Zespół Szkół Politechnicznych w Głogowie
Zespół Szkół Politechnicznych w Głogowie
Zimowe słońce w Hiszpanii i złota jesień w Polsce PDF Drukuj Email
Wpisany przez A. Kasprzak   
czwartek, 16 października 2014 13:58

 

„Easy Travelling” to projekt, w którym uczestniczy nasza szkoła w ramach programu Leonardo da Vinci „ Uczenie się przez całe życie”. W lutym br. po raz pierwszy spotkaliśmy się w Moron de la ceFrontera rozpoczynając realizację zadań projektowych. Sześcioro uczniów Zespołu Szkół Politechnicznych miało okazję zetknąć się z kulturą i zwyczajami Andaluzji oraz doskonalić umiejętności językowe poprzez bezpośredni kontakt z rówieśnikami z innych krajów Europy. W dniach 5.10-10.10.2014r. gościliśmy w naszej szkole 18 uczniów wraz z opiekunami z trzech zachodnioeuropejskich krajów– Francji (Troyes), Hiszpanii (Moron de La Frontera) oraz Niemiec
( Osterode am Harz) Uczniowie ZSP i goście spędzili intensywnie czas odwiedzając min. Prezydenta Miasta Głogowa, Starostwo Powiatowe, Hutę Miedzi Głogów, Sitech i GCEZ. Realizacja zadań projektu łączy ze sobą także dobrą zabawę , integrację i kulturę. Uczestnicy brali udział w grach terenowych, zwiedzali z przewodnikiem Głogów oraz stolicę Dolnego Śląska – Wrocław. Czwartkowe popołudnie spędziliśmy w szkole opracowując ewaluację podsumowującą nasze czterodniowe działania. Pełni energii i pomysłów czekamy na kolejny etap projektu, który odbędzie się w lutym 2015 w Osterode am Harz (Niemcy).

Zdjęcia

Poprawiony: piątek, 10 kwietnia 2015 09:41
 
Wyniki Językowego Sprintu! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zespół Szkół Politechnicznych w Głogowie   
niedziela, 12 października 2014 07:25

Dnia 01.10.2014r. w ramach obchodzonego Europejskiego Dnia Języków odbył się konkurs z języka angielskiego dla dwuosobowych drużyn z każdej klasy pierwszej, drugiej oraz trzeciej. Miło Nam jest ogłosić, że zwycięzcami konkursu w kategorii uczniów klas pierwszych została drużyna klasy 1a w składzie Kacper Ławniczak oraz Bartosz Frańczak. W kategorii klas drugich zwyciężyli  reprezentanci klasy 2m Adrian Paszkowski oraz Jakub Wywiał a w kategorii klas trzecich bezkonkurencyjni okazali się przedstawiciele klasy 3i w składzie Przemysław Saj oraz Andrzej Wójcik. Dziękujemy wszystkim klasom za udział, zwycięzcom gratulujemy i zapraszamy na odbiór nagród w środę 15 października o godz. 10.30 w sali 105.

 
BIEGI PRZEŁAJOWE PDF Drukuj Email
Wpisany przez J. Adamczyk   
niedziela, 12 października 2014 07:23

Dnia 1.10.2014 r. w Parku Południowym w Głogowie  Zespół Szkół Politechnicznych zorganizował Powiatowe Biegi Sztafetowe dla szkół podstawowych,  gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Łącznie
w imprezie brało udział blisko pięciuset uczniów szkół  z Głogowa i okolic.

Wśród szkół podstawowych w kategorii dziewcząt poszczególne miejsca zajęły szkoły:

I miejsce - Szkoła Podstawowa nr 10

II miejsce - Szkoła Podstawowa nr 7

III miejsce - Szkoła Podstawowa nr 14

w kategorii chłopców:

I miejsce - Szkoła Podstawowa nr 14

II miejsce - Szkoła Podstawowa nr 7

III miejsce - Szkoła Podstawowa nr 10

Wśród szkół gimnazjalnych w kategorii dziewcząt

Więcej…
 
Matura na stronie CKE PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zespół Szkół Politechnicznych w Głogowie   
piątek, 10 października 2014 13:28

 

Realizując prośbę Pani Joanny Berdzik PODSEKRETARZA STANU MINISTERSTWA EDUKACJI NARODOWEJ, wyrażonej w liście do Dyrektorów Szkół Ponadgimnazjalnych w sprawie zmian w egzaminie maturalnym, który w nowej formule zostanie po raz pierwszy przeprowadzony w maju 2015r. dla absolwentów liceum ogólnokształcącego, a w maju 2016 r. dla absolwentów technikum, zamieszczamy na naszej stronie link do Centralnej  Komisji Egzaminacyjnej, na której utworzona została zakładka, gdzie można znaleźć wszystkie informacje na temat egzaminu maturalnego w roku szkolnym 2014/2015.

 

To jest ten link :)

 
Oferta dla absolwentów PDF Drukuj Email
Wpisany przez P. Stasyszyn   
czwartek, 09 października 2014 08:57

Firma WIGROPOL w Polkowicach poszukuje pracowników absolwentów naszej szkoły w zawodzie technik elektryk.

Poprawiony: czwartek, 09 października 2014 09:03
 
XVII Dolnośląski Festiwal Nauki w Głogowie PDF Drukuj Email
Wpisany przez A. Libner   
poniedziałek, 06 października 2014 20:22

 

Zakończył się tegoroczny XVII Dolnośląski Festiwal Nauki w Głogowie. W Zespole Szkół Politechnicznych odbyło się 8 imprez festiwalowych. W dniu 3
października odbyły się cztery spotkania, w których uczestniczyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 10 w Głogowie oraz uczniowie ZSP.
Oprócz dwóch wykładów: „Historia mechaniki w pigułce, czyli od pomysłu do wynalazku” – prof. dr. hab. Stanisława Piesiaka oraz „ Jest jeszcze dużo
miejsca na dole – zastosowania nanotechnologii” dr Piotra Psuja odbyły się zajęcia warsztatowe zatytułowane „Matematyczne zagadki mechanika”
przeprowadzone przez mgr Monikę Struzik oraz „Inteligentny budynek –nowoczesna instalacja elektryczna” zorganizowane przez mgr Artur Libnera.
4 października, w drugim dniu Festiwalu, wykład połączony z pokazem pomiarów przy użyciu systemu GPS przeprowadziła dr Katarzyna Pactwa oraz ponownie
zajęcia warsztatowe z uczniami Przedszkola nr 2 i Gimnazjum nr 5 w Głogowie pani mgr Monika Struzik i pan mgr Artur Libner.
W sumie w ciągu dwóch dni, w Zespole Szkół Politechnicznych uczestniczyło w zajęciach około 290 osób.

Poprawiony: środa, 29 października 2014 14:17
 
Otrzęsiny klas pierwszych PDF Drukuj Email
Wpisany przez L. Musiał   
piątek, 03 października 2014 09:25

19 września 2014 klasy pierwsze wraz z wychowawcami wyjechały do Dalkowa na wycieczkę przyrodoznawczą po Wzgórzach Dalkowskich.

Właśnie w Dalkowie pod wielką wiatą odbyły się otrzęsiny, czyli nieoficjalne powitanie pierwszaków naszej szkoły. Uczniowie klas: 1a, 1c, 1i, 1m oraz 1s walczyli ze sobą w kilku konkurencjach, wśród których było m. in. rysowanie godła klasy, malowanie portretów swoich wychowawców, tradycyjne picie mleka z miski, quiz z WOS-u czyli Wiedzy o Szkole.

Po bardzo wyrównanej walce pierwsze miejsce zajęła klasa 1s, której wychowawcą jest         p. Artur Nierychły. Na zakończenie p. wicedyrektor Monika Struzik wręczyła każdej klasie pamiątkowe dyplomy, a najlepszym drużynom zwycięskie medale.

Otrzęsiny zostały przygotowane przez uczniów klasy 2i wraz z wychowawcą p. Lucyną Musiał oraz p. pedagog Agnieszkę Hass.

Zwycięzcom gratulujemy.

 

Zdjęcia

Poprawiony: czwartek, 16 października 2014 20:48
 
Europejski Dzień Języków PDF Drukuj Email
Wpisany przez A. Kasprzak   
czwartek, 02 października 2014 07:29

Od 13 lat 26 września obchodzony jest Europejski Dzień Języków.
Celem Europejskiego Dnia Języków jest świętowanie językowej różnorodności w Europie i propagowanie wśród obywateli znajomości większej liczby języków. Również w naszej szkole przeprowadzane są akcje uświadamiające znaczenie języków w XXI wieku oraz zachęcające naszych uczniów do uczenia się nowego języka, podnoszenia znajomości i przełamywania barier językowych. 26 i 30 września br. w auli naszej szkoły został przeprowadzony quiz w języku angielskim sprawdzający wiedzę ze znajomości kultury i obyczajów hinduskich oraz ogólnych informacji na temat Indii. Uczniowie mieli okazję zobaczyć oryginalne stroje i ozdoby z dalekiego wschodu. W ramach tegorocznych obchodów EDJ 1 października uczniowie rywalizowali w konkursie „Językowy sprint”, którego wyniki poznamy w najbliższym czasie. Kolejnym wydarzeniem to zbliżający się konkurs „Deutsch macht Spaß“, który odbędzie się w najbliższy piątek (03.10.14r.) od godz. 11:25 w szkolnej  auli, na który serdecznie zapraszamy.
To jeszcze nie wszystko!!! 16 października uczniowie ZSP przeprowadzą zajęcia z dziećmi „Glogow Fashion Day” w ramach projektu „Mechanik dla Malucha”. Zachęcamy do czytania relacji z nadchodzących wydarzeń.

Poprawiony: czwartek, 16 października 2014 20:47
 
ODDAJ ZUŻYTY TELEFON" - BĄDŹ EKO PDF Drukuj Email
Wpisany przez A. Matusiak   
środa, 01 października 2014 07:08

W związku z III edycją Ogólnopolskiej Akcji Ekologicznej "ODDAJ ZUŻYTY TELEFON" - BĄDŹ EKO przez cały miesiąc PAŹDZIERNIK zbieramy zużyte lub

uszkodzone telefony komórkowe, które ze względu na zawartość ołowiu i kadmu są zagrożeniem dla naszego środowiska naturalnego (wody i gleby). Telefony można przynosić do sali 201 (p. A. Matusiak) lub sali 401 (p. J. Toporowicz)

Poprawiony: czwartek, 02 października 2014 07:34
 
Uwaga!!! PDF Drukuj Email
Wpisany przez P. Żelazny   
środa, 24 września 2014 09:20

Ważne ogłoszenie w sprawie dziennika elektronicznego

1 października na kontach Rodziców i Uczniów zostaną wyłączone pełne uprawnienia, a zostaną włączone konta Standard. Istnieje możliwość wykupienia kont Premium dla Uczniów i ich Rodziców w cenie 25 zł brutto od ucznia (w cenie 25 zł aktywacja konta ucznia oraz powiązanych z nim kont Rodziców na jeden rok szkolny). Osoby zainteresowane wykupem proszone są o zgłaszanie się do wychowawców klas w terminie do 26.09.2014r. Po tym terminie będzie obowiązywał cennik zakupów indywidualnych taki jak w roku ubiegłym.

Jednocześnie informujemy, że dziennik z funkcjami standardowymi będzie nadal bezpłatny.

Poprawiony: piątek, 26 września 2014 09:27
 
Tematy z języka polskiego PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zespół Szkół Politechnicznych w Głogowie   
czwartek, 18 września 2014 21:10

Uwaga maturzyści !!!

Prezentujemy link pod którym dostępna jest obowiązująca w tym roku szkolnym lista tematów do części ustnej egzaminu maturalnego z języka polskiego

 

Lista tematów

Poprawiony: czwartek, 16 października 2014 20:56
 
Pół tysiąca ulotek rozdanych! PDF Drukuj Email
Wpisany przez A. Waga   
sobota, 13 września 2014 07:49

Wolontariusze z naszej szkoły, z klas 4 „i” i 3„i”, pod opieką p. Andrzeja Wagi wraz z innymi głogowskimi stowarzyszeniami , policją i władzami Starostwa powiatowego rozdali wczoraj tj. 11.09.2014 r. ulotki kierowcom, którzy parkowali w pobliżu marketu na starówce. To kolejne działania w ramach Kampanii Parkingowej ''Czy naprawdę chciałbyś być na naszym miejscu?" .

Kampania parkingowa promuje prospołeczne zachowania dotyczące m.in. prawidłowego
parkowania i nieblokowania tzw. “kopert” przez nieuprawnionych uczestników ruchu
drogowego. W tym roku głównym celem akcji jest zwrócenie uwagi na zmiany zasad
wydawania kart parkingowych. Zmiany weszły z początkiem lipca. Wzorem lat ubiegłych
uczniowie zwracali uwagę na problem zajmowania przez pełnosprawnych kierowców
miejsc przeznaczonych do parkowania dla osób z niepełnosprawnością.

Wczorajsza akcja została odebrana pozytywnie przez mieszkańców naszego miasta oraz z ogromną zrozumiałością problemu. Dziękujemy!

 
UWAGA UCZNIOWIE I RODZICE! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zespół Szkół Politechnicznych w Głogowie   
wtorek, 02 września 2014 07:12

UWAGA UCZNIOWIE I RODZICE!

  • Stypendium szkolne Gminy Miejskiej Głogów (pomoc o charakterze socjalnym realizowana przez odpowiednie gminy zgodnie z miejscem zamieszkania ucznia, dochód na 1 os. w rodzinie nie może przekraczać 539 zł netto) – wnioski należy składać w szkole do 15 września 2014 r. (druki do pobrania)
  • Wyprawka szkolna w 2014/15 r. – Pomoc finansowa uczniom na zakup podręczników i materiałów edukacyjnych dla klas III technikum i szkoły zawodowej. Wnioski należy składać w szkole do 5 września 2014 r.

Więcej informacji u pedagogów szkolnych.

Regulamin stypendium

Wniosek - stypendium

Wniosek - wyprawka

 

Poprawiony: wtorek, 02 września 2014 09:55
 
Szkolny zestaw podręczników 2014/2015 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zespół Szkół Politechnicznych w Głogowie   
środa, 25 czerwca 2014 15:50

 

Pragniemy poinformować, że dostępne są już zestawy podręczników obowiązujące w roku szkolnym 2014/2015 oraz aktualny zestaw programów nauczania. Oba dokumenty można otworzyć na podstronie "Dokumenty szkolne" lub bezpośrednio tutaj:

1. Zestaw podręczników 2014/2015

2. Zestaw programów nauczania 2014/2015

Poprawiony: poniedziałek, 01 września 2014 11:56
 
Zakończenie klas trzecich zawodowych PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zespół Szkół Politechnicznych w Głogowie   
wtorek, 17 czerwca 2014 12:22

Dla dwóch klas trzecich Zasadniczej Szkoły Zawodowej – 13 czerwca (piątek) okazał się szczęśliwym dniem – dniem dotarcia do ostatniego portu… Właśnie w tym dniu uczniowie klasy III „e” z rąk swojej wychowawczyni p. Magdaleny Tojzy oraz uczniowie klasy  III „w” z rąk wychowawcy p. Piotra Stasyszyna odebrali świadectwa ukończenia szkoły. Wspólnie spędzone  chwile podczas tej uroczystości były okazją, aby przenieść się w przeszłość i wspólnie powspominać czasy szkolne. Dzięki młodszym kolegom z kl. II e i koleżankom z kl. II w, którzy przedstawili skecz pt. „Wspomnienia z Mechanika” absolwenci mogli z uśmiechem na ustach przypomnieć sobie wydarzenia z trzech lat nauki. Nie zabrakło również czasu na wzajemne podziękowania, gratulacje oraz pamiątkowe zdjęcia. Po uroczystym spotkaniu w szkolnej auli – absolwenci klas trzecich zawodowych udali się wraz ze swoimi wychowawcami do szkolnych klas, aby tam - już w bardziej swobodnej atmosferze, przy herbatce i „czymś” słodkim spędzić  ostatnie chwile za murami Mechanika… Teraz już zostały  końcowe przygotowania do egzaminu zawodowego, dlatego też trzymamy kciuki i życzymy Wam Drodzy Absolwenci powodzenia nie tylko na egzaminie, ale i w realizacji dalszych życiowych celów.

 

 

Zdjęcia

Poprawiony: wtorek, 17 czerwca 2014 12:36
 
Szlakiem Świętego Jakuba PDF Drukuj Email
Wpisany przez E. Michałowska   
poniedziałek, 16 czerwca 2014 10:55

W ramach współpracy z Fundacją Wzgórz Dalkowskich uczniowie klas 3a i 3c mogli wziąć udział w projekcje Lekcje w przyrodzie po Wzgórzach Dalkowskich. Naszą wędrówkę po   Jakubowie rozpoczęliśmy od zwiedzania  Barokowego Sanktuarium, którego historie opowiedział nam ks. Stanisław Dereń. Podziwialiśmy tam wiele dzieł sztuki sakralnej, oraz stary, liczący 500 lat dzwon. Największym skarbem znajdującym się na terenie sanktuarium i rezerwatu  jest źródełko  Świętego Jakuba. Uzdrawiająca moc  tego źródełka  sprawia, że jest to miejsce magiczne i niezwykłe. Kolejnym  odwiedzonym miejscem  była winnica, w której  dowiedzieliśmy się oraz zobaczyliśmy w jaki sposób produkowane są wina. Nasza wędrówka po Jakubowie zakończyła się na boisku sportowym gdzie odbył się mecz w piłkę nożną między klasami. Na zakończenie naszej wyprawy miło  spędziliśmy  czas na wspólnej biesiadzie przy ognisku……….. i oczywiście zrobiliśmy wiele ciekawych zdjęć którymi chcieliśmy się pochwalić.:)

Zdjęcia

Joanna Toporowicz i Elwira Michałowska

Poprawiony: poniedziałek, 16 czerwca 2014 13:27
 
Zwiększ swoje kompetencje na rynku pracy - Darmowe szkolenie ECDL PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zespół Szkół Politechnicznych w Głogowie   
czwartek, 12 czerwca 2014 07:02

Szkolenie jest bezpłatne, w pełni finansowane ze środków Unii Europejskiej, realizowane w ramach konkursu POKL 9.6.2

Nasze szkolenie z ECDL w pełni przygotuje Państwa do zewnętrznego egzaminu (koszt – 348 PLN, bezpłatny w ramach projektu), 
po zdaniu którego otrzymają państwo certyfikat potwierdzający posiadane kwalifikacje zawodowe tzw. Europejskie Komputerowe 
Prawo Jazdy.  
Korzyści z posiadania certyfikatu ECDL to wzrost pozycji na rynku pracy, większa pewność utrzymania zatrudnienia, wzrost szans
na rynku pracy w  Polsce, w Europie i na świecie.

Szkolenie to jest kierowane szczególnie do osób, mających na co dzień kontakt z komputerem, które chcą ugruntować swoją wiedzę i umiejętności w korzystaniu z systemu Windows oraz edytora tekstu, arkusza kalkulacyjnego czy korzystania z Internetu.

Kurs przygotuje Państwa do zewnętrznego egzaminu tzw. Europejskie Komputerowe Prawo Jazdy ECDL na poziomie Start lub Base.

Poprawiony: czwartek, 12 czerwca 2014 08:24
Więcej…
 
„Deutsch-Wagen-Tour” PDF Drukuj Email
Wpisany przez A. Kasprzak   
wtorek, 27 maja 2014 12:50

„Deutsch-Wagen-Tour to niekonwencjonalny sposób nauki języka niemieckiego poprzez śmiech i zabawę. W poniedziałek 26 maja 2014 r kolorowy samochód Deutsch-Wagen-Tour z animatorami pełnymi energii i pomysłów przyjechał do Głogowa. Zespół Szkół Politechnicznych był jedyną szkołą ponadgimnazjalną, w której w ramach programu edukacyjnego zostały przeprowadzone zajęcia dydaktyczne. Uczniowie z klas I i II naszej szkoły uczestniczyli w zajęciach zdominowanych przez quizy językowe, konkursy i świetną zabawę. Lektorzy Deutsch-Wagen-Tour zaprezentowali nietypowe ale doskonale sprawdzające się sposoby nauki języka niemieckiego. Było mnóstwo śmiechu, sportowej i intelektualnej rywalizacji, była integracja i co najważniejsze duże zainteresowanie uczniów taką metodą nauki! „Deutsch-Wagen-Tour” to wspaniała promocja i zachęta do nauki języków obcych.

 

Zdjęcia

Poprawiony: wtorek, 27 maja 2014 13:17
 
Konkurs "Czy wiesz jak bezpiecznie korzystać z internetu?" PDF Drukuj Email
Wpisany przez P. Żelazny   
wtorek, 27 maja 2014 12:23Wszystkich zgłoszonych uczestników z poszczególnych klas zapraszamy 28.05.2014 o godz. 12:40( piąta godzina lekcyjna) do sali 406. Konkurs będzie przeprowadzony w formie testu przy użyciu komputera z wykorzystaniem oprogramowania  Testico otrzymanego w ramach projektu "Dolnośląska e-Szkoła". Więcej informacji można uzyskać u Pana  Piotra Żelaznego lub Andrzeja Wagi. Życzymy powodzenia.

Poprawiony: środa, 28 maja 2014 07:50
 
UWAGA!!! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zespół Szkół Politechnicznych w Głogowie   
poniedziałek, 26 maja 2014 07:46

 
„1914 – REKONSTRUKCJA NARODÓW EUROPY” PDF Drukuj Email
Wpisany przez G. Wolska   
wtorek, 13 maja 2014 18:32

10 maja uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w DNIU WĘGIERSKIM, zorganizowanym przez Muzeum Historyczno – Archeologiczne w Głogowie i Węgierski Instytut Kultury w Warszawie.

W czasie uroczystości wręczono nagrody zwycięzcom konkursu „1914 – Rekonstrukcja narodów Europy. Polska i Węgry w okresie I wojny światowej”. Pierwsze miejsce zajął Kacper Chomiak z klasy 3c, drugie Bartosz Wyskiel z klasy 3c, trzecie Marcin Lisiecki z klasy 1m. Marcin nagrodzony został także za najlepszą prezentację, przedstawiającą losy Węgrów i Polaków w latach 1914-1918.

Poprawiony: wtorek, 13 maja 2014 18:39
 
Uwaga uczniowie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zespół Szkół Politechnicznych w Głogowie   
środa, 30 kwietnia 2014 14:04

Poprawiony: środa, 30 kwietnia 2014 14:06
 
«pierwszapoprzednia11121314151617181920następnaostatnia»

Strona 11 z 24

Partnerzy

Reklama
Joomla templates