Zespół Szkół Politechnicznych w Głogowie
Zespół Szkół Politechnicznych w Głogowie
WYRÓŻNIENIE DLA ZESPOŁU PROJEKTOWEGO PDF Drukuj Email
Wpisany przez A. Kasprzak   
środa, 14 grudnia 2016 09:06

Z przyjemnością informujemy, że w konkursie na plakat zespołu w ramach projektu „Niemiecki ma klasę” nasza praca została doceniona przez jury Goethe-Institut w Warszawie i spośród wszystkich nadesłanych prac konkursowych zdobyła zaszczytne II miejsce. Dzięki otrzymanemu wyróżnieniu jeszcze bardziej zmotywowani przystępujemy do dalszych działań.

 
Niemiecki ma klasę / Deutsch hat Klasse PDF Drukuj Email
Wpisany przez A. Kasprzak   
środa, 14 grudnia 2016 09:01

Niemiecki ma klasę / Deutsch hat Klasse

WSPÓŁPRACA, WSPÓŁDECYDOWANIE, WSPÓŁODPOWIEDZIALNOŚĆ

 

Jaki związek ma kolor ścian z lekcją języka niemieckiego? Z pozoru nie ma. Jakże często jednak pierwsze wrażenie jest mylne! Warto więc przyjrzeć się dokładniej projektowi „Niemiecki ma klasę / Deutsch hat Klasse” prowadzonemu przez Goethe-Institut w Warszawie.

Tak właśnie zrobili i nasi uczniowie z Zespołu Szkół Politechnicznych w Głogowie . Są obecnie jednym z 115 zespołów bioracych udział w konkursie „Niemiecki ma klasę” w roku szkolnym 2016/2017.

Zadanie konkursowe polega na tym, by wspólnie zastanowić się, jak powinna wyglądać optymalna sala lekcyjna do nauki języka niemieckiego i wprowadzić takie zmiany, które sprawią, że przebywający w niej uczniowie i nauczyciel będą czuć się komfortowo, a aranżacja klasy ułatwi naukę.

Zanim jednak uczniowie przystąpią do działania, zespoły muszą zadać sobie wiele pytań i wspólnie poszukać odpowiedzi - co trzeba zrobić, aby klasa była przyjazna dla wszystkich? Jakie zmiany są potrzebne i możliwe do przeprowadzenia? Jakiego wsparcia potrzebuje zespól przy nowej aranżacji sali lekcyjnej i kto może go udzielić?

Goethe-Institut przygotował materiały, oferuje szkolenia i warsztaty, a zespól projektu „Niemiecki ma klasę” służy pomocą nauczycielom poszukującym informacji.

Tym projektem Goethe-Institut chciałby zachęcić uczniów do działań na rzecz najbliższego środowiska i stworzyć okazję do zdobywanie doświadczeń w partycypacji. Wspólne poszukiwanie nowych rozwiązań, współudział w podejmowaniu decyzji i współdziałanie przy realizacji ustalonych zamierzeń ma na celu stworzenie optymalnego środowiska do nauki języka niemieckiego w szkole.

W 2016 roku projekt uzyskał „European Language Label“, honorowy europejski znak innowacyjności w dziedzinie nauczania i uczenia się języków obcych.

Patronat honorowy nad projektem objął Minister Edukacji Narodowej, a partnerem projektu jest Ośrodek Rozwoju Edukacji w Warszawie. Instytucją wspierającą projekt jest Ministerstwo Spraw Zagranicznych Republiki Federalnej Niemiec .

Poprawiony: środa, 14 grudnia 2016 09:04
 
Święta tuż, tuż…. PDF Drukuj Email
Wpisany przez A. Kasprzak   
wtorek, 13 grudnia 2016 11:54

…i choć za oknem aura jesienna o zbliżającym się okresie świątecznym przypominają między innymi Bożonarodzeniowe Jarmarki. 8 grudnia br. klimat Świąt Bożego Narodzenia poczuli uczniowie z klasy 1i,1m,4i oraz 4m podczas jednodniowego pobytu w stolicy Saksonii – Dreźnie. Zanim rozkoszowali się zwyczajami i tradycjami Świąt, zwiedzili Gläserne Manufakturę – fabrykę koncernu Volkswagen oraz Zwinger najznakomitszą budowlę późnego baroku w Niemczech, w którego zbiorach znajduje się Galeria Starych Mistrzów z najsłynniejszym obrazem Rafaela Santi „Madonna Sykstyńska”. Był także czas na spacer z przewodnikiem uliczkami centrum miasta, podczas którego uczestnicy wycieczki usłyszeli wiele ciekawych opowieści i informacji na temat stolicy Saksonii. W późnych godzinach wieczornych, po bardzo intensywnym dniu, pełni wrażeń, trochę zmęczeni,  ale także naładowani pozytywną energią zaczerpniętą ze świątecznego nastroju, wszyscy wrócili szczęśliwie do Głogowa.

Zdjęcia

Poprawiony: środa, 14 grudnia 2016 09:05
 
Uwaga drużyny turnieju LOL w Mechaniku!!! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zespół Szkół Politechnicznych w Głogowie   
czwartek, 08 grudnia 2016 12:44

 

Uruchamiamy pierwszy etap rozgrywek
Do środy 14.12.2016 r. drużyny rozegrają mecze z wylosowanym przeciwnikiem.
Terminy spotkań ustalą kapitanowie drużyn i poinformują mnie o wyniku. W zestawieniu brakuje drużyny 2a, która została wylosowana jako "trzynastka" - awansująca automatycznie.
W pierwszym etapie rozgrywek ścierać się będą następujące drużyny:
Drużyna 1c vs Drużyna 3i Zwycięzca: 1c
Drużyna 2c vs Drużyna 4i/1 Zwycięzca: 2c
Drużyna 1i/1 vs Drużyna 2i Zwycięzca: 1i/1
Drużyna 1i/2 vs Drużyna 3c Zwycięzca: 3c
Drużyna 4m vs Drużyna 4c Zwycięzca: 4m
Drużyna 4i/2 vs Drużyna 3m Zwycięzca: 4i/2
Poprawiony: środa, 14 grudnia 2016 19:40
 
WESPRZYJ NASZĄ AKCJĘ! PDF Drukuj Email
Wpisany przez A. Kasprzak   
wtorek, 06 grudnia 2016 08:31

WESPRZYJ NASZĄ AKCJĘ!

To hasło przewodnie wczorajszej kwesty przeprowadzonej w szkole, w czasie spotkań wychowawców z rodzicami. Kwestujący uczniowie – uczestnicy projektu „Deutsch hat K lasse” – przygotowali wraz z wspierającymi ich rodzicami, słodki poczęstunek. Środki pieniężne zebrane z datków zamierzają przeznaczyć na wydatki związane z konkursem – innowacyjną modernizacją  klasy.  Przepyszne, domowe wypieki można będzie skosztować również w dniu dzisiejszym, na przerwach o godz. 10:30 i 11:25. Zapraszamy serdecznie wszystkich chętnych do wsparcia naszej akcji.

Poprawiony: środa, 14 grudnia 2016 09:06
 
Zakończenie etapu III PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zespół Szkół Politechnicznych w Głogowie   
poniedziałek, 05 grudnia 2016 19:45

W Międzyklasowym Turnieju League of Legends zakończył się II etap. Zarejestrowało się w sumie 11 drużyn. Do rozrywek dopuszczono 10. Oto ich nazwy i nicki zawodników:

1i

iiiMaszDeda

Kwadracik99

Narxek

XemaPL

Ziros

 

Poprawiony: poniedziałek, 05 grudnia 2016 20:06
Więcej…
 
„PIERWSZE KOTY ZA PŁOTY” PDF Drukuj Email
Wpisany przez A. Kasprzak   
poniedziałek, 05 grudnia 2016 15:01

 

…i wystartowaliśmy. Projekt „Niemiecki ma klasę” ruszył pełną parą, a wszystko dzięki ogromnemu zaangażowaniu uczestniczącej w nim młodzieży. W sobotę rano, w czasie wolnym od nauki i pomimo pięknej, zimowej aury, uczniowie licznie stawili się do prac renowacyjno – modernizacyjnych w budynku naszej szkoły. W ruch poszły pędzle, farby, szpachelki i …cała masa pomysłów na realizację zaplanowanych wcześniej zmian. Dziś sala 107 przypomina raczej poligon doświadczalny a nie klasę, ale z pewnością przy tak dużej dawce optymizmu i kreatywności „klasę” i nową jakość otrzyma szybo! Trzymamy kciuki za wszystkich uczestników projektu i bijemy brawa za dobry start. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji w szkolnej galerii zdjęć.

Zdjęcia

Poprawiony: środa, 14 grudnia 2016 09:06
 
Konkurs recytatorski w języku angielskim „Say your favourite English song” PDF Drukuj Email
Wpisany przez E. Jaworska   
piątek, 02 grudnia 2016 08:31

 

Zapraszamy chętnych do udziału w głogowskim konkursie recytatorskim, który polega na recytacji i interpretacji tekstu ulubionej piosenki anglojęzycznej. Uczestnicy opracowują piosenkę w języku angielskim (maksymalna długość utworu z podkładem muzycznym – 3,5 minuty, czas wystąpienia nie powinien przekraczać 2 minut).Chętnych proszę o zgłoszenie się do 10 grudnia do p.Jaworskiej. Konkurs odbędzie się

21 grudnia 2016r.

Ewa Jaworska

 
Mechanik rządzi! PDF Drukuj Email
Wpisany przez E. Jaworska   
piątek, 02 grudnia 2016 08:30

Miło Nam poinformować, że dwóch naszych uczniów Mikołaj Kurowski i Dominik Kijowski (4m) dostali się do drugiego etapu ogólnopolskiego konkursu „Know America,” tym samym znaleźli się w rankingu 60 uczniów z całej Polski  wyłonionych z ponad tysiąca zarejestrowanych w konkursie. Punktowo zajęli kolejno 7 i 8 miejsce. Niestety trójce naszych uczniów zabrakło tylko jednego punktu, żeby przejść do następnego etapu;-(

Druga runda polega na napisaniu eseju na jeden z 15 tematów zaproponowanych na stronie konkursu. Autorzy 30 najlepiej ocenionych esejów otrzymają wyróżnienia i wezmą udział w trzydniowym pobycie w Warszawie na koszt FWW (współorganizatora konkursu). Do trzeciej rundy przechodzi maksymalnie 15 autorów esejów, którzy otrzymają najwyższą ilość punktów. Odbędzie się ona również w Warszawie i jednym z jej elementów będzie rozmowa z komisją złożoną z recenzentów esejów oraz przedstawicieli Ambasady Amerykańskiej i Fundacji Wspomagania Wsi.

Trzymajmy kciuki;-)

Ewa Jaworska

 
Zwolnieni z teorii PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zespół Szkół Politechnicznych w Głogowie   
czwartek, 01 grudnia 2016 15:45

W dniu 24.11.16r. pięcioro uczniów naszej szkoły pod opieką pani Agaty Szymańskiej wzięło udział w warsztatach ambasadorskich "Zwolnieni z teorii " w LO1 w Głogowie. Uczniowie mieli za zadanie wykonać pierwszy etap stwarzania projektu społecznego. Po dużej burzy mózgów dwóch reprezentantów przedstawiło temat projektu, opis problemu społecznego i dowody na istnienie tego problemu oraz krótki opis projektu. Celem programu było zachęcenie młodzieży do aktywności fizycznej. Rozwiązaniem problemu były sponsorowane wejścia na siłownie, wyjazdy sportowe, a także zaproszenie sportowych liderów do szkół w celu promowania oraz zachęcania do zdrowego i aktywnego trybu życia. Każdy zainteresowany może spróbować swoich sił w stworzeniu projektu społecznego i nauki w praktyce jak zarządzać projektami, sprawnie się komunikować i przewodzić grupie.

Aleksandra Zarubajko - Samorząd Uczniowski

Poprawiony: czwartek, 01 grudnia 2016 15:50
 
Nauka przez sztukę? PDF Drukuj Email
Wpisany przez M. Bartoszek   
wtorek, 29 listopada 2016 12:16

Pomysł ten spodobał się klasie 2c, która w listopadowy piątek uczyła się języka niemieckiego kreatywnie. Po całym tygodniu pracy lewą półkulą mózgu (która odgrywa główną rolę 
w posługiwaniu się językiem, logiką, zdolnościami matematycznymi i porządkowaniem elementów) uczniowie chętnie zaangażowali do pracy półkulę prawą, odpowiedzialną za działania twórcze, uruchamiającą zapamiętywanie długotrwałe oraz eliminowanie stresu, który z kolei blokuje przyswajanie wiedzy. Chętnych do obejrzenia prac jesiennych, w których ukryły się wiersze o jesieni (w j. niemieckim) zapraszamy do Sali 206.

Poprawiony: środa, 30 listopada 2016 08:29
 
Technik Absolwent - najlepszy w zawodzie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zespół Szkół Politechnicznych w Głogowie   
czwartek, 24 listopada 2016 13:09

Dnia 22 listopada w Legnicy nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu „Technik Absolwent – najlepszy w zawodzie”, organizowanego przez SIMP - Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Mechaników Polskich. Jest to już szósta edycja tego konkursu i czwarta wygrana uczniów naszej szkoły! Tegoroczną edycję wygrał Filip Królikowski, uczeń klasy IVa, a drugie miejsce zajął Marek Najwer z klasy IV m. Dzięki temu zwycięstwu, puchar powrócił do naszej szkoły.

Filip, jest pierwszym absolwentem klasy technik mechanik, któremu udało się osiągnąć tak dobre wyniki i wygrać regionalną edycję konkursu. Teraz wyniki zostaną przesłane do centrali SIMP i z niecierpliwością będziemy oczekiwać na rozstrzygnięcie ogólnopolskie konkursu, gdzie Filip również ma ogromne szanse na bardzo dobry wynik.

W konkursie jak co roku organizatorzy przygotowali bardzo atrakcyjne nagrody. Za zwycięstwo Filip otrzymał laptopa, za drugie miejsce Marek - tablet.

Obu uczniom serdecznie gratulujemy!

Zdjęcia

Poprawiony: piątek, 25 listopada 2016 08:35
 
II Sprint Językowy w naszych murach;-) PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zespół Szkół Politechnicznych w Głogowie   
środa, 16 listopada 2016 00:00

16 listopada na auli szkolnej odbyły się międzyklasowe, drużynowe potyczki językowe. Klasy pierwsze reprezentowało trzech przedstawicieli klasy 1a (Jakub Łaszkiewicz, Bartosz Walner, Krystian Baranowski), 1c (Marcel Pietrzak, Patryk Bieliński oraz Dominik Ozga), 1i (Jakub Świt, Damian Witczak, Igor Łukowski oraz 1m (Filip Biel, Remigiusz Gergiel, Mateusz Chorążyczewski) a drugie klasa 2i (Remigiusz Dobrowolski, Jakub Gordoń, Dawid Sieroń) oraz 2m (Przemysław Surma, Karol Suda, Emil Zyberski)

Uczniowie mieli za zadanie ułożyć puzzle z zabytakmi europejskimi, rozwiązać zagadki, ułożyć jak najwięcej zdań tylko z dostępnych słów lub wypisać jak najwięcej słów z liter  z odgadniętego wcześniej hasła. W tym roku bezkonkurencyjne okazały się klasy technik mechatronik zajmując I miejsce zarówno w kategorii klas pierwszych jak i drugich.

Wszystkich uczestników zapraszamy po odbiór dyplomów i nagród do sali 105 na długiej przerwie w ten piątek 25 listopada;-)

 

Ewa Jaworska

 
III miejsce w Głogowie PDF Drukuj Email
Wpisany przez J. Adamczyk   
wtorek, 22 listopada 2016 08:11

 

Dnia 16.11.2016r. zakończyły się rozgrywki w piłkę siatkową chłopców szkół ponadgimnazjalnych.  Nasza szkoła po wyrównanej rywalizacji w grupie dostała się do finałów z drugiej pozycji. W meczach finałowych spotkaliśmy się z Zespołem Szkół Samochodowych i Budowlanych oraz I Liceum Ogólnokształcącym. Po trudnych bojach Zespół Szkół Politechnicznych  zajął III miejsce.

W rozgrywkach naszą szkołę reprezentowali: Andrzej Zawadzki kl. 4c, Amadeusz Żak kl. 4c, Remigiusz Paul kl. 4m, Mateusz Tkacz kl. 3m, Kacper Kluska kl.3a, Bartosz Frańczak kl. 3a, Marcel Kinal kl.2i, Oskar Brzezik kl. 1m, Dawid Zguda kl. 1 es, Robert Kuryłowicz kl. 1es, Olaf Dulski kl. 1i. Opiekun drużyny J. Adamczyk

Gratulacje dla medalistów Smile

 
English rules! PDF Drukuj Email
Wpisany przez E. Jaworska   
poniedziałek, 14 listopada 2016 00:00

Ostatni tydzień upłynął pod znakiem konkursów języka angielskiego;-)

14 listopada 15 uczniów brało udział w szkolnym etapie Olimpiady Języka Angielskiego sprawdzającego znajomość języka na poziomie zaawansowanym. Zgodnie z regulaminem prace, które uzyskały powyżej 30pkt zostaną przesłane do odpowiedniego Komitetu Okręgowego. Taką liczbę punktów udało się uzyskać Małgorzacie Burkiewicz (uczennicy klasy 4m), której serdecznie gratulujemy ponieważ jest ona pierwszą osobą z naszej szkoły, która ma szansę zakwalifikować się do następnego etapu Olimpiady- o czym przekonamy się do dnia  15 grudnia.

17 grudnia odbył się w naszej szkole konkurs po raz pierwszy konkurs Know America 2017. W tym nietypowym konkursie online, mającym formę testu wielokrotnego wyboru, obejmującego takie dziedziny jak amerykańska kultura, popkultura, historia, system polityczny, bieżąca sytuacja społeczno-gospodarcza, stosunki polsko-amerykańskie, system edukacji, geografia i sport wzięło udział 16 uczniów.

Kilka informacji dla przypomnienia. Know America jest konkursem organizowanym przez Fundację Wspomagania Wsi i Ośrodek Studiów Amerykańskich Uniwersytetu Warszawskiego we współpracy z Ambasadą Amerykańską w Polsce. Cel jaki stawiają sobie organizatorzy to pogłębienie wiedzy polskiej młodzieży o Stanach Zjednoczonych oraz promowanie Internetu jako środka komunikacji i narzędzia do poszukiwania informacji. Już na początku grudnia dowiemy się czy udało się nam zakwalifikować do kolejnego etapu.

Ewa Jaworska

 
Pomocna dłoń PDF Drukuj Email
Wpisany przez A. Chruszcz   
niedziela, 20 listopada 2016 16:30

Drodzy Uczniowie! Zapraszamy Was do udziału w konkursie z okazji Dnia Wolontariatu. Konkurs, którego tematem jest pomoc drugiemu człowiekowi, zaplanowano w dwóch kategoriach:

I – PRACE PLASTYCZNE (prace dowolną techniką na brystolu o rozmiarze A3),

II – PRACE WYKONANE TECHNIKĄ GRAFIKI KOMPUTEROWEJ (przygotowany projekt należy przekazać jury).

Ty również możesz zaprezentować swój pomysł i talent innym! Na zwycięzców czekają nagrody,
a przygotowane przez Was prace zostaną zaprezentowane na specjalnej wystawie.
Prace konkursowe można składać u p. A. Chruszcz w gabinecie 304  lub u p. A. Hass w gabinecie pedagoga do 13 grudnia. Serdecznie zapraszamy.

Poprawiony: środa, 05 kwietnia 2017 18:54
 
Hiszpański na Parasolu PDF Drukuj Email
Wpisany przez A. Libner   
wtorek, 15 listopada 2016 00:00

Poniedziałek, straciliśmy rachubę, który to już dzień :D
Dzisiaj w ramach nauki języka hiszpańskiego wybraliśmy się na wycieczkę do Plaza de la Encarnación. Znajduje się tam El Metropol Parasol, znany powszechnie jako Setas de Encarnación. Jest drewnianą budowlą opartą na dwóch betonowych kolumnach. Wewnątrz znajdują się sklepiki oraz windy, którymi można dostać się na taras widokowy. Zakupione wejściówki na taras, można wymienić później na napoje lub jedzenie w jednym ze sklepików znajdujących się na koronie. Widoki są przepiękne, naprawdę warto!

Zdjęcia

 
Wycieczka do Kadyksu PDF Drukuj Email
Wpisany przez A. Libner   
sobota, 12 listopada 2016 00:00

Dzień szósty czyli sobota. 
Pierwszy wolny dzień, ale tylko od pracy. Z samego rana w drzwi zapukała nasza tutejsza szefowa p. Anastazja. Po raz pierwszy od bardzo dawna usłyszeliśmy polskie: "dzień dobry". :D Po krótkich czynnościach organizacyjnych usiedliśmy w naszym pięknym klimatyzowanym i zinternetyzowanym autokarze. Wyruszyliśmy w drogę do Cadiz lub jak kto woli Kadyksu. Jest to miasto w południowo-zachodniej Hiszpanii, w regionie Andaluzja, stolica prowincji Kadyks. Położone na półwyspie oddzielającym odnogę Zatoki Kadyksu od Oceanu Atlantyckiego.
Zobaczyliśmy wszystkie ciekawe miejsca zarówno pod względem historycznym, jak i turystycznym. W jednym z budynków została napisana pierwsza hiszpańska konstytucja. Uchwalona 19 marca 1812 r., jest uznawana za jeden z najbardziej emblematycznych hiszpańskich tekstów prawnych. Wprowadziła nowoczesne i nowatorskie idee liberalizmu politycznego. W niej ustanowiono suwerenność narodu oraz podział władzy, sprawowanej przez przedstawicieli politycznych ludu. Nowa konstytucja przetrwała bardzo krótko, ale stworzyła podwaliny współczesnej Hiszpanii.
Innym bardzo ciekawym miejscem jest Targ rybny. Jest on wypełniony mnóstwem ludzi mówiących we wszystkich językach świata, pełen zapachów i barw. 
Po odwiedzeniu tych wszystkich miejsc nadszedł czas na odpoczynek na plaży. Jednak zanim do niej dotarliśmy, musieliśmy pokonać kilka wąskich uliczek i co najmniej 20 zakrętów w lewo. Byliśmy bardzo zaskoczeni i trochę współczuliśmy ludziom, że mają tak utrudniony dostęp do plaży. W końcu i nam się udało, zobaczyliśmy piękny lazur oceanu i złociste piaski plaży. W końcu mogliśmy wymoczyć nogi w wodach oceanu lub po prostu poleżeć na piasku. W drodze powrotnej, ku naszemu wielkiemu zdziwieniu, okazało się, że jednak na plaże można dojść pokonując zaledwie dwa zakręty i długą prostą...:D

PS. Dzisiejsze zdjęcia zawdzięczamy profesjonalnej pani fotograf, za co serdecznie dziękujemy.

Zdjęcia

 

:

D


Poprawiony: piątek, 18 listopada 2016 18:15
 
League of Legends PDF Drukuj Email
Wpisany przez T. Graczyk   
piątek, 18 listopada 2016 08:37

Swego czasu był organizowany w naszej szkole międzyklasowy turniej League of Legends. Czasy trochę się zmieniły i na runku pojawiły się nowsze tytuły przyciągające miłośników rozgrywek komputerowych, ale może znajdą się chętni, aby stanąć w szranki. Oczekuję na zgłoszenia pięcioosobowych drużyn klasowych. Rozgrywkę finałową przeprowadzimy w szkole, ale eliminacje - raczej na domowych komputerach.

Co myślicie o tym pomyśle?

Czekam na zgłoszenia drużyn do 25.11.2016r. Najczęściej znajdziecie mnie w Sali 405.

Tadeusz Graczyk

Poprawiony: piątek, 18 listopada 2016 08:48
 
Samoobrona Kobiet PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zespół Szkół Politechnicznych w Głogowie   
piątek, 18 listopada 2016 08:22

Wojskowa Komenda Uzupełnień w Głogowie zaprasza na cykl szkoleń z kobietami - ochotniczkami spoza resortu obrony narodowej w zakresie walki wręcz - samoobrony. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie Ministerstwa Obrony Narodowe: http://www.mon.gov.pl/samoobrona-kobiet

Ze strony WKU w Głogowie osobą odpowiedzialną za udzielenie informacji o szkoleniach jest kpt. Jarosław Żeglarski, tel. 261 678 173

 

 
Zmiana osobowa Pocztu Sztandarowego PDF Drukuj Email
Wpisany przez Janusz Kędzior   
wtorek, 15 listopada 2016 09:27


Dnia 11 listopada 2016 r Zespół Szkół Politechnicznych w Głogowie świętował 98 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę delegując Poczet Sztandarowy Szkoły na oficjalne obchody tego wydarzenia w nowym składzie: Marcin Kramarz (1c), Piotr Mędrek (1c), Łukasz Taraszkiewicz (1c) oraz Grzegorz Grzegorek (1c). Uczniowie reprezentowali szkołę podczas mszy świętej, przemarszu pod Pomnik Dzieci Głogowskich oraz podczas części oficjalnej Narodowego Święta Niepodległości. Bardzo dziękujemy za sumienną i profesjonalną służbę byłym reprezentantom Pocztu Sztandarowego, którymi byli Artur Piechowiak (4c), Konrad Janik (4c), Piotr Jacowicz (4c), Dawid Naszydłowski (4c).

Opiekun Pocztu Sztandarowego pan Janusz Kędzior.

Poprawiony: wtorek, 15 listopada 2016 09:32
 
Krzyż Czynu Frontowego dla Zespołu Szkół Politechnicznych PDF Drukuj Email
Wpisany przez Janusz Kędzior   
wtorek, 15 listopada 2016 08:39

Dnia 10 listopada 2016 na Cmentarzu Komunalnym przy ul. Legnickiej w Głogowie odbyło się uroczyste odsłonięcie po gruntownej renowacji pomnika Żołnierzy Wojska Polskiego poległych podczas walk II wojny światowej. Zespół Szkól Politechnicznych w Głogowie uczestniczył w tej uroczystości delegując Poczet Sztandarowy Szkoły do upamiętnienia pamięci poległych żołnierzy podczas walk o Głogów. Uczniowie ZSP pod kierunkiem Pani Małgorzaty Bartak od lat opiekują się pomnikiem  i dlatego nasza szkoła została odznaczona specjalnym dyplomem oraz Krzyżem Czynu Frontowego. Listopadowe akcje sprzątania cmentarza organizowane przez Panią Bartak wielokrotnie były już opisywane na stronach naszej szkoły. Otrzymane odznaczenie jest też wyrazem uznania dla byłych i obecnych reprezentantów szkoły w ramach służby w Poczcie Sztandarowym.

Zdjęcia

Poprawiony: wtorek, 15 listopada 2016 10:52
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 3 z 24

Partnerzy

Reklama
Joomla templates