Zespół Szkół Politechnicznych w Głogowie
Zespół Szkół Politechnicznych w Głogowie
Uczestniczymy w projekcie PDF Drukuj Email
środa, 03 marca 2010 08:05

 

Szkoła uczestniczy w projekcie:

MODERNIZACJA KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO NA DOLNYM ŚLĄSKU, który realizowany jest w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki (PRIORYTET IX: Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach, DZIAŁANIE 9.2 Podniesienie atrakcyjności i jakości szkolnictwa zawodowego) przez Samorząd Województwa Dolnośląskiego  w partnerstwie  z  Dolnośląskim Centrum Informacji Zawodowej i Doskonalenia Nauczycieli w Wałbrzychu. Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach  Europejskiego Funduszu Społecznego.

 

Szczegółowe informacje o projekcie: www.ciz.walbrzych.pl

Poprawiony: piątek, 24 lutego 2012 14:17
Więcej…
 
Konkurs "Czy wiesz co jesz?" PDF Drukuj Email
Wpisany przez A. Matusiak   
niedziela, 28 lutego 2010 20:39

Dnia 26.02.10r. uczniowie klasy 1i Elżbieta Niebudek i Mateusz Chudziński wraz z opiekunem P. Aleksandrą Matusiak reprezentowali naszą szkołę w Konkursie "Czy wiesz co jesz". W VI edycji tego konkursu zorganizowanego przez Zespół Szkół Ekonomicznych w Głogowie wzięło udział 13 reprezentacji
szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.Honorowy patronat konkursu objął Starosta Powiatu Głogowskiego i Prezydent Miasta Głogowa.

Poprawiony: czwartek, 04 marca 2010 07:37
Więcej…
 
Nasz projekt - projektem miesiąca !!!! PDF Drukuj Email
Wpisany przez P. Korzeń   
sobota, 06 lutego 2010 15:40

Z radością informujemy, że projekt realizowany w ramach programu "Przywróćmy Pamięć" przez uczniów Zespołu Szkół Zawodowych im. Komisji Edukacji Narodowej w Głogowie zdobył tytuł "Projektu miesiąca".W dotychczasowych edycjach programu "Przywróćmy Pamięć" uczestniczyło blisko 300 szkół i placówek wychowawczych, niemal 7 tysięcy uczniów i prawie 350 nauczycieli ze wszystkich zakątków Polski.  W tegorocznej, V edycji uczestniczy już ponad 50 szkół; programowi patronuje 15 wojewódzkich kuratorów oświaty.

Nasz projekt możecie obejrzeć na stronie: Kliknij tutaj

Poprawiony: czwartek, 29 kwietnia 2010 06:56
 
Odwaga,odpowiedzialność, człowieczeństwo PDF Drukuj Email
Wpisany przez P. Korzeń   
piątek, 29 stycznia 2010 11:11

Z okazji Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu uczniowie uczestniczacy w projekcie edukacyjnym przygotowali wystawę plakatu "Odwaga,odpowiedzialność, człowieczeństwo". Plakaty zostały przekazane przez Jewish Institute, za co serdecznie dziękujęmy. w ramch obchodów obejrzeliśmy film "Pianista". Jednocześnie informujemy wszystkich, że nasze wysiłki dążące do sprowadzenia wystawy z Zydowskiego Instytutu Historycznego, zostały ukoronowane sukcesem. Wystawa "Przybyli,odeszli,są" będzie miała miejsce w Muzeum Historyczno-Archeologicznym w miesiącu marcu, na którą już wszystkich zapraszamy.

 

Zdjęcia

Poprawiony: czwartek, 29 kwietnia 2010 07:02
 
Konkurs Liderzy Europy PDF Drukuj Email
Wpisany przez A. Czupryniak   
czwartek, 28 stycznia 2010 12:48


26 stycznia br. odbyła się edukacyjna gra ekonomiczna „Liderzy Europy”. Jest ona częścią ogólnokrajowego projektu edukacji przez zabawę realizowanego pod tą samą nazwą, jaką przygotował Bank Zachodni WBK.

Gra została przygotowana i przeprowadzona przez pracowników 2 Oddziału w Głogowie.

Rywalizowało w niej 4 zespoły – uczniowie z klasy 2A, 2C, 2I, i 2M.

 

Uczniowie mieli możliwość sprawdzenia swojej wiedzy w wirtualnej podróży po europejskich metropoliach. W trakcie gry odpowiadali na pytania i rozwiązywali zadania, które sprawdzały ich wiedzę z zakresu ekonomii, finansów i bankowości.

Poprawiony: czwartek, 04 marca 2010 07:29
Więcej…
 
Wycieczka do DGM w Pleszewie PDF Drukuj Email
Wpisany przez I. Piecuszek   
wtorek, 15 grudnia 2009 08:04

10 grudnia 2009 roku 40 osobowa grupa młodzieży z klas :2o,3o,3m z opiekunami: K. Jarosz, I. Piecuszek, A. Libner i P. Matecki uczestniczyła w wycieczce do DGM w Pleszewie. Celem wyjazdu było poznanie z zagadnień związanych z budową, produkcją i sterowaniem obrabiarek numerycznych CNC. Uczniowie mogli obserwować proces produkcji, montażu obrabiarek CNC oraz możliwości maszyn związane głównie z rozwojem napędowych i pomiarowych układów, dzięki czemu uzyskuje się lepsze przystosowanie obrabiarek do sterowania cyfrowego. Na koniec młodzież została obdarowana gadżetami. W drodze powrotnej zwiedzaliśmy  Bazylikę Księży Filipinów na Świętej Górze w Gostyniu Poznańskim. Początki tej wspaniałej świątyni wiążą się z założeniem samej Kongregacji Oratorium Św. Filipa Neri w Polsce w roku 1668. Na losach Świętej Góry zaważył przez wkład swego serca i majątku magnat wielkopolski Adam z Konarzewa Konarzewski. Wykupił on od właściciela Gostynia teren Świętej Góry i przystąpił do realizowania swej fundacji, a mianowicie klasztoru i kościoła dla nowo powstałego Oratorium Księży Filipinów. Źródła historyczne dotyczące dziejów Gostynia informują, że wzgórze, znajdujące się opodal miasta zwane było od niepamiętnych czasów Świętą Górą "Miejscem Matki Bożej".

Zdjęcia

Poprawiony: poniedziałek, 27 stycznia 2014 16:13
 
KONKURS „BIEG PO ROZUM DO GŁOWY” PDF Drukuj Email
Wpisany przez T. Graczyk   
wtorek, 09 czerwca 2009 11:37

Dnia 2 czerwca odbył się III międzyszkolny konkurs „Bieg po rozum do głowy”.
Organizatorami konkursu byli nauczyciele Zespołu Szkół Samochodowych i Budowlanych. W konkursie wzięło udział jedenaście 3 osobowych drużyn z sześciu szkół ponadgimnazjalnych w Głogowie. Konkurs polegał na przebiegnięciu określonej trasy według mapy, na której znajdowały się punkty kontrolne.
Na każdym z punktów kontrolnych zawodnicy rozwiązywali zadania a przedmiotów ścisłych. Wygrała ta drużyna, która uzyskała najkrótszy czas oraz zdobyła najwięcej punktów za rozwiązane zadania. Uczniowie reprezentujący naszą szkołę spisali się bardzo dobrze.

Poprawiony: środa, 10 czerwca 2009 15:28
Więcej…
 
Wystawa dokumentujaca działania edukacyjne PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zespół Szkół Politechnicznych w Głogowie   
środa, 20 maja 2009 11:33

 

W dniach 20-21 maja grupa uczniów realizująca projekt pod opieką p. Elwiry Maksymów - Michałowskiej i p. Pawła Korzenia przygotowała wystawę dokumentująca całoroczne działania edukacyjne. Wystawa obejmuje kilka działów i składa się z ponad 250 fotografii. Zdjęcia w większości przypadków zostały przygotowane przez uczniów. Dodatkowo uczniowie przygotowali ekspozycję " I dla nich te łzy" ukazującą przedwojenną społeczność Żydów w Polsce. Ekspozycja składa się z działów "Synagoga pod Białym Bocianem", "Symbolika nagrobkowa cmentarza żydowskiego Szlichtyngowie", "Berlin - Pomnik Holokaustu", "Marsz Żywych 2009", "Śladami głogowskich Żydów".

 

Zdjęcia

 

Poprawiony: poniedziałek, 25 maja 2009 12:28
 
Powiatowy Konkurs Ekologiczny PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zespół Szkół Politechnicznych w Głogowie   
niedziela, 03 maja 2009 18:56
 
Pokaz mody w ramach Powiatowego Konkursu Ekologicznego 30 kwietnia w Zespole Szkół Przyrodniczych odbył się pokaz mody ekologicznej, który był jedną z konkurencji Powiatowego Konkursu Ekologicznego. Inne konkurencje w ramach tego konkursu to Akcja Sprzątania Świata (1m i 2k) i sprawozdanie z akcji w formie antyramy, test wiedzy z ekologii i ochrony środowiska I i II etap (R.Gandecki 1c, G.Świątek 2i, G.Noski 2m), wykonanie ekologicznego kalendarza ściennego (D.Nester,S.Toczek 2i), wykonanie kompletu biżuterii ekologicznej i strojów na pokaz mody (D.Chomont, M.Sawicka, A.Hachuła, M.Niemasz, P.Nagaba 2k) . Wraz z uczniami pracowały p. nauczycielki J.Adamczyk,A.Matusiak, J.Toporowicz,
A.Czerwińska, E.Maksymów-Michałowska. Podsumowanie Konkursu i ogłoszenie wyników dopiero w czerwcu. Konkurs trwał cały rok szkolny.
 
Aleksandra Matusiak
Poprawiony: czwartek, 07 maja 2009 20:47
 
Najlepszy uczeń w zawodzie elektryk PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zespół Szkół Politechnicznych w Głogowie   
czwartek, 30 kwietnia 2009 14:18

 

W dniach 28 i 29 kwietnia 2009 roku odbył się konkurs "Najlepszy uczeń w zawodzie elektryk". Organizatorami konkursu był Dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych im. Komisji Edukacji Narodowej w Głogowie mgr inż. Czesław W. Czupryniak i Dyrektor Centrum Kształcenia Praktycznego w Legnicy mgr inż. Zbigniew Kałuża. Koordynatorami nauczyciele mgr inż. Jacek Szabłowski (CKP Legnica) imgr Artur Libner (ZSZ i. KEN w Głogowie).

 

Więcej…
 
KONKURS „TĘGIE GŁOWY” PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zespół Szkół Politechnicznych w Głogowie   
środa, 29 kwietnia 2009 07:33

W dniu 16  kwietnia 2009 w naszej szkole odbył się finał konkursu „TĘGICH GŁÓW”.  W latach poprzednich konkurs dotyczył wiedzy matematyczno – przyrodniczej. W tym roku został poszerzony o zagadnienia z wiedzy humanistycznej. Do finału przystąpiło 8 uczniów  klas pierwszych technikum, którzy zajęli wysokie miejsca w poprzednich rundach konkursu, czyli odpowiednio w części humanistycznej oraz w części matematyczno-przyrodniczej.  

Poprawiony: środa, 29 kwietnia 2009 07:48
Więcej…
 
Światowy Dzień Zdrowia i Światowy Dzień Ziemi PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zespół Szkół Politechnicznych w Głogowie   
niedziela, 26 kwietnia 2009 19:22

W kwietniu obchodzimy dwa święta: Światowy Dzień Zdrowia - 07.04 i Światowy Dzień Ziemi - 22.04. Z tych okazji 22.04.09r. w naszej szkole zorganizowaliśmy pokaz plakatów o tematyce dotyczącej tych dni. Ponadto uczennice z klas 2k i 2w przy pomocy p. J.Adamczyk, M.Wolskiej i A.Matusiak przygotowały wiosenne kanapki i jabłka, którymi częstowały wszystkich uczniów i nauczycieli naszej szkoły propagując zdrowe odżywianie. Oprócz tego rozdawały ulotki pozyskane dzięki przystąpieniu szkoły do projektu edukacyjnego - I AM KREWKI organizowanego przez Europejską Fundację Honorowego Dawcy Krwi, który skierowany jest do dzieci, młodzieży i dorosłych. Rozdawane materiały edukacyjne i promocyjne są profesjonalnie opracowane we współpracy z lekarzami dietetykami, psychologami i wsparte twarzami znanych polskich sportowców. Projekt łączy promocję zdrowego żywienia i aktywnego stylu życia z promocją Honorowego Krwiodawstwa. Tego dnia również klasy 2a, 2i i 2m spotkały się z paniami z Punktu Krwiodawstwa w Głogowie, które wygłosiły pogadankę na temat Honorowego Krwiodawstwa.

Aleksandra Matusiak
 
Poprawiony: niedziela, 26 kwietnia 2009 21:32
 
Marsz Żywych PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zespół Szkół Politechnicznych w Głogowie   
czwartek, 23 kwietnia 2009 21:37

Tydzień po święcie Pesach, wypada Jom haShoa - Dzień Pamięci o Holocauście. Tego dnia od roku 1988 odbywa się Marsz Żywych: marsz pamięci na trasie od Auschwitz do Birkenau. W tym roku po raz pierwszy uczestniczyła grupa uczniów z naszej szkoły pracujących w projekcie edukacyjnym „Pamięć niedokończona”(Tomasz Tesarski, Paweł Szych, Jacek Fidziński, Łukasz Piluch, Daniel Kampa, Piotr Kopij, Maciej Olejnik, Mateusz Raczkowski, Jakub Jóźków). Uczniowie zwiedzili obóz w Auschwitz oraz zebrali materiał na szkolną wystawę fotograficzną „Dla nich te łzy…”. Opiekę nad projektem w naszej szkole sprawują p. Paweł Korzeń i p. Elwira Maksymów Michałowska.
W ramach oficjalnego międzynarodowego programu "March of the Living" każdy uczestnik przygotowuje się caly rok poprzedzający wyjazd; w tym czasie gromadzi on wiadomości na temat historii Żydów w Europie ze szczególnym uwzględnieniem stosunków polsko - żydowskich a także informacji nt. genezy i przebiegu Holocaustu.
Marsz Żywych, jako inicjatywa edukacyjna, składa się z dwóch części - pierwszą częścią jest wyjazd do Polski i przemarsz z Oświęcimia do Brzezinki. Druga część programu to wizyta w Izraelu i uczestnictwo w uroczystościach związanych ze świętem powstania państwa Izrael.

Zdjęcia

 
Paweł Korzeń
Poprawiony: niedziela, 26 kwietnia 2009 21:33
 
KONKURS "In a Nutshell" PDF Drukuj Email
Wpisany przez M. Tojza   
środa, 08 kwietnia 2009 14:27

Drodzy Uczniowie!!!

Przypominamy o konkursie na krótkie opowiadanie w języku angielskim " In a Nutshell". Na Wasze prace czekamy do 20 kwietnia!

Przed Wami Święta Wielkanocne i trochę wolnego czasu. Wiosna zawitała na dobre, przynosząc natchnienie i dobre pomysły Cool Skorzystajcie z tej niesamowitej okazji i ujawnijcie Swoje talenty!

Wszelkie informacje zamieściłyśmy w zakładce KONKURS (w dziale Projekty i Działania).

Do piór! 

ZapraszamySmile

Ewa Gorwa i Magdalena Tojza

Poprawiony: wtorek, 14 kwietnia 2009 15:06
 
Wycieczka szkolna na Słowację. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zespół Szkół Politechnicznych w Głogowie   
piątek, 27 marca 2009 12:36

W dniach 22-26 marca 2009 odbyła się międzyklasowa wycieczka turystyczno-krajoznawcza na Słowację. Uczniowie mieszkali w ośrodku "Paradise" w miejscowości Kunerad. Wycieczka obfitowała w szereg atrakcji turystycznych m.in. kąpiel na świeżym powietrzu w źródłach termalnych "TATRALANDIA", zwiedzanie Browaru ŻYWIEC, wycieczka do uroczego zamku BOJNICE. Nad śniadaniami i obiadami czuwał pan. Jan Hlubik. Czas minął niezwykle szybko i dlatego już za rok wszystkich chętnych zapraszamy do powtórzenia szkolnej eskapady.Zdjęcia z wycieczki w galerii szkolnej.Dziękujemy Radzie Rodziców za wsparcie i ufundowanie posiłku w drodze powrotnej.Opiekę nad grupą sprawowali: kierownik wycieczki Paweł Korzeń, n-l: Aleksandra Matusiak,Julita Adamczyk,Zbigniew Prejs,Andrzej Waga. Zapraszamy do galerii szkolnej!!!

Paweł Korzeń

  Zdjęcia

Poprawiony: sobota, 04 kwietnia 2009 09:26
Więcej…
 
I miejsce w Konkursie "Oblicza Głogowa". PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zespół Szkół Politechnicznych w Głogowie   
poniedziałek, 23 marca 2009 09:04

W dniu 1 kwietnia 2009 r. w Zespole Szkół Samochodowych i Budowlanych odbyła się I edycja konkursu "Oblicza Głogowa". Konkurs odbywał się pod patronatem Prezydenta Miasta Głogowa p.Jana Zubowskiego. I miejsce zajął uczeń naszej szkoły Grzegorz Świątek, drużynowo uplasowaliśmy się na III miejscu. Gratulujemy naszym uczniom i opiekunowi p. Grażynie Wolskiej.

Paweł Korzeń

Poprawiony: czwartek, 02 kwietnia 2009 12:33
Więcej…
 
Wycieczka szkolna do Berlina PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zespół Szkół Politechnicznych w Głogowie   
czwartek, 19 marca 2009 08:39
  14 marca 2009 r. czterdziestoosobowa grupa uczniów naszej szkoły, pod opieką wychowawców – Anety Kasprzak, Aliny Stachowiak i Pawła Korzenia, odwiedziła stolicę sąsiadów z za Odry – Berlin.
Celem sobotniej wycieczki był „świat w pigułce”, czyli pełne folkloru, kultury i egzotyki międzynarodowe Targi Turystyczne. Zanim uczestnicy wycieczki dotarli do berlińskich hal, w których zorganizowane były największe targi branży turystycznej na świecie, pospacerowali w centrum stolicy Niemiec.
Poprawiony: piątek, 20 marca 2009 09:09
Więcej…
 
IX Edycja Konkursu Lingwistycznego PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zespół Szkół Politechnicznych w Głogowie   
środa, 18 lutego 2009 11:41
Drogi fanie/Droga fanko języka angielskiego i niemieckiego!
"pokaż nam język".
Pod takim hasłem odbędzie się IX edycja konkursu lingwistycznego (język angielski i  język niemiecki), organizowanego przez Wyższą Szkołę Bankową we Wrocławiu.

I etap konkursu, czyli eliminacje szkolne odbędą się już w ten  piątek (20 lutego) o godzinie 11:45 w Auli! Zgłoszenia kierujcie do swoich nauczycieli języka angielskiego i niemieckiego! Na dalszych etapach baaaaardzo atrakcyjne nagrody, w tym indeksy WSB!!!

 

Zapraszamy

 Magdalena Tojza, Ewa Gorwa

Poprawiony: środa, 18 lutego 2009 13:08
 
Kolejne zwycięstwo w rozgrywkach sportowych!!! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zespół Szkół Politechnicznych w Głogowie   
piątek, 06 lutego 2009 09:12

Dnia 4.02.2009 r., na hali widowiskowo-sportowej, odbył się Turniej Piłki Siatkowej Chłopców o Mistrzostwo Strefy Lubińskiej. Organizatorem turnieju była nasza szkoła. W rozgrywkach wzięły udział cztery drużyny: Zespół Szkół nr1 w Lubinie, Zespół Szkół w Górze, Zespół Szkół w Polkowicach, Zespół Szkół Zawodowych w Głogowie. Po zaciętych meczach, systemem każdy z każdym, pierwsze miejsce zajął Zespół Szkół Zawodowych wygrywając wszystkie mecze.

Poprawiony: piątek, 06 lutego 2009 12:19
Więcej…
 
Dolnośląska e-szkoła PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zespół Szkół Politechnicznych w Głogowie   
środa, 04 lutego 2009 22:22 

 

Poprawiony: środa, 23 kwietnia 2014 09:09
Więcej…
 
Konkurs e-MALING PDF Drukuj Email
Wpisany przez P. Żelazny   
piątek, 16 stycznia 2009 12:05

Dnia 13 stycznia 2009 r. po raz pierwszy w naszej szkole odbyła się II edycja konkursu matematyczno-informatyczno-językowego „e-MALING”. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

Konkurs miał na celu: popularyzację wśród młodzieży szkół ponadgimnazjalnych ze szczególnym uwzględnieniem wiedzy praktycznej z zakresu matematyki, informatyki i języka angielskiego, kształtowanie umiejętności samodzielnego zdobywania wiedzy, doskonalenie umiejętności posługiwania się technologią informacyjną, korzystania z różnorodnych źródeł informacji, umiejętności analitycznego myślenia, wyboru i selekcji informacji, umożliwienie uczniom zdobywania dodatkowej wiedzy i umiejętności ułatwiających dalszą edukację i wybór ścieżki zawodowej, przygotowanie uczniów do aktywnego funkcjonowania w społeczeństwie informacyjnymi społeczności lokalnej (pobudzanie aspiracji edukacyjnych poprzez stosowanie nowoczesnych technik informacyjno komunikacyjnych). 

Poprawiony: piątek, 06 lutego 2009 12:21
Więcej…
 
Wycieczka na Słowację PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zespół Szkół Politechnicznych w Głogowie   
środa, 07 stycznia 2009 13:37
22-26.03.2009
 
Uwaga! W dniach 22-26 marca odbędzie się międzyklasowa wycieczka do naszych południowych sąsiadów. Zostały ostatnie wolne miejsca!!! Koszt wycieczki 350 zł. W ramach kosztów: zakwaterowanie w hotelu, w pokojach 2,3,4,5 osobowych, 4x śniadanie i obiadokolacje,ubezpieczenie i przejazd. W programie m.in Tatralandia-największy kompleks basenów termalnych,zwiedzanie miasta Liptovsky Mikulas, zwiedzanie zamku Bojnice i słowackego Betlejem, wycieczka do niepowtarzalnego skansenu Cicmany. Więcej informacji u p. Aleksandry Matusiak.
Poprawiony: środa, 07 stycznia 2009 13:41
 
«pierwszapoprzednia21222324następnaostatnia»

Strona 23 z 24

Partnerzy

Reklama
Joomla templates