Zespół Szkół Politechnicznych w Głogowie
Zespół Szkół Politechnicznych w Głogowie
Wymiana z Kamieniecko-Podolskim Collegem Industrialnym. PDF Drukuj Email
Wpisany przez P. Korzeń   
niedziela, 17 kwietnia 2011 12:30

Nawiązanie współpracy pomiędzy Zespołem Szkół Zawodowych, a Kamieniecko – Podolskim Koledżem Industrialnym datuje się od 16 września 2010 r. tj. od podpisania umów o współpracy i wymianie młodzieży pomiędzy Dyrektorami obu szkół. Na mocy tych porozumień 9 osobowa delegacja Koledżu przybyła do Głogowa i uczestniczyła w wymianie w dniach 11-15.04.11.Delegację stanowiło 6 uczniów, 1 koordynator wymiany, 1 nauczyciel przedmiotów elektrycznych i 1 wicedyrektor szkoły.Uczniowie byli zakwaterowani u swoich rówieśników z Zespołu Szkół Zawodowych, opiekunowie mieszkali w PWSZ Głogów (pokoje gościnne).

1 dzień.W tym dniu uczniowie wraz z opiekunami mieli szansę po raz pierwszy zwiedzić partnerską szkołę. Częścią wizyty było również spotkanie ze Starostą Powiatu Głogowskiego oraz Prezydentem Miasta Głogowa. W godzinach popołudniowych zwiedzano miasto (Głowna atrakcja – wystawa „Schody do historii”) Pierwszy dzień wizyty zakończył wspólny obiad Dyrekcji oraz przedstawicieli władz samorządowych.2 dzień.Drugi dzień wizyty miał przybliżyć uczniom i nauczycielom z Ukrainy specyfikę polskiej szkoły. Stąd pomysł na „dzień polskiego ucznia”. Goście normalnie uczestniczyli w zajęciach lekcyjnych i obserwowali lekcje z przedmiotów ogólnokształcących i zawodowych. Nauczyciele z Ukrainy uczestniczyli zaś w wybranych przez siebie godzinach.Atrakcją w tym dniu była wycieczka do Szkolnego Obserwatorium Astronomicznego w II Liceum Ogóln. i wykład dotyczący nieba nad Głogowem, który przedstawił p. Roman Bochanysz.Wieczorem grupa skorzystała z atrakcji Pływalni „Chrobry”3 dzień. W kolejnym dniu wizyty uczniowie z Polski i Ukrainy uczestniczyli i w wycieczce zawodoznawczej do Fabryki „Volkswagen Motor Poland” w Polkowicach. Tam uczestniczyli w lekcji na temat „Automatyzacja produkcji procesu montażu” przeprowadzonej na terenie zakładu. Zapoznano się z nowoczesnymi procesami z zakresu automatyki, mechatroniki i elektryki ( profile i specjalizacje uczniów obydwu szkół). W ramach atrakcji uczestnicy wymiany obejrzeli seans filmowy w technologii 3D w kinie „Helios Lubin”.4 dzień. W przedostatnim dniu młodzież uczestniczyła w zajęciach na terenie Głogowskiego Centrum Edukacji Zawodowej w Głogowie. Szczególne zainteresowanie funkcjonowaniem wykazali nauczyciele ze szkoły ukraińskiej. Ważną częścią tego dnia była lekcja na temat „Prezentacja obrabiarki sterowanej numerycznie CNC w aspekcie technologii komputerowej”.Następnie młodzież zwiedziła Muzeum Archeologiczno-Historyczne i odbyła wycieczkę „Głogowskie pomniki” W ostatnim dniu wspólnie podsumowano i omówiono zrealizowane cele wizyty. Na spotkaniu gościliśmy Pana Starostę Powiatu Głogowskiego Rafaela Rokaszewicza i Prezydenta Miasta Głogowa.

Wszystkim "dobrym duchom", sponsorom oraz Starostwu Powiatowemu w Głogowie i Prezydentowi Miasta Głogowa serdecznie dziękujemy za pomoc i współpracę.

Zdjęcia

Poprawiony: piątek, 13 maja 2011 06:23
 
Rozstrzygnięcie konkursu na krótkie opowiadanie w języku angielskim "In a nutshell" PDF Drukuj Email
Wpisany przez M. Tojza   
środa, 13 kwietnia 2011 13:41

UWAGA!


Rozstrzygnięcie konkursu na krótkie opowiadanie w języku angielskim "In a nutshell" nastąpi

15 kwietnia o godzinie 13 w Auli ZSZ im. KEN w Głogowie,

na które zapraszamy wszystkich uczestników konkursu!

Informacja o przedłużeniu konkursu wkradła się na stronę przez przypadek i jest NIEAKTUALNA! Za chaos przepraszamy i jeszcze raz zapraszamy na rozdanie nagród w najbliższy piątek.

Organizatorzy.

Poprawiony: środa, 13 kwietnia 2011 13:46
 
V Powiatowy Konkurs „Młody Przedsiębiorca” PDF Drukuj Email
środa, 13 kwietnia 2011 07:00

31 marca 2011 r.  uczniowie - Michał Jucha, Krzysztof Kowalczyk, Krzysztof Leśków oraz Krzysztof Liszczyński z klasy 3a reprezentowali naszą szkołę w V Powiatowym Konkursie „Młody Przedsiębiorca". Zorganizowany został przy współpracy z Uniwersytetem Ekonomicznym we Wrocławiu i Bankiem Zachodnim WBK.  W konkursie brali udział uczniowie z  6 szkół ponadgimnazjalnych (24 uczniów- po 4 osoby ze szkoły) i 9 szkół gimnazjalnych (27 uczniów – po 3 osoby ze szkoły). Patronat nad konkursem objął Starosta Powiatu Głogowskiego i Prezydent Miasta.

Konkurs składał się z dwóch etapów: I etap – test składający się z 50 pytań, II etap – gra o charakterze decyzyjnym. Po obu etapach konkursu uczniowie wysłuchali wykładu  prof. Mirosławy Kwiecień  z Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu nt. „Zmiany w polskim prawie bilansowym”.

Serdecznie gratuluję uczniom udziału, dzięki któremu mogli poszerzyć swoją wiedzę ekonomiczną!

 

Agnieszka Czupryniak

Poprawiony: czwartek, 05 maja 2011 08:02
 
KONKURS „TĘGIE GŁOWY” PDF Drukuj Email
Wpisany przez L. Musiał   
poniedziałek, 11 kwietnia 2011 21:23

W  dniu  05 kwietnia 2011  w naszej szkole odbył  się po raz trzeci finał konkursu „TĘGICH GŁÓW”.  Konkurs dotyczył wiedzy matematyczno – przyrodniczej oraz  humanistycznej. Do finału przystąpiło 10 uczniów  klas pierwszych technikum, którzy zajęli wysokie miejsca w poprzednich rundach konkursu, czyli odpowiednio w części humanistycznej oraz w części matematyczno-przyrodniczej.


Laureatami konkursu zostali:

1. Wojciech  Chruściel        kl.1a
2. Sebastian  Sobierajski    kl. 1i
3. Dawid  Pasik                  kl.1c

Zawodnicy wykazali się dużą wiedzą z zakresu przedmiotów ogólnokształcących.

Zdjęcia

GRATULACJE  DLA  ZWYCIĘZCÓW !!!

 

Lucyna  Musiał

Poprawiony: poniedziałek, 11 kwietnia 2011 21:29
 
Rocznica Wyzwolenia Głogowa i Narodowe Siły Rezerwowe PDF Drukuj Email
Wpisany przez A. Matusiak   
niedziela, 03 kwietnia 2011 10:43

Dnia 01.04.2011r. uczniowie klasy 2m z wych. A. Matusiak wzięła udział w obchodach  Rocznicy Zakończenia Walk o Głogów. W ramach obchodów młodzież zapoznała się z ofertą stoisk promocyjnych Narodowych Sił Rezerwowych. Uczniowie zaznajomili się z informacjami na temat szkolnictwa wojskowego i służby w NSR. Stoiska promocyjne wystawiły X Brygada Kawalerii Pancernej, Ratownictwo Inżynieryjne oraz Patrol Saperski.

Zdjęcia

Poprawiony: czwartek, 07 kwietnia 2011 11:33
 
III miejsce w IV Przeglądzie "Teatrapia 2011"!!! PDF Drukuj Email
piątek, 01 kwietnia 2011 12:46

Dnia 18.03.2011  młodzież z Naszej Szkoły wzięła udział w IV Przeglądzie Spektakli o Tematyce Profilaktycznej "Teatrapia" organizowanym przez MOK i Miejski Ośrodek Profilaktyki Uzależnień w
Głogowie. Pod opieką p.Iwony Kozber-Tłuczek grupa uczniów z  klasy 2e w składzie :
Maciej Miśkowiec,Krystian Niedbała, Miłosz Pierzchalski,Patryk Poźniak i klasy 3m : Karolina Gmerek zaprezentowali w ramach promocji zdrowia spektakl pt : "Czarny rozdział z życia Majki" i zajęli III miejsce.  Gratulujemy!!! Serdecznie dziękuję "aktorom" , a także : Sławkowi Wilczyńskiemu-2e , Jakubowi Wróbel i Przemkowi Wawrowskiemu - 3m
za pomoc w realizacji przedstawienia ( rekwizyty, oświetlenie i nagłośnienie),poświęcenie cennego czasu i zaangażowanie:)).

Zdjęcia


Pedagog szkolny

Iwona Kozber-Tłuczek

Poprawiony: piątek, 01 kwietnia 2011 13:09
 
Wymiana z Kamieniecko-Podolskim Collegem Industrialnym. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Paweł Korzeń   
czwartek, 31 marca 2011 11:31

W dniach 10-15 kwietnia uczniowie naszej szkoły będą gościć młodzież z ukraińskiej szkoły średniej. Uczniowie z Ukrainy będą, w czasie wymiany, mieszkać u polskich rodzin. Pobyt delegacji z Kaminiecko-Podolskiego Collegu Industrialnego jest częścią porozumienia podpisanego pomiędzy dyrekcjami obu szkół. W ramach wizyty, m.in odbędą się zajęcia na terenie zakładów Volkswagena w Polkowicach.We wtorek 12 kwietnia odbędzie "Jeden dzień polskiego ucznia" dlatego prosimy całą społeczność szkolną o ciepłe przyjęcie naszych wschodnich przyjaciół.

Poprawiony: czwartek, 31 marca 2011 11:33
 
FINAŁ KONKURSU RECYTATORKSIEGO W ZSZOI W GŁOGOWIE PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ewa Jaworska   
poniedziałek, 28 marca 2011 14:46

Dnia 18. 03. 2011 r. w Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Głogowie odbył się finał międzywojewódzkiego konkursu literackiego „Budzimy nadzieję.” Pod szyldem konkursu literackiego zrealizowany został konkurs recytatorski poezji w języku obcym. Hasłem przewodnim tego kulturalnego wydarzenia było: „W poszukiwaniu tego, co łączy, a nie dzieli.” Konkurs odbywał się w dwóch kategoriach wiekowych: młodzież gimnazjalna i ponadgimnazjalna. Naszą szkołę reprezentował Daniel Plizga (2m). Daniel zaprezentował wiersz W.G. Audena „Funeral Blues”, który wyrecytował w języku angielskim oraz fragment prozy Johna Galsworthy „Saga rodu Forsyte’ów” w języku polskim. Impreza miała na celu pomóc w wyłonieniu i promowaniu młodych talentów, odwołując się do znajomości języków obcych i języka ojczystego i niewątpliwie nasz reprezentant urzekł komisję swoją recytacją i został doceniony za potencjał oraz barwę głosu.

Gratulujemy Danielowi i oczekujemy na kolejną edycję konkursu recytatorskiego w języku obcym.

Ewa Jaworska

Poprawiony: wtorek, 29 marca 2011 06:01
 
Wycieczka do Berlina PDF Drukuj Email
Wpisany przez A. Kasprzak   
piątek, 25 marca 2011 06:47Zdjęcia

Poprawiony: wtorek, 29 marca 2011 08:23
 
PIERWSZY DOLNOŚLĄSKI KONKURS WIEDZY O PODATKACH PDF Drukuj Email
Wpisany przez A. Czupryniak   
środa, 23 marca 2011 20:28

Z przyjemnością podaję informacje, że Rafał Araszkiewicz – uczeń klasy 3m i Szymon Wiśniecki z klasy 3c zakwalifikowali się do II etapu Konkursu Wiedzy o Podatkach. Organizatorem jest  Dolnośląski Oddział Krajowej Izby Doradców Podatkowych we Wrocławiu. Celem konkursu jest budzenie i rozwijanie wśród uczniów zainteresowań problematyką zagadnień podatkowych oraz upowszechnianie wśród młodzieży zasad korzystania z prawa podatkowego. W I etapie komisja doceniła prace naszych uczniów na temat: Zmiana wysokości stawki podatku – kto więcej zyska Państwo czy Obywatel? i Geneza podatku w życiu człowieka – rys historyczny. II etap Konkursu odbędzie się w dniu 08 kwietnia 2011r. we Wrocławiu. Składa się on z części pisemnej oraz ustnej. Pozostaję nam trzymać kciuki i życzyć powodzenia.

Poprawiony: piątek, 03 czerwca 2011 07:46
 
Wagary w Twierdzy PDF Drukuj Email
Wpisany przez A. Matusiak   
wtorek, 22 marca 2011 20:39

21.03.2011r. - pierwszego dnia wiosny klasy 1a i 2m wraz z wychowawcami p. J. Adamczyk i p. A. Matusiak wzięły udział w imprezie zorganizowanej przez Stowarzyszenie Miłośników Głogowskich Fortyfikacji oraz Klub Batalionowy – Wagary w Twierdzy. Uczniowie zwiedzili elementy Głogowskiej Twierdzy usytuowanej przy Fosie Miejskiej, Kościele Bożego Ciała i Neptunie – kazamatę, poternę, tunele kontrminowe i blok koszarowy. Następnie nad Odrą w okolicy Neptuna wzięli udział w tradycyjnym żegnaniu zimy – topieniu Marzanny. Na koniec imprezy był słodki poczęstunek ufundowany przez Cukiernię Meryk.

Aleksandra Matusiak

Zdjęcia

Poprawiony: czwartek, 24 marca 2011 06:30
 
VIII Turniej o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół Zawodowych w Głogowie PDF Drukuj Email
Wpisany przez J. Wielgus   
środa, 16 marca 2011 08:12

W dniu 9.03.2011 odbył się VIII Turniej O Puchar Dyrektora Zespołu Szkół Zawodowych. Po bardzo emocjonujących zawodach zwyciężyła drużyna II Liceum Ogólnokształcącego, która w finale pokonała Zespół Szkół im.J.Wyżykowskiego 3:2. W meczu o 3 miejsce Zespół Szkól Zawodowych pokonał Zespół Szkół Samochodowychi Budowlanych 5:4. Kolejne miejsca zajęli - 5 miejsce Zespół Szkól im.J.Wyżykowskiego ( I D ), 6 miejsce Zespól Szkól Ekonomicznych, 7 miejsce- I Liceum Ogólnokształcące, 8 Miejsce- Zespół Szkół Przyrodniczych.

  • Królem strzelców- został M.Tetłak (ZSim.J.Wyż).

  • Najlepszy zawodnik- Konrad Kosmala ( II LO)

  • Najlepszy bramkarz-Kubik Wojciech ( ZSim.J.Wyż).

Organizatorzy dziękują za pomoc w orgaanizacji turnieju:Starostwu Powiatowemu, Miejskiemu Ośrodkowi Profilaktyki Uzależnień a także Szkolnemu Związkowi Sportowemu.Kolejny Turniej już za rok!!!!

Poprawiony: wtorek, 29 marca 2011 08:18
 
VII Konkurs "Czy wiesz co jesz" PDF Drukuj Email
Wpisany przez A. Matusiak   
poniedziałek, 07 marca 2011 07:01

Dnia 03.03.2011r uczniowie z naszej szkoły Nikol Wójcik i Michał Krzywulicz z klasy 1i reprezentowali szkołę w VII Konkursie pod hasłem "Czy wiesz co jesz" zorganizowanym przez Zespół Szkół Ekonomicznych im. Jana Pawła II w Głogowie. Tematyką wiodącą były produkty mleczne. Nasza drużyna rozwiązywała test wiedzy z zakresu zasad zdrowego żywienia oraz brała udział w konkurencjach dotyczących rozpoznawania owoców i warzyw, napojów mlecznych i przetworów mlecznych, sprzętu gastronomicznego i zastawy stołowej również w języku angielskim.

Poprawiony: poniedziałek, 28 marca 2011 11:27
Więcej…
 
II MIEJSCE W MISTRZOSTWACH POWIATU W PIŁCE SIATKOWEJ PDF Drukuj Email
Wpisany przez J. Adamczyk   
czwartek, 24 lutego 2011 08:59

 

Zakończyły się rozgrywki w piłce siatkowej chłopców o Mistrzostwo Miasta i Powiatu Głogowskiego. Po czterech miesiącach wspólnej, czasami niełatwej, pracy naszej siatkarskiej drużyny, doszliśmy do finału rozgrywek ligi międzyszkolnej. W eliminacjach pokonaliśmy drużyny Zespołu Szkół im. J. Wyżykowskiego, II Liceum Ogólnokształcące i wprawdzie ulegliśmy w ostatnim meczu „Ekonomikowi”, ale ostatecznie zajęliśmy I miejsce w grupie. W półfinałowym meczu spotkaliśmy się z I Liceum Ogólnokształcącym, z którego po trudnej walce  wyszliśmy zwycięsko.

 

Poprawiony: niedziela, 08 grudnia 2013 20:25
Więcej…
 
5 miejsce na 800 drużyn z całego Dolnego Śląska! PDF Drukuj Email
Wpisany przez M. Tojza   
poniedziałek, 14 lutego 2011 08:29

Drużyna w składzie Jakub Jóźków i Paweł Niemaszz klasy 3i zajęła 5 miejsce w eliminacjach międzyszkolnych w matematyczno-informatyczno-językowym konkursie „E-mailing”, a tym samym zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego, który odbędzie się pod koniec marca we Wrocławiu. W etapie wojewódzkim Jakub i Paweł będą musieli zaprezentować przygotowaną przez siebie wcześniej prezentację i zmierzyć się z 13 drużynami, aby sięgnąć po atrakcyjne nagrody. Chłopcom życzymy powodzenia i trzymamy za nich kciuki!!!

Poprawiony: poniedziałek, 14 lutego 2011 08:44
 
MAMY FINALISTĘ !!!!!!!!!!!!!!!!!! PDF Drukuj Email
Wpisany przez E. Jaworska   
piątek, 11 lutego 2011 10:30

Miło nam jest poinformować, iż Kamil Krzykała – uczeń klasy 2m zakwalifikował się do finałowej piętnastki Dolnoślązaków, którzy 16 marca zmierzą się we Wrocławiu w etapie finałowym konkursu „Bliżej Wielkiej Brytanii”. Na tym etapie konkursu oczekuje się od finalistów wyrecytowania fragmentu prozy bądź wiersza w języku angielskim oraz odpowiedzi na pytania komisji dotyczące tego fragmentu, dzieła literackiego lub jego autora W drugiej części uczniowie dostaną polecenie, pod jakim kątem mają przedstawić wybraną przez siebie postać (sławnej osoby z historii Wielkiej Brytanii) i będą mieli 30 minut na przygotowanie wystąpienia, w którym przemawiają jako właśnie ta osoba. Kryteriami oceny tej części są: zawartość treściowa (fakty historyczne), pomysłowość, operowanie głosem oraz piękno retoryki (bogactwo stylistyczno-językowe). Pozostaje nam życzyć Kamilowi powodzenia;-)

E. Jaworska

Poprawiony: poniedziałek, 14 lutego 2011 08:51
 
HAKUNA MATATA - kenijskie nie ma problemu. PDF Drukuj Email
Wpisany przez A. Chruszcz   
poniedziałek, 31 stycznia 2011 15:43

HAKUNA MATATA  - kenijskie  nie ma problemu.

Habar ya asubuhi

Hamajambo nyote kwenye stule ya Zespół Szkół Zawodowych. Na sana kwa wanafunzi wa darasa 2m. Asante na hongera kwa kuni pokea vyema. Wote  wa karibishwa Kenia, tuna penda wageni na Kenia hukana makata. Asante sana.

 

 

Powyższy tekst napisany jest w języku swahili. To język dzieciństwa gościa naszej szkoły Antoniego Njoroge Ndungu. Pan Ndungu jest rodowitym Kenijczykiem z plemienia. Kikuyu, zamieszkującym centralną Kenię.  P. Tony  przyjechał wraz z rodziną  odwiedzić nasze miasto.  26. 01. 20011 r. odwiedził progi naszej szkoły. W ramach godzin geografii uczniowie kl. II m i I i mogli zasięgnąć kilku informacji na temat Kenii. Był to również doskonały moment na zweryfikowanie znajomości j. angielskiego. Pozostałością po tym krótkim spotkaniu jest kenijska flaga wisząca w sali 304.

P.S.

Tekst w swahili zawiera zaproszenie do Kenii. Pozdrowienia dla uczniów i pracowników naszej szkoły a  w szczególności dla klasy II m.

Zdjęcia

 

Agnieszka Chruszcz, Ewa Jaworska

Poprawiony: piątek, 04 lutego 2011 12:02
 
Olimpiada Wiedzy Technicznej PDF Drukuj Email
Wpisany przez A. Libner   
czwartek, 13 stycznia 2011 15:41

Dnia 12 stycznia 2011 roku otrzymaliśmy wyniki ze szkolnego etapu Olimpiady Wiedzy Technicznej. Informujemy, że do drugiego etapu tejże olimpiady, który odbędzie się 20 stycznia 2011r. we Wrocławiu w salach Domu Technika NOT przy ulicy Piłsudskiego 74 zakwalifikowało się 6 uczniów naszej szkoły. Są to:

Uczniowie technikum mechanicznego:

  • Mateusz Sawczak
  • Sebastian Buczek,

Uczniowie technikum mechatronicznego:

  • Tomasz Jóźków,
  • Rafał Araszkiewicz,
  • Kamil Krzykała,
  • Mateusz Ratajczak.

Poinformujemy o dalszych losach naszych laureatów, kiedy otrzymamy wyniki z II etapu olimpiady.

W. Jarosz

Poprawiony: piątek, 21 stycznia 2011 14:11
 
Świat daleki i bliski - Ukraina,Kresy 2010. PDF Drukuj Email
Wpisany przez P. Korzeń   
czwartek, 29 kwietnia 2010 13:08

Na Ukrainie przez sześć dni było 25 uczniów Zespołu Szkół Zawodowych i 12 niepełnosprawnych studentów Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej. Towarzyszyli im nauczyciele i opiekunowie. Grupa realizowała wspólny projekt "Świat daleki i bliski Kresy 2010”.Obu szkołom udało się podpisać listy intencyjne i umowy o współpracy. Mechanik będzie współpracował z kolegium industrialnym, a PWSZ z tamtejszym uniwersytetem.
Uczestnicy wyprawy podkreślają, że nie byłaby ona możliwa bez pomocy sponsorów: Starostw Głogowa i Polkowic, Gmin Miejskiej i Wiejskiej Głogów, posłance Ewie Drozd, klubowi radnych PiS oraz firmie PEN.

Wyjazd został przesunięty o tydzień ze względu na tragiczne wydarzenia pod Smoleńskiem. Projekt był przygotowywany przez siedem miesięcy przez nauczycieli i pracowników naukowych i wynikał ze wspólnych umów podpisanych przez ZSZ i PWSZ.

 

Zdjęcia

Poprawiony: czwartek, 29 kwietnia 2010 22:05
 
Byliśmy na MARSZU ŻYWYCH 2010 PDF Drukuj Email
Wpisany przez M. Tojza   
czwartek, 29 kwietnia 2010 06:47


Marsz Żywych odbywa się w Dzień Pamięci Holokaustu (Yom Hashoah), który wypada najczęściej 27 dnia miesiąca Nissan. To data, która wypada w okresie pomiędzy wybuchem Powstania w Getcie Warszawskim a Yom Ha’atsmaut, Dniem Niepodległości Izraela.

Dzień Pamięci Holokaustu jest czczony przez społeczność żydowską jako dzień pamięci i żałoby po 6 milionach Żydów zamordowanych w czasie Shoah.

Sam Marsz Żywych to 3-kilometrowe przejście od Auschwitz do Birkenau, podczas którego w ciszy upamiętniamy wszystkie ofiary Holokaustu. Marsz Żywych, do którego przyłącza się każdego roku tysiące Żydów: nastolatków, dorosłych i ocalonych z całego świata, jest symbolicznym zwycięstwem nadziei wobec doświadczenia tysięcy Żydów, zmuszanych przez Nazistów do przebycia całej Europy w przerażającym Marszu Śmierci.

Poprawiony: czwartek, 29 kwietnia 2010 06:53
Więcej…
 
V Powiatowy Konkurs Geograficzny PDF Drukuj Email
Wpisany przez A. Chruszcz   
czwartek, 22 kwietnia 2010 10:16

14.04.2010 r. w Gimnazjum nr 5 odbył się V Powiatowy Konkurs Geograficzny Azja – Wielki Kontynent- Wielkich Kontrastów.

Naszą szkołę reprezentowali dwaj uczniowie klasy 1i: Mateusz Chudziński i Krystian Mucha. Uczestnikom gratulujemy odwagi za podjęcie walki z tak trudnym zagadnieniem, jakim jest Wielki Kontynent – Wielkich Kontrastów.

Śmiałków zapraszamy do samosprawdzenia się.

Przykładowe zadania z konkursu.

Agnieszka Chruszcz

Poprawiony: czwartek, 22 kwietnia 2010 10:22
 
KONKURS ‘IN A NUTSHELL’ ROZSTRZYGNIĘTY!!!!!! PDF Drukuj Email
Wpisany przez E. Jaworska   
czwartek, 22 kwietnia 2010 10:00

Dnia 19.04. 2010 r. w Auli Zespołu Szkół Zawodowych w Głogowie odbyło się rozstrzygnięcie II edycji konkursu na pisanie krótkiego opowiadania w języku angielskim „In a nutshell”. Podobnie jak w ubiegłorocznym konkursie uczniowie szkół ponadgimnazjalnych mieli za zadanie napisać ciekawe opowiadanie (w obrębie 200 – 250 słów) rozpoczynające się lub kończące na jeden z 6 podanych w regulaminie konkursu fragmentów. Celem konkursu było pobudzenie kreatywności i twórczych zdolności młodzieży, popularyzowanie sztuki pisania w języku angielskim oraz rozwijanie i doskonalenie umiejętności językowych uczestników dlatego w pracach oceniany był przede wszystkim pomysł i jego realizacja. Z nadesłanych prac wyłoniłyśmy następujących laureatów: I miejsce zajął Adrian Białek z Zespołu Szkoł im. Jana Wyżykowskiego, II miejsce zajęła Joanna Jacieczko z I LO a III Wojciech Warych również z I LO. Ponadto do wyróżnionych należą: Maria Gondek z II LO oraz Joanna Borowska z LO I. Laureaci otrzymali ciekawe nagrody książkowe ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Głogowie, które objęło konkurs swoim patronatem. Patronat medialny już po raz drugi sprawował ‘Tygodnik Głogowski.’ Dziękujemy za pomoc i wsparcie dyrekcji szkoły w osobie pana Dyrektora Czesława Witolda Czupryniaka oraz wszystkim uczestnikom za udział w konkursie.

Ewa Jaworska i Magdalena Tojza

 

 
«pierwszapoprzednia21222324następnaostatnia»

Strona 22 z 24

Partnerzy

Reklama
Joomla templates