Zespół Szkół Politechnicznych w Głogowie
Zespół Szkół Politechnicznych w Głogowie
TVMaster - o nas :) PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zespół Szkół Politechnicznych w Głogowie   
piątek, 10 lutego 2017 07:24

 
SPORTOWE FERIE W NASZEJ SZKOLE!!! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zespół Szkół Politechnicznych w Głogowie   
czwartek, 09 lutego 2017 11:05

Wszystkich chętnych, którzy chcą się na chwilę oderwać od komputera, podczas ferii zimowych, zapraszamy na zajęcia sportowe, które odbywać się będą we wtorki i w czwartki od godziny 10.00 do 11.30.

ZAPRASZAMY!!!

Nauczyciele wychowania fizycznego

 
MECHANIK DLA MALUCHA PDF Drukuj Email
Wpisany przez A. Kasprzak   
wtorek, 07 lutego 2017 12:38

Tym razem w ramach projektu „Mechanik dla Malucha”, 6 lutego br. gośćmi ZSP w Głogowie byli uczniowie z drugiej klasy szkoły podstawowej Aslan. Dzieci uczestniczyły w zajęciach z języka niemieckiego, które poprowadzili ich starsi koledzy z „Mechanika” – uczniowie klasy 1i. Poprzez zabawę i śpiew poznali podstawowe zwroty grzecznościowe, nauczyli się kilku słów potrzebnych do przedstawienia siebie innym osobom. Wspólnie przygotowywali plakaty pomocne w poznawaniu kolorów. Po aktywizujących zajęciach przyszedł czas na słodki poczęstunek. Uczniowie z „Aslana” przekazali naszej szkole podziękowania wraz z przygotowanymi własnoręcznie, kolorowymi laurkami.

Zdjęcia

Poprawiony: wtorek, 07 lutego 2017 13:38
 
Zmiana planu lekcji od 06.02.2017 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zespół Szkół Politechnicznych w Głogowie   
sobota, 04 lutego 2017 17:04

Uwaga!!!

Od poniedziałku 06.02.2017r. obowiązuje nowy plan lekcji. Został on również zaktualizowany w dzienniku elektronicznym. Proszę koleżanki i kolegów nauczycieli o sprawdzenie zgodności obu wersji w swoich planach. W przypadku rozbieżności proszę o jak najszybszy kontakt za pośrednictwem e-dziennika lub email.

Tadeusz Graczyk

 
Rusza Mechanik dla Malucha PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zespół Szkół Politechnicznych w Głogowie   
sobota, 04 lutego 2017 17:11

Ruszyły spotkania w ramach akcji "Mechanik dla malucha". Jako pierwsi w tym roku, odwiedzili nas uczniowie klasy II Szkoły Podstawowej nr 12 w Głogowie. Tradycyjnie wzięli udział w zajęciach organizowanych przez p. Alicję Krężałek, p. Wojciecha Jarosza i p. Artura Libnera. W pracowni elektrycznej dowiedzieli się, dlaczego żarówka świeci, skąd płynie prąd i jak należy posługiwać się sprzętem elektrycznym. Dużą frajdę sprawiło im przygotowywanie przewodów do wykonania układów oraz pomiary z wykorzystaniem zestawów Unitr@in. W pracowni mechatroniki budowali swoje pierwsze układy pneumatyki oraz stoczyli walki robotów.

Dziękujemy naszym uczniom, za pomoc. Bez Was byłoby ciężko!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Make Chocolate Fair PDF Drukuj Email
Wpisany przez A. Chruszcz   
środa, 01 lutego 2017 08:52

W naszej szkole od grudnia można było oglądać wystawę „Uczyń czekoladę sprawiedliwą!”. Jest ona częścią międzynarodowej kampanii mającej na celu zmobilizowanie konsumentów do działań na rzecz większej sprawiedliwości w globalnym przemyśle kakaowym. Kampania ma wpływać na świadome wybory zakupowe, które będą bardziej odpowiedzialne. Wystawa jest jednym z elementów akcji „Szkoła przyjazna dla Sprawiedliwego Handlu”. Koordynatorem Fair Trade w naszej szkole jest nauczycielka geografii – p. Agnieszka Chruszcz.

 
Mechanik wspiera „Głogowiankę” PDF Drukuj Email
Wpisany przez A. Chruszcz   
środa, 01 lutego 2017 08:46

Włącz się do akcji „Głogów i okolice budują studnię w Afryce” , która ma na celu budowę  studni w kenijskiej wiosce Kwademu. W  naszej szkole można nabyć cegiełki z których dochód przeznaczony jest na  akcję „Moja kropla wody dla Afryki”. Cegiełki są do  nabycia u p. Agnieszki Chruszcz. Nie bądź obojętny – wesprzyj akcję.

 
Ta klasa jest wyjątkowa!!! PDF Drukuj Email
Wpisany przez A. Kasprzak   
sobota, 28 stycznia 2017 18:05

W portalu miedziowe.pl pojawiła się kolejna informacja dotycząca wydarzenia, które miało miejsce w naszej szkole. Tym razem chodzi o oficjalne otwarcie sali języka niemieckiego. Przypominamy, że sala została zmodernizowana w ramach projektu "Niemiecki ma klasę", którego autorem i moderatorem jest Pani Aneta Kasprzak. Serdecznie gratulujemy i zapraszamy do lektury. Artykuł został również opatrzony licznymi zdjęciami. Pełny materiał dostępny pod tym linkiem.

Poprawiony: środa, 05 kwietnia 2017 08:14
 
Mur berliński i nie tylko PDF Drukuj Email
Wpisany przez A. Kasprzak   
poniedziałek, 23 stycznia 2017 14:18

20.01.2015r. na portalu Radia "Elka" opublikowany został artykuł dotyczący projektu "Niemiecki ma klasę", realizowanego w naszej szkole przez Panią Anetę Kasprzak. Z pełną treścią artykułu można zapoznać się klikając TUTAJ.

Poprawiony: środa, 05 kwietnia 2017 08:15
 
„MECHANIK DLA MALUCHA” cd. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zespół Szkół Politechnicznych w Głogowie   
czwartek, 19 stycznia 2017 13:03

Czas  świąteczny wciąż trwa patrząc na zimowy pejzaż za oknem dlatego w ramach bożonarodzeniowego ‘Machanika dla malucha’ z językiem angielskim 13 stycznia odwiedziła Nas klasa 3c ze szkoły podstawowej nr 14. Po raz kolejny na auli szkolnej spędziliśmy aktywnie czas bawiąc się językiem angielskim. Tym razem graliśmy w limbo, bawiliśmy się w sztafetę pt. Xmas Stocking Relay, matching games ze świątecznym słownictwem, rysowaliśmy renifera z zamkniętymi oczami i pakowaliśmy prezenty w konkurencji Wrapping up game. Jednak największą frajdą i zabawą okazało się lepienie bałwana z papieru;-) Jak zwykle zaprzyjaźniliśmy się z naszymi „mechanikowymi maluchami” i z niecierpliwością czekamy na kolejną edycję angielskiego „Mechanika dla malucha.”

Podziękowania  dla Michała Budzika, Jakuba Brodziaka, Marcina Laszczowskiego,  Szymona Koniecznegio, Sebastiana Litwinowicza oraz Macieja Paizert z klasy 2m;-)

 

Ewa Jaworska i Magdalena Tojza

 

Zdjęcia

 
PLANOWANIE - DECYDOWANIE – DZIAŁANIE… PDF Drukuj Email
Wpisany przez A. Kasprzak   
wtorek, 17 stycznia 2017 12:41

W listopadzie ubiegłego roku, czyli całkiem niedawno, przekroczyliśmy linię startu a już za kilka dni dotrzemy do mety. I choć nie są to zawody sportowe, uczestnicy projektu „Niemiecki ma klasę” funkcjonują jak profesjonalnie przygotowana drużyna sportowa. Był czas na zaplanowanie działań - określenie taktyki, podjęcia kluczowych decyzji i związanego z nimi ryzyka oraz czas na ciężką pracę w wieloetapowym maratonie. Ale najważniejsze, że wszystko się udało! Dziś jesteśmy na ostatnim, sprinterskim odcinku – dopracowujemy, doszlifowujemy, prowadzimy intensywne prace wykończeniowe zarówno w modernizowanej sali jak i w dokumentacji projektu. W ubiegły piątek uczniowie pomagali przy montażu rolet okiennych i ekranu  projekcyjnego. W sobotę – dzień wolny od zajęć lekcyjnych, uczestnicy projektu wraz z grupą rodziców prowadzili prace wykończeniowe sali 107. W czwartek 26 stycznia planujemy przeciąć symboliczną wstęgę i oficjalnie zakończyć prace modernizacyjne.

Zdjęcia

Poprawiony: środa, 05 kwietnia 2017 08:16
 
XV Turniej Piłki Halowej o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół Politechnicznych PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zespół Szkół Politechnicznych w Głogowie   
poniedziałek, 02 stycznia 2017 14:32

XV Turniej Piłki Halowej o Puchar Dyrektora
Zespołu Szkół Politechnicznych

W dniu 21.12.2016 roku na Hali Sportowej przy ulicy Wita Stwosza odbył się XV Powiatowy Turniej Piłki Halowej o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół Politechnicznych. Udział w turnieju wzięły dziesięcioosobowe reprezentacje wszystkich ośmiu szkół ponadgimnazjalnych. Już po raz piętnasty organizatorem była nasza szkoła.

Wyniki:

I miejsce – Zespół Szkół Samochodowych i Budowlanych – Puchar Dyrektora Szkoły

II miejsce – Zespół Szkół Politechnicznych – Puchar Starosty;

III miejsce –Zespół Szkół im. J. Wyżykowskiego

IV miejsce – II Liceum Ogólnokształcących;

V miejsce – I Liceum Ogólnokształcące

VI miejsce – Zespół Szkół Ekonomicznych

VII miejsce – Zespół Szkół z Oddziałami Integracyjnymi;

VIII miejsce – Technikum nr 6

 

Najlepszy Strzelec – Szymon Gil  z  ZSS i B

Najlepszy Zawodnik – Amadeusz Żak   z  ZSP

Najlepszy Bramkarz – Jakub Papuga  z  ZS im. J. Wyżykowskiego

Zdjęcia

Informacja w TVMasere

Poprawiony: poniedziałek, 02 stycznia 2017 14:42
 
Międzyklasowy turniej League of Legends PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zespół Szkół Politechnicznych w Głogowie   
środa, 04 stycznia 2017 08:41

Tuż przed przerwą świąteczną zakończył się Pierwszy Międzyklasowy Turniej League of Legends Po zażartych bojach zwyciężyła grupa 2 z klasy 4i w składzie:

 • Kapitan Artur Piekarski nick H2K Madmi
 • Marcin Białowąs nick Dartorias
 • Jakub Taubler nick Cappy27
 • Borys Lorych nick GreckiZeus
 • Erwin Konkel nick ErwinNieMan

Miejsce drugie zajęła drużyna 1i w składzie:

 • Szymon Nowicki "iiiMaszDeda"
 • Michał Pucek "XemaPL"
 • Dominik Orłowski "Narxek"
 • Albert Cisakowski "Kwadracik99"
 • Szymon Żak "Ziros"

Miejsce 3 to klasa 4m z drużyną w składzie:

 • Maciej Kwarta - Popielasty
 • Adrian Kozera - Adrian97k
 • Dominik Kijowski - L3yoo
 • Kamil Kraus - Gruby Kamol
 • Remik Paul - Tajfun2312

Gratulujemy zwycięzcom!!!

Niestety jest również i "łyżka dziegciu". Całkowicie zawiodła nas firma Rajot, która nie uznała naszego turnieju, ponieważ finał nie odbył się w budynku szkolnym. Próba negocjacji i wytłumaczenie, że przyczyną były względy techniczne (słabość łącza) nie przyniosła rezultatu. Firma pozostała nieprzejednana. Rozumiem, że miłośnicy komputerowych zmagań nie brali udziału w turnieju dla nagrody. O tym, że to entuzjaści dowiodła determinacja w organizowaniu zawodów, było by jednak miło, gdyby firma doceniła nasz organizacyjny wysiłek. Trudno. Pozostała sława uczestników, a trzeba powiedzieć, że w zmaganiach uczestniczyło 13 pięcioosobowych zespołów, czyli spora grupa graczy.

Wszystkim zawodnikom dziękujemy za udział. Gratulujemy zwycięzcom. Szczegółowe wyniki dostępne na stronie turnieju. Kolejne zawody - już niedługo (bez firmy Rajot).

Poprawiony: środa, 04 stycznia 2017 09:14
 
III edycja angielskiego Mechanika dla malucha PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zespół Szkół Politechnicznych w Głogowie   
czwartek, 22 grudnia 2016 21:01

W ramach spotkań z „mechanikowymi maluchami” z głogowskich przedszkoli i szkół podstawowych po raz kolejny odwiedziła Nas klasa 5a ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Głogowie. Tematem spotkania było oczywiście Boże Narodzenie. Na auli szkolnej spędziliśmy aktywnie czas bawiąc się językiem angielskim w świątecznej atmosferze. Rzucaliśmy „snowballem”, pakowaliśmy prezenty z użyciem jednej ręki, rysowaliśmy renifery z zasłoniętymi oczami, graliśmy w kalambury z użyciem bożonarodzeniowego słownictwa, tańczyliśmy w grze Jack the Frost Freeze w rytmie angielskich piosenek a nawet lepiliśmy ‘papierowego bałwana.’ Na koniec wspólnie z uczniami 2m zaśpiewaliśmy piosenkę „Let’s build a snowman” przy akompaniamencie gitary. Było dużo frajdy i zabawy a nasi zaprzyjaźnieni młodsi przyjaciele opuścili naszą szkołę z uśmiechami dlatego z niecierpliwością czekamy na kolejne zajęcia angielskiego „Mechanika dla malucha”, które odbędą się już po Nowym Roku.

Podziękowania dla Przemysława Surmy, Emila Zyberskiego, Dominika Szczypeckiego, Michała Budzika, Jakuba Brodziaka i Marcina Laszczowskiego z klasy 2m;-)

Do zobaczenia wkrótce!!!!!!

Ewa Jaworska, Magdalena Tojza

ZDJĘCIA

 
O projekcie w Radiu Elka PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zespół Szkół Politechnicznych w Głogowie   
środa, 21 grudnia 2016 09:03

Zespół Szkół Politechnicznych w Głogowie pozyskał blisko pół miliona złotych na zagraniczne praktyki i staże swoich uczniów. Młodzież wyjedzie m.in. do fabryki dronów czy zakładu produkującego gry komputerowe. Dyrektor „Mechanika” Paweł Korzeń był gościem czwartkowych Rozmów Elki.

 
Finał Turnieju League of Legends!!! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zespół Szkół Politechnicznych w Głogowie   
środa, 21 grudnia 2016 08:25


W meczu finałowym o pierwsze miejsce i tytuł najlepszej szkolnej drużyny League of Legends spotkają się:

4i/2 vs 1i/1

o miejsce trzecie zagrają drużyny:

1c vs 4m

o miejsce piąte zagrają drużyny:

3c vs 2C

Mecze proszę rozegrać do jutra 22.12.2016r.

Poprawiony: środa, 21 grudnia 2016 08:58
 
Spotkanie Wigilijne w "Mechaniku"!!! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zespół Szkół Politechnicznych w Głogowie   
wtorek, 20 grudnia 2016 00:00

W dniu wczorajszym na auli szkolnej odbyło się „Spotkanie Wigilijne”, na które zaproszeni byli wszyscy nauczyciele i uczniowie naszej szkoły. Klasa 1m przygotowała teatrzyk upamiętniający Boże Narodzenie, Julia Goraj i Karolina Janiec uświetniły przedstawienie śpiewając najpiękniejsze kolędy polskie; między innymi: "Cicha Noc"", Dzisiaj w Betlejem", "Lulajże Jezuniu". Występ zakończył się rockową (na gitarze elektrycznej) wersją kolędy „Bóg się rodzi” w wykonaniu Marcina Bajera.

Dziękujemy wszystkim za przybycie i życzymy Wesołych Świąt!
Pani Agata Szymańska, pani Inez Bryczkowska oraz występujący na scenie uczniowie.

 

Zdjęcia

 

 

Poprawiony: środa, 21 grudnia 2016 10:02
 
Czytanie Sienkiewicza PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zespół Szkół Politechnicznych w Głogowie   
środa, 21 grudnia 2016 10:56

Rok 2016 był poświęcony Sienkiewiczowi. Wspólnym czytaniem Quo vadis – najbardziej znanej książki  laureata Nagrody Nobla – zamknęliśmy obchody Roku Sienkiewicza. Czytali uczniowie klasy 3m – Emilia i Karol, wspomógł ich dyrektor Paweł Korzeń brawurowym odczytaniem opisu walki Ursusa z germańskim turem: „Amfiteatr oszalał”.

Zdjęcia

Poprawiony: środa, 21 grudnia 2016 11:11
 
XIV międzyszkolny konkurs matematyczny „MATEMATYKA NA WESOŁO” PDF Drukuj Email
Wpisany przez A. Stachowiak   
poniedziałek, 19 grudnia 2016 18:45

XIV międzyszkolny konkurs przeszedł już do historii. Etap szkolny konkursu odbył się w listopadzie w czterech głogowskich szkołach : Zespole Szkół Politechnicznych, Zespole Szkół Samochodowych i Budowlanych, Zespole Szkół Ekonomicznych i Zespole Szkół im. J. Wyżykowskiego. Wzięło w nim udział 150 uczniów. Z każdej szkoły wyłoniono trzech finalistów, którzy rywalizowali ze sobą 6.12.2016 r. na etapie międzyszkolnym. W tym roku finalistów konkursu gościła ponownie nasza szkoła. Zwycięzcą tegorocznej edycji został Krystian Wójcicki - uczeń Zespołu Szkół Ekonomicznych, drugie miejsce zajęła Marta Poroszewska  - uczennica Zespołu Szkół Samochodowych i Budowlanych, a trzecie - Marcel Olczak – uczeń Zespołu Szkół Politechnicznych. Tuż za podium uplasowali się pozostali nasi reprezentanci Gosia Burkiewicz i Dawid Chłodnicki.

Gratulacje!

Następne spotkanie entuzjastów zagadek logicznych i matematycznych odbędzie się za rok!

Zdjęcia

Poprawiony: poniedziałek, 19 grudnia 2016 19:22
 
Reprezentacja Szkoły wyłoniona! PDF Drukuj Email
Wpisany przez J. Adamczyk   
poniedziałek, 19 grudnia 2016 18:40

Pod koniec listopada i na początku grudnia odbyły się rozgrywki w ramach Wewnątrzszkolnego Turniej Tenisa Stołowego organizowanego przez p. Jana Grozika. Turniej miał za zadanie wyłonić trójkę najlepszych zawodników w szkole, którzy reprezentować będą naszą Szkołę w Mistrzostwach Głogowa i Powiatu Głogowskiego szkół ponadgimnazjalnych. W rozgrywkach eliminacyjnych wzięło udział 29 uczniów, którzy rywalizowali w 4 grupach. Do ścisłego finału weszła ścisła ósemka. Po zaciętej walce kolejne lokaty zajęli:

 

 • I miejsce J. Wywiał kl. 4m
 • II miejsce M. Kozłowski kl. 4m
 • III miejsce B. Frańczak kl. 3a

 

Zwycięska trójka już od następnego tygodnia zaczyna treningi na nowym stole treningowym, który został zakupiony przez naszą Szkołę. Życzymy naszej drużynie powodzenia w dalszych rozgrywkach i trzymamy kciuki  11 stycznia 2017 r. gdzie walczyć będzie o tytuł Mistrza Głogowa
i Powiatu Głogowskiego.

 
WYRÓŻNIENIE DLA ZESPOŁU PROJEKTOWEGO PDF Drukuj Email
Wpisany przez A. Kasprzak   
środa, 14 grudnia 2016 09:06

Z przyjemnością informujemy, że w konkursie na plakat zespołu w ramach projektu „Niemiecki ma klasę” nasza praca została doceniona przez jury Goethe-Institut w Warszawie i spośród wszystkich nadesłanych prac konkursowych zdobyła zaszczytne II miejsce. Dzięki otrzymanemu wyróżnieniu jeszcze bardziej zmotywowani przystępujemy do dalszych działań.

 
Niemiecki ma klasę / Deutsch hat Klasse PDF Drukuj Email
Wpisany przez A. Kasprzak   
środa, 14 grudnia 2016 09:01

Niemiecki ma klasę / Deutsch hat Klasse

WSPÓŁPRACA, WSPÓŁDECYDOWANIE, WSPÓŁODPOWIEDZIALNOŚĆ

 

Jaki związek ma kolor ścian z lekcją języka niemieckiego? Z pozoru nie ma. Jakże często jednak pierwsze wrażenie jest mylne! Warto więc przyjrzeć się dokładniej projektowi „Niemiecki ma klasę / Deutsch hat Klasse” prowadzonemu przez Goethe-Institut w Warszawie.

Tak właśnie zrobili i nasi uczniowie z Zespołu Szkół Politechnicznych w Głogowie . Są obecnie jednym z 115 zespołów bioracych udział w konkursie „Niemiecki ma klasę” w roku szkolnym 2016/2017.

Zadanie konkursowe polega na tym, by wspólnie zastanowić się, jak powinna wyglądać optymalna sala lekcyjna do nauki języka niemieckiego i wprowadzić takie zmiany, które sprawią, że przebywający w niej uczniowie i nauczyciel będą czuć się komfortowo, a aranżacja klasy ułatwi naukę.

Zanim jednak uczniowie przystąpią do działania, zespoły muszą zadać sobie wiele pytań i wspólnie poszukać odpowiedzi - co trzeba zrobić, aby klasa była przyjazna dla wszystkich? Jakie zmiany są potrzebne i możliwe do przeprowadzenia? Jakiego wsparcia potrzebuje zespól przy nowej aranżacji sali lekcyjnej i kto może go udzielić?

Goethe-Institut przygotował materiały, oferuje szkolenia i warsztaty, a zespól projektu „Niemiecki ma klasę” służy pomocą nauczycielom poszukującym informacji.

Tym projektem Goethe-Institut chciałby zachęcić uczniów do działań na rzecz najbliższego środowiska i stworzyć okazję do zdobywanie doświadczeń w partycypacji. Wspólne poszukiwanie nowych rozwiązań, współudział w podejmowaniu decyzji i współdziałanie przy realizacji ustalonych zamierzeń ma na celu stworzenie optymalnego środowiska do nauki języka niemieckiego w szkole.

W 2016 roku projekt uzyskał „European Language Label“, honorowy europejski znak innowacyjności w dziedzinie nauczania i uczenia się języków obcych.

Patronat honorowy nad projektem objął Minister Edukacji Narodowej, a partnerem projektu jest Ośrodek Rozwoju Edukacji w Warszawie. Instytucją wspierającą projekt jest Ministerstwo Spraw Zagranicznych Republiki Federalnej Niemiec .

Poprawiony: środa, 14 grudnia 2016 09:04
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 2 z 24

Partnerzy

Reklama
Joomla templates