Zespół Szkół Politechnicznych w Głogowie
Zespół Szkół Politechnicznych w Głogowie
III Jesienny Rajd - Po pierwsze ekologia... PDF Drukuj Email
Wpisany przez A. Libner   
niedziela, 16 października 2011 11:01

W dniach 11 - 13 października już po raz trzeci odbył się Jesienny Rajd - Po pierwsze ekologia... tym razem hasłem przewodnim była energia wiatru. W drodze do Międzyzdrojów pierwszym punktem programu było zwiedzenie Międzyrzeckiego Rejonu Umocnień. Spędziliśmy tam 90 minut pełnych wrażeń, zwiedziliśmy podziemne bunkry, obejrzeliśmy bron z II wojny światowej, podziwialiśmy nietoperze, które upodobały sobie bunkry na zimowe "legowiska". Kiedy już prawie "czuliśmy" morze, nasz autokar skierował się na pola, zamiast na plaże. Po pokonaniu straszniej dziurawej drogi znaleźliśmy się na farmie wiatrowej, gdzie mogliśmy podziwiać ogromne wiatraki. Dzień zakończył sie integracyjnym grillem. Dzień drugi to wyprawa do Świnoujścia, zwiedzanie latarni morskiej, Fortu Gerharda oraz samego miasta. Tradycyjnie wieczór spędziliśmy na opracowywaniu sprawozdania z naszego Rajdu. Dzień trzeci to niestety powrót z wycieczki. Jeszcze tylko krótki wypad nad morze, ostatnie fotki... i do autobusu. Wróciliśmy pełni wrażeń, z nowymi znajomościami i ogromną ilością wspomnień.

 

Zdjęcia z Rajdu

Piosenka

Poprawiony: niedziela, 16 października 2011 11:11
 
Szkoła partnerska PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zespół Szkół Politechnicznych w Głogowie   
czwartek, 13 października 2011 08:28

Link do naszej szkoły partnerskiej na Ukrainie

http://www.industria.ic.km.ua/index.html

Poprawiony: czwartek, 22 marca 2012 11:41
 
Wymiana młodzieży polsko-ukraińskiej. PDF Drukuj Email
Wpisany przez P. Korzeń   
czwartek, 13 października 2011 07:27

W dniach 29.09-04.10 grupa uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół Zawodowych w Głogowie uczestniczyła z wizytą w Kamieniecko-Podolskim Koledżu Industrialnym w Kamieńcu Podolskim na Ukrainie. Projekt przygotowany przez P. Korzenia, Z. Prejsa, A. Matusiak, J. Adamczyk (strona polska) i Victorię Rozhon oraz Tatianę Biletską (strona ukraińska) obejmuje wymianę młodzieży w systemie wiosna- jesień.

Uczniowie ZSZ zamieszkali w domach swoich ukraińskich rówieśników, gdzie mieli możliwość zapoznania się z życiem codziennym goszczącej rodziny, jej tradycjami, obyczajami i gościnnością. W ramach projektu przeprowadzono zajęcia z elektrotechniki, informatyki i ekologii. Gospodarze przygotowali bardzo bogaty program, który miał, przede wszystkim, ukazać bogactwo historii, tradycji i architektury Podola. W ramach  projektu uczniowie uczestniczylli w rekonstrukcjach historycznych, zwiedzali twierdzę kamienicką i chocimską oraz przeszli ścieżką ekologiczną w Bakocie - najpiękniejszym miejscu Ukrainy. Niezapomniane wrażenia zostawił również rejs po Dniestrze. Rewizyta grupy ukraińskiej w marcu 2012.

 

Zdjęcia

Poprawiony: czwartek, 13 października 2011 08:26
 
Dolnośląski Festiwal Nauki PDF Drukuj Email
Wpisany przez A. Libner   
wtorek, 27 września 2011 22:13

 

W dniach 3 - 4 października 2011 roku z Zespole Szkół Zawodowych w Głogowie odbędą się trzy spotkania w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Nauki.

 

3.10.2011 godz.10.00 - 11.00

Nie trzeba być celem żeby być ofiarą - szkody zdrowotne jako uboczny skutek istnienia broni palnej.

prowadzący: lek. Jędrzej Siuta (lekarz, Wydział Lekarski, AM) lek. Robert Susło

 

3.10.2011 godz.11.00 - 12.00

Globalne zagrożenie ekologiczne

prowadzący: prof. dr hab. Stanisław Czaja, dr inż. Agnieszka Becla

 

4.10.2011 godz. 09.00 - 14.00

Zastosowanie programu MTS do uczenia się programowania i programowanie obrabiarek sterowanych numerycznie

prowadzący: mgr inż. Ryszard Dubas (ekspert systemów programowania obrabiarek CNC)


Serdecznie zapraszamy do udziału.

Poprawiony: piątek, 30 września 2011 13:16
 
Sprzątanie Świata 2011 PDF Drukuj Email
Wpisany przez A. Matusiak   
poniedziałek, 19 września 2011 18:49

 

W dniu 19 września klasa 1i z opiekunami p. A. Matusiak i J. Adamczyk wzięła udział w akcji "Sprzątanie Świata". Młodzież wyposażona w odpowiedni sprzęt wyruszyła na sprzątanie terenu zielonego przy szkole oraz boiska szkolnego. Następnie poszliśmy nad Odrę i uczniowie wyzbierali śmieci, które jednocześnie były segregowane na szkło, plastik, aluminium i papier. Pogoda trochę nam nie dopisała, padał deszcz, ale to nie przeszkodziło nam w czynnym udziale w akcji prowadzonej w całej Polsce. Było to jedno z działań z zakresu aktywnej edukacji ekologicznej, celem którego było budzenie i wzmacnianie świadomości ekologicznej młodzieży oraz ich odpowiedzialności za środowisko naturalne.

Zdjęcia

Poprawiony: środa, 11 grudnia 2013 09:42
 
Szkolenie Moodle 2011 PDF Drukuj Email
Wpisany przez T. Graczyk   
niedziela, 11 września 2011 19:45

Wszystkich nauczycieli zainteresowanych wykorzystaniem platformy elearningowej Moodle w pracy nauczyciela zapraszam na szkolenie, które odbędzie się w piątek 16.09.2011 o godzinie 15:25 w pracowni 405. Ze względu na konieczność przygotowania stanowisk komputerowych proszę o wcześniejszą deklarację udziału w szkoleniu. Zgłoszenia można dokonać osobiście, lub za pośrednictwem poczty elektronicznej.

 

Poprawiony: czwartek, 22 grudnia 2011 17:15
Więcej…
 
KONKURS „BIEG PO ROZUM DO GŁOWY” PDF Drukuj Email
Wpisany przez L. Musiał   
czwartek, 16 czerwca 2011 17:58

Dnia 6 czerwca odbył się V  międzyszkolny konkurs „Bieg po rozum do głowy”. Organizatorami konkursu byli nauczyciele Zespołu Szkół Samochodowych i Budowlanych.

W konkursie wzięło udział  pięć 3 osobowych drużyn z czterech szkół ponadgimnazjalnych w Głogowie.

Konkurs polegał na przebiegnięciu określonej trasy według mapy, na której znajdowały się punkty kontrolne. Na każdym z punktów kontrolnych zawodnicy rozwiązywali zadania a przedmiotów ścisłych. Wygrała ta drużyna, która uzyskała najkrótszy czas oraz zdobyła najwięcej punktów za rozwiązane zadania.

Nasza drużyna w składzie: Mateusz Gołuchowski 1i, Łukasz Florczak 1i oraz Bartosz Kołtowski  1m - zajęła II miejsce.

Gratulujemy!.

Poprawiony: niedziela, 08 grudnia 2013 20:26
 
III międzyszkolny konkurs "Najlepszy uczeń w zawodzie elektryk" PDF Drukuj Email
Wpisany przez A. Libner   
poniedziałek, 16 maja 2011 21:44

Już po raz trzeci, wraz z CKP w Legnicy, organizowany jest konkurs "Najlepszy uczeń w zawodzie elektryk" Udział w konkursie potwierdziy już trzy szkoły, czekamy na dalsze zgłoszenia. Z naszej szkoły udział wezmą uczniowie klasy III E zasadniczej szkoły zawodowej: Adrian Minichowski, Jarosław Małecki, Damian Lekki, Mateusz Szuszkiewicz i Sebastian Włodarczak. Konkurs odbywa się wg zasad, które obowiązują na egzaminie potwierdzającym kwalifikacje zawodowe, a więc są dwa etapy: pisemny i praktyczny. Przewidujemy, że do etapu drugiego - finałowego - awansuje dwóch uczniów z każdej szkoły. Organizatorzy przygotowali, jak zwykle, atrakcyjne nagrody.

Naszym uczniom życzymy powodzenia!

Poprawiony: piątek, 26 czerwca 2015 06:25
 
Współpraca ze szkołą w Eisenhüttenstadt w Niemczech PDF Drukuj Email
Wpisany przez Paweł Czekaj   
niedziela, 15 maja 2011 20:50

Dnia 13.05.2011 p. dyrektor C. W. Czupryniak, p. B. Dzieweczyńska, p. Paweł Czekaj i p. W. Jarosz wzięli udział w uroczystościach związanych z 20 leciem szkoły oraz otwarciem nowej sali gimnastycznej w średniej szkole technicznej w Eisenhüttenstadt w Niemczech w Branderburgii - Oberstufenzentrum Gottfried Wilhelm Leibniz, z którą nasza szkoła współpracuje od 15 lat. Niemcy uświetnili otwarcie sali pokazem zdolności swoich gimnastyków wykonujących salta w powietrzu, pokazami robotów tańczących walca wiedeńskiego, przemowami ważnych osobistości, pokazem kuchni różnych krajów europejskich oraz muzikalem o Afryce wykonanym przez uczniów. Jak zwykle bardzo serdecznie nas przyjęli.

Zdjęcia

Paweł Czekaj

Poprawiony: czwartek, 19 maja 2011 11:11
 
Zdjęcia z wycieczki do Lwowa PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zespół Szkół Politechnicznych w Głogowie   
piątek, 13 maja 2011 08:18

Informuję wszystkich zainteresowanych, że w Galerii II zostały udostępnione zdjęcia z wycieczki do Lwowa. Minęło już trochę czasu od tego pamiętnego wyjazdu, więc zapraszam do ponownego zakosztowania lwowskiego klimatu w wycieczkowych fotografiach. Proszę również o kontakt tych z uczestników, którzy chcieliby umieścić swoje zdjęcia w szkolnej galerii.

Zdjęcia

Poprawiony: czwartek, 02 czerwca 2011 07:09
 
Rozstrzygnięcie konkursu językowego "In a nutshell" PDF Drukuj Email
Wpisany przez E. Jaworska   
poniedziałek, 18 kwietnia 2011 16:53

Dnia 15.04. 2011r. w Auli Zespołu Szkół Zawodowych w Głogowie odbyło się rozstrzygnięcie III już edycji konkursu na pisanie krótkiego opowiadania w języku angielskim „In a nutshell”. Podobnie jak w ubiegłorocznych konkursach uczniowie szkół ponadgimnazjalnych mieli za zadanie napisać ciekawe opowiadanie (w obrębie 200 – 250 słów) rozpoczynające się lub kończące na jeden z 6 podanych w regulaminie konkursu fragmentów. Celem konkursu było pobudzenie kreatywności i twórczych zdolności młodzieży, popularyzowanie sztuki pisania w języku angielskim oraz rozwijanie i doskonalenie umiejętności językowych uczestników dlatego w pracach oceniany był przede wszystkim pomysł i jego realizacja. Z nadesłanych prac organizatorzy wyłoniły następujących laureatów: I miejsce zajęła Patrycja Cypryjańska z I LO, II miejsce zajął Wojciech Warych z I LO , z kolei III miejsce przypadło Jackowi Fidzińskiemu z ZSZ.  Z uwagi na bardzo wysoki poziom otrzymanych prac jury postanowiło ponadto przyznać wyróżnienia dla Krzysztofa Wójcik z ZSZ oraz Darii Skibickiej z II LO. Laureaci otrzymali ciekawe nagrody książkowe ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Głogowie, które objęło konkurs swoim patronatem. Ogromne wsparcie otrzymaliśmy również od wydawnictw językowych MacMillan oraz Pearson Longman. Patronat medialny już po raz trzeci sprawował ‘Tygodnik Głogowski.’ Dziękujemy za pomoc i wsparcie dyrekcji szkoły w osobie pana Dyrektora Czesława Witolda Czupryniaka oraz wszystkim uczestnikom za udział w konkursie.

 

 

 

 

Ewa Jaworska, Magdalena Tojza

Poprawiony: piątek, 13 maja 2011 06:24
 
XXXIV Olimpiada Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej Kraków 2011 PDF Drukuj Email
Wpisany przez A. Libner   
niedziela, 17 kwietnia 2011 21:11

W dniach 31 marca - 1 kwietnia 2011 roku w Krakowie odbyła się XXXIV Olimpiada Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej. Wzięli w niej udział uczniowie naszej szkoły: Wiśniecki Szymon z klasy 3 c oraz Józków Tomasz i Junak Jarosław z 3 m. W Olimpiadzie tradycyjnie bierze udział bardzo duża liczba szkół z Polski, Czech, Niemiec oraz Ukrainy. Nasi uczniowie zajęci bardzo wysokie miejsca, Szymonowi zabrakło zaledwie 7 pkt, aby znaleźć się w ścisłym finale, Tomkowi i Jarkowi niewiele więcej. Zebrali doświadczenie i obiecali, że w przyszłorocznej edycji powalczą o jeszcze lepsze miejsca. W grupie elektrycznej wystartowało 83 uczniów, w grupie mechatronicznej 63.

Do olimpiady uczniów przygotowali: Pan Ryszard Siwek i Pan Wojciech Jarosz.

Zdjęcia

Poprawiony: piątek, 13 maja 2011 06:28
 
Wymiana z Kamieniecko-Podolskim Collegem Industrialnym. PDF Drukuj Email
Wpisany przez P. Korzeń   
niedziela, 17 kwietnia 2011 12:30

Nawiązanie współpracy pomiędzy Zespołem Szkół Zawodowych, a Kamieniecko – Podolskim Koledżem Industrialnym datuje się od 16 września 2010 r. tj. od podpisania umów o współpracy i wymianie młodzieży pomiędzy Dyrektorami obu szkół. Na mocy tych porozumień 9 osobowa delegacja Koledżu przybyła do Głogowa i uczestniczyła w wymianie w dniach 11-15.04.11.Delegację stanowiło 6 uczniów, 1 koordynator wymiany, 1 nauczyciel przedmiotów elektrycznych i 1 wicedyrektor szkoły.Uczniowie byli zakwaterowani u swoich rówieśników z Zespołu Szkół Zawodowych, opiekunowie mieszkali w PWSZ Głogów (pokoje gościnne).

1 dzień.W tym dniu uczniowie wraz z opiekunami mieli szansę po raz pierwszy zwiedzić partnerską szkołę. Częścią wizyty było również spotkanie ze Starostą Powiatu Głogowskiego oraz Prezydentem Miasta Głogowa. W godzinach popołudniowych zwiedzano miasto (Głowna atrakcja – wystawa „Schody do historii”) Pierwszy dzień wizyty zakończył wspólny obiad Dyrekcji oraz przedstawicieli władz samorządowych.2 dzień.Drugi dzień wizyty miał przybliżyć uczniom i nauczycielom z Ukrainy specyfikę polskiej szkoły. Stąd pomysł na „dzień polskiego ucznia”. Goście normalnie uczestniczyli w zajęciach lekcyjnych i obserwowali lekcje z przedmiotów ogólnokształcących i zawodowych. Nauczyciele z Ukrainy uczestniczyli zaś w wybranych przez siebie godzinach.Atrakcją w tym dniu była wycieczka do Szkolnego Obserwatorium Astronomicznego w II Liceum Ogóln. i wykład dotyczący nieba nad Głogowem, który przedstawił p. Roman Bochanysz.Wieczorem grupa skorzystała z atrakcji Pływalni „Chrobry”3 dzień. W kolejnym dniu wizyty uczniowie z Polski i Ukrainy uczestniczyli i w wycieczce zawodoznawczej do Fabryki „Volkswagen Motor Poland” w Polkowicach. Tam uczestniczyli w lekcji na temat „Automatyzacja produkcji procesu montażu” przeprowadzonej na terenie zakładu. Zapoznano się z nowoczesnymi procesami z zakresu automatyki, mechatroniki i elektryki ( profile i specjalizacje uczniów obydwu szkół). W ramach atrakcji uczestnicy wymiany obejrzeli seans filmowy w technologii 3D w kinie „Helios Lubin”.4 dzień. W przedostatnim dniu młodzież uczestniczyła w zajęciach na terenie Głogowskiego Centrum Edukacji Zawodowej w Głogowie. Szczególne zainteresowanie funkcjonowaniem wykazali nauczyciele ze szkoły ukraińskiej. Ważną częścią tego dnia była lekcja na temat „Prezentacja obrabiarki sterowanej numerycznie CNC w aspekcie technologii komputerowej”.Następnie młodzież zwiedziła Muzeum Archeologiczno-Historyczne i odbyła wycieczkę „Głogowskie pomniki” W ostatnim dniu wspólnie podsumowano i omówiono zrealizowane cele wizyty. Na spotkaniu gościliśmy Pana Starostę Powiatu Głogowskiego Rafaela Rokaszewicza i Prezydenta Miasta Głogowa.

Wszystkim "dobrym duchom", sponsorom oraz Starostwu Powiatowemu w Głogowie i Prezydentowi Miasta Głogowa serdecznie dziękujemy za pomoc i współpracę.

Zdjęcia

Poprawiony: piątek, 13 maja 2011 06:23
 
Rozstrzygnięcie konkursu na krótkie opowiadanie w języku angielskim "In a nutshell" PDF Drukuj Email
Wpisany przez M. Tojza   
środa, 13 kwietnia 2011 13:41

UWAGA!


Rozstrzygnięcie konkursu na krótkie opowiadanie w języku angielskim "In a nutshell" nastąpi

15 kwietnia o godzinie 13 w Auli ZSZ im. KEN w Głogowie,

na które zapraszamy wszystkich uczestników konkursu!

Informacja o przedłużeniu konkursu wkradła się na stronę przez przypadek i jest NIEAKTUALNA! Za chaos przepraszamy i jeszcze raz zapraszamy na rozdanie nagród w najbliższy piątek.

Organizatorzy.

Poprawiony: środa, 13 kwietnia 2011 13:46
 
V Powiatowy Konkurs „Młody Przedsiębiorca” PDF Drukuj Email
środa, 13 kwietnia 2011 07:00

31 marca 2011 r.  uczniowie - Michał Jucha, Krzysztof Kowalczyk, Krzysztof Leśków oraz Krzysztof Liszczyński z klasy 3a reprezentowali naszą szkołę w V Powiatowym Konkursie „Młody Przedsiębiorca". Zorganizowany został przy współpracy z Uniwersytetem Ekonomicznym we Wrocławiu i Bankiem Zachodnim WBK.  W konkursie brali udział uczniowie z  6 szkół ponadgimnazjalnych (24 uczniów- po 4 osoby ze szkoły) i 9 szkół gimnazjalnych (27 uczniów – po 3 osoby ze szkoły). Patronat nad konkursem objął Starosta Powiatu Głogowskiego i Prezydent Miasta.

Konkurs składał się z dwóch etapów: I etap – test składający się z 50 pytań, II etap – gra o charakterze decyzyjnym. Po obu etapach konkursu uczniowie wysłuchali wykładu  prof. Mirosławy Kwiecień  z Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu nt. „Zmiany w polskim prawie bilansowym”.

Serdecznie gratuluję uczniom udziału, dzięki któremu mogli poszerzyć swoją wiedzę ekonomiczną!

 

Agnieszka Czupryniak

Poprawiony: czwartek, 05 maja 2011 08:02
 
KONKURS „TĘGIE GŁOWY” PDF Drukuj Email
Wpisany przez L. Musiał   
poniedziałek, 11 kwietnia 2011 21:23

W  dniu  05 kwietnia 2011  w naszej szkole odbył  się po raz trzeci finał konkursu „TĘGICH GŁÓW”.  Konkurs dotyczył wiedzy matematyczno – przyrodniczej oraz  humanistycznej. Do finału przystąpiło 10 uczniów  klas pierwszych technikum, którzy zajęli wysokie miejsca w poprzednich rundach konkursu, czyli odpowiednio w części humanistycznej oraz w części matematyczno-przyrodniczej.


Laureatami konkursu zostali:

1. Wojciech  Chruściel        kl.1a
2. Sebastian  Sobierajski    kl. 1i
3. Dawid  Pasik                  kl.1c

Zawodnicy wykazali się dużą wiedzą z zakresu przedmiotów ogólnokształcących.

Zdjęcia

GRATULACJE  DLA  ZWYCIĘZCÓW !!!

 

Lucyna  Musiał

Poprawiony: poniedziałek, 11 kwietnia 2011 21:29
 
Rocznica Wyzwolenia Głogowa i Narodowe Siły Rezerwowe PDF Drukuj Email
Wpisany przez A. Matusiak   
niedziela, 03 kwietnia 2011 10:43

Dnia 01.04.2011r. uczniowie klasy 2m z wych. A. Matusiak wzięła udział w obchodach  Rocznicy Zakończenia Walk o Głogów. W ramach obchodów młodzież zapoznała się z ofertą stoisk promocyjnych Narodowych Sił Rezerwowych. Uczniowie zaznajomili się z informacjami na temat szkolnictwa wojskowego i służby w NSR. Stoiska promocyjne wystawiły X Brygada Kawalerii Pancernej, Ratownictwo Inżynieryjne oraz Patrol Saperski.

Zdjęcia

Poprawiony: czwartek, 07 kwietnia 2011 11:33
 
III miejsce w IV Przeglądzie "Teatrapia 2011"!!! PDF Drukuj Email
piątek, 01 kwietnia 2011 12:46

Dnia 18.03.2011  młodzież z Naszej Szkoły wzięła udział w IV Przeglądzie Spektakli o Tematyce Profilaktycznej "Teatrapia" organizowanym przez MOK i Miejski Ośrodek Profilaktyki Uzależnień w
Głogowie. Pod opieką p.Iwony Kozber-Tłuczek grupa uczniów z  klasy 2e w składzie :
Maciej Miśkowiec,Krystian Niedbała, Miłosz Pierzchalski,Patryk Poźniak i klasy 3m : Karolina Gmerek zaprezentowali w ramach promocji zdrowia spektakl pt : "Czarny rozdział z życia Majki" i zajęli III miejsce.  Gratulujemy!!! Serdecznie dziękuję "aktorom" , a także : Sławkowi Wilczyńskiemu-2e , Jakubowi Wróbel i Przemkowi Wawrowskiemu - 3m
za pomoc w realizacji przedstawienia ( rekwizyty, oświetlenie i nagłośnienie),poświęcenie cennego czasu i zaangażowanie:)).

Zdjęcia


Pedagog szkolny

Iwona Kozber-Tłuczek

Poprawiony: piątek, 01 kwietnia 2011 13:09
 
Wymiana z Kamieniecko-Podolskim Collegem Industrialnym. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Paweł Korzeń   
czwartek, 31 marca 2011 11:31

W dniach 10-15 kwietnia uczniowie naszej szkoły będą gościć młodzież z ukraińskiej szkoły średniej. Uczniowie z Ukrainy będą, w czasie wymiany, mieszkać u polskich rodzin. Pobyt delegacji z Kaminiecko-Podolskiego Collegu Industrialnego jest częścią porozumienia podpisanego pomiędzy dyrekcjami obu szkół. W ramach wizyty, m.in odbędą się zajęcia na terenie zakładów Volkswagena w Polkowicach.We wtorek 12 kwietnia odbędzie "Jeden dzień polskiego ucznia" dlatego prosimy całą społeczność szkolną o ciepłe przyjęcie naszych wschodnich przyjaciół.

Poprawiony: czwartek, 31 marca 2011 11:33
 
FINAŁ KONKURSU RECYTATORKSIEGO W ZSZOI W GŁOGOWIE PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ewa Jaworska   
poniedziałek, 28 marca 2011 14:46

Dnia 18. 03. 2011 r. w Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Głogowie odbył się finał międzywojewódzkiego konkursu literackiego „Budzimy nadzieję.” Pod szyldem konkursu literackiego zrealizowany został konkurs recytatorski poezji w języku obcym. Hasłem przewodnim tego kulturalnego wydarzenia było: „W poszukiwaniu tego, co łączy, a nie dzieli.” Konkurs odbywał się w dwóch kategoriach wiekowych: młodzież gimnazjalna i ponadgimnazjalna. Naszą szkołę reprezentował Daniel Plizga (2m). Daniel zaprezentował wiersz W.G. Audena „Funeral Blues”, który wyrecytował w języku angielskim oraz fragment prozy Johna Galsworthy „Saga rodu Forsyte’ów” w języku polskim. Impreza miała na celu pomóc w wyłonieniu i promowaniu młodych talentów, odwołując się do znajomości języków obcych i języka ojczystego i niewątpliwie nasz reprezentant urzekł komisję swoją recytacją i został doceniony za potencjał oraz barwę głosu.

Gratulujemy Danielowi i oczekujemy na kolejną edycję konkursu recytatorskiego w języku obcym.

Ewa Jaworska

Poprawiony: wtorek, 29 marca 2011 06:01
 
Wycieczka do Berlina PDF Drukuj Email
Wpisany przez A. Kasprzak   
piątek, 25 marca 2011 06:47Zdjęcia

Poprawiony: wtorek, 29 marca 2011 08:23
 
PIERWSZY DOLNOŚLĄSKI KONKURS WIEDZY O PODATKACH PDF Drukuj Email
Wpisany przez A. Czupryniak   
środa, 23 marca 2011 20:28

Z przyjemnością podaję informacje, że Rafał Araszkiewicz – uczeń klasy 3m i Szymon Wiśniecki z klasy 3c zakwalifikowali się do II etapu Konkursu Wiedzy o Podatkach. Organizatorem jest  Dolnośląski Oddział Krajowej Izby Doradców Podatkowych we Wrocławiu. Celem konkursu jest budzenie i rozwijanie wśród uczniów zainteresowań problematyką zagadnień podatkowych oraz upowszechnianie wśród młodzieży zasad korzystania z prawa podatkowego. W I etapie komisja doceniła prace naszych uczniów na temat: Zmiana wysokości stawki podatku – kto więcej zyska Państwo czy Obywatel? i Geneza podatku w życiu człowieka – rys historyczny. II etap Konkursu odbędzie się w dniu 08 kwietnia 2011r. we Wrocławiu. Składa się on z części pisemnej oraz ustnej. Pozostaję nam trzymać kciuki i życzyć powodzenia.

Poprawiony: piątek, 03 czerwca 2011 07:46
 
«pierwszapoprzednia21222324następnaostatnia»

Strona 21 z 24

Partnerzy

Reklama
Joomla templates