Zespół Szkół Politechnicznych w Głogowie
Zespół Szkół Politechnicznych w Głogowie
Zapraszamy na konferencję PDF Drukuj Email
Wpisany przez A. Hass   
piątek, 17 kwietnia 2015 07:51

Konferencja na temat :„Dostrzegam – reaguję! O problemie zażywania substancji psychoaktywnych przez dzieci i młodzież” organizowana jest przez naszą szkołę wraz z MCWR w ramach naszej już II Kampanii Profilaktycznej „Młodzi bez uzależnień”. Honorowy patronat nad całą kampanią objęli  Prezydent Miasta Głogowa oraz Starosta Powiatu Głogowskiego. Oferta konferencji skierowana jest szczególnie do dyrektorów szkół, pedagogów, nauczycieli, policjantów, pracowników instytucji wspierających rodzinę oraz rodziców. Podczas konferencji oprócz wykładów - zaplanowano również podsumowanie konkursu profilaktycznego „Żyjmy w trzeźwości” oraz przedstawienie raportu z badań na temat zażywania substancji psychoaktywnych, przeprowadzonych wśród uczniów głogowskich szkół. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych we wtorek – 21 kwietnia na godz. 9.30 do Zamku Książąt Głogowskich. Szczegółowy program dostępny jest w załączniku.

Zaproszenie

Program konferencji

Poprawiony: wtorek, 28 kwietnia 2015 11:29
 
Prezentacja miniprojektów badawczych PDF Drukuj Email
Wpisany przez A. Libner   
środa, 08 kwietnia 2015 20:12

26 marca 2015r. we Wrocławiu odbyła się prezentacja "Uczniowskich miniprojektów badawczych". Wzięła w nich udział drużyna złożona z uczniów klasy II c w składzie: Arkadiusz Kasprzyk, Konrad Janik i Jacek Tumiłowicz. Opiekunem grupy był Artur Libner. Praca zatytułowana "Automatyka budynku - model inteligentnej instalacji" zbudowany na osprzęcie firmy Kontakt Simon zajęła 6 miejsce.

Zdjęcia

Poprawiony: czwartek, 09 kwietnia 2015 11:31
 
Informacja dla wszystkich Honorowych Dawców Krwi PDF Drukuj Email
Wpisany przez A. Matusiak   
środa, 08 kwietnia 2015 12:09

 

Informacja dla wszystkich Honorowych Dawców Krwi Zespołu Szkół Politechnicznych

W najbliższym czasie odbędą się trzy akcje zbiórki krwi, na które zapraszam po kilka osób
w miarę możliwości:

  • 18.04.2015r. – Ogólnopolska akcja zbiórki krwi MOTOCYKLIŚCI DZIECIOM
    MOTO KREW GŁOGÓW
  • 24.04.2015r. – akcja zbiórki krwi z okazji Dnia Zdrowia – ambulans przy Galerii Dworcowej
  • 28.05.2015r. – akcja zbiórki krwi połączona z różnymi atrakcjami w ramach programu Twoja Krew Moje Życie; udział biorą wszystkie szkoły ponadgimnazjalne z Głogowa; ambulans przy I LO godzina 11.00
 
Mistrzyni ortografii angielskiej PDF Drukuj Email
Wpisany przez M. Tojza   
środa, 08 kwietnia 2015 11:58

 

Pierwsze miejsce w X Głogowskim Dyktandzie z Języka Angielskiego organizowanym przez PWSZ w Głogowie należy do Gosi Burkiewicz z klasy 2m, która pokonała ponad setkę uczniów głogowskich szkół ponadgimnazjalnych. Piątkę zwycięzców zamykał Krystian Osiński z klasy 4c, który powtórzył swój sukces z zeszłego roku. Obojgu finalistom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w zmaganiach z języka angielskiego!

 
In a Nutshell, czyli popisz się jak umiesz pisać po angielsku! PDF Drukuj Email
Wpisany przez M. Tojza   
środa, 08 kwietnia 2015 12:07

Zapraszamy do wzięcia udziału w siódmej edycji konkursu na napisanie krótkiego opowiadania po angielsku „In a nutshell”. Na Wasze prace czekamy do 15 kwietnia pod adresem Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. Poniżej zamieszczamy link do strony konkursu na facebooku, gdzie znajdziecie pełny regulamin i karty zgłoszeniowe. Regulamin oraz kartę zgłoszeniową można również otrzymać u swoich nauczycieli języka angielskiego lub w sali 105 u p. Magdaleny Tojza.

Zapraszamy!

 
XV edycji konkursu "Pokaż nam język" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zespół Szkół Politechnicznych w Głogowie   
środa, 01 kwietnia 2015 09:20

W półfinale XV edycji konkursu "Pokaż nam język", który miał miejsce we Wrocławiu dnia 30.03.2015. znalazły się trzy osoby z Zespołu Szkół Politechnicznych w Głogowie: Małgorzata Burkiewicz, Bartosz Gruźliński i Krystian Osiński. Zadanie uczniów  w etapie półfinałowym polegało na udzieleniu odpowiedzi na 100 pytań wielokrotnego wyboru z zakresu leksykalno-gramatycznego oraz kulturowego a ponadto udzielenie dłuższej wypowiedzi pisemnej otwartej. Uczestnikiem kolejnego etapu finałowego mogło zostać tylko pięć osób z najlepszym wynikiem punktowym w danej kategorii językowej. Nasi uczniowie ukończyli rywalizację na etapie półfinału i zebrali cenne doświadczenia uczestnicząc w ciekawym warsztacie na temat promocji własnej osoby poprzez media społecznościowe dla profesjonalistów jak np. Linkedin.

Gratulujemy i zachęcamy wszystkich uczniów naszej szkoły do udziału
konkursach językowych.

 
Nasi na Olimpiadzie w Częstochowie !! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zespół Szkół Politechnicznych w Głogowie   
środa, 01 kwietnia 2015 09:16

Bardzo dobre wieści dotarły do nas z Częstochowy, gdzie nasi uczniowie biorą udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Elektrycznej i Elektronicznej. Uczeń klasy IV C Błażej Kwarciński po pierwszych dwóch etapach zajmuje 9 miejsce. Dzięki temu zostanie zwolniony z etapu pisemnego egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe z wpisaną maksymalna liczba punktów. Jutro etap trzeci.

Błażej, trzymamy za Ciebie kciuki! Powodzenia!

Poprawiony: środa, 08 kwietnia 2015 11:56
 
Targi CeBIT 2015 znakiem cyfryzacji PDF Drukuj Email
Wpisany przez A. Kasprzak   
czwartek, 26 marca 2015 10:19

W trzecią niedzielę marca w Hanowerze rozpoczęły się największe na świecie targi teleinformatyczne CeBIT. 18 marca piętnastoosobowa grupa uczniów z klasy 1i pojechała w ramach projektu MKZ2 do Niemiec i uczestniczyła w targach CeBIT, podziwiając między innymi najnowszą generację smartfonów i tabletów. W centrum uwagi tegorocznych targów znalazła się cyfryzacja oraz Chiny, które zostały krajem partnerskim targów.
Uczniowie naszej szkoły, przebywając kilka godzin w świecie komputeryzacji zapoznali się nie tylko z najnowocześniejszym sprzętem teleinformatycznym ale także z tworzeniem sieci łączących maszyny i urządzenia zarówno w procesie produkcji jak i w życiu codziennym.

Zdjęcia

Poprawiony: czwartek, 26 marca 2015 10:42
 
MISTRZOWIE JĘZYKÓW OBCYCH PDF Drukuj Email
Wpisany przez A. Kasprzak   
czwartek, 26 marca 2015 10:13

24 marca 2015 r. w naszej szkole odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie międzyszkolnych konkursów: „Mistrz wiedzy języka niemieckiego” i „Mistrz wiedzy języka angielskiego”. Konkurs składał się z 2 etapów: kwalifikacyjnego i etapu finałowego, w którym wyłoniono „Mistrzów” – osoby najlepiej posługujące się językami obcymi. W konkursach wzięło udział łącznie 80 uczniów z Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi oraz Zespołu Szkół Politechnicznych.  Patronat nad konkursami sprawował Starosta Powiatu Głogowskiego, który ufundował nagrody dla uczestników etapu finałowego. Ponadto nagrody zostały ufundowane przez Bank Zachodni WBK w Głogowie. Dziękujemy sponsorom i gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom konkursów i zapraszamy za rok.

Laureaci konkursu „Mistrz wiedzy języka niemieckiego”
I miejsce        Joanna Bukała (ZSzOI)
II miejsce      Filip Królikowski (ZSP)
III miejsce     Małgorzata Burkiewicz (ZSP)
Kamila Duda (ZSzOI)

Laureaci konkursu Mistrz wiedzy języka angielskiego”
I miejsce        Karolina Promińska (ZszOI)
II miejsce      Krystian Osiński (ZSP)
III miejsce     Patrycja Glińska (ZSzOI)

 

Zdjęcia

Poprawiony: czwartek, 26 marca 2015 10:26
 
Tegoroczne obchody Światowego Dnia Osób z Zespołem Downa PDF Drukuj Email
Wpisany przez A. Chruszcz   
środa, 25 marca 2015 12:00

Tegoroczne obchody Światowego Dnia Osób z Zespołem Downa odbyły się 23.03.2015 w Szkole Podstawowej nr 14 pod hasłem „Lekcja Tolerancji”. Nasza szkoła jak co roku uczestniczyła w tym jakże ważnym wydarzeniu. Mogliśmy obejrzeć występy uczniów z Placówek Szkolno-Wychowawczych oraz Warsztatów Terapii Zajęciowej  Arka. Po występach uczennice klasy 3w: Maria Cherzyk, Aleksandra Piwko, Joanna Rybińska, Sylwia Czuchroń, Magda Marciniak, Paulina Faryna, Kamila Gurdziel stylizowały i malowały chętne dzieci, młodzież i rodziców. Prowadziły również  losowanie nagród w Kole Fortuny. Dzień ten udokumentowali uczniowie klasy 1c: Kamil Kajdas i Patryk Szymoniak kręcąc krótki reportaż z tego wydarzenia. Będzie on dostępny na stronie szkoły.

FILM

Poprawiony: wtorek, 31 marca 2015 17:44
 
Karta Szkolna PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zespół Szkół Politechnicznych w Głogowie   
piątek, 13 marca 2015 12:54

Nasza szkoła uczestniczy w projekcie Karta Szkolna, realizowanym przez Bank Zachodni WBK S.A. („Bank”).Podstawowym celem projektu jest podniesienie bezpieczeństwa w placówkach edukacyjnych, poprzez uniemożliwienie wstępu na ich teren osobom nieuprawnionym. Cel ten realizowany jest poprzez instalowanie w szkołach systemu kontroli dostępu obsługiwanego przez zbliżeniowe karty prepaid. Karta Szkolna może pełnić jednocześnie wiele funkcji: klucza, identyfikatora szkolnego, karty bibliotecznej, biletu komunikacji miejskiej, a także elektronicznej portmonetki (po wcześniejszym zasileniu). Dzięki tak szerokiemu zastosowaniu narzędzie to znakomicie wpisuje się w działania lokalnych władz zmierzające do podnoszenia poziomu cyfryzacji. Wszystkie koszty związane z realizacją projektu pokrywa Bank, więc nie obciążają one gminy, szkoły, rodziców ani uczniów.

Aby wejść do szkoły należy posłużyć się Kartą Szkolną dostarczoną przez Bank. Każde wejście i wyjście jest rejestrowane. Standardowo karty otrzymują wszyscy uczniowie i pracownicy szkoły. Osobom nieposiadającym kart (np. listonosz, rodzice), drzwi do szkoły mogą otworzyć pracownicy szkoły (portierni, pracownicy sekretariatu), dzięki zainstalowanemu w ramach projektu domofonowi.

Po stronie szkoły podejmowane są decyzje, które wejścia i pomieszczenia objąć systemem (np. pokój nauczycielski). Podobnie  ewidencja uczniów oraz dane osobowe użytkowników kart pozostają do wyłącznej wiedzy szkoły i nie są udostępniane Bankowi. Na kartach szkolnych umieszczany jest indywidualny wizerunek zawierający elementy wyróżniające szkołę wśród innych placówek (nazwa, logo) co sprawia, że karty pełnią funkcję szkolnego  identyfikatora.

 

Więcej informacji: bzwbk.pl/kartaszkolna

Zobacz również: prepaid.bzwbk.pl

e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

telefon: 693 214 230

Poprawiony: poniedziałek, 16 marca 2015 09:21
 
Egzamin próbny PDF Drukuj Email
Wpisany przez I. Piecuszek   
piątek, 13 marca 2015 12:43

6 marca 2015 roku w naszej szkole odbył się sprawdzian wiadomości przed zewnętrznym egzaminem  potwierdzającym kwalifikacje zawodowe.     Do egzaminu przystąpiło 87 uczniów z klas IVa, IVc, IVm i IIi. Podsumowanie testu (etapu pisemnego i etapu praktycznego) pozwoli nauczycielom i uczniom zweryfikować  dotychczas zdobytą wiedzę  i uzupełnić ewentualne braki.

 
1 miejsce w regionie legnickim !!! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zespół Szkół Politechnicznych w Głogowie   
piątek, 13 marca 2015 00:00

 

W dniu 12 marca w PWSZ Głogów odbyła się uroczystość wręczenia nagród laureatom konkursu "Technik Absolwent 2014" organizowanym przez Stowarzyszenie Inżynierów i Mechaników Polskich. Miło nam poinformować że nasza szkoła zdobyła 1 miejsce w regionie legnickim i będzie reprezentować region w konkursie centralnym. Najlepszym Technikiem roku 2014 w branży elektrycznej na szczeblu krajowym został Marek Sadowski z klasy 4c natomiast III miejsce w branży mechatronicznej został Szymon Szydłowski z klasy 4m. Gratulujemy i jesteśmy z Was dumni!!!!

 
Za nami pierwsza faza rozgrywek PDF Drukuj Email
Wpisany przez J. Adamczyk   
środa, 11 marca 2015 11:30

Za nami pierwsza faza rozgrywek.  Zespół Szkół Politechnicznych  Mistrzem Powiatu!
Dnia 4.03.2015 r. na Hali Widowiskowo – Sportowej odbył się II Turniej Piłki Ręcznej Chłopców o Mistrzostwo Powiatu Głogowskiego pod patronatem JM Rektora PWSZ.  Turniej już tradycyjnie od kilku lat organizują nauczyciele wychowania fizycznego  Zespołu Szkół Politechnicznych – J. Adamczyk, Z. Prejs, J. Grozik.
W turnieju wzięło udział siedem drużyn z głogowskich szkół ponadgimnazjalnych. Po wyczerpujących meczach eliminacyjnych do półfinałów dotarły drużyny z I LO, ZS im. J.Wyżykowskiego, ZSS i B oraz nasza szkoła. W finale spotkaliśmy się ponownie z drużyną I LO, którą już w eliminacjach pokonaliśmy kilkoma bramkami.  Mistrzami Powiatu Głogowskiego został Zespół Szkół Politechnicznych pod opieką pana Zbigniewa Prejsa.
Końcowa klasyfikacja:
I miejsce – Zespół Szkół Politechnicznych (Mistrz Powiatu Głogowskiego)
II miejsce – l Liceum Ogólnokształcące
III miejsce – Zespół Szkół Samochodowych i Budowlanych
IV miejsce – Zespół Szkół im. Jana Wyżykowskiego
V miejsce – II Liceum Ogólnokształcące
VI miejsce – Zespół Szkół z Oddziałami Integracyjnymi
VII miejsce – Technikum nr 6
Nasza drużyna gra w piątek 13.03.2015 r. w Strefie Lubińskiej. Turniej rozgrywany jest w Lubinie.

Trzymajmy kciuki za naszą drużynęSmile!

Zdjęcia

Poprawiony: środa, 11 marca 2015 13:29
 
Gratulacje dla uczniów PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zespół Szkół Politechnicznych w Głogowie   
poniedziałek, 09 marca 2015 18:47

 

Na świetny pomysł wpadli uczniowie klasy 1c. Mamy nadzieję, że nie będzie to tylko jednorazowa akcja i wkrótce obejrzymy ich następne produkcje ;)

https://www.youtube.com/watch?v=zg8axxgj7_U&feature=youtu.be

"Wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Kobiet dla nauczycielek oraz uczennic ZSP w Głogowie" życzy klasa 1c.

Poprawiony: wtorek, 10 marca 2015 13:36
 
Młodzi bez uzależnień PDF Drukuj Email
Wpisany przez A. Hass   
wtorek, 24 lutego 2015 17:26

Ruszyła już nasza II Szkolna Kampania Profilaktyczna pod hasłem: „Młodzi bez uzależnień”. Przy współpracy z MCWR oraz Starostwem Powiatowym i Urzędem Miasta w ramach kampanii zaplanowaliśmy wiele działań, nie tylko na terenie naszej szkoły. Dla Was Drodzy Uczniowie przygotowaliśmy ofertę uczestnictwa w różnego rodzaju spotkaniach i warsztatach podczas których specjaliści z zakresu profilaktyki będą rozmawiać z Wami na temat problemu zażywania różnych substancji psychoaktywnych i uzależnień od nich. Klasy I „s” i II „c” brały już udział w spotkaniu z komisarzem policji Jackiem Wroną, klasa III „m” miała okazję obserwować przebieg rozprawy sądowej, a uczniowie klas I – wszych już 5 marca będą uczestniczyć w warsztatach prowadzonych przez byłego dealera i przestępcę – Piotra Stępniaka, który dokonał niesamowitej przemiany w swoim życiu i teraz przestrzega młodych przed ryzykownymi zachowaniami. Inną propozycją skierowaną do wszystkich uczniów jest udział w międzyszkolnym konkursie na plakat antyalkoholowy wykonany techniką grafiki komputerowej pod hasłem: „Żyć w trzeźwości”. Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem konkursu i do skorzystania z ofert naszej kampanii. Na autora najciekawszego plakatu czeka nagroda ufundowana przez Starostę Powiatu Głogowskiego.

Regulamin Plakat konkursu

 
Uwaga!!! PDF Drukuj Email
Wpisany przez E. Jaworska   
poniedziałek, 23 lutego 2015 19:33

Zapraszamy wszystkich chętnych , którzy zgłosili chęć udziału w konkursie;-)
(4 lekcja) w sali 105.
Konkurs ‘MISTRZ JĘZYKA ANGIELSKIEGO’ odbędzie się w  25.02.2015r. (środa) o godz. 10.40

 
EASY TRAVELLING – WIZYTA W NIEMCZECH PDF Drukuj Email
Wpisany przez A. Kasprzak   
środa, 18 lutego 2015 12:37

Osterode am Harz to miasto w Dolnej Saksonii i miejsce kolejnego spotkania uczestników projektu Leonardo da Vinci, po hiszpańskiej Moron de la Frontera i polskim Głogowie.
W dniach 8 – 14 lutego 2015r. grupa uczniów w składzie: Małgorzata Burkiewicz, Marcin Lisiecki, Remigiusz Paul, Bartosz Gruźliński, Krystian Sajkowski i Filip Królikowski oraz opiekunowie Magdalena Tojza i Aneta Kasprzak, uczestniczyli w pracach związanych z międzynarodowym projektem „Uczenie się przez całe życie”. W ramach projektu uczniowie wraz z kolegami z Francji, Hiszpanii i Niemiec pracowali intensywnie w sesjach roboczych tworząc stronę internetową. Zobaczyli jak wygląda i na czym polega praca w zakładach m.in. firm Pleissner, KKT i Kodak Polychrome.
W programie pobytu zarezerwowano również czas na poznanie kultury, historii i najciekawszych miejsc regionu Dolnej Saksonii (Goslar, Göttingen, opactwo Walkenried). Easy Travelling to także doskonała okazja do sprawdzenia swoich umiejętności językowych oraz do wymiany doświadczeń
i poglądów z ludźmi z innych europejskich krajów. Uczestnicy projektu z tej okazji skorzystali i już czekają na kolejną sposobność, która będzie miała miejsce w maju w Troyes (Francja).

 

Zdjęcia

Poprawiony: piątek, 10 kwietnia 2015 09:40
 
Czas radości, czas kolędowania… PDF Drukuj Email
Wpisany przez A. Hass   
piątek, 19 grudnia 2014 11:34

 

W tym roku zakończenie pierwszego semestru zbiegło się także z czasem przygotowań do świąt i zakończeniem roku kalendarzowego. W naszej szkole urocze dekoracje, światełka choinek i wiele różnych wydarzeń nastrajało nas, aby jeszcze lepiej przygotować się do tych pięknych, rodzinnych świąt. Jednym z takich wydarzeń było przygotowanie i prezentacja 18 grudnia przedstawienia świątecznego pt. „Dokąd zmierzasz człowieku?”. Forma i tematyka tego spektaklu odbiegały od  tradycyjnych jasełek. Jednakże pomimo tego, że przedstawiono w nim problemy współczesnej rodziny, poruszane treści oraz rozważania nawiązywały do tajemnicy Bożego Narodzenia oraz odwiecznych pytań, które zadaje sobie każdy człowiek… Przedstawienie pod opieką pedagoga szkolnego przygotowali uczniowie klasy I m : Emilia Duda, Marcin Bajer, Igor Maksymczak, Karol Kołtowski, Damian Sobański, Igor Prętki oraz Patryk , w kolędowaniu i obsłudze sprzętu pomogli uczniowie z kl. II i. Innymi ważnymi wydarzeniami w szkole były przeżywane wspólnie  z wychowawcami wigilie klasowe. Był to czas nie tylko kosztowania różnych świątecznych pyszności, ale także czas łamania opłatkiem, czas życzeń i wspólnego kolędowania… Wszystkim uczniom i ich rodzicom – radosnych świąt i do zobaczenia w Nowym, oby jeszcze szczęśliwszym Roku 2015!

 

Zdjęcia

Poprawiony: czwartek, 26 marca 2015 12:29
 
Drezno – miasto baroku PDF Drukuj Email
Wpisany przez A. Kasprzak   
środa, 17 grudnia 2014 11:07

 

Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia i choć za oknem jesienna aura, rozpoczęły się już w miastach zachodniej Europy bożonarodzeniowe jarmarki. 11 grudnia br. grupa uczniów z naszej szkoły wraz z opiekunami odwiedzili tradycyjny i największy w Niemczech Jarmark Bożonarodzeniowy „Dresdner Striezelmarkt”. Wizyta u naszych zachodnich sąsiadów była także doskonałą okazją na spacer i zwiedzanie położnej nad Łabą stolicy Saksonii. Zanim uczniowie poczuli klimat Świąt wśród licznych straganów jarmarcznych zwiedzili Zwinger późnobarokowy zespół architektoniczny znajdujący się w centrum Drezna, który zaliczany jest do najbardziej znaczących budowli późnego baroku w Europie. Galerię Starych Mistrzów, w której mieli okazję zobaczyć min. obraz Rafaela Santi „Madonnę Sykstyńską, Frauenkirche, Hofkirche Fürstenzug – Orszak Książąt i wiele innych budowli Drezna.
Swoje spostrzeżenia i relacje z wycieczki uczniowie udokumentują w realizowanym szkolnym projekcie pt: „Sąsiedzi z za miedzy”.

Zdjęcia

 
XII międzyszkolny konkurs matematyczny „MATEMATYKA NA WESOŁO” PDF Drukuj Email
Wpisany przez A. Stachowiak   
poniedziałek, 08 grudnia 2014 10:29

XII międzyszkolny konkurs matematyczny „MATEMATYKA NA WESOŁO” przeszedł już do historii. Następne spotkanie entuzjastów zagadek logicznych i matematycznych odbędzie się za rok!

Etap szkolny konkursu odbył się 29 października w czterech głogowskich szkołach technicznych i zawodowych: Zespole Szkół Politechnicznych, Zespole Szkół Samochodowych i Budowlanych, Zespole Szkół Ekonomicznych i Zespole Szkół im. J. Wyżykowskiego.  Ogółem we wszystkich szkołach w konkursie wzięło udział 140 uczniów. Z każdej szkoły wyłoniono trzech finalistów, którzy 3 grudnia 2014r rywalizowali ze sobą na etapie międzyszkolnym.
W tym roku finalistów konkursu gościł ponownie Zespół Szkół Politechnicznych. Zwycięzcy etapów szkolnych zmierzyli się z 14 zadaniami. Walka była bardzo wyrównana. Uczestnicy konkursu wykazali się dużą wiedzą, pomysłowością i dowcipem. Zadania konkursowe miały formę zagadek matematycznych i logicznych. Następny konkurs za rok. Mamy nadzieję, że sukces kolegów zachęci jeszcze większą grupę uczniów do udziału w tym konkursie, pozwoli im uwierzyć, że matematyka nie jest nauką tylko dla wybranych.

Tegorocznym zwycięzcą konkursu został Norbert Piotrkowicz- uczeń ZSP (kl.4i ) , II miejsce zajęła Marta Poraszewska - uczennica ZSZSiB (kl.2), III miejsce – Małgorzata Burkiewicz –uczennica ZSP (kl.2m)

Zwycięzcom gratulujemy

Finaliści otrzymali atrakcyjne nagrody, których sponsorami  byli Bank Zachodni BZWBK oraz Rady Rodziców ZSP i ZSSiB.

 
Uczeń naszej Szkoły laureatem VI Edycji Konkursu Recytatorskiego Poezji Twórców Głogowskich PDF Drukuj Email
Wpisany przez M. Bartak   
piątek, 05 grudnia 2014 09:37

Krzysztof Jeleń, Katarzyna Swędrowska, Piotr Mosoń , Telemach Pilitsidis, Ewelina Tołopiło, Dagmara Stępińska…  Głogowscy poeci. To ich twórczości poświęcony został, zorganizowany  przez Głogowskie Stowarzyszenie Literackie oraz  Biblioteką Pedagogiczną, konkurs recytatorski , który odbył się 4 grudnia 2014 roku.

Wśród trzydziestu sześciu uczestników ze szkół ponadgimnazjalnych miasta  i powiatu nie mogło zabraknąć  naszych uczniów. Trzecioklasiści, a także drugoklasiści zmierzyli się z utworami lokalnych twórców.

Agnieszka Sowińska przygotowała interpretację tekstów Jagody Klimali i Katarzyny Swędrowskiej w dobrym, starym stylu. Dla Kariny Baranowicz udział w konkursie to udany recytatorski debiut. Marcin Lisiecki zdecydował się na oryginalny, nieco kontrowersyjny repertuar poetycki, tj. „Old Spice” Krzysztofa Jelenia oraz „oralcentrycznie”  Piotra Mosonia.

Jednak tegoroczne jury najbardziej zachwyciła prezentacja Kacpra Wolnego, który otrzymał wyróżnienie za profesjonalne wykonanie erotyku i liryku o religijnym charakterze. Tak różnorodny dobór repertuaru, a przy tym wysoka kultura słowa i wyjątkowa interpretacja urzekły oceniających recytatorskie zmagania.

Nasza młodzież, która od sześciu lat propaguje twórczość poetów głogowskich, tym samym promuje Szkołę w środowisku lokalnym, i tym razem nie zawiodła. Przepiękne wykonanie poezji na długo pozostanie w pamięci. Udział w konkursie to niezwykle cenne doświadczenie dla uczniów ze względu na kształtowanie  wrażliwości na piękno ojczystego języka, aktywne uczestnictwo w kulturze, doskonalenie umiejętności recytatorskich.

Podziękowania dla Aleksandra Walczaka za fotografowanie literackich zmagań.

 

 

 

Zdjęcia

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 10 z 24

Partnerzy

Reklama
Joomla templates