, wycieczka do uroczego zamku BOJNICE. Nad śniadaniami i obiadami czuwał pan. Jan Hlubik. Czas minął niezwykle szybko i dlatego już za rok wszystkich chętnych zapraszamy do powtórzenia szkolnej eskapady.Zdjęcia z wycieczki w galerii szkolnej.Dziękujemy Radzie Rodziców za wsparcie i ufundowanie posiłku w drodze powrotnej.Opiekę nad grupą sprawowali: kierownik wycieczki Paweł Korzeń, n-l: Aleksandra Matusiak,Julita Adamczyk,Zbigniew Prejs,Andrzej Waga. Zapraszamy do galerii szkolnej!!!

Paweł Korzeń

  Zdjęcia

Poprawiony: sobota, 04 kwietnia 2009 09:26
Więcej…
 
I miejsce w Konkursie "Oblicza Głogowa". PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zespół Szkół Politechnicznych w Głogowie   
poniedziałek, 23 marca 2009 09:04

W dniu 1 kwietnia 2009 r. w Zespole Szkół Samochodowych i Budowlanych odbyła się I edycja konkursu "Oblicza Głogowa". Konkurs odbywał się pod patronatem Prezydenta Miasta Głogowa p.Jana Zubowskiego. I miejsce zajął uczeń naszej szkoły Grzegorz Świątek, drużynowo uplasowaliśmy się na III miejscu. Gratulujemy naszym uczniom i opiekunowi p. Grażynie Wolskiej.

Paweł Korzeń

Poprawiony: czwartek, 02 kwietnia 2009 12:33
Więcej…
 
Wycieczka szkolna do Berlina PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zespół Szkół Politechnicznych w Głogowie   
czwartek, 19 marca 2009 08:39
  14 marca 2009 r. czterdziestoosobowa grupa uczniów naszej szkoły, pod opieką wychowawców – Anety Kasprzak, Aliny Stachowiak i Pawła Korzenia, odwiedziła stolicę sąsiadów z za Odry – Berlin.
Celem sobotniej wycieczki był „świat w pigułce”, czyli pełne folkloru, kultury i egzotyki międzynarodowe Targi Turystyczne. Zanim uczestnicy wycieczki dotarli do berlińskich hal, w których zorganizowane były największe targi branży turystycznej na świecie, pospacerowali w centrum stolicy Niemiec.
Poprawiony: piątek, 20 marca 2009 09:09
Więcej…
 
IX Edycja Konkursu Lingwistycznego PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zespół Szkół Politechnicznych w Głogowie   
środa, 18 lutego 2009 11:41
Drogi fanie/Droga fanko języka angielskiego i niemieckiego!
"pokaż nam język".
Pod takim hasłem odbędzie się IX edycja konkursu lingwistycznego (język angielski i  język niemiecki), organizowanego przez Wyższą Szkołę Bankową we Wrocławiu.

I etap konkursu, czyli eliminacje szkolne odbędą się już w ten  piątek (20 lutego) o godzinie 11:45 w Auli! Zgłoszenia kierujcie do swoich nauczycieli języka angielskiego i niemieckiego! Na dalszych etapach baaaaardzo atrakcyjne nagrody, w tym indeksy WSB!!!

 

Zapraszamy

 Magdalena Tojza, Ewa Gorwa

Poprawiony: środa, 18 lutego 2009 13:08
 
Kolejne zwycięstwo w rozgrywkach sportowych!!! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zespół Szkół Politechnicznych w Głogowie   
piątek, 06 lutego 2009 09:12

Dnia 4.02.2009 r., na hali widowiskowo-sportowej, odbył się Turniej Piłki Siatkowej Chłopców o Mistrzostwo Strefy Lubińskiej. Organizatorem turnieju była nasza szkoła. W rozgrywkach wzięły udział cztery drużyny: Zespół Szkół nr1 w Lubinie, Zespół Szkół w Górze, Zespół Szkół w Polkowicach, Zespół Szkół Zawodowych w Głogowie. Po zaciętych meczach, systemem każdy z każdym, pierwsze miejsce zajął Zespół Szkół Zawodowych wygrywając wszystkie mecze.

Poprawiony: piątek, 06 lutego 2009 12:19
Więcej…
 
Dolnośląska e-szkoła PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zespół Szkół Politechnicznych w Głogowie   
środa, 04 lutego 2009 22:22 

 

Poprawiony: środa, 23 kwietnia 2014 09:09
Więcej…
 
Konkurs e-MALING PDF Drukuj Email
Wpisany przez P. Żelazny   
piątek, 16 stycznia 2009 12:05

Dnia 13 stycznia 2009 r. po raz pierwszy w naszej szkole odbyła się II edycja konkursu matematyczno-informatyczno-językowego „e-MALING”. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

Konkurs miał na celu: popularyzację wśród młodzieży szkół ponadgimnazjalnych ze szczególnym uwzględnieniem wiedzy praktycznej z zakresu matematyki, informatyki i języka angielskiego, kształtowanie umiejętności samodzielnego zdobywania wiedzy, doskonalenie umiejętności posługiwania się technologią informacyjną, korzystania z różnorodnych źródeł informacji, umiejętności analitycznego myślenia, wyboru i selekcji informacji, umożliwienie uczniom zdobywania dodatkowej wiedzy i umiejętności ułatwiających dalszą edukację i wybór ścieżki zawodowej, przygotowanie uczniów do aktywnego funkcjonowania w społeczeństwie informacyjnymi społeczności lokalnej (pobudzanie aspiracji edukacyjnych poprzez stosowanie nowoczesnych technik informacyjno komunikacyjnych). 

Poprawiony: piątek, 06 lutego 2009 12:21
Więcej…
 
Wycieczka na Słowację PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zespół Szkół Politechnicznych w Głogowie   
środa, 07 stycznia 2009 13:37
22-26.03.2009
 
Uwaga! W dniach 22-26 marca odbędzie się międzyklasowa wycieczka do naszych południowych sąsiadów. Zostały ostatnie wolne miejsca!!! Koszt wycieczki 350 zł. W ramach kosztów: zakwaterowanie w hotelu, w pokojach 2,3,4,5 osobowych, 4x śniadanie i obiadokolacje,ubezpieczenie i przejazd. W programie m.in Tatralandia-największy kompleks basenów termalnych,zwiedzanie miasta Liptovsky Mikulas, zwiedzanie zamku Bojnice i słowackego Betlejem, wycieczka do niepowtarzalnego skansenu Cicmany. Więcej informacji u p. Aleksandry Matusiak.
Poprawiony: środa, 07 stycznia 2009 13:41
 
Historia i kultura sąsiadów zza Odry PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zespół Szkół Politechnicznych w Głogowie   
piątek, 12 grudnia 2008 00:00
12.12.2008
Dnia 12 grudnia 2008 roku uczniowie z naszej szkoły wyjeżdżają na jednodniową wycieczkę do Drezna w ramach projektu „Historia i kultura sąsiadów zza Odry”. Uczestnicy wyjazdu będą zwiedzać zabytkowy kompleks Zwinger – Galerię Starych Mistrzów, Muzeum Oręża, Muzeum Porcelany, Skarbiec oraz Katedrę. Będą mogli również poczuć klimat Świąt Bożego Narodzenia w Niemczech w czasie pobytu na Jarmarku Bożonarodzeniowym. Krótkie sprawozdanie wraz z relacją fotograficzną zamieścimy po powrocie na niniejszej stronie.
Aneta Kasprzak
 
Turnieje siatkarskie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zespół Szkół Politechnicznych w Głogowie   
czwartek, 11 grudnia 2008 00:00

11.12.2008

Jak co roku, Zespół Szkół Zawodowych bierze udział w rozgrywkach ligi międzyszkolnej o Mistrzostwo Głogowa Szkół Ponadgimnazjalnych w różnych dyscyplinach sportowych.  Od września swoje treningi rozpoczęli nasi siatkarze, którzy mają za sobą już wszystkie mecze eliminacyjne. W trzech kolejnych turniejach nasza drużyna spotkała się dwukrotnie z drużynami ZSS i B, ZSP oraz ZS z OI. Wszystkie turnieje zakończyły się zwycięstwem naszej szkolnej drużyny. Siatkarze naszej szkoły wygrali wszystkie mecze i zajęli pierwsze miejsce w grupie. ZSZ reprezentowali: Marcin Brzeziński (kapitan) kl.2c, Michał Piwowarczyk kl.4m, Mariusz Bajor kl.4a, Grzegorz Bogdan kl.4m, Seweryn Kuczkowiak kl.2a, Patryk Kozłowski 2m, Michał Mayer kl.2a, Marcin Piwko kl.1m, Karol Gałka 2m.  Dnia 12 grudnia siatkarze reprezentować będą naszą szkołę, podczas meczy półfinałowych i finałowych, na hali widowiskowo - sportowej.
Wszystkich siatkarskich kibiców prosimy o „trzymanie kciuków” za naszą drużynę Smile
Julita Adamczyk
 
Dzień Obrony Praw Człowieka PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zespół Szkół Politechnicznych w Głogowie   
poniedziałek, 08 grudnia 2008 00:00
08.12.2008

10 grudnia przypada Międzynarodowy Dzień Obrony Praw Człowieka. Z tej okazji na korytarzach szkolnych wiszą plakaty związane z "Deklaracją Praw Człowieka". W dniu 8 i 9 grudnia w wybranych klasach odbędzie się pisanie listów w obronie dysydentów i działaczy broniących podstawowych praw ludzkich. Zachęcamy wszystkich do pisania takich listów, niezależnie od szkoły. Warto w tym celu odwiedzić stronę . 

Elwira Maksymów - Michałowska


Zdjęcia
Poprawiony: piątek, 26 grudnia 2008 19:37
 
XXIV Ogólnopolska Olimpiada Ekologiczna Drukuj Email
Dnia 12 stycznia (poniedziałek) o godzinie 10.00 – 11.15 w auli odbędzie się etap podstawowy XXIV  Ogólnopolskiej Olimpiady Ekologicznej – 2009. Zapraszam wszystkich chętnych uczniów do wzięcia udziału w Olimpiadzie. Do 20 grudnia 2008r. zainteresowanych udziałem proszę o zgłaszanie się do nauczyciela biologii w celu przygotowania odpowiedniej liczby zestawów pytań i kart odpowiedzi.


Aleksandra Matusiak

 

 
Nasz uczeń w reprezentacji !!! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zespół Szkół Politechnicznych w Głogowie   
poniedziałek, 10 listopada 2008 00:00
10.11.2008

Miło nam wszystkim zakomunikować, że uczeń naszej szkoły Adam Filbier  został powołany do piłkarskiej reprezentacji Polski w piłce nożnej do lat 18. Adamowi gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych. Mamy nadzieję, że to dopiero początek wspaniałej kariery sportowej.

 

Paweł Korzeń

 
2 miejsce w sztafecie!!! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zespół Szkół Politechnicznych w Głogowie   
czwartek, 02 października 2008 00:00
02.10.2008

W dniu 02.10 odbyły się w naszym mieście Sztafetowe Biegi Przełajowe Szkół Ponadgimnazjalnych. Reprezentacja naszej szkoły w składzie: G. Noski, D.Sikora,  I. Ziąber, M. Oleszek, M. Brzeziński, Ł. Warzyn., M. Kopaszewski, D. Danielewicz, M. Zadroga, zajęła zaszczytne II miejsce. Uleglismy tylko ZSSiB Głogów. Nasza szkolna kadra biegaczy przełajowych została przygotowana przez nauczycieli wychowawnia fizyczego :
Z. Prejsa, J. Adamczyk, J. Wielgusa, J. Grozika, W. Nowaka.
Gratulacje!!!

Paweł Korzeń


 
Europejski Dzień Języków PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zespół Szkół Politechnicznych w Głogowie   
piątek, 26 września 2008 00:00
26.09.2008

Dnia 26 września 2008 r. obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków pod hasłem „Języki otwierają drogę do przyjaźni, wiedzy, świata – języki drogą do przyszłości”.Celem projektu było podniesienie poziomu świadomości uczniów naszej szkołyna temat bogactwa kulturowego i różnorodności językowej w Europie oraz wykazanie,że nauka języków umożliwia lepsze wzajemne zrozumienie i aktywne uczestnictwo w procesach integracji międzykulturowej.
  
Poprawiony: piątek, 26 grudnia 2008 19:45
Więcej…
 
IV Głogowskie Dni Turystyki PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zespół Szkół Politechnicznych w Głogowie   
czwartek, 25 września 2008 00:00

25.09.2008

W dniu 25.09.2008 odbyła się wycieczka klas 2m i 3a. Wycieczka odbyła się w ramach IV Głogowskich Dni Turystyki i swoim programem objęła zwiedzanie znanych i mniej znanych miejsc w Głogowie tj: podziemia szpitala miejskiego, zamek, kolegiatę, podziemia kościoła Bożego Ciała i kazamaty w fosie miejskiej. Opiekunami wycieczki byli:Danuta Płonek, Krystyna Kozioł, Elżbieta Tatyrża i Wojciech Jarosz. Program wycieczki cieszył się dużym zainteresowaniem uczniów.
Zdjęcia

Elżbieta Tatyrża
 
"Sprzątanie Świata" i zapowiedź obchodów "Europejskiego Dnia Języków Obcych" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zespół Szkół Politechnicznych w Głogowie   
piątek, 19 września 2008 00:00
19.09.2008

26 września w naszej szkole będziemy obchodzić "Europejski Dzień Języków Obcych" pod hasłem "Języki otwierają drogę do przyjaźni, wiedzy, świata - języki drogą do przyszłości". W programie obchodów: spektakl, skecze,piosenki, europejskie śniadanie (od 8.50 do 10.45 w auli szkolnej), rozstrzygnięcie konkursu "Miniatury architektoniczne symboli miast europejskich". Nad całością czuwają p. Aneta Kasprzak, Małgorzata Bartoszek, Ewa Gorwa, Magdalena Tojza, Andrzej Waga. Zapraszamy do aktywnego uczestnictwa wszystkich uczniów i nauczycieli.
Poprawiony: piątek, 26 grudnia 2008 19:44
Więcej…
 
Projekt "Pamięć niedokończona" Drukuj Email

29.11.2008

  W dniu 29 listopada 2008r. uczniowie uczestniczący w projekcie odwiedzili cmentarz żydowski w Szlichtyngowie. W ramach tego uczniowie wysłuchali wykładu "Symbolika żydowskiej sztuki nagrobnej" przeprowadzonego przez opiekunów projektu p. Pawła Korzenia i p. Elwiry Maksymów-Michałowskiej. Zebrano materiał fotograficzny do strony internetowej projektu. Uczniowie postanowili przyjechać w kwietniu 2009 r. i posprzątać teren cmentarza. Gmina Szlichtyngowa wyraziła wstępnie zgodę. Kontynuacją tego działania bedzie następny wykład przeprowadzony na terenie cmentarza żydowskiego we Wrocławiu.Galerię można obejrzeć na stronie projektu

Elwira Maksymów-Michałowska

 
«pierwszapoprzednia21222324następnaostatnia»

Strona 24 z 24

Partnerzy

Reklama
Joomla templates