Zespół Szkół Politechnicznych w Głogowie
Zespół Szkół Politechnicznych w Głogowie
Uwaga absolwenci technikum mechanicznego PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zespół Szkół Politechnicznych w Głogowie   
środa, 26 listopada 2014 12:56

 

Komunikacja Miejska w Głogowie poszukuje pracowników absolwentów naszej szkoły w zawodzie technik mechanik.

Poprawiony: środa, 26 listopada 2014 12:59
 
III miejsce w Liderach Europy !!! PDF Drukuj Email
Wpisany przez P. Szczyrek   
poniedziałek, 24 listopada 2014 13:24

W dniu 21 listopada 2014 roku pięcioosobowa reprezentacja naszej szkoły w składzie: Marcin Lisiecki, Adrian Kozera, Dominik Kijowski, Maciej Kwarta z klasy 2m oraz Filip Królikowski z klasy 3a wzięła udział w  regionalnym konkursie Liderzy Europy, zorganizowanym przez Bank Zachodni WBK w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Głogowie. Uczestniczyły w nim szkoły ponadgimnazjalne z Głogowa, Polkowic i Lubina. Nasza Szkoła zajęła najlepsze miejsce wśród szkół nieekonomicznych
z Głogowa. O zwycięstwie  zadecydowała strategia oraz wiedza na temat bankowości i ogólnych zagadnień z dziedziny ekonomii. Opiekunem grupy był pan Paweł Szczyrek. Serdeczne gratulacje za zajęcie  III miejsca.

Zdjęcia

Poprawiony: czwartek, 27 listopada 2014 11:47
 
Dni Honorowego Krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża PDF Drukuj Email
Wpisany przez A. Matusiak   
czwartek, 20 listopada 2014 12:23

 

W dniach 22-26 listopada – jak co roku – obchodzimy Dni Honorowego Krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża. Jest to święto wszystkich Polskich Honorowych Dawców Krwi.

W tym czasie wyrazy uznania składa się osobom promującym i wspierającym ideę honorowego krwiodawstwa; przede wszystkim jednak pamięta się o wyrazach wdzięczności dla tych wspaniałych ludzi, którzy nieznanym sobie osobom niosą bezinteresowną pomoc oddając im cząstkę siebie.

W naszej szkole jest duża grupa pełnoletnich uczniów, którzy regularnie oddają honorowo krew. Z okazji tego Święta składamy im wyrazy uznania i podziękowania za zasługi w ratowaniu zdrowia i życia ludzkiego.

Poprawiony: czwartek, 20 listopada 2014 12:53
Więcej…
 
Co to jest Sprawiedliwy Handel ? PDF Drukuj Email
Wpisany przez A. Chruszcz   
wtorek, 18 listopada 2014 12:37

 

Sprawiedliwy Handel - FAIR TRADE to ruch na rzecz partnerskiej współpracy z producentami krajów ubogiego Południa. Mieszkańcy Afryki, Azji, Ameryki Południowej, Karaibów i Oceanii  pracują w niewolniczych warunkach przy produkcji kawy, czekolady, herbaty, bawełny, egzotycznych owoców oraz wielu innych artykułów, które codziennie kupujemy w sklepach. Za swoją pracę powinni dostawać uczciwą zapłatę, a praca ta nie powinna zagrażać ich zdrowiu. Dlaczego tak nie jest? -  Tego mogli się dowiedzieć  uczniowie  naszej szkoły na warsztatach przeprowadzonych 7 listopada przez pana Borysa Bińkowskiego. Jest on przedstawicielem Polskiego Stowarzyszenia Wolnego Handlu. W ramach spotkania, odbyła się degustacja produktów FAIR TRADE.

Pamiętajmy,  wybierając produkty  Sprawiedliwego Handlu, my jako konsumenci,  możemy wywierać realny wpływ na poprawę stopy życiowej najbiedniejszych społeczności. Więcej informacji na stronie www. fairtrade.org.pl.

Zdjęcia

Poprawiony: wtorek, 13 października 2015 09:26
 
Światowy Dzień Rzucania Palenia - KONKURS PDF Drukuj Email
Wpisany przez A. Hass   
środa, 12 listopada 2014 17:07

 

W  roku 2014 dzień ten obchodzony będzie 20 listopada. Drodzy uczniowie! Biorąc pod uwagę fakt, iż na terenie przyszkolnym można znaleźć niemałą ilość tzw. „petów”  - nigdy nie za dużo rozważań o tym, że palenie szkodzi zdrowiu… W związku z powyższym zapraszam Was do wspólnej refleksji… Oprócz materiałów profilaktycznych, które już wkrótce do Was trafią – szczególnie zapraszam do udziału w nietypowym konkursie… Wszystkim, którym niestraszne są łamigłówki umysłowe proponuję sprawdzenie swojej wiedzy        z dziedziny zdrowia… Wśród uczniów, którzy rozwiążą prawidłowo krzyżówkę i do 20 listopada dostarczą jej rozwiązanie do wychowawcy lub pedagoga rozlosowane zostaną nagrody. Jednocześnie przypominam o całkowitym zakazie palenia na terenie szkoły (również na boisku i przed bramą główną). Może tegoroczny Światowy Dzień Rzucania Palenia będzie też Twoim świętem    i podejmiesz tak ważną decyzję, aby już nie truć siebie i rzucisz - nie kolejnego peta na trawnik lub na chodnik - ale po prostu RZUCISZ PALENIE? Zachęcam … Pedagog szkolny.

 

Zobacz!!!

Poprawiony: czwartek, 13 listopada 2014 06:55
 
„Głogów Fashion Day” w Mechaniku PDF Drukuj Email
Wpisany przez A. Kasprzak   
środa, 05 listopada 2014 12:28

 

W dniu 30 października br. odwiedziły naszą szkołę dwie grupy Przedszkolaków „Kotki” oraz „Krasnoludki” z Przedszkola Publicznego nr 7 w Głogowie. Pięciolatki uczestniczyły w 1,5 godzinnych zajęciach z języka angielskiego przygotowanych przez Komisję Języków Obcych. Tematem spotkania był Fashion Day. Maluchy śpiewały piosenki, układały puzzle, rywalizowały w grupach, a przede wszystkim dobrze się bawiły ucząc się języka angielskiego. Największą frajdą była dla nich rewia mody, w której przebierały się nazywając w języku angielskim części zakładanej garderoby. Po zakończonych zajęciach Przedszkolaki w podskokach i z uśmiechem na twarzy opuściły budynek szkoły nie kryjąc zadowolenia z wizyty i przebiegu niecodziennych zajęć.

Poprawiony: środa, 05 listopada 2014 14:54
 
Wycieczka do Wrocławia PDF Drukuj Email
Wpisany przez A. Matusiak   
środa, 05 listopada 2014 12:10

Dnia 04 listopada uczniowie z klasy 2m i 1i wraz z opiekunkami p. E. Michałowską i p. A. Matusiak  uczestniczyli w wycieczce do Wrocławia. Młodzież obejrzała przedstawienie muzyczne „Mordechaj Gebirtg – Bądź mi zdrów, Krakowie” w Synagodze pod Białym Bocianem. Spektakl ten jest częścią projektu Jidisz Far Ale – Jidysz Dla Wszystkich, którego celem jest promowanie wiedzy o kulturze i języku jidysz. Po przedstawieniu zwiedziliśmy wystawę – „Historia Odzyskana. Życie Żydów we Wrocławiu i na Dolnym Śląsku” ukazującą ponad 800-letnią historię Żydów w tej części Europy.

Podczas wycieczki dopisała piękna pogoda, co pozwoliło nam na spacer po Rynku Starego Miasta.

Ostatnim punktem wycieczki było zwiedzanie Stadionu Wrocław – jednej z aren Euro 2012. Przez godzinę wraz z przewodnikiem odkrywaliśmy miejsca niedostępne na co dzień dla kibiców.

Zdjęcia

Poprawiony: środa, 05 listopada 2014 14:58
 
Ocalić od zapomnienia... PDF Drukuj Email
Wpisany przez M. Bartak   
piątek, 31 października 2014 10:34

 

Dzień Wszystkich Świętych to dzień szczególny, czas refleksji i zadumy, czas wspomnień o naszych bliskich , którzy odeszli.

Jednak nie o wszystkich zmarłych pamiętamy . Na głogowskim cmentarzu przy ulicy Legnickiej jest wiele zapomnianych grobów . W tym roku po raz siódmy młodzież naszej Szkoły uczestniczyła w akcji „Porządkowania zaniedbanych grobów”. Tym razem ,  30 października 2014 roku , cmentarz sprzątali chłopcy z klasy 1a. Prace nadzorowały p. Julita Adamczyk oraz p. Małgorzata Bartak . Uczniowie z wielkim zaangażowaniem i dokładnością grabili liście, wyrywali chwasty, sprzątali groby, porządkowali okolice nagrobków, prostowali krzyże. Wiele uwagi poświęcili najmniejszym mogiłom, dzieci. Oddali również, jak co roku , hołd żołnierzom wojska polskiego. Pięknie posprzątali aleję , przy której spoczywają nieznani walczący.

Nasza młodzież i w tym roku nie zawiodła. Pierwszoklasiści dali dobry przykład nam wszystkim. Próbowali ocalić od zapomnienia tych, którzy odeszli. A na groby… wciąż spadają liście .

Ps. Warto zatrzymać się przy upamiętniającej Dzień Wszystkich Świętych tablicy (pierwsze piętro naszej Szkoły ), której motywami przewodnimi są śmierć i przemijanie w tekstach poetyckich różnych epok.

Zdjęcia

Małgorzata Bartak

 
Ubezpieczenia uczniowskie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zespół Szkół Politechnicznych w Głogowie   
środa, 29 października 2014 11:08

 

W ramach programu „Partnerstwo dla oświaty” uczniowie naszej szkoły podlegają ubezpieczeniu NNW. Do Waszych rąk trafią karty I.C.E./NNW, wraz z informacją o numerze polisy (do wpisania na karcie).Więcej informacji o ubezpieczeniu znajdziecie na stronie www.szkody.nau.pl

 
Jan Paweł II – Papież – Poeta PDF Drukuj Email
Wpisany przez M. Bartak   
poniedziałek, 20 października 2014 22:30

Twórczości Jana Pawła II poświęcony został II Konkurs Recytatorski zorganizowany przez Głogowskie Centrum Myśli Jana Pawła II, ZSE im. Jana Pawła II w Głogowie, Głogowskie Stowarzyszenie Literackie.

Przesłuchania konkursowe, w których udział wzięli uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych województw dolnośląskiego, lubuskiego,  wielkopolskiego, odbyły się 16 października 2014 r., w rocznicę wyboru Papieża – Polaka. Naszą Szkołę godnie reprezentowali  chłopcy z klas 3i oraz 2m. Andrzej Wójcik, Marcin Lisiecki, Kacper Wolny recytowali  wiersze i fragmenty prozy z twórczości Jana Pawła II. W repertuarze młodzieży znalazły się takie utwory poetyckie jak „Po co mi mówisz”, „Robotnik z fabryki samochodów”, „Dzieci”. Uczestnicy zmierzyli się też z prozą. Mogliśmy zatem wysłuchać fragmentów Listów apostolskich, Encyklik i innych tekstów z medytacji, rozważań.

Nasi recytatorzy zaprezentowali wysoki poziom warsztatu artystycznego. W oryginalny sposób zinterpretowali, trudne przecież, teksty Ojca Świętego. Pokazali dużą wrażliwość na piękno języka, głębię filozoficzną. Pogłębili swoją wiedzę o twórczości Papieża  - Polaka. I wreszcie, w trakcie 5 – 7 minutowej prezentacji oddali cześć Janowi  Pawłowi II – Poecie.

Podziękowania dla Jakuba Lewandowskiego z klasy 3i za fotografowanie recytatorskich zmagań.

Zdjęcia

Poprawiony: poniedziałek, 20 października 2014 22:35
 
Zimowe słońce w Hiszpanii i złota jesień w Polsce PDF Drukuj Email
Wpisany przez A. Kasprzak   
czwartek, 16 października 2014 13:58

 

„Easy Travelling” to projekt, w którym uczestniczy nasza szkoła w ramach programu Leonardo da Vinci „ Uczenie się przez całe życie”. W lutym br. po raz pierwszy spotkaliśmy się w Moron de la ceFrontera rozpoczynając realizację zadań projektowych. Sześcioro uczniów Zespołu Szkół Politechnicznych miało okazję zetknąć się z kulturą i zwyczajami Andaluzji oraz doskonalić umiejętności językowe poprzez bezpośredni kontakt z rówieśnikami z innych krajów Europy. W dniach 5.10-10.10.2014r. gościliśmy w naszej szkole 18 uczniów wraz z opiekunami z trzech zachodnioeuropejskich krajów– Francji (Troyes), Hiszpanii (Moron de La Frontera) oraz Niemiec
( Osterode am Harz) Uczniowie ZSP i goście spędzili intensywnie czas odwiedzając min. Prezydenta Miasta Głogowa, Starostwo Powiatowe, Hutę Miedzi Głogów, Sitech i GCEZ. Realizacja zadań projektu łączy ze sobą także dobrą zabawę , integrację i kulturę. Uczestnicy brali udział w grach terenowych, zwiedzali z przewodnikiem Głogów oraz stolicę Dolnego Śląska – Wrocław. Czwartkowe popołudnie spędziliśmy w szkole opracowując ewaluację podsumowującą nasze czterodniowe działania. Pełni energii i pomysłów czekamy na kolejny etap projektu, który odbędzie się w lutym 2015 w Osterode am Harz (Niemcy).

Zdjęcia

Poprawiony: piątek, 10 kwietnia 2015 09:41
 
Wyniki Językowego Sprintu! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zespół Szkół Politechnicznych w Głogowie   
niedziela, 12 października 2014 07:25

Dnia 01.10.2014r. w ramach obchodzonego Europejskiego Dnia Języków odbył się konkurs z języka angielskiego dla dwuosobowych drużyn z każdej klasy pierwszej, drugiej oraz trzeciej. Miło Nam jest ogłosić, że zwycięzcami konkursu w kategorii uczniów klas pierwszych została drużyna klasy 1a w składzie Kacper Ławniczak oraz Bartosz Frańczak. W kategorii klas drugich zwyciężyli  reprezentanci klasy 2m Adrian Paszkowski oraz Jakub Wywiał a w kategorii klas trzecich bezkonkurencyjni okazali się przedstawiciele klasy 3i w składzie Przemysław Saj oraz Andrzej Wójcik. Dziękujemy wszystkim klasom za udział, zwycięzcom gratulujemy i zapraszamy na odbiór nagród w środę 15 października o godz. 10.30 w sali 105.

 
BIEGI PRZEŁAJOWE PDF Drukuj Email
Wpisany przez J. Adamczyk   
niedziela, 12 października 2014 07:23

Dnia 1.10.2014 r. w Parku Południowym w Głogowie  Zespół Szkół Politechnicznych zorganizował Powiatowe Biegi Sztafetowe dla szkół podstawowych,  gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Łącznie
w imprezie brało udział blisko pięciuset uczniów szkół  z Głogowa i okolic.

Wśród szkół podstawowych w kategorii dziewcząt poszczególne miejsca zajęły szkoły:

I miejsce - Szkoła Podstawowa nr 10

II miejsce - Szkoła Podstawowa nr 7

III miejsce - Szkoła Podstawowa nr 14

w kategorii chłopców:

I miejsce - Szkoła Podstawowa nr 14

II miejsce - Szkoła Podstawowa nr 7

III miejsce - Szkoła Podstawowa nr 10

Wśród szkół gimnazjalnych w kategorii dziewcząt

Więcej…
 
Matura na stronie CKE PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zespół Szkół Politechnicznych w Głogowie   
piątek, 10 października 2014 13:28

 

Realizując prośbę Pani Joanny Berdzik PODSEKRETARZA STANU MINISTERSTWA EDUKACJI NARODOWEJ, wyrażonej w liście do Dyrektorów Szkół Ponadgimnazjalnych w sprawie zmian w egzaminie maturalnym, który w nowej formule zostanie po raz pierwszy przeprowadzony w maju 2015r. dla absolwentów liceum ogólnokształcącego, a w maju 2016 r. dla absolwentów technikum, zamieszczamy na naszej stronie link do Centralnej  Komisji Egzaminacyjnej, na której utworzona została zakładka, gdzie można znaleźć wszystkie informacje na temat egzaminu maturalnego w roku szkolnym 2014/2015.

 

To jest ten link :)

 
Oferta dla absolwentów PDF Drukuj Email
Wpisany przez P. Stasyszyn   
czwartek, 09 października 2014 08:57

Firma WIGROPOL w Polkowicach poszukuje pracowników absolwentów naszej szkoły w zawodzie technik elektryk.

Poprawiony: czwartek, 09 października 2014 09:03
 
XVII Dolnośląski Festiwal Nauki w Głogowie PDF Drukuj Email
Wpisany przez A. Libner   
poniedziałek, 06 października 2014 20:22

 

Zakończył się tegoroczny XVII Dolnośląski Festiwal Nauki w Głogowie. W Zespole Szkół Politechnicznych odbyło się 8 imprez festiwalowych. W dniu 3
października odbyły się cztery spotkania, w których uczestniczyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 10 w Głogowie oraz uczniowie ZSP.
Oprócz dwóch wykładów: „Historia mechaniki w pigułce, czyli od pomysłu do wynalazku” – prof. dr. hab. Stanisława Piesiaka oraz „ Jest jeszcze dużo
miejsca na dole – zastosowania nanotechnologii” dr Piotra Psuja odbyły się zajęcia warsztatowe zatytułowane „Matematyczne zagadki mechanika”
przeprowadzone przez mgr Monikę Struzik oraz „Inteligentny budynek –nowoczesna instalacja elektryczna” zorganizowane przez mgr Artur Libnera.
4 października, w drugim dniu Festiwalu, wykład połączony z pokazem pomiarów przy użyciu systemu GPS przeprowadziła dr Katarzyna Pactwa oraz ponownie
zajęcia warsztatowe z uczniami Przedszkola nr 2 i Gimnazjum nr 5 w Głogowie pani mgr Monika Struzik i pan mgr Artur Libner.
W sumie w ciągu dwóch dni, w Zespole Szkół Politechnicznych uczestniczyło w zajęciach około 290 osób.

Poprawiony: środa, 29 października 2014 14:17
 
Otrzęsiny klas pierwszych PDF Drukuj Email
Wpisany przez L. Musiał   
piątek, 03 października 2014 09:25

19 września 2014 klasy pierwsze wraz z wychowawcami wyjechały do Dalkowa na wycieczkę przyrodoznawczą po Wzgórzach Dalkowskich.

Właśnie w Dalkowie pod wielką wiatą odbyły się otrzęsiny, czyli nieoficjalne powitanie pierwszaków naszej szkoły. Uczniowie klas: 1a, 1c, 1i, 1m oraz 1s walczyli ze sobą w kilku konkurencjach, wśród których było m. in. rysowanie godła klasy, malowanie portretów swoich wychowawców, tradycyjne picie mleka z miski, quiz z WOS-u czyli Wiedzy o Szkole.

Po bardzo wyrównanej walce pierwsze miejsce zajęła klasa 1s, której wychowawcą jest         p. Artur Nierychły. Na zakończenie p. wicedyrektor Monika Struzik wręczyła każdej klasie pamiątkowe dyplomy, a najlepszym drużynom zwycięskie medale.

Otrzęsiny zostały przygotowane przez uczniów klasy 2i wraz z wychowawcą p. Lucyną Musiał oraz p. pedagog Agnieszkę Hass.

Zwycięzcom gratulujemy.

 

Zdjęcia

Poprawiony: czwartek, 16 października 2014 20:48
 
Europejski Dzień Języków PDF Drukuj Email
Wpisany przez A. Kasprzak   
czwartek, 02 października 2014 07:29

Od 13 lat 26 września obchodzony jest Europejski Dzień Języków.
Celem Europejskiego Dnia Języków jest świętowanie językowej różnorodności w Europie i propagowanie wśród obywateli znajomości większej liczby języków. Również w naszej szkole przeprowadzane są akcje uświadamiające znaczenie języków w XXI wieku oraz zachęcające naszych uczniów do uczenia się nowego języka, podnoszenia znajomości i przełamywania barier językowych. 26 i 30 września br. w auli naszej szkoły został przeprowadzony quiz w języku angielskim sprawdzający wiedzę ze znajomości kultury i obyczajów hinduskich oraz ogólnych informacji na temat Indii. Uczniowie mieli okazję zobaczyć oryginalne stroje i ozdoby z dalekiego wschodu. W ramach tegorocznych obchodów EDJ 1 października uczniowie rywalizowali w konkursie „Językowy sprint”, którego wyniki poznamy w najbliższym czasie. Kolejnym wydarzeniem to zbliżający się konkurs „Deutsch macht Spaß“, który odbędzie się w najbliższy piątek (03.10.14r.) od godz. 11:25 w szkolnej  auli, na który serdecznie zapraszamy.
To jeszcze nie wszystko!!! 16 października uczniowie ZSP przeprowadzą zajęcia z dziećmi „Glogow Fashion Day” w ramach projektu „Mechanik dla Malucha”. Zachęcamy do czytania relacji z nadchodzących wydarzeń.

Poprawiony: czwartek, 16 października 2014 20:47
 
ODDAJ ZUŻYTY TELEFON" - BĄDŹ EKO PDF Drukuj Email
Wpisany przez A. Matusiak   
środa, 01 października 2014 07:08

W związku z III edycją Ogólnopolskiej Akcji Ekologicznej "ODDAJ ZUŻYTY TELEFON" - BĄDŹ EKO przez cały miesiąc PAŹDZIERNIK zbieramy zużyte lub

uszkodzone telefony komórkowe, które ze względu na zawartość ołowiu i kadmu są zagrożeniem dla naszego środowiska naturalnego (wody i gleby). Telefony można przynosić do sali 201 (p. A. Matusiak) lub sali 401 (p. J. Toporowicz)

Poprawiony: czwartek, 02 października 2014 07:34
 
Uwaga!!! PDF Drukuj Email
Wpisany przez P. Żelazny   
środa, 24 września 2014 09:20

Ważne ogłoszenie w sprawie dziennika elektronicznego

1 października na kontach Rodziców i Uczniów zostaną wyłączone pełne uprawnienia, a zostaną włączone konta Standard. Istnieje możliwość wykupienia kont Premium dla Uczniów i ich Rodziców w cenie 25 zł brutto od ucznia (w cenie 25 zł aktywacja konta ucznia oraz powiązanych z nim kont Rodziców na jeden rok szkolny). Osoby zainteresowane wykupem proszone są o zgłaszanie się do wychowawców klas w terminie do 26.09.2014r. Po tym terminie będzie obowiązywał cennik zakupów indywidualnych taki jak w roku ubiegłym.

Jednocześnie informujemy, że dziennik z funkcjami standardowymi będzie nadal bezpłatny.

Poprawiony: piątek, 26 września 2014 09:27
 
Tematy z języka polskiego PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zespół Szkół Politechnicznych w Głogowie   
czwartek, 18 września 2014 21:10

Uwaga maturzyści !!!

Prezentujemy link pod którym dostępna jest obowiązująca w tym roku szkolnym lista tematów do części ustnej egzaminu maturalnego z języka polskiego

 

Lista tematów

Poprawiony: czwartek, 16 października 2014 20:56
 
Pół tysiąca ulotek rozdanych! PDF Drukuj Email
Wpisany przez A. Waga   
sobota, 13 września 2014 07:49

Wolontariusze z naszej szkoły, z klas 4 „i” i 3„i”, pod opieką p. Andrzeja Wagi wraz z innymi głogowskimi stowarzyszeniami , policją i władzami Starostwa powiatowego rozdali wczoraj tj. 11.09.2014 r. ulotki kierowcom, którzy parkowali w pobliżu marketu na starówce. To kolejne działania w ramach Kampanii Parkingowej ''Czy naprawdę chciałbyś być na naszym miejscu?" .

Kampania parkingowa promuje prospołeczne zachowania dotyczące m.in. prawidłowego
parkowania i nieblokowania tzw. “kopert” przez nieuprawnionych uczestników ruchu
drogowego. W tym roku głównym celem akcji jest zwrócenie uwagi na zmiany zasad
wydawania kart parkingowych. Zmiany weszły z początkiem lipca. Wzorem lat ubiegłych
uczniowie zwracali uwagę na problem zajmowania przez pełnosprawnych kierowców
miejsc przeznaczonych do parkowania dla osób z niepełnosprawnością.

Wczorajsza akcja została odebrana pozytywnie przez mieszkańców naszego miasta oraz z ogromną zrozumiałością problemu. Dziękujemy!

 
«pierwszapoprzednia11121314151617181920następnaostatnia»

Strona 11 z 24

Partnerzy

Reklama
Joomla templates